Lahana Çorbası Diyeti

lahana-diyeti-malzemeler

Lahana Diyeti lahana çorbası olarak anılan sebze çorbasıyla yapılan bir diyettir. Lahana Diyetiyle bir haftada 8 kilo verenler olmuştur. Bir çok diyetisyenler vücudun bu kadar kısa sürede kilo vermesine karşı çıksa da henüz hiçbir diyetisyen böylesine kısa sürede kilo verdiren bu diyetten kadınları alıkoyamıyor. Yalnız bu diyeti yaparken kendinizi çok fazla yormamalı, bol su içmeli ve ekstra vitamin almalısınız.

Özel çorbanın yapılışı
Malzemeler: 6 adet soğan, kereviz, lahana, biber, domates, patlıcan, kabak, enginar, havuç, maydanoz vs. az tuz
Yapılışı: Bütün sebzeleri ufak ufak doğradıktan sonra çorba olacak şekilde su ilave ederek düdüklü tencerede pişirin. Daha sonra dilerseniz blender'da ezerek krema kıvamına getirebilirsiniz.

1. gün
İstediğiniz kadar meyve (muz hariç) ve özel çorba.

2. gün
İstediğiniz kadar sebze (baklagiller hariç) ve özel çorba.

3. gün
İstediğiniz kadar sebze, meyve ve özel çorba.

4. gün
5 tane muz, 4 bardak süt ve özel çorba.

5. gün
300 gr. kırmızı et, 6 tane domates, özel çorba.

6. gün
İstediğiniz kadar yağsız kırmızı et, özel çorba.

7. gün
Esmer pirinç, istediğiniz kadar sebze, meyve suyu ve özel çorba.

lahanalar

Her derde deva
Zayıflama ve selüloitleri yok etme özelliği bulunan beyaz lahana, aynı zamanda antioksidan özelliğine sahip olduğundan, bağırsak kanserini önleyici gücü var. Kan şekerini düşürme ve dengeleme özelliğinin yanı sıra, kan dolaşımını düzenler, hormonları dengeler. Enfeksiyonlara karşı vücuda direnç kazandırır. Kanser hastalarında kemoterapi ve radyoterapi sonrası takviye oluşturur.

Toksinden arındırır
Bağırsak mukozasını temizleyip, cilde tazelik ve güzellik kazandırır. Toksin atıcı ve kolon kanserini önleyicidir. Beyaz lahana içeriğindeki vitaminiyle güçlü bir antioksidandır; ayrıca beyaz lahana yaz aylarında fit olmak isteyenlere kalıcı kilo kaybı yaratır. Vücudu toksinlerden arındırır, kolon kanserini önler ve kan şekerini kontrol altında tutmanıza yardımcı olur.

İlgili Yazılar :
Şok Diyet Listesi
Şok Diyetler Neden Risklidir ?