beslenme-bulteni-banner

Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın yazıları kendi sitesi olan Beslenme Bülteni'nden sonra artık BodyTR sitesinde de okuyucularla buluşuyor. Sitemize bu izni veren Sayın Ahmet Aydın'a çok teşekkür ederken bir noktanın altını çizmek istiyoruz; sporcu beslenmesi konusunda da uzman olan Sayın Ahmet Aydın sitemizdeki karbonhidrat ağırlıklı diyetleri onaylamıyor ve önermiyor. Yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için bunu belirtmek zorundayız.

Sitemizde de olan ve daha önce de bir çok yerde yayınlanan çoğunluğu yabancı kaynaklı yazıların yanlış noktaları Prof. Ahmet Aydın gibi güvenilir bilim adamlarının yazıları eklendikçe ortaya çıkacaktır. Bahsettiğimiz yazılar eklendikçe yanlış bilgiler içeren eski yazılara gerekli bağlantılar ve uyarılar konacaktır.

Ahmet Aydın Kimdir?

Hocamız Ahmet Aydın, Aralık 2012

Prof. Dr. Ahmet Aydın 1953 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu, Samsun Anadolu Lisesi ve Ankara Fen Lisesi mezunu.

Ahmet Aydın 1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1982 yılında aynı Fakülte’nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. 1982-1986 yılları arasında Çorlu’da askerlik ve Eskişehir’de zorunlu hizmet görevini yerine getirdi. Tekrar döndüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1988 yılında doçent, 1993 yılında Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı başkanı ve 1994 yılında da profesör oldu. Profesör Aydın evli ve bir çocuk sahibidir.

Taş Devri Diyetiyle büyük oranda tanınan, kutu sütleriyle, otizmle, kanserle ilgili söyledikleri başta olmak üzere demeçleri ulusal basında yankı bulan Prof. Dr. Ahmet Aydın, yurdun çeşitli yerlerinde doktorları ve halkı beslenme konusunda bilgilendirmeye yönelik seminerler vermekte ve büyük bir ilgiyle takip edilmektedir.

Beslenme alanında otorite kabul edilen Ahmet Aydın'ın çeşitli konularda yazdığı 6 kitabı, yerli ve yabancı 100 üzerinde makalesi mevcut.

İnternet ortamında da halkla buluşan Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın kendi yazılarından başka yazılara da yer verdiği www.beslenmebulteni.com adresinde bir internet sitesi mevcut. BodyTR sitesinde sadece Ahmet Aydın'a ait yazılar yer aldığından, Ahmet Aydın'ın seçiciliğiyle derlediği başka yazıları okumak için Beslenme Bültenini mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Prof. Dr. Ahmet Aydın'ın Yazıları: (Güncellenecektir)

Alkali diyetin bilimsel bir temeli var mı?
Balık Yağı Her Derde Deva
Bütün Yönleriyle D Vitamini
Kefir ve Diğer Probiyotiklerin İnsan Sağlığındaki Önemi
Günde Kaç Öğün Yenmeli?
Taş Devri Diyeti Eleştirilerine Cevaplar
Gut Hastalığında Beslenme (Diyet) Nasıl Olmalıdır?
Tatlı Zehirler!
Meyve Sularının, Gazlı İçeceklerin ve Meyveli Sodaların Zararları
Sağlık İçin Su İçmek
Taş Devri Diyeti Kitabı ÇIKTI !
Güneş Işığı Vitamini (D Vitamini) Ömrü Uzatıyor
Özgür Dolaşan Tavuklara Açılan Haçlı Seferine Hayır!
İnsulin Direnci Çağımızın Vebası
Vejetaryen Diyet Ne Kadar Sağlıklı?
Taş Devri Diyeti
Margarinler Sağlıklı mı?
Yumurta ve İnsan Zekası
Soya Kalp Kası Hastalığı Yapıyor
Kutu Sütü Savaşları
Beslenme Biliminin İki Devrimcisi: Dr. Weston Price Dr. Francis M. Pottenger
Kara Üzüm Çekirdeğinin Yararları