Taş Devri Diyeti Kitabı


Taş Devri Diyeti Kitabı

Taş Devri Diyeti Kitabı bugün çıktı ve raflardaki yerini aldı. Beslenme konusunda el kitaplarından biri olacağını tahmin ettiğim bu kitabı ben de ilk fırsatta satın alacağım. Okumadan hakkında yorumda bulunmak istemiyorum, sadece okuyucularımıza duyurmak istedim. Bu arada bu diyeti ilk kez duyanlar Taş Devri Diyeti yazımızı okuyabilirler. Taş Devri Diyeti kitabını yayınlayan Hayy Kitap’ın sitesinde “Türkiye’nin en sağlıklı kitabı çıktı!” başlığıyla yayınlanan duyuru metnini aynen buraya alıyorum, metnin sonunda kitabın fiyatı ve sayfa sayısı gibi bilgilerini de öğrenebilirsiniz. Bu arada kitabın fiyatı onüç lira yani 3 paket sıradan sigara ya da 2 paket pahalı sigara fiyatına bu yararlı ve söylenmeyenleri söyleyen kitabı satın alabilirsiniz. Ya da bir sigara daha yakıp yine pek çok şeyden habersiz yaşayıp bir sağlık sorunu yaşayana kadar bekleyebilirsiniz… (BodyTR Editör)

Taş Devri Diyeti Kitabı 1. Baskı Kasım 2009

Doğru beslenmenin başucu kitabı…

Sağlıklı olmak için nasıl beslenmemiz gerektiğini unuttuk. Öğrenmek için gazete yazıları okuyoruz, televizyon seyrediyoruz. Kafamız iyice karışıyor. Bilgi kirliliği ile midelerimiz de kirleniyor. Sağlığımız bozuluyor.

30 yılı aşkın hekimlik tecrübesi ve engin bilgisiyle Prof. Dr. Ahmet Aydın doğru beslenme ile ilgili bütün merak ettiklerimizi cevaplıyor. Söyleşi formatındaki kitapta kafamızda hiçbir karışıklık bırakmadan “gerçekleri” anlatıyor. Çok merak edilen “hayvansal yağlar kolesterol yapar mı?”, “ev yoğurdu ve probiyotikler”, “soya ürünleri sağlıklı mı?” gibi konulardan başka tek tek hastalıkları da ele alıyor.

Prof. Dr. Ahmet Aydın’a otizmliler, osteoporozlular, aşırı kilolular, diyabetliler, depresyonlular, kanser hastaları, kalp hastaları, küçük çocuklar, yaşlılar, hamile kadınlar, sporcular gibi binlerce insan başvuruyor. Hepsi de eski sağlıklarına kavuşmak veya daha sağlıklı olmak için nasıl beslenmeleri gerektiğini soruyorlar.

Aslında dertler başka başka, ama hastalıkların sebebi aynı. Modern hayatın tanıştırdığı yiyecekler, alışkanlıklar, hareketsizlik, güneş yüzü görmeden sürdürülen yaşamlar… Prof. Aydın bütün hastalarına endüstriyel tuzaklara kapılmadan “hakiki” yiyecekler yiyin diyor. Hatta çoğuna, “Taş Devri Diyeti”ni tavsiye ediyor. “Doğru beslenin, hastalıklardan korunun ve kurtulun” diyor. Üstelik, modern şehir koşullarında bile bu diyeti uygulamak son derece kolay.

Bu kitapla doğru bildiklerinizi tekrar gözden geçirecek ve yepyeni bir hayata başlayacaksınız. Daha diri, daha sağlıklı bir hayata…

Neden Prof. Dr. Ahmet Aydın?

Prof. Dr. Ahmet Aydın kendi alanında “tek” uzman. Hangi alan mı? Beslenme. Bir sürü doktor var diyeceksiniz. Evet var. Ama Ahmet Aydın onlardan farklı. Birincisi, sadece insan sağlığını düşünerek çalışıyor. İlaç firmasının esiri olarak değil.

Tarafsız. Doğru neredeyse o da onun yanında.

Cesur. Şunu yazmayayım, dava ederler. Bunu söylemeyeyim aforoz ederler diye hesap yapmıyor. Dava ediyorlar, aforoz ediyorlar ve o yolunda yürümeye, doğruları paylaşmaya devam ediyor.

www.beslenmebulteni.com sitesinden binlerce insana ulaşıyor. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Çocuk Beslenmesi ve Metabolizması Bölüm Başkanlığı görevini sürdürüyor.

Osteoporozlusundan, depresyonlulara, astımlılara, diyabetlisine kadar birçok insan nasıl beslenmeleri gerektiğini ona soruyorlar. Gazeteler, televizyonlar onunla yapılan söyleşileri yayınlıyorlar.

Kanserden ve diğer hastalıklardan korunma, otizmli hastaların beslenmesi, sporcu beslenmesi ve genel olarak doğru beslenme konularında bir otorite.

Hastalarını tedavi ederken nadiren klasik ilaçları kullanıyor. Daha çok besinleri ve besin unsurlarını kullanıyor ilaç olarak; tıpkı modern tıbbın kurucusu Hipokrat gibi.

Kitaptan “İçindekiler” listesi:

Tarih içinde besinlerimizin değişimi ve kronik hastalıklar
Şeker, mısır şurubu ve tatlandırıcılar
Tam ekmek
Yağlar
Sıvı yağlar ve margarin
Kanola yağı
Balıkyağı
Süt, yoğurt, probiyotikler
Meyveli yoğurtlar
Soya
Vejetaryen beslenme, kırmızı et
Tavuk eti
Su
Şişmanlık, metabolik sendrom (insülin direnci)
Kolesterol, kalp-damar hastalıkları
Beslenme, yüz şekli, kronik hastalıklar
Osteoporoz (kemik erimesi)
Depresyon
Otizm
Kanserden korunma
Reflü (göğüs yanması)
Sivilceler
Astım
Menopoz
Kısırlık
Nefes almak
Isıtma kapları, pişirme şekilleri
Tarım ilaçları, Yeşil Devrim
Genleriyle oynanmış tohumlar
Mono sodyum glutamat (MSG)…
Beslenme faciası, reklamlar
Ne yapmalı?
Ek: Sağlıklı beslenmenin temel ilkeleri (güncel Taş Devri diyeti)

“Taş Devri Diyeti” Teknik Özellikler:

Yazar: Prof. Dr. Ahmet Aydın
Yayınevi: Hayykitap – 93
Kategori: Hayat Güzeldir – 5
Sayfa sayısı: 200
Birinci baskı: Kasım 2009
Fiyatı: 13 TL
Türü: Sağlık – Beslenme
ISBN: 978-605-4325-01-6
Barkod: 9786054325016

Taş Devri Diyetiyle sağlıklı yaşayın !

loading...

Yorumlar

1 Yorum - "Taş Devri Diyeti Kitabı"

Bildir

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Turgut ünal
6 yıl 1 ay önce

paylaşım için çok teşekkürler. Bu sporla ilgili olan bizlerin bu kitabı edinip okumasında fayda var.. özellikle soya tamamen gereksiz kansorojen bir ürün..

wpDiscuz