Zayıflama Hakkında Kıpkırmızı ve Rezil Tezgâhlar

 


 

Red Pepper Time Meksika Acı Biber Hapı Zararları Yorumları

 

 

Yazan: İlşad Özkan

ÖNEMLİ NOT (05 AĞUSTOS 2010'DA EKLENDİ): BUNDAN 3 AY ÖNCE KALEME ALDIĞIM BU YAZI, HERKES BİBER HAPI REKLAMI YAYINLARKEN VE BU ÜRÜNLER HAKKINDA OLUMSUZ KONUŞMAYA -HER NEDENSE- CESARET EDEMEZKEN OLDUKÇA ÖNEMLİYDİ. BU YAZIYI YAYMANIZI, ISRARLA İSTEMİŞTİM FAKAT UMDUĞUMUZ KADAR YAYILAMADI BU YAZI… BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR KİŞİ DAHA red pepper time kırmızı acı biber hapı (hapları) meksika ürünü ("ilacı" diyen de var ama değil, "zehiri" denebilir…) YÜZÜNDEN ÖLDÜ, DAHA DOĞRUSU BU ÜRÜN YÜZÜNDEN ÖLDÜĞÜ OTOPSİ RAPORUYLA KESİNLEŞTİ (ÖLÜM TARİHİ 2 AY ÖNCESİNE DAYANIYOR)… KENDİSİNE RAHMET, YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ VE BU VESİLEYLE SİZ OKUYUCULARIMIZI BİR KERE DAHA UYARIYOR VE BİLİNÇLİ OLMAK, BİLİNÇLİ KALMAK İÇİN, SPOR VE SPORLA İLGİLİ KONULARDA BODYTR'DEN ŞAŞMAMANIZI ÖNERİYORUZ. ALDIĞIMIZ BÜTÜN TEHDİTLERE RAĞMEN HEP BURADA OLACAĞIZ VE MENFAATİ ASLA SAĞLIĞIN ÜSTÜNDE TUTMAYACAĞIZ (TEHDİT EDENLERİ DE ŞİKÂYET EDİYORUZ, MERAK ETMEYİN).

05 EYLÜL 2010 TARİHLİ EKLEME: İki gün önce, bir kişinin daha bu hap yüzünden hayatını kaybettiğini gazetelerden öğrendik. Yakınlarına sabır, kendisine rahmet diliyoruz. (Bundan sonra, bu ürün hakkındaki vefat haberlerini eklemeyeceğiz.)

MERAK EDİYORUM; ACABA İNTERNET ÜZERİNDEN YA DA BELKİ DE SORUMSUZ BİR AKTAR YA DA MESLEĞİNİ KÖTÜYE KULLANAN BİR ECZACI YÜZÜNDEN BU İLACI ALARAK HAYATINI KAYBEDEN BAYAN, SİTEMİZDE YAZANLARI OKUSAYDI YİNE DE BU ÜRÜNÜ KULLANIR MIYDI?.. SANMIYORUM. İŞTE BUNUN İÇİN, ÖNEMLİ YAZILARIMIZ OLDUĞUNDA BUNLARI YAYMANIZI ISRARLA İSTİYORUZ. ÇÜNKÜ HERKES SUSARKEN GERÇEKLERİ SÖYLEYENLERE İHTİYACIMIZ VAR…

SONUNDA HAPLAR PİYASADAN TOPLATILDI!

06 AĞUSTOS 2010 TARİHLİ EKLEME: Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığının izin verdiği zayıflama hapları dâhil olmak üzere tüm zayıflama haplarının piyasadan toplatılması kararını aldırdı… Biz aylar önce söyledik, Bakanlığa gerekli telefonları ettik ve sizden de duyarlı davranmanızı istedik ama bir işe yaramadı… Şimdi, vurguncular milyonlar kazanmış, ölenler ise geride büyük acılar bırakmışken, yani iş işten geçmişken bu toplatılma kararı nedir?.. Yazık… Neyse, en azından artık bu ürünlerin yasal olarak satışının mümkün olma olasılığı kalmadı. Fakat bu hepimize bir ders olmalı, halk olarak bilinçli olmak zorunda ve güvenilir kaynakları takip etmek zorundayız yoksa Devlet tıpkı filmlerdeki gibi geç kalabiliyor…

Red Pepper Time Kırmızı Acı Meksika Biber Hapı hakkında daha dün (Bu yazının ilk yazıldığı tarih olan Mart – Nisan 2010 dönemindeki bir gün kastediliyor.) kendi sitemde çıkan reklamları görür görmez bu reklamları kaldırmıştım ama sanırım teknik bir sorundan ötürü reklamlar henüz kalkmadı ve ben çılgına döndüm. Aylar önce saçma sapan ürünlerin reklamı çıkıyor diye kaldırdığımız Google reklamlarından sonra bulduğum ve temiz bir reklam yayıncısı olduğunu düşündüğüm Virgülklik’te de bu tip kurnazların reklamı çıkmaya başlamıştı… Daha sonra yaşanan teknik sorun düzeltildi ve sitemizdeki bu reklamlar derhal kesildi. Fakat anladım ki artık Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı hakkında yazmanın zamanı geldi, halkı enayi yerine koyan utanmazların hepsinden tiksiniyorum. İnsanlara yalan söyleyerek, umutlarını sömürerek, ceplerini dolduranların yedikleri her ekmeğin boğazlarına takılmalarını diliyorum ama bir yandan da biliyorum: soyu tükenmeyecek, ne yalancıların ne insanların sağlığını hiçe sayanların ne de her söylenene inanan cahillerin… Hayır, insanları aldatarak para kazanmaya çalışanların falan, soyları tükenmeyecek. Bugünkü konumuz: Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı ve bu ürünün zararları.

Bu yazıyı yaklaşık 2 ay önce (Mart veya Nisan 2010) hazırlamıştım ancak Bakanlık her nedense bir türlü cevabı elime ulaştıramadığı için yazımı yayınlamıyordum. Geçen gün resmen olmasa da Bakanlığın cevabını öğrendim ve çok iyi bir başka haber daha aldım. Durum netleştiğine göre bu yazıyı yayınlayabilirim. Bu yazı acele bir şekilde yazıldığı ve sonrasında da tekrar vakit ayıramadığım için, birtakım yazım ve noktalama hatalarına sahip olabilir, bunları mazur görmenizi rica ederim, ilgilenmek mümkün olmadı; yazıyı da daha fazla bekletmek istemedim.

 

Vücut geliştirme, body building ve fitness konularıyla dolaylı yoldan ilgili olup zayıflama, kilo verme, yağ yakma ve incelme hakkındaki bir ürünle ilgili bu yazıda kullanılan aşağıdaki görsel: Anders Adermark Creative Commons lisanslarına uygun olarak kullanılmıştır. Diğer görseller içinse, yalan haber yaparak kanunlara karşı gelenlerin ordan burdan topladıkları resimlerle hazırladıkları ikinci sınıf tasarımlar olduğu için herhangi bir izin alınma gereği duyulmamıştır.

 

 

 


 

Pek Çok Site Bu Ürünün Google Reklamını Veriyor, Biz Gerçekleri Söylüyoruz…

 

 

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı hakkında yapılan yorumları da zaman geçtikçe bu sayfadan okuyabileceksiniz çünkü inanın bana bugüne kadar mağdurların bu konu hakkında içlerini dökebildikleri bir yer olmamıştır. Daha önceki W-Max, İran İksiri ve Osmanlı İksiri yazılarımıza bakarsanız bunu daha iyi anlarsınız, nasıl da şikâyetler yığılmıştı. Her neyse, şimdi gelin ve bazı eczanelerde (Böyle kaçak ürünleri satan eczane görürseniz derhâl Sağlık Bakanlığına şikayet edin.) bile satılan Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı sözde mucizesinin yalanlarını bir bir açığa çıkartalım. Bu yazıyı okuduktan sonra da mutlaka, konuyla ilgili diğer yazılarımızı da okuyun, okumazsanız cahilliğinizle yaşamaya devam edebilir ve sözde mucizelere para vererek sağlığınızı riske atmaya devam edebilirsiniz. Seçim sizin, burası bazı yönlerden özgür bir ülke; dolandırıcıların ve cahillerin özgürce davranabilmeleri yönünden gayet özgür bir ülke.

Şimdi gelin Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı (Ürünün adını sürekli değişik yazıyorum ki Google aramalarından gelen okuyucularımız çoğalsın) ürününe bir göz atalım.

 


 

Acımasız Kırmızı Biber Yalanları

 

 

Umut tacirlerinin ortak bir özelliği, sıkıntısı olan insanları kandırmak için süslü kelimeler seçmeleridir. Onların istediklerini öyle bir dile getirirler ki, ağzının suları akan mağdur insan, anlatılanların bir an için gerçek olduğuna inanarak umut tacirine istediğini verir: Para! Umut tacirleri için insanların sıkıntıları ya da sağlıkları önemli değildir, onlar için kolayca kazandıkları para önemlidir ve çok yüksek kâr elde ettikleri bu ürünlerle de bolca para kazanabilirler. Sonra siz ölseniz bile umurlarında olmaz. Ama merak etmeyin, sizi kesinlikle öldürecek kadar tehlikeli şeyleri satmazlar, çünkü korkarlar; ayrıca, sizi kesinlikle öldürecek kadar tehlikeli şeyler satmazlar, çünkü ilerde başka bir ürünle yine paranızı almak niyetindedirler. Ama böyle iğrenç tezgâhlara inanırsanız, ölüp ölmeyeceğinizi de bilemezsiniz…

İşte, sizin paranızı almadan önce, yalanlarla, sahte isimlerle, aldatıcı ve alakasız resimlerle aklınızı başınızdan alırlar. İnternetin denetimsizliğinden yararlanarak haksız yere ve üstüne vergisiz olarak milyonlar kazanırlar. Sizin elinize geçen tek şey ise ne idüğü belli olmayan ürünlerle zayıflamayı ummak olur.

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapını satarken söylenenlerin hepsi pembe hayal tabloları çizdiren yalanlardır. Gelin şimdi Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı satıcılarının iddiaları yanıtlayalım:

• İştahınızı bastırmaya

İştah bastırmak istiyorsanız yapabileceğiniz tonla sağlıklı yöntem varken neden bir kutusuna milyonlarca para verdiğiniz saçma sapan ve ne olduğu belli olmayan tehlikeli olabilecek bir ürünü kullanasınız ki? Ürünün içeriğini bilmediğim için bu konuda pek yorum yapamıyorum ama iştah bastırmaya yardımcı olması mümkün de olabilir yalan da olabilir ama içinde iştah azaltıcı madde olup olmadığı söylenmeden bu nasıl bilinebilir! Diyelim ki içinde bu maddelerden biri var, bu durumda da bu dikkate alınacak bir özellik değildir.

• Aldığınız kalori miktarını önemli ölçüde azaltmaya

Yalan. Aldığınız kaloriyi azaltamazsınız. Kaloriyi ya alırsınız ya almazsınız. Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı kullanmak 100 gram ekmekten aldığınız kaloriyi değiştirmez. Bu cümle aldatıcı bir cümledir. Aldığınız kalorinin azalmasının tek yolu, daha az kalori almaktır; kalori dışarıdan alınan bir şeydir ve yediklerinizde ne kadar kalori varsa o kadar kalori vücudunuza girmiştir, değişmez.

• Her gün gözle görülür kilo kaybı sağlamaya

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı hakkında kocaman bir yalan daha. Buna inanacak kadar aptalsanız bu ürünü satın alın. Böyle saçma sapan hapları ürünleri kullanarak her gün gözle görülür şekilde kilo verilebilseydi inanın bana dünyada şişmanlık ve obezite sorunu kalmaz ve bu red pepper acı biber ürününü keşfeden insan Nobel Bilim Ödülü falan alırdı.

• Vücut yağlarını yakmaya ve su kaybına neden olmamaya

Yalan. Neden ve nasıl yaptığı hakkında hiçbir açıklama yapılmamış, çünkü bu bir yalan. Ayrıca neden su kaybını engellediği de açıklanmamış, çünkü bu da yalan. Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı gibi ürünlerin ne kadar zararlı ve tehlikeli olduğunu anlamak için bunca aldatıcı cümle ve yalanlarla satılması sizin için yeterli bir kanıt değil mi?

• Basen ve göbek yağlarınızı eriterek şekile sokmaya

Koskocaman bir başka Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı yalanı daha. Basen ya da göbekte ya da herhangi bir bölgenizdeki yağlar erimez, aslında vücut yağları asla erimez. Bu kelime sadece aldatıcı olduğu ve şişman insanlara çok sevimli geldiği için seçilmiştir. Ancak vücuttaki yağlar erimez, tavaya atılan tereyağ erir, vücut yağlarınızı da tavaya atarsanız erir. Ama vücudun içindeki yağlar belirli bir sistemle enerjiye çevrilerek kullanılırlar, buna da “yağ yakma” denilebilir. Ayrıca bu ürünün ya da başka bir ürünün, daha doğrusu bugün yeryüzünde satılan hiçbir ürünün göbek veya basen yağlarını doğrudan yakacak bir etkisi yoktur, olamaz. Yağ yakma konusu hakkında detaylı bilgi için sitemizi gezin, gelecek yazılarımızı bekleyin ve isterseniz forumlarımıza üyelik başvurusu yapın.

• Metobolizmayı düzenlemeye ve sindirimi kolaylaştırmaya

Muhtemelen bu da yalan, çünkü iddialarının hiçbirini ispatlama gereği duymayan bu Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı satıcıları, akıllarına eseni söylemektedir. Yeter ki müşterilerinin malı almasını sağlasınlar da gerisi hiç önemli değil.

• Kabızlığı önlemeye

İnşallah Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı satıcıları kabızlığa yakalanırlar da kendi ürünlerinin kabızlığa hiçbir faydası olmadığını bizzat görebilirler. Akıllarına eseni söylüyorlar.

• Mide asidini düzenlemeye ve mikrop öldürmeye

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı zararlıdır, çünkü her baktığınızda yediğiniz kazığı ve kandığınız yalanları size hatırlatarak psikolojinizi bozabilir. Ciddiye alınacak hiçbir iddiası yoktur bu ürünün, para tuzağıdır.

• Zinde ve formda kalmanızı sağlamaya

Sanarsınız ki dünyanın 8. Hariklası Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapıdır… Zinde ve formda kalmamıza yardımcı oluyorsa biz de kullanalım değil mi? Ama hayır, Bodytr okurları ve sporcular çok şükür henüz aklını peynir ekmekle yemedi. Bizler sağlıklı, zinde ve formda kalmak için yediklerimize dikkat ediyor, uykumuzu yeterince alıyor ve egzersiz yapıyoruz/yapmalıyız. Doğru olan budur.

• Düzenli besleme alışkanlığı kazanmanıza

Yalanlarının hiçbir yaptırımı olmadığını gören satıcılar, akıllarına gelen her şeyi yazmışlar işte görüyorsunuz. Ya hu düzenli beslenme alışkanlığı kazanmakla bu ürünün ne ilgisi olabilir? Güya iştah kesiyormuş ya, belki bu yalanı bu diğer yalanla destekliyorlardır.

• Kolesterolü düşürmeye

Müşteriye cazip görünen ne varsa sıralamaya devam… At yalanı, seveyim inananı…

• Vücuttaki birikintilerin atılmasına

Artık söyleyecek yalan akıllarına gelmeyince (bozuk Türkçelerinden akıllarının fazla gelişemediğini anladım bu insanların, yoksa akıllarına başka yalanlar gelse onları da yazarlardı, ama akılları yetmemiş.) “vücuttaki birikintiler” demişler, ne birikintisi ya hu? Güleyim mi yoksa ağlayayım mı?

• İç iltihap ve selüliti yok etmeye, yardımcı olur

İşte ne önemli cümleye geldik. Bu üçkâğıtçılar altı çizili yazdıkları “yardımcı olur” kelimesiyle, her şeyden yakayı sıyırabileceklerini sanıyorlar. Çünkü yukarıdaki iddiaları sıralayıp “yardımcı olur” diye neredeyse her ürüne diyebilirsiniz. Mesela bildiğimiz içme suyu, yukarıdaki yazanların hepsine yardımcı olur, hem de bunu kanıtlayan sayısız bilimsel araştırma vardır. Kendilerine “kıvırma payı” bırakmak için “yardımcı olur” diyen Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı kapsülleri satıcılarını Allah’a havale ediyorum.

Red Pepper sizin diyetinizden en iyi sonuçları almanızı sağlayacaktır. Bitkisel karışımı etkili ve son derece güvenlidir. Red Pepper'ı kullanmaya başladığınızda kaybettiğiniz yağları gün gün tartılarak görebilirsiniz. Zaman kaybetmeden Red Pepper kullanmaya başlayın.

Bu cümleyi ilk gördüğümde neredeyse kahkaha atacaktım. Satıcılar gerçekten de bu yazılanlara inanacak kadar saf insanlar bulunduğuna inanıyorlar mıydı? Konuyu biraz araştırınca satılan yüzlerce biber hapı olduğunu anladım (bana da toptan vermeyi önerip bu ürünü satmamı teklif eden gerizekâlılar bile oldu). Ve anladım ki bu yazanlara inanacak kadar saf insanlarımız var. İnsanlara yalan söylemeniz yeterli, ne de olsa ülkemizde kocaman bir denetimsizlik var, yazının sonunda bu denetimsizliğe sesiz kalmamak için yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapını kapsül ya da toz ve kapsül (hap) hâlinde satıyorlarmış. Ne şekilde kazıklanmak isterseniz artık, ister toz ister kapsül ve hap şeklinde kazıklanabilirsiniz. Kazıklanmak istiyorsanız bu ürünü mutlaka alın.

Biber Haplarının Gerçek Etkileri

“Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı zararlı mı, yan etkisi var mı?” derseniz, sitelerde bu ürünün hiçbir zararı olmadığı hiçbir yan etkisi olmadığı gibi martavalların sıralandığını göreceksiniz. Halbuki bu ürün hakkında yapılan en ufak bir bilimsel araştırma yoktur. “Yan etkisi yoktur” demekse bir başka yalandır, çünkü bu ürün hakkında hiçbir bilimsel araştırma falan yapılmadığını söyledik. Bu ürünlerin çıkmasına sebep Olan Capsiplex hakkındaysa yeterli sayıda araştırma yoktur, hatta bu ürün hakkında bilinen hiçbir klinik araştırma yoktur.

Cahil sandıkları insanları ve ne yazık ki gerçekten cahil olanları avladıkları yüzlerce satış sitesi olan bu kişiler, sitelerine ürünler hiçbir alakası olmayan resimler koyarlar: zayıflamış kadınlar, güler yüzlü doktorlar, kendileriyle hiçbir alakası olmayan güler yüzlü müşteri temsilcileri resimleri, diyet öncesi sonrası zayıflama ve kilo verme resimleri (bu resimleri de internetten sağdan soldan toplayıp koyarlar), Tarım Bakanlığı’nın logosu… Yeter ki malları satılsın, yeter ki ceplerine para girsin ve kolay yoldan kazandıkları parayla keyiflerine baksınlar.

 


 

Aslında Herşey Yurtdışındaki Capsiplex Hapıyla Başladı

 

 

Her şey, yaklaşık bir sene önce, Capsiplex adı verilen bir hapın çıkmasıyla başladı. Bu haber bizim ülkemizdeki neredeyse bütün haber sitelerine düştü ve bu ürünün durduk yerde bol bol kalori yaktırarak zayıflattığı haberleri virüs gibi yayılmaya başladı. Haber sitelerimizde sorumluluk duygusu falan olmadığı için bu haberin aslı astarı araştırılmadan yayınlandı ve yayıldı. Bu hapı kullananlar arasında Jennifer Lopez ve Brad Pitt gibi isimler olduğu iddiası da habere eklenince haber, tadından yenmez oldu. Capsiplex’in etken maddesinin kırmızı acı biberden üretildiğini öğrenen bazı uyanıklar, neredeyse bedavaya ürettikleri acı biber haplarını deli gibi satmaya başladılar. Enayiler sağolsun! Satıcıların ve daha da önemlisi üreticilerin cebine vergisiz olarak kaç milyar girdiğini sadece Allah biliyor.

Peki, Red Pepper Time Kırmızı ve benzeri Şili ya da Meksika acı biber haplarının çıkmasına neden olan Capsiplex hakkında bilinenler neler? Bu soruyu sormayı akıl edecek dâhiyi henüz yetiştiremediğimiz için su gibi acı biber hapı ya da Capsiplex satılmaya devam edildi. Ancak Capsiplex hakkındaki gerçekleri hiçbir sorumsuz haber sitesi yazmaya tenezzül etmedi. İşte BodyTR farkıyla yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkarılan Capsiplex gerçekleri:

1- İçeriğinde biber özütü var, doğru.
2- Bu ürün hakkında hiçbir klinik araştırma yapılmamıştır.
3- Bireysel içeriği detaylı olarak yazılmamıştır.
4- Bu ürün de tıpkı bizdeki acı biber hapları gibi sadece online olarak, yani internet üzerinden satılmaktadır.
5- Kullanıcılarının kilo kaybetme beklentisi içinde olmamaları tavsiye edilmektedir. (Yabancılar bu noktada bizimkilerden çok daha dürüstler, en azından "beklentiye girmeyin" diyebiliyorlar.)
6- İçeriğindeki madde oranlaması yazılmamıştır.

7- Bu ürünü Brad Pitt ve Jennifer Lopez’in kullanıp kullanmadığı bilinmemektedir. Belki bu isimler çok meşhur olduğu (ayrıca erkekler Brad Pitt, kadınlar Jennifer Lopez bedenini istedikleri için) bu isimler kullanılmış olabilir. Ya da gerçekten bu ünlüler bu ürünü kullanmıştır. Bizde de "Elma Krom" denen zımbırtı, Seda Sayan adındaki ünlü kadın tarafından tanıtılmaktadır. Bu gibi isimler, safdil halkın nazarında güvenilir olduğu için para karşılığında reklam yapmaktadırlar. Ama sanırım Pitt ve Lopez isimlerini bu ürüne alet etmemişlerdir ve olay tamamen uydurmadır.
8- Capsicum özütü metabolizmayı hızlandırabilir, tıpkı diğer baharatlı gıdalar gibi. Fakat hâlâ Capsiplex gibi ürünlerin, kullanıcıya diledikleri kadar kilo kaybetmelerini sağlayabileceğinin çok az kanıtı vardır.
9- Sağlam kanıtlarla etkisi ispatlanana ya da fiyatı düşene kadar bu üründen uzak durmak en iyisidir. Yani sonsuza kadar uzak durabilirsiniz.
10- En önemli maddeyi en sona sakladım, bu madde katıksız bir BodyTR yorumudur ve diyet hapı satan hiçbir sitede bulamayacağınız türdendir: Capsiplex üretici ve satıcılarının bütün iddiaları doğru bile olsa, bu hapın önerilen dozu günde sadece tek bir tablettir. Bir tablet ise üreticilerin iddiasına göre 280 kalori yaktırmaktadır ki bu kadar kalorinin “lafı bile edilemez”, yani kilo vermeye pek yararı olmaz. Üstelik, belki birazcık koşmaya bedel olabilecek bu önemsiz miktardaki kaloriyi yaksanız bile kıçınızı devirip oturduğunuz için, gerçek bir egzersiz yapmanın yararlarını göremezsiniz.

 


 

Red Pepper Time Acı Kırmızı Meksika Biber Hapı Kapsülü Zımbırtısının Tarım ya da Sağlık Bakanlığından Onayı Var mıdır?

 

 

Daha önceki ürün eleştirilerimde ortaya çıkarttığım gibi, bu ürünün Sağlık Bakanlığından onayı yoktur ve olamaz. Ayrıca Tarım Bakanlığı sorgulamasının sonucu da henüz elime ulaşmamıştır ama bir süre sonra Bakanlıktan gelen yanıtla, bu ürünün Tarım Bakanlığından onaylı olup olmadığı ortaya çıkacaktır. Benim tahminime göre bu ürünün Tarım Bakanlığından onayı yoktur (aslında bu yazı yazıldıktan birkaç hafta sonra -yani yayınlandıktan birkaç gün önce- Bakanlıktan cevap verdiler ama cevap metni resmen elime ulaşmadı, tahmin ettiğim gibi bu ürünün onayı yokmuş). Daha önceki ürünler hakkında da tahminimde yanılmamış ve birtakım insanlar sahte numara verdikleri hâlde Bakanlıktan işin gerçeğini öğrenerek onayları falan olmadığını ispatlamıştım. Ama eğer varsa ben bu yazımdan derhal “onayı yoktur” bölümlerini kaldıracağım. Ama bekleyin ve görün, tarım Bakanlığı “bu ürünle alakamız yok” diyecektir, göreceksiniz. Cevap geldiğinde bu yazıya gerekli eklemeyi yapacağım.

15 Mayıs 2010: Tarım Bakanlığının Biber Hapı Açıklaması Yayınlandı

 


 

Biz Bu Oyunu Bozarız!

 

 

Hepinizi Alo 174’ü arayarak red pepper kırmızı acı Meksika biber hapı gibi saçmalıkları şikayet etmeye davet ediyorum. Bu ve benzeri ürünler bakanlıktan onaylı oldukları yalanıyla satılmaktadırlar. Bakanlık ise bu rezilliğe karşı duyarsızdır ve sanırım “benim sorumluluğumda değil” diye geçiştirmektedir. Ancak eğer istenirse kurulacak çok küçük bir birim bile bu olayların önüne geçmeye yeterli olur. Ben şikâyetimi yaptım, siz de yapmak istiyorsanız hemen şimdi Tarım Bakanlığı Alo Gıda hattı 174 (ücretsizdir)’ü arayarak aşağıdaki şikayet metnini yetkililere okuyun, kaydınız alınacaktır. (Yazının yayınlandığı tarihteki ek: Bu yazıyı yazdıktan sonra yaklaşık 2 ay boyunca Bakanlıktan cevap gelmediği için, bu metni yayınlamadığımı yazının başında belirtmiştim. Bu süreçte Bakanlıkla temasa geçerek ısrarlı şikâyetlerimi sürdürdüm ve Bakanlığın bu konularla ilgili kapsamlı bir çalışma başlattığını öğrendim ve bununla ilgili olarak, fırsat bulduğumda bir yazı yazacağım. Yine de sizler de şikâyetlerinizi yaparak bu süreci hızlandırın zira geçtiğimiz haftalarda bir genç, buna benzer bir ürün yüzünden hayatını kaybetti.)

Tarım Bakanlığının Ücretsiz Şikâyet Hattında Görevlilere İletilecek Metin

Tarım Bakanlığının, İnternette Tarım Bakanlığının ismi kullanılarak satılan yüzlerce ürün hakkında hiçbir işlem yapmamasını doğru bulmuyor ve kınıyorum. Bakanlığın ismini görerek bu kaçak ürünlere güvenen halk, hiçbir işe yaramayan ve hatta zararı olabilecek bu ürünleri satın alarak zarara uğratılmakta ve mağdur edilmektedir. İnternette açılan yüzlerce sitede onlarca farklı ürün Bakanlık adı kullanılarak fahiş fiyatlara satılmakta ve satıcılar vergisiz kazanç elde etmektedirler. Bakanlığın tüm bu olanlar karşısında sessiz ve tepkisiz kalması ise dolandırıcılara cesaret vermekte ve mağdur olanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bakanlığın bu konularla ilgilenmek üzere bir birim kurarak Bilişim Suçları Şube Müdürlüğüyle ortak bir çalışma yürütmesini talep ediyorum. Konuyla ilgili çalışma yapılamayacaksa tarafıma bildirilmesini ve diğer şikâyet makamlarının gösterilmesini istiyorum.

İşte bu metinle şikayetinizi hemen şimdi Alo Gıda 174’ü arayarak bildirin ve tüm bu rezilliklere bir son verilmesi için resmen bir adım atalım. bu ürünler hakkında tek tek yazı yazmaya benim zamanım yetmez. Şahsen, hayatım boyunca bu ve buna benzer bir ürün kullanmadım, kullandırtmadım; bildiğim kadarıyla hiçbir yakınım bu ve benzeri bir ürün kullanmadı. Anlayacağınız, benim bu ürünlerle hiçbir kişisel derdim yok. Ancak buna rağmen ben arayıp yukardaki şikâyeti yaptım, siz de konuya duyarsız kalmayın sadece 10 dakikanızı ayırarak ücretsiz Gıda Hattı’na şikayet ve önerinizi yapın.

Ayrıca Bakanlığın onayı olmadığı hâlde "Bakanlık onaylıdır" diyerek ürün satan veya satılmasına göz yuman kuruluşları, ilgili makamlara şikâyet edin. Eczanalerde görürseniz bu olaya sessiz kalmayın. Ayrıca GittiGidiyor gibi satış sitelerinde görürseniz ilgili siteleri de savcılıklara şikayet edebilirsiniz. Ben gerekli dilekçeyi hazırlar hazırlamaz bi ara yolum düştüğünde mahkemeye vereceğim, siz de böyle ufak tefek işlere erinmeyin ve duyarlı vatandaşlığın gereğini yerine getirin.

Sağlıkla, egzersizle ve BodyTR ile kalın.

Bu yazı kanunen tescillenmiştir.

loading...

Yorumlar

197 Yorum - "Zayıflama Hakkında Kıpkırmızı ve Rezil Tezgâhlar"

Bildir

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
mitokondri
6 yıl 6 ay önce

zaten oldum olası bu tür mucize buluşlar, haplar zayıflama ile ilgili olanlar. hep kadınlara yöneliktir saç çıkartanlarıda erkekleri hep cezbetmiştir…..
ne yazıkki 1,5 tereyağlı iskender yiyip bu haptan 2 tane atıp kilo vermek imkansız,ama insanların işine geliyor kolaya kaçmak..her şey kolay olsun bitsin…ama o zaman o şeyin bir değeri olmaz ki
gayet net bir yazı olmuş….bizim saf halkımız ve seda sayan ilişkisi çok komik ama ne yazık ki doğru:(

Abi, millet inanmıyordur diye düşünüyor ve önemsemiyoruz ama bu tip ürünler internet üzerinden peynir ekmek gibi satıyor toplam sayıya baktığında. Onun için ben bu konuyu ele almak istedim, umarım bu yazı yayılır.

İnsanların anlaması için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor bilmiyorum…

hakan güreli
6 yıl 3 ay önce

sayın editor…..

sormak istediğim şudurki…piyasada onca insanları kandırmak ve keklemek içi uretilmiş ilaç varken onlarla iligli yazınızı neden göremiyoruz??
mesela v pills….3 kutusu dünya para ektisi 5 para etmez….birde bununla ilgili bi yazı bi araştırma rica etsek….!!!

Resul
6 yıl 3 ay önce

İlşad yerine ben cevap vereyim. Siteye bakarsanız 5-6 farklı ürün için yazıların bulunduğunu göreceksiniz. Fakat unutmamanız gereken nokta bizim de işi gücü olan insanlar olduğumuz ve gönüllü bir oluşumda bulunduğumuz. Piyasaya her ay yeni ürün çıkıyor yetişmemizi istiyorsanız isterseniz siz de bir yardım eli atın bir şeyler yazın, yeni yazarlara kapımız açık.

Ayrıca bildiğim kadarıyla V-Pills hapı zayıflama, kilo alma yahut sporla ilgili bir hap değil. Dolayısıyla bunun yerinin bodytr.com olduğunu sanmıyorum.

Her türlü desteğinize açığız. Destek veremiyorsanız en azından ünlemli ünlemli yazılar yazarak kinaye yapar gibi konuşmayın, söyleyeceğiniz bildiğiniz bir şey varsa açıkça söyleyin biz de bilelim.

Size iyi ve sporlu günler.

Hakan bey merhaba, Bize ne ima etmek istiyorsunuz emin değilim ama şunu bilin: Bodytr’nin HİÇBİR ürünle ve HİÇBİR ticari kuruluşla ne doğrudan ne dolaylı yoldan ilişkisi yoktur henüz. Olduğunda da bunu duyururuz. V-Pills konusuna gelirsem de: V-Pİlls’in tek şansı, bizim konularımızla ilgisi bulunmamasıdır. Bulunsaydı ve ben de gerek görseydim o ürün hakkında da yazı yazar ve gerekli başvuruları da yapardım. Fakat bizim işimiz piyasadaki zırvalıkları tek tek tespit edip onlar hakkında yazmak ve insanları uyarmak değildir, keşke bunu yapan -bizim gibi güvenilir- bir site olsa… Zayıflama ve kilo alma hakkındaki birkaç ürün hakkında yazdım, çünkü bu ürünler bizim konularımızla ilgiliydi.… Read more »
6 yıl 22 gün önce

‘V-pills dediğiniz ÇÖP’ tabirinizi lütfen sitenizden çıkartın. Hiçbir marka hakkında böyle hakarete varan bir tabir yazmanız etik değildir. Aksi takdirde markanın ithalatçısı ve marka tescil sahibi olarak tarafınıza hukuki işlem başlatılacaktır. 

Yonca Medikal, Beni iyi dinle: Sitemizde onayımızdan geçerek yayınlanan hiçbir yazıyı veya tabiri kaldırmadım, kaldırmıyorum ve aksine inanmadıkça kaldırmayacağım. İstediğimiz marka hakkında istediğimiz görüşü yazarız. Biz buna “ifade özgürlüğü” diyoruz. Açıkçası, ürününüzün bir çöp ve para tuzağı olduğunu, ülkemizdeki yasal boşluklardan yararlanılarak satıldığını düşünüyorum. Eğer – her erkeğin ya da kadının olması gerektiği gibi- sözünüzün arkasındaysanız, bizi daha önce davayla tehdit edenler gibi atıp tutmak yerine gerçekten gidip dava edin. Sizin gibi bir ürün sahibiyle yasal yollardan mücadele etme fırsatını bize vermiş olursunuz ki bunun için size çok teşekkür ederim. Kendinize güvenmiyorsanız da susup oturarak işyerinizde insanlara hayal satmaya devam… Read more »
Alev
5 yıl 8 ay önce

Bunlara hem suçlu hem güçlü denir.Bir yakınımın hastalığı sonucu medikaller dönen dolapları çok iyi bilirim ve bu dolaba hipokrat yemini etmiş kişileride dahil ediyorlar

buse
5 yıl 4 ay önce

agzına saglık böyle insanlar saf insanları kandırıpyasamlarını zehir ediyorlar ve hatta ölümlere bile sebep veriyorlar sizin gibi dürüst 10 tane site olsa inanınki bunlar ekmek yiyemez keske herkes sizler gibi olsa iyiki varsınız saygılarımla

cansu
5 yıl 7 ay önce

bu hapı içen kaç kişi ölmüştür biz ve bazı insanlarımız bunu öğrenmek istiyoruz ve acele

Bununla ilgili bir istatistik tutmuyoruz. İki kişinin bu haplardan dolayı öldüğü kesinleşti o kadar.

Lale
5 yıl 6 ay önce
YA BIBER HAPINI SAVUNAN INSANLAR SIZ NASIL INSANLARSINIZ YA INANAMIYORUM DENEMEDEN KIMSE BILEMEZ BUNU!ben hayatım boyunca asla boyle seylere ınanmazdım en sonunda yaza kadar kılo verıyım dıye bu dıet hapını aldım ertesı gun evıme geldı ama nedense sadece cınce yazılar var ve ıcınden de beyaz bılgılendırıcı kagıt cıkmadı.ustune ustun bu ılacı almaya basladıgım 2. gunden ıtıbaren hayatım karardı.gozlerım uyustu gozlerım net gormuyor suanda ustelık daha tam 5.gunum.ellerım tıtrıyor 2 gundur kalbım ve sag gogusum sıkısıyor nefes darlıgı yasıyorum aynı zamanda mıdem oldurucu derecede bulanıyor ve en kotusu beynımın ıcı oyle bır zonkluyor kı basımı alıp ellerımle sokmek ıstıyorum yarın sabah… Read more »
Ahmet
5 yıl 5 ay önce
Ben şimdi ne yapayım. Geçen sene eşim doğumdan sonra çok kilo aldı ve veremedi. Çağreyi bu haplarda bulduk ve tam 20 kilo verdi. İştehını bastırdı ve kısa sürede kilo vermesini sağladı. Peki ben kime inanacağım şimdi. Kendime mi size mi? Belki de vefat eden kişinin bir rahatsızlığı vardır ve bu hap onu tetiklemiştir. zaten üzerinde mide ve böbrek rahatsızlığı olanların kullanmaması gerektiği yazılıydı. Bu hapı kullanırken az su içerseniz haliyle rahatsız olursunuz. Lütfen bir ürünü karalamadan önce iyi düşünün. Düşüncelerinizi yazacağınıza ürünü analiz ettirin ve zararlı gördüğünüz maddeleri yazın. Bu ürünün milyonlarca kullanıcısı var 2-3 kişi ölmüş olabilir. çaydan da… Read more »

Vay be, hapla 20 kilo verdi demek… Ben de yedim…

Kaldı ki bu hapın üreticilerinin yapmaları gereken analiz çalışmalarını da biz yaptıracağız öyle mi? Yani onların harcaması gereken parayı da biz harcayacağız sonra bir de onlara söyleyeceğiz… Vay be… Ne kadar akıllı insanlar varmış…

Bir de ne yazmışsınız çok şaşırdım: “Milyonlarca kullanıcısı var, 2-3 kişi ölmüş olabilir.” Bir kere bu ürünün milyonlarca kullanıcısı falan yok, ikincisi ise bu ürün sıkıntılı, sorunlu bir ürün. Son olarak da 2-3 kişinin ölmesini bırakın, böyle denetimsiz bir ürün yüzünden bir kişinin burnu bile kanasa bizim için çok büyük bir şeydir.

Ahmet
5 yıl 5 ay önce
Benim eşim gerçekten 20 kilo verdi geçen sene. ve almadı. hapı bıraktıktan sonra da spor ve diyetle formunu korudu. Bu arada yaşınızı sorabilir miyim.??? gerçekten yorumunuz okudum ve bunu sorma gereği duydum. Eğer birşeyi idda ediyorsanız ispatlamak zorundasınız. Eğer bu haplar zararlı diye idda ediyorsanız isapatlaması da firmaya değil size düşer. Örnek verecek olursak; ” Ben kendi halimde yaşayan bir vatandaşım ve siz benim hırsız olduğumu idda ettiniz. Bunu neye dayandırarak söyledin diye sorarlar, değil mi? (Kusura bakmayın böyle anlatmak zorunda kaldım.) Hapı üreten firma diyor ki, “Bu ürün tokluk hissi veriyor ve lütfen 2-3 litreden aşağı su içmeyin. Bu… Read more »
Ahmet bey merhaba, Bana inandırıcı gelmeyen olaylara karşı sarfettiğim şaşkınlık sözleri için kusuruma bakmamanızı rica ederim. Sizin de belirttiğiniz gibi, ürünü araştırmadan almanız sizin hatanız ama üreticilerin de hatasıdır. Satıcılar bu ürünü “zayıflatır” ibareleriyle ve “tamamen zararsız, herkes kullanabilir” diyerek satıyorlar. Bu hap yüzünden ölen iki kişiye ne diyorlar peki? “Bu ürün sıkıntılı, sorunlu bir ürün” derken de anlamış olduğunuz gibi ölen insanları kastediyorum, bu ürünün birkaç kere yasaklanmasından bahsediyorum. Herkes gibi siz ve eşiniz de elbette başkalarına zarar vermemek kaydıyla istediğinizi kullanmakta hürsünüz. Bana kalırsa zayıflayacağım diye her duyduğuna inanıp her ürünü kullanmamak çok daha sağlıklı bir yaklaşımdır. Tekrar… Read more »
Ahmet
5 yıl 5 ay önce

Merhaba,

Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu yorumunuza katılıyorum. Ama şunu bilmenizi isterim ki eşim gerçekten bunu kullandı. Ha ben zararsızdır demiyorum. Birinci kattan 3 kişi atarsınız ikisi ölmez biri ölür, bu demek değildir ki birinci kattan atlamanın kimseye zararı yoktur. Benim bu ürün hakkındaki bilgim kullanmaktan ibarettir.

Saygılar.

Melek
4 yıl 10 ay önce

Merhaba,

Geçte olsa Ahmet bey’in yorumunu okudum ve buna bir açıklamam var.
evet biber hapı zayıflatıyor. aşırı derecede iştah kesiyor. ama hapı bıraktığınız anda o iştah geri geliyor ve verdiğiniz kiloları fazlası ile alıyorsunuz.
ben 72 kilodan 69 a düştüm sadece iki haftada..
ama aşırı yan etkileri yüzünden bırakmak zorunda kaldım…
sonrasında ise 76 kilo oldum
Ahmet beyin eşi ise spora ve diyete devam etmiş. bu ayrıntıyı gözden kaçırmayalım.
kilo veriliyor evet…
ama sağlıksız bir şekilde..
ve kesinlikle geri geliyor!

saygilarimla 

Roza
4 yıl 1 ay önce

Ahmet bey. Sen galiba bu urunun ustunde para kazaniyorsunuz yoksa bu kadar ustunde duramazdiniz. Birinci iki kisi degil 4 kisi oldu ve cok kiside bulanim ve haplari icerken bazi rihatsizliklar gecirdi, kimi bulanti bas donmesi uykusuzluk bas agrisi v.s ona yazilarinizi dikkatli yaziniz ve gidin baska yerde reklaminizi yapin lutfen

Derya Uğur
5 yıl 5 ay önce
Selamlar, Bu mail,bana,bir aktarda satılmaya çalışılan “beslenme desteği-yağ yakıcı” özelliği olduğu iddia edilen hapın;kutu üzerindeki künye bilgilerini not etmem,araştırmadan almayacağımı söylemem,yaptıgım araştırma sonunda ise verilen tüm bilgilerin sahte olduğunu tespit etmem üzerine,paylaşmak istediğim bir bilgidir. Aktardaki satıcıya bu güvenli midir diye sorduğumda bana yandaki web adresine girip bakabileceğimi söylemesi de ilgincti.www.dew48.com Çünkü,sadece bununla yetineceğimi düşünmüştü.Uyanık ve paragöz Türk dehalarının ikna edici !! web sayfasına kanmayacağım gibi, kutu üzerindeki bilgilerin tuhaflıgından da şüphe ettiğim için hem adres bilgisini “TGT GMBH Postfach 2680 D-33780 Halle (Westfl.)” hem de dışkaynaklı web adresini “www.dew48.de” araştırdım.Tabi ki de,hiçbir sonuç çıkmadı 🙂 Yukarıda verdiğim linke girip… Read more »
Roza
4 yıl 1 ay önce
HERKESIZ DIKKATINE LUTFEN. Ben Danimarkadan siparis verdim istanbuldan bir arkadas bana argo olarak 4 aylik kulanmak icin haplari gonderdi ve burda yani Danimarkanin gumruk den cikmadi, sonra ben gumruk burosuna basvurdum ve onlarin verdigi cevabi, oncelik bu haplar nedir ne icin diye loborutadan gecirili tam 3 hafta sonra cevab geldi, mektubu alir almaz sok gecirdim icinde sadece o uc bitki seylerden olmadigini ve vucudunun yavas yavas oldurdugunu, sayifladigini ama insanin butun vucundundaki vitaminler yok ediyor ve butun hucreleri olduruyormus. onun icin haplari geri teslim edlimedi bana direk cope attilar banada para cezasi verildi onay verilmedi o haplara. Allaha sukurler olsunki… Read more »
Sinyor
6 yıl 6 ay önce
Zaten bu tarz ürünlerin en büyük sığındığı liman, ”Tarım ve köyişleri bakanlığı onaylı” olması yaw kardeşim, sonuçta konu sağlık olduğuna göre gidin sağlık bakanlığından onay çıkarında görelim. Ben bugün size bir portakal, limon karışımı yaparım, Tarım bakanlığından onay alırım neticede meyvelerden oluşuyor, zayıflamaya yardımcı olmasa bile zararıda yoktur diye veriyorlar onayı…………………. En çokta bu ürünlerin tanıtımın da oynayan sanatçılaları kınıyorum, o kadar mı paraya ihtiyacınız var be kardeşim, bu insanlar zamanında sizin kasetlerinizi alıp size Trilyonlar kazandırmadı mı hiç mi vijdan azabı duymuyorsunuz, fakir olsanız tamam ihtiyacınız yok, trilyonlarınız var utanın ne diyeyim… İlşad tebrik ederim seni duyarlılığın için.. Piyasa… Read more »
Av. Kenan Bozok
6 yıl 6 ay önce

Site: redpepper.gen.tr
Sn. ilgili,

Web sitemizde (redpepper.gen.tr) yer alan grafikleri kullanarak yaptığınız karalama kampanyasında yer alan, redpepper.gen.tr/images/biber-hapi-red-pepper.jpg bu grafiğin sitenizden kaldırılmasını aksi takdirde hakkınızda yasal işlem başlatılacağını tarafınıza bildirmek üzere bu yorumu yazıyoruz. Tarım ve Köyişleri bakanlığı onaylı bitkisel gıda takviyesi red pepper ürünü faturalı yasal bir üründür. Herhangi bir zararı yan etkisi yoktur. Alıp almamak kişilerin tercihidir. Bilinli/Bilinçsiz yaptığınız yorumlarınızda akla karayı ayırt etmenizi rica eder gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

Av. Kenan Bozok

(Yorumunuzdaki web adresleri teknik sebeplerden ötürü başlarındaki “http//” ve “www” karakterleri kaldırılarak yayınlanmıştır.) Efendi, “Karalama Kampanyası” değil, “Aydınlatma Kampanyası” yapıyorum ben. Sitenizde bir sürü aldatıcı cümle var. Ayrıca o kullandığım görsel de bilgi amaçlıdır ama buna rağmen konuyu bilahare inceleyip gerekirse o görseli kaldırırım. Buradaki görselin bizim kullandığımz şekilde kullanılma durumunu inceleteceğim ve eğer gerekirse (yani sizin gerçekten de umut tacirliği amacıyla da olsa böyle bir tasarımınız varsa ve bu tasarımın buradaki gibi kullanılması izninize bağlıysa) görseli kaldırırım. Yok eğer durum böyle değilse istediğiniz yasal işlemi başlatabilirsiniz. Benim Bakanlıktan aldığım cevaba göre bu ürünlerin BAKANLIK ONAYI YOK. İlgili yazıyı en… Read more »
Sami
5 yıl 10 ay önce
http://www.acaicilegizayiflamahapi.com/index.php Bu site de diğer site ile aynı kişilere ait, telefon numaralarından belli. İşi biraz daha ileri götürmüşler, 1 ayda 8 kilo demişler yuh artık. En çok güldüğüm cümle de şu oldu; “Acai’nin zengin besinsel bileşimi ve vücuda enerji verici özelliğinden dolayı Brezilyalılar yorgunluklarını gidermek amacıyla gün içerisinde sıklıkla Acai Suyunu tercih etmektedirler. Brezilyalıların şişman olmamasının en önemli sebebi Acai çileği olarak gösterilmektedir.” Ekvatoral bölgede olup da şişman olan halk var mı ki dünyada? Bir de üretim yeri ile ilgili bir bilgi vereyim, bizzat Amerika’daki kuzenimden teyit aldım, tamamen fason sağlık ürünü yapan bir firma. Sloganları da “siz hayal ederseniz… Read more »

Avukat efendi, ne oldu şu sizin vereceğiniz izin numarası, bulamadınız mı? 🙂

Cihat
6 yıl 4 ay önce

Avukat efendi küçük dilini yuttu galiba kayboldu :))

Sahi ya, bi avukat vardı ne oldu o? 😀

6 yıl 6 ay önce

yazılarınızı ilgiyle izliyorum ama bu konuda size katılamayacağım dediğiniz gibi biber hapı adı altında onlarca ürün var bunların zararlı olanları olduğu gibi faydalı olanları da var kurunun yanında yaşı da yakıyorsunuz bence biraz daha dikkatli olun yazı yazarken ismini vermeyeceğim ama bakanlık onaylı bir biber hapı ile 1 ayda 5 kilo kadar verdim ben hiçbir zararı da olmadı. bir de sizin bu işten karınız ne anlayabilmiş değilim 🙂

Serap Hanım merhaba, Bakanlık onayı olsun ya da olmasın ben bu tip haplara karşıyım ve bunun nedenlerini yukarıda açıkladım zaten. Ancak yine de elinizdeki hapın izin numarasını bana “iletişim” bölümümüzden yollamanızı rica ediyorum. Benim bu işten kârım şudur: İçinde bulunduğum topluma, bilgilerim aracılığıyla bir fayda sağlamak, onları uyarmak. Hayatta her şey maddiyat değil ve olamaz. Bize bu tip ürünleri satanlar çok reklam teklif etti, ben çıkar peşinde olsam herhangi birini ya da en yüksek ücreti vereni kabul ederdim. Ben, elimden geldiğince, topluma fayda sağlamaya çalışıyorum. Kâr peşinde değilim. Siz bir ayda 5 kilo verdiğinizi söylüyorsunuz, bunun ne kadarı yağ ne… Read more »
gülten
5 yıl 7 ay önce

TEŞEKÜRLERRR!!BİZİ AYDINLATTIĞINIZ İÇİN SİZİN SAYENİZDE KULLANDIĞIM CAPSİPLEX İLACINI ARTIK BIRAKTIM VE KAPIMA DA FATURASIZ GÖNDERMİŞLERDİ İSTEDİM FATURAYI AMA GÖNDERMEDİLER HEPSİ DOLAN…CI…1 AYDIR KULLANMAMA RAĞMEN O KİLO VERDİM..SONUNA KADAR YANINIZDAYIM..

İzin numarasını bekliyorum.

6 yıl 6 ay önce
Bakanlık onayı olsun ya da olmasın ben bu tip haplara karşıyım ile başlayan cümlenizden sizin fikriniz belli oluyor zaten. Ne demek bakanlık onayı olsun olmasın karşıyım bu kadar ucuz mu firmaları karalamak. Tarım Bakanlığından olduğunuzu mu sanıyorsunuz ki siz devletin kurumlarını küçük görüyorsunuz. O zaman kapatsınlar tarım bakanlığını sağlık bakanlığını devlet sizden izin alsın. Mantıklı mı? Onay numarasını istemişsiniz buyrun: Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 05.02.2010 tarih ve G34-6728-00046-0 nolu izni ile üretilmiştir. Evet 5 kilo verdim hem de basemlerimden gitti. En az sizin kadar bizde birşeyler biliyoruz. İnsanları aptal yerine koyarak kendinizi üstün görmeniz ve insanları yönlendirmeye çalışmanız çok anlamsız.… Read more »
O ürünlerin satıcısı olsa sizin gibi savunurdu… 🙂 Hanımefendi, Ben, verdiğiniz numarayı kontrol ettireceğim. Dhaa önce de bu tip ürünlerde SAHTE NUMARALAR verenleri gördüm. Diğer yazdıklarınıza cevap vermek istemiyorum çünkü o cevapları yazımda verdim. İşte yazı burada ve karşı çıktığınız bir yer varsa orayı yazın. Ancak size tek bir şey diyeyim: “Evet 5 kilo verdim, hem de basenlerimden gitti” demişsiniz ki bu sözünüz size olan inancımı yitirmeme sebep oldu. Sanırım siz bu ürünün satıcısısınız ya da satanlardan biriyle ilişkilisiniz. Çünkü bugüne kadar 5 kilo veren hem de bu kiloları basenlerinden veren hiç kimseyle tanışmadım. Böyle bir insan da olamaz zaten.… Read more »
gülten
5 yıl 7 ay önce

BENCE KATILIYORUM SİZE KESİN SATICI BU HANIMEFENDİ;))

Yaptığım ilk kontrolde VERDİĞİNİZ NUMARA BAKANLIK İZİN LİSTESİNDE ÇIKMADI.

Muhtemelen bu izin alındıktan sonra BAKANLIK TARAFINDAN İPTAL EDİLMİŞ olmalı. Çünkü listede verdiğiniz numara yok.

Kendinizi hâlâ çok akıllı hissediyorsunuzdur umarım.

Sami
5 yıl 10 ay önce
Şöyle bir deneme yapalım; (hani Serap hanım yazmış ya basenlerimden gitti diye) buzdolabından çıkan bir kalıp donmuş margarin üzerine bu hapın içeriğini serpiştirin. Eğer margarin eriyorsa basenleriniz de erir ve siz doğru yoldasınız derim ama erimeyecek. Sonra donmuş margarini elinize alın ve yoğurmaya yani diğer bir ifadeyle spor yaptırmaya başlayın (komik oldu biliyorum ama gerçek bu) göreceksiniz ki margarin erimeye başlamış. Bu durumda size üzücü bir haberim var; doğru yolda olan bizleriz yani spor yapanlar. Size de geçmiş olsun, verdiğiniz paraya ve harcadığınız zamana yazık. Gerçek şu ki spor yaparak kas kütlesini artırıp kilo alan da var, yağlarını yakarak enerjiye… Read more »
Sami
5 yıl 10 ay önce

Bu arada eşim günde ortalama 45 dk spor yaparak tam 22 kilo verdi. kaç ayda mı 5 ayda. Şimdi eskisinden daha fazla yemek yiyor. Düzenli spor yaptığı için de kilo almıyor. Küçük bir tavsiye, kola-cips-çerez üçlüsünden uzak durun :))

Sami
5 yıl 10 ay önce

Spor yapmak için zaman yok ama aptal dizileri seyretmek için zaman var. (otalama 2 ila 3,5 saat arası sürüyor).

ayşe
3 yıl 1 ay önce

serap hanım hangi biber hapını kullanarak ayda 5kiko verdiniz bilgi verirseniz memnun olurum (bende almayı düşünüyorumda…)

Resul
6 yıl 6 ay önce

Ben bu hanımefendinin sadece basenlerinden kilo verdiğine inanıyorum açıkçası. Çünkü şu yorumlara bakılacak olursa hanımefendi bilgisayar kullanabilen bir basen. 🙂

Sinyor
6 yıl 6 ay önce
Serap hanım, sizin bir üründen psikolojik olarak ya da bir yandan da aslında spor yaparak olumlu etki görmenizin sebebi, o ürünler değildir, bir kere bu konuda şüpheniz olmasın ,zayıflama olayını farkında olmasanız bile kendiniz başardınız…. Size bir örnek vereyim bu aralar V-pills diye bir ürün piyasada satış rekorları kırıyor ve bu da tarım ve köy işleri bakanlığından onaylıdır, dikkat edin sağlık bakanlığından değil, malum ürün cinsel organ boyunu garantili olarak büyüteceği vurgulanıyor, ve istemesekte e mail adresimize tanıtım gönderiyorlar, hatta kızlara bile gidiyor, slogan şu aslında p.siniz küçük, ortaklama 20cm olması gerekir, birde rakamı yüksek tutuyorlar, dikkat edin daha fazla… Read more »
zazabel
6 yıl 4 ay önce
Ona bakılırsa doktor gözetimi altında ölen insanlarda bulunmaktadır. Diyetisyen olan hem de oldukça ünlü bir diyetisyen olan doktorun (adını vermeyeceğim zaten duymuşsunuzdur bütün haberlerde çıkmıştı)  zayıflama merkezinde ölen genç kızı hatırlayın. O da diyet yaptı o da egzersiz yaptı. Ama sonunda ne oldu? Zavallı kız yaşamını yitirdi ve o ünlü doktor utancından cenazeye bile katılamadı. Tabi bu haplar diyetislerin işini zora soktuğu için herkesin uzman diyetisyene başvurun aman diyetisyenlere gidin demesi oldukça doğal. Diyetisyene gidip 1 gram bile veremeyen insanların sayısını duyduğunuzda eminim çok şaşırırsınız. Bende şimdiye kadar her şeyi denedim ama her zaman verdiğim kiloları fazlasıyla aldım. red pepper… Read more »
Sami
5 yıl 10 ay önce

Küçük bir deney yapılmış ağrı kesici ilaçlar hakkında. Bir klinikte kadın hastaya başım ağrıyor dediğinde her zaman verilen ağrı kesici yerine, bu hapa benzeyen şeker verilmiş. 3 gün sonra hastaya sormuşlar başının ağrısı nasıl diye. Hastanın verdiği yanıt “verdiğiniz ilaç çok işe yarıyor doktor bey” 🙂 yani her şey psikolojik tıpkı sizinki gibi…

doktor
5 yıl 9 ay önce

Gerekli gereksiz yorum yapmayın. Biz bu alanda yıllarımızı vermiş adamlarız. Size konuşması ne kadar kolay. Gerilim başağrılarında dediğiniz gibi ilaç yerine alınan herhangi bir şey olumlu etki yaratır. Buna plasebo etkisi denir. Ama söylediğin saçmalığa aklın nasıl erdi bilemiyorum hala gülmekteyim. Psikolojik olarak kilo verdiğini anlatmaya çalışmışsın sanırım 🙂 Bunu bir daha düşün ve lütfen konuya hakim insanlar, mümkünse kendi alanıyla ilgili sağlıklı yorumlar yapsınlar

Sami
5 yıl 9 ay önce
“Doktor” bey, Bu alanda yıllarınızı vermişsiniz ama yukarıdaki örneği neden verdiğimi anlayamamışsınız. Neden saçmalık olsun ki, bir klinikte yapılan basit bir deney. Bu örnekten yola çıkarak, zayıflama amaçlı alınan ilaçlardan psikolojik olarak etkilenip kendisine fayda sağladığını düşünen insanlar var. Yani sizin yorumunuzda kullandığınız cümledeki gibi “psikolojik olarak kilo verdiğini” anlatmaya çalışmadım aksine siz öyle algılamışsınız, işte asıl buna gülünür. İlla ki bir yazıyı anlayıp üzerine yorum yapabilmek için kendi alanımızda yıllarımız vermemiz gerekmiyor. İnsanlar tecrübelerini yazıyorlar. Size yaşadığım bir deneyimi aktarayım. Eşim 2 yıl önce 84 kilo iken akupunktur  ile zayıflama seanslarına gitti. 2,5 ayda tam 22 kilo verdi. Ve… Read more »
Kemal Siren
6 yıl 6 ay önce
Her konuda umut tacirleri cok para kazaniyorlar. Kadinlari hedefleyen kozmetik urunler, mucizevi kirisiklik kremleri vs mesela. Erkekleri hedef alan p…. uzatici, sinsel istek arttirici oldugu iddia edilen safsatalar. Vucut gelistirmek isteyenlere pazarlanan yuzlerce ek besin (supplement). Hepsi umut satiyor. Insan tabiyati ugrasmadan kazanmak egilimli. Kilo vermek icin, kas yapmak icin uzun zaman diyet ve egzersiz yapilmali. Baska yolu yok. Ama boyle sarlatanlar insan zaafiyetinden faydalanarak bes para etmez mallarini kakaliyabiliyorlar. Millet de “ya tutarsa” diye aliyor. Bu sacmaliklari kullananlar arasinda baska sebeplerden oturu fayda gorenler de -Serap hanim gibi- basarilarini bu urune yorabiliyorlar. Serap hanima zayiflarken ne yaptigi sorulsa, eminim… Read more »
tunahan
6 yıl 6 ay önce
merhaba, bundan 2 ay kadar evvel eczacımın tavsiyesiyle bende almıştım bu pepper time denen üründen tecrübeli eczacım söylemeseydi hayatta yaklaşmazdım böyle şeylere ve hayatımda ilk defa aldım. şimdiye kadar ne bir yere tek bir harf yazdım ne de kimseye tavsiye yada uyarıda bulunmadım ilkkez sizleri insanları bilgilendirme amaçlı samimi bulduğum için burada yazıyorum ürünle ilgili. ama belki 2 bine yakında yorum okudum. zaten çoğu dediğiniz gibi ya ürün satıcısı yada satıcıyla ilişkili. öncelikle şunuda belirtiym olaki arama motorlarından gelerek okuyanlar için söylüyorum aldığım ürün kesinlikle sahte diye nitelendirilen ürünlerden değil tamamen bondrollü ve türkiyede ticaret sicil kaydı vs. bulunan bir… Read more »

Yaklaşık 1 haftadır herhangi bir bilgisayardan ve internete girme imkanından yoksun olduğum için yorumunuz geç onaylanmıştır.

Tunahan Bey merhaba,
Güzel yorumunuz için teşekkür ederim, yazının yayınlanmasına katkıda bulunmanızı temenni ediyorum.

Saygılarımla.

Resul
5 yıl 5 ay önce

Tunahan bey üzerine basmışsınız. İlaç kısa sürede su attırarak kilo verdiriyor. Fakat bırakınca ne oluyor, o su eksiği gene tamamlanıyor ve vücut kilosunu çabukça alıyor. Sporu bırakmakla da iyi yapmamışsınız, zira kilo verirken aslında kilo alırsınız vücut geliştirmede. Fakat verdiğiniz kilo yağ, aldığınız kas kütlesi olacağından öyle rakamlarda çabucak değişimi farkedemeyebilirsiniz (kas yağdan daha ağırdır).

eren
6 yıl 6 ay önce

Eskiden aloe vera diye mucize bir bitki çıkarmışlardı. dehşet karlar ettiler, şimdi de biber hapı elma krom vs gibi mucize ve hayal satarak hatta doğru bile olsa, tehlikeli olduğu açık olan ürünlerle insanların hem sağlığı ile hem de cebindeki para ile oynuyorlar.

Devletin makamları bu işe el atmadan bu türlü soyunlar bitmez. En önemlisi, toplum sağlığı tehlikeye girer.

sema
6 yıl 6 ay önce

merhaba… öncelikle böyle faydalı bir site kurduğunuz için çok teşekkür ederim.
bende aynen sizin yukarıda anlattığınız gibi pembe hikayelere inanıp ilk defa zayıflama hapı kullananlardanım. ama inanılmaz yan etkilerini gördüm dünya ile bağlantım koptu resmen. beynim uyuştu. ilk defa kafa uyuşması yaşadım . internetten yorumlara baktığımda aynı sorunla karşılasan birçok kişi vardı . (açlıktan olan bir uyuşma değil çünkü aç kalmıyordum zorlada olsa dengeli besleniyordum) ben içeriğini hiç masum denildiği gibi bitkisel bulmuyorum. ayrıca inanılmaz agrasif sinirli yapıyor ben daha önce hiç böyle duygular yaşamadın sitenize girdikten sonra 174 tarım bakanlığına şikayet ettim ve bir daha töbe böyle haplara

Sema Hanım merhaba,
Öncelikle kısa zamanda bu ürünleri kullanmanın hata olduğunu anlamanıza sevindiğimi belirtmeliyim.

Şikâyetinizi ileterek gösterdiğiniz duyarlılık için de teşekkürler. Zaten Bakanlığın da bu konuyla ilgili yazısını okuduysanız vatandaşlar olarak bu konuya daha çok ilgi gösterildiğinde bu sorunların çözülebileceğini anlamışsınızdır.

Bu ürünlerin reklamlarını yapan TV, gazete ve internet sitelerine de dur demek lazım. Bunu başarmak içinde şikâyetler artmalı.

GÜLŞAH YILDIZ
6 yıl 3 ay önce

Merhaba…bende bu yalanların kurbanıyım malesef…hapı kullandığım için kendime çok kızıyorum…bende ilk günler acayip halsizlik baş dönmesi ve kalp çarpıntısı yaptı…çok korktum ve yarıda kestim kullanmayı…böyle bi cahilliği nasıl yaptım hala anlayamıyorum.sitedeki yazan yazıların hepsi yalan lütfen kullanmayın.insan aklını kullanarakta çok güzel kilolar verebilir.yakın bi zamanda doktora başvuracagım sağlıklı bi şekilde zayıflayacağım…

filiz
6 yıl 5 ay önce

Bende bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine biber hapı satın aldım. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Bugün 18. günüm 3 kilo 400 gram kadar vermişim. Kutu üzerindeki izin numarasını size yazsam kontrol edebilir misiniz?

Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 07.04.2010 tarih ve G34-6728-00048-0 nolu izni ile üretilmiştir.

Şimdiden teşekkür ederim.

Filiz Hanım merhaba, Verdiğiniz izin numarası bendeki listede var ve Hotpepper adı altında izni alınmış. Bu iznin sürekli olmadığı ve firma tarafından şartların dışına çıkıldığında Bakanlık tarafından iptal edileceğini bilmelisiniz. Yan etkisine gelirsem de: Yan etkisi olup olmadığını siz de bilemezsiniz Bakanlık da bilemez. Zira Tarım Bakanlığımız Sağlık Bakanlığı değildir ve Tarım Bakanlığı onaylı ürünler sağlığa zararsızdır gibi bir sonuca ulaşmamalısınız. Yazımı dikkatlice okursanız bu ürünlerin olası zararları görürsünüz. Vücudunuzdan fazla miktarda su atarak kısa sürede kilo verdiğinizi zannedebilirsiniz. Unutmayın ki vücudumuzun yaklaşık 3/4’ü sudur. Yani 100 kiloluk bir insanın vücudunda ortalama 70 kilo su bulunur. Böyle abidik gubidik ürünler… Read more »
Sait Ş.
5 yıl 8 ay önce
Merhaba, 29 yaşında olan bir erkek bireyim.Bu hapı iki aydır sürekli ve düzenli olarak kullanıyorum.95 kg’dan 83 kg oldum.İştahımı gerçekten kesiyor.Beraberinde ise hergün fiziki olarak 8 saatlik bir iş performansım oluyor.Porsiyonlarım küçüldü ve bol miktarda su tüketmeye başladım.Akşam saatlerinde Tv keyfinin verdiği rahatlık ve günün stresinden uzaklaşmak için ister istemez birşeyler yiyordum ve bu eylem yatağa girene kadar devam ediyordu.Şimdi bir yemek yeme adabı kazandım ve akşamları porsiyonumu küçülttü.Demem o ki ben bu ürünün faydasını gördüm. Aslında Spor yapmak ve insanları spora yönlendirmek gerçekten en doğru olanı.Böyle de olması gerekiyor.Ama gününüzün 8 saatini ayakta , fiziki efor sarfederek çalışmanız bu… Read more »
ÜLkü Akın
6 yıl 5 ay önce

selam meksika biber hapını 10 gun kullandıgımda bende 3 gun sonra tansıyonum yukselmeye basladı ben dedım heralda bu hap benım tansiyınumu tetıkledı diye düşündüm eşim dediki canım şunu bırde bırak bakalım ne olcek arkadaslar inanın 10 gun kullandım 4gun boyunc tansiyonum 17 büyük 12 küçük fırlıyordu bu yüzden hastaneye bıle yattım şimdi birakdım ve tansiyonum normal düzeyde bana hiç iyi gelmedı arkadaslar …şimdi gayet net iyiyim ..

Ülkü Hanım,
Ürün alırken neye dayanarak, kime güvenerek kullandınız..? Keşke hiç kullanmasaydınız, boşu boşuna risk. Neyse, geçmiş olsun, ders olsun.

ekin tezcan
6 yıl 5 ay önce
Öncelikle bu sitenin google da pepper time yada red peper yazıldıgında ilk çikması gereken yer olması gerektiğini düşünüyorum ilk sayfalar resmen işgal edilmiş herşey pespembe şu kadar kilo verırsın süper hiçbir yan etkisi yok falan filan….arkadaşlar ne yazık ki biz bayanlar aşırı derecede kilo kompleksliyiz ve ne pahasına olursa olsun böyle basit ,yorulmadan içilen haplar çok cazip geliyor.gerek zaman yetersizliğinden gerek tembellikten, zor geldiğinden parası ve zararları düşünülmeden alıyoruz.meksika biberinden sonra pepper time çıktı ve bu hap gerçekten iştah kesiyor ama bu hapın içeriği sanıldığı kadar masum değil.içerdiği bir kimyasal nedeniyle beyni uyuşturup açlık hissini ortadan kaldırıyor başınız sürekli dönüyor… Read more »

Ekin Hanım merhaba,
Red pepper yazınca bu sayfanın ilk çıkması gerektiği fikrinize katılıyorum fakat ben bunun için elimden geleni yaptım, gerisi okuyucularımıza ve zamana kalıyor.

Yazıya katkı sağlayan güzel yorumunuz için teşekkürler.

funda
6 yıl 4 ay önce

Ben spor yapıyorum, ama yeterince kilo veremiyorum bi türlü. Çok fazla değil 3-4 kg kdar fazlalığım var. ve bunun için biber hapı kullanmak istiyordum, Bi aktardan bilgi almıştım pepper time ile ilgili. Arkadşım kullandı ve faydasını gördü. bende almadan önce yorumlara bakmak istedim. Ama bu yazılardan sonra aklım çok karıştı …

Sebnem
6 yıl 4 ay önce

Belki haklı olabilirsiniz bazı ürünler gerçekten düzmece. Ama faydalı olanlarda vardır bunu unutmayın.. Ayrıca çok kötü bir dil kullanıyorsunuz çok kaba.. Bende bugün bir zayıflama ilacına başladım bakalım neler olacak çok merak ediyorum ve eğer zayıflarsam buraya yazacam yayınlamazsanız bu sizin ayıbınız.

Şebnem hanım merhaba,
Biz Bodytr olarak bütün gerçek yorumları yayınladık, yayınlıyoruz ve yayınlayacağız. Yani hiçbir zaman bu konuda bir ayıp yapmadık.

Red Pepper ve buna benzer (pepper adı vb. geçen) ürünlerin, Bakalık görevlileri tarafından nihai karar çıkana kadar raflardan indirildiği kulağıma gelen duyumlardan biri. Bakanlığın bu adımı atmasında site olarak katkımızın olduğunu düşünüyorum.

Kaldı ki 3 kuruşluk ürünlerin maliyetinin 8-10 katına satılması da ayrı bir vurgundur. Biz, yaptığımız çalışmalarla halkın hem sağlığına hem de kesesine faydalıyız.

Bunu göremiyorsanız bu da sizin ayıbınızdır.

Sebnem
6 yıl 4 ay önce

Bir anda konuşma şekliniz değişti nedense.. bunu sadece bana değil diğer yorum yapan arkadaşlarada yapmanızı tavsiye ederim. Özellikle sizden farklı düşünen arkadaşlara.. Siz gerçek olduğuna inandığınız yorumlarınızı yapmaya devam edin buna kimsenin bişe dediği yok kendi görüşünüz ama belkide yanılıyosunuzdur. Yaptığınız şey ürünü karalamak oluyor bilmem farkındamısınız.. Şimdi siz benide ürünle ilgili bir kişi sanacaksınızdır yukarda yaptığınız gibi. Ama emin olun değilim 🙂 Ben daha fazla bu konu hakkında tartışmak istemiyorum. Siz kendi görüşünüzü yazıyosunuz bende öyle yapıp rahatsızlığımı dile getirdim o kadar.

Resul
6 yıl 4 ay önce

Şebnem hanım haklısınız, boşverin siz zaten bu sitede ne işiniz var? Spor falan ne gerek var öyle şeylere, siz hapınızı yutun oturduğunuz yerde de kilo verirsiniz nasılsa, ne gerek var öyle spor-mpor yorucu şeylerle uğraşıp emek vermeye, spor yapanlar da enayi zaten haplar varken, yut hapı zayıfla değil mi ama?

Sebnem
6 yıl 4 ay önce
Bişe bildiğinizi sanıyosunuz ve ona göre konuşuyosunuz. Benim spor yapmadığımı nerden biliyosunuz? Sizin konuşma tarzınızda beni rahatsız edende bu zaten ve rahatsızlığımı dile getirmek için bu sitedeyim. . Bu arada ben zaten sporcuydum lisanslı voleybolcuydum.. Ama bıraktım ve o sıralar çok kilo aldım ve spor salonuna gidip çokta güzel kilo verdim. Ben spor sağlıksız bişe demiyorum ki? Sporla kilo verdim ancak biraz fazlam kaldı ve kilo verişim durdu bende takviye olarak zayıflama ilacı aldım. Ayrıca bu zayıflama ilaçları yan gelip yatarak kilo verdirmez rejime takviye olarak kullanılır bunuda burda açığa kavuşturmuş olayım. Sizde her konuda bilip bilmeden yorum yapmayın. İyi… Read more »
merve
6 yıl 4 ay önce

Ya ben de aldım bu üründen ama benimkinin üzerinde ‘red pepper’ değil de ‘pepper time’ yazıyor. İkisini de araştırdım red pepper’dan kimsenin memnun olmadığını gördüm. Ama ben pepper time ürününü aktardan aldım ve 4 gündür kullanıyorum vücut hatlarımda belirgin değişmeler var . Size hapın numarasını verip rica etsem bakar mısınız ? Aksi takdirde ürünü kullanmayı bırakacağım. Şimdiden teşekkür ediyorum . 08.09.2009 tarih ve 0934005432 sayılı izni ..

Merve hanım merhaba,
Elimizdeki 14 Mayıs 2010 tarihli izin listesinde böyle bir ürün ve böyle bir izin numarası bulunamamıştır, kendiniz de bakabilirsiniz: http://www.bodytr.com/2010/05/tarim-bakanligindan-bodytrye-yapilan-aciklama.html

merve
6 yıl 4 ay önce

Çok teşekkür ederim gerçekten. Zaten bulabilseydiniz de bırakacaktım. Günden güne sanki ölüme yaklaşıyormuş gibi hissediyordum. İğrenç bir ürün. Zayıflamış olabilirim ama şu 4 gün içinde neler çektim. Halsizlikten yataktan kalkamadım. Çok sağolun ..

eda sarı
6 yıl 3 ay önce

Merhabalar,
öncelikle bizlere birtakım bilgiler vermek amacıyla bu konuyu açtığınız için teşekkürler.İsmi geçen pepper time ı bir arkadaşımın 11 kg vermesi sonucunda tavsiyesiyle ve onayını araştırarak aldım.Bugün 2. günüm herhangi bir yanetkisini görmedim amacım hapı övmek ya da yermek değil ancak verdiğiniz linkteki listede bakanlığın ithal izni verdiği 6 temmuz 2010 tarihli listede merve hanımın da vermiş olduğu ve kullandığım hapların kutusunun üzerinde yazan tarım bakanlığının 08.09.2009 tarihli ve 0934005432 sayılı izni de mevcuttur.Hatta MS Gıda diye arattım birkaç ürünü daha var izin almış.Çok kafam karıştı açıkçası izin almış olması zararsız olduğunu gösterir mi?Cevaplarsanız çok sevinirim
teşekkürler

İzin almış olması zararsız olduğunu göstermiyor Eda hanım. Ayrıca bu ve benzeri ürünlere alınan izinler kısa sürede iptal ediliyor çünkü izni alan firmalar Bakanlığın şartlarına uymuyor, yani Bakanlığı da aldatıyorlar. Bir kere izin alıyorlar ama onu da Bakanlığı aldatarak alıyorlar. Göreceksiniz, birkaç haftaya kalmaz o ürünün izni iptal edilecek ve listeden çıkartılacaktır.

Listeden çıkartılmasa bile siz yine bu sayfada yazanları dikkate alın ve o ürün hangi listede olursa olsun kullanmayın. Uzun sürede, yavaş yavaş ama sağlıklı bir biçimde fazla kilolarınızı vermenizi öneririm.

eda sarı
6 yıl 3 ay önce

Anlıyorum çok teşekkürler ilginiz ve yardımlarınız için…

cenk
6 yıl 4 ay önce

birileri para kazanacaksa yani kısaca işin içinde para varsa gerisi teferruattır. Külli yalannn….

ela
6 yıl 4 ay önce

Ben sizin yaptığınız yorumlara kesinlikle katılmıyorum.Bu hap gercekten zararlı olsa neden sağlık bakanlığından onay alacak anlamıyorum.Üstelık ben kullandım ve halada kullanıyorum hicbir zararını görmedım.Aksine tam 20 kilo verdim,vermeyede devam edeceğim.Bu ortaya atılanlar sadece bir rekabet diyorum.Peper time gercekten faydalı bir ürün .Zayıflattığının sonuna kadar arkasındayım.

Ela hanım merhaba,
Yazıyı okumadan yorum yaptığınızı düşünüyorum. Eğer yazıyı okusaydınız altını çizdiğim gibi BU ÜRÜNÜN HİÇBİR BAKANLIKTAN ONAYI OLMADIĞINI görürdünüz ve ayrıca Bodytr olarak hiçbir zayıflama ürünü satmadığımızı ve reklamını yapmadığımızı da anlardınız. Yani ortada hiçbir rekabet yok ve olamaz.

Siz, istediğiniz ürünün arkasında durun, saygı duyarız; ancak, bu ürünlerin Bakanlıktan onayı olmadığını bilin.

Rojda
6 yıl 4 ay önce

bende henüz kullanmadım ilacı ancak ne yalan söyleyeyim kafam karısmadı degil.. yüksek tansiyon hastasıyım etkisi olur diye korkuyorum. yakın bir akrabam kullandı ve 2 haftada 5 kilo verdi. görünür bir zayıflama ama ne kadar saglıklı oldugu tartışılır

Bu bir sır :))
6 yıl 4 ay önce
Herkez gider mersine ben giderim tersine :)) valla arkadaşlar çekine çekine yazıyorum bu satırları Kahretsinki susmak tarzım değil sadece kendi deneyimlerımı paylaşmak istedım sizlerle . Ben 2009 kışı kurban bayramına 1 buçuk ay kala 80 kilo civarlarında idim çok yakın bir arkadaşım bu biber hapından kullanmış ve çok memnun kalmıştı bende almaya niyetlendim 40 tl idi ozamanlar ve bakanlık onaylı değildi hatta piyasada bakanlık onaylı hiç biber hapı yoktu. Bir sabah elime ulaştı hap ve hemen kullandım 2.3 dk sonrasında kahvaltı sofrasının herzaman nefissss diye adlandırdığım kokuları iğrenç gelmeye başladı ve o sabah kahvaltı yapamadım ve tüm gün boyunca en… Read more »
Resul
6 yıl 3 ay önce

En çok da 500-600 kalori alımı kısmına güldüm. Değil kırk gün 1 haftadan uzun süre bu kadar düşük kaloriyle yaşamaya çalışmak ölüme davetiye çıkartmak. Dikkat edin sağlıksız demiyorum, öldürür ya da hastanelik eder diyorum. Merak edenler, Lahana Diyeti ve Şok Diyetler yazılarına bakabilirler…

Bu bir sır :))
6 yıl 4 ay önce

Unutmadan bu çince yazalı olan orjinal biber hapları çinde 🙂 5 tl ile 7 tl arasında imiş Site sahibinin de dediği gibi ucuz maliyetlerden alıp yüksek mevlalara satılıyor Yapacak bir şey yok ama ya spor yapmasını, denğeli beslenmesini öğrenecegiz yada yediğimiz kazıklara ses cıkarmayacaz 😉

İsminiz sır olsa da yorumunuz aşikar 🙂
Katkınız için teşekkürler.

Resul
6 yıl 3 ay önce

Buyrun, hala bunu savunmaya kalkacak ahmaklar varsa; http://www.milliyet.com.tr/olduren-zayiflama-ilaci-internette/turkiye/sondakika/03.08.2010/1271893/default.htm

Burada halkı uyarıyor diye bir de bodytr.com’a sallayanlar, çamur atanlar vardı. Gözünüz aydın sonunda birisi hayatını kaybetti. Hala savunanlar var mı merak ediyorum?

bahar
6 yıl 3 ay önce

herkes kullanıyo ismini çevremde çok sık durar oldum araştırmalardan sonra bende aldım 1 haftadır kullanıyorum ama 04.08.2010 tarihli posta gazetesinin 1.sayfasındaki manşeti okuyunca şok oldum bir açıklama yapılır umarım

Bahar hanım,
Siz karşınızda ciddi insanlar olduğunu mu sanıyordunuz?..
Bundan sonra bilinmeyen bir ürün kullanmayı çok isterseniz, bari önce güvendiğiniz ve gerçekten bilgili olan kişilere danışın, bunu da yapamıyorsanız en azından Bodytr’ye falan danışın…

Aylar önce yazdığımız bu yazıyı “dava edeceğiz sizi, göreceksiniz, bıdı bıdı” diye kaldırtmaya çalışan (tabii ki hiç umursamadığımız) biber hapı satıcıları, bir ölüme daha neden oldular. Kına yaksınlar.

Bahar hanım ben size söyleyeyim: Hiçbir açıklama yapılmayacak, boşuna beklemeyin.

Sizin yapabileceğiniz en iyi şey, bu yazıyı sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza yollamak olur…

ekin eylül
6 yıl 3 ay önce

merhaba ben pepper time kullanarak 6 kilo verdim iki kutusunu bitirdim. başlangıçta yan etkileri çoktu ilk haftanın sonunda geçti fakat kullandıktan sonra kan değerlerimi ölçtürdüm ve çok düşük çıktı. iştah kestiği dogru ama bıraktıktan sonra çok çabuk kilo almaya başlıyosunuz ben dikkat ettiğim halde iki kilosunu geri aldım. haberleri okuduktan sonrada kullandıgıma pişman oldum gerçekten kullanmayı düşünen varsa hala gerçekten bıraktıktan sonra iştah aşırı derecede açılıyo ve zayıfladıgım dönemde vücudumda çok fazla sarkmalar oldu. şimdi spor yapıyorum sarkmalar gitsin diye. oyüzden kullanılmamasını tavsiye ederim.

Ekin Eylül hanım merhaba,
Bilmediğiniz şeyleri kullanma cesaretinizi için sizi tebrik (!) ederim, kısa sürede bu üçkâğıtçıların ürününü bıraktığınız için gerçekten tebrik ederim… Fakat işte sizin gibi değil, bir ürün hakkında araştırma yapmadan, yalancıların yalanına ve aldatıcı reklamlarına kanıp ürün alıyorlar… Sonrası malum, gazetelerde okuyoruz.

Spor konusunda forumumuzdan destek alabilirsiniz. Kolay gelsin.

6 yıl 3 ay önce

güzel açıklamalar, helal olsun.

Nigar ÖZTÜRK
6 yıl 3 ay önce
Sayın Özkan, Yazınızı dikkatle okudum. İyi niyetli ve bilinçli yaklaşımınızı haklı buluyorum. Fakat size katılmadığım noktalar var. Ben yıllarca diyetisyen kontrolünde yaşamış, kilo vermiş ama geri almıştım. Evvela ‘diyetisyen’ kavramının ve yöntemlerinin insanları obeziteye kadar götüren psikolojik travmalara yol açtığı artık kanıtlanmıştır. Birçok başarılı psikolog ve psikyatr, kilo alımının altında tedavi edilmesi gereken ruhsal rahatsızlıklar olduğunu; diyetisyenlerin kısıtlayıcı, yanlış motivasyonla, küçümseyici ve empatiden uzak yöntemleriyle hastaları ömür boyu mutsuzluğa mahkum ettiğini savunuyor. Bu mağdur ve kurban psikolojisindeki insanlar da malesef insan hayatını üç kuruşa satan üçkağıtçıların eline düşüyorlar. Şunu da kabul etmek gerekir ki spor yapmak bu insanlara zul gelecektir.… Read more »

Nigar hanım merhaba,
Güzel yazınız için teşekkür ederim, bana bir şeyler kattı ve eminim okuyucularımız için belki bana olduğundan bile daha faydalı olacaktır.

Yazınıza bilahare cevap vermek istiyorum fakat “600 kalori ölüme yol açar” gibi bir ifade kullanmadığımın altını çizmek istiyorum, o ifade yukarıdaki başka bir yorumda, bana ait olmayan bir yorumda geçiyor ve “ölüme davetiye çıkartır” diyor. “Yol açmak” ve “davetiye çıkarmak” ifadelerinin arasındaki nüansın altını çizmek istiyorum.

Dediğim gibi, yazınıza bilahare geniş bir zamanımda yanıt vererek kendi düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Yazdıklarınızın önemli bir kısmına katıldığımı da peşin peşin söylemeliyim şimdiden.

Nigar hanım merhaba,
Resul’un aşağıdaki cevabı yeterli sanırım.

Resul
6 yıl 3 ay önce
“600 kaloriyle beslenmek ölüme davetiye çıkarmaktır” diyen benim, İlşad’ın da dediği gibi “yol açmak” demedim çünkü “yol açmak” desem kesinlikle öldürür demiş gibi olurdum, biliyoruz ki toplama kamplarının son dönemlerinde oradaki insanlar bu kadar kalori ile yaşamaya çalışıyordu tabii herkes ölmediğine göre demek ki günde 600 kalori ile bile bir süre yaşanabiliyor, öte yandan diyetisyen kontrolünde 1400-1500 kalori alırken ölen insanları da biliyoruz. Fakat her şart altında diyet risklidir, alınan kalori de azaldıkça diyetin riski artar. 600 kalori ise uç noktalarda bir miktar. Bunu açığa kavuşturdukdan sonra size cevaben söyleyeceğim 3 şey var; 1. Biber haplarının şu ya da bu… Read more »

Resul, ellerine sağlık, döktürmüşsün…

burcu
6 yıl 3 ay önce
merhaba ben geç yaz rx-1 adlı bir zayıflama hapını 4 ay boyunca kullandım 1.62 boyundayım ilaca başladığımda 59 kiloydum 1. ay 6 kilo verdim 2. ayda 3-4 kilo civarı daha sonraki aylarda hiç bir faydası olmadı ilacın bıraktıktan uzun bir süre sonra verdiğim kiloları geri aldım ilaç şu şekilde kilo verdiriyor; 1 haftadan sonra tamamen iştahı kesiyor ve sanki boğazınızda kuruluş k varmış gibi sürekli su içiyorsunuz. yan etkilerine gelince 20 yaşında olmama rağmen ilaca başladıktan sonra sürekli çarpıntım vardı, tansiyonum düşünüyordu, başım dönüyosrdu ve ellerimde titreme vardı sırf ilacı bıraktığımda kilo alırım korkusuyla devam ettim bu berbat bi psikoloji… Read more »
Eda
6 yıl 2 ay önce

biber hapı bu ilaçla intihar etmeyi düşünenlerde olmuştur bu haptan günde kaçtane içiliyo kaç tanenin zararı var günde ne kadar içersen öldürür kesin nekadar içersen zayıflatır

Eda hanım,
Yazıyı baştan sona okuyun ve “bu haptan bir tane bile kullanılmasını doğru bulmadığımızı” anlayın lütfen.

Bu hap biçimindeki şey, ne ilaçtır ne de sağlıklı bir beslenme desteği. Az içen zayıflıyor, çok içen ölüyor diye bir durum yok. Bu ilaçlar, içerdikleri birtakım maddeler dolayısıyla ölümcül riske sahiptir.

derin
5 yıl 7 ay önce

eczaneden aldığım için güvenerek kullandım ve üzerinde bitkisel yazıp onay almış olması da cabası 2 gün oldu şuan bu yazılara denk geldim ölür müyüm bilmiyorum ama çok korkuyorum 🙁

Eda
6 yıl 2 ay önce

ama benim bi kız arkadaşım 19 yaşında 5 kilo birazda aile sorunları var doğrusu 2gündür akşam ları 6tane içti sapsağlam bişeyim yok diyo benim yanımda içti ama orjinali olabilirde olmıyabilirde bilmiyorum orjinal olmuyanlarda zarar veriomu ne yapmalıyım arkadaşıma acaba zararlı degilmi benden saglam arkadaşım ya hani sadece şimdi degil heo kullanıyo

Eda, bu madde siyanür ya da yılanz ehri değil sonuçta. Öyle içince pat diye ölmüyorsun, zararı öyle ortaya çıkmıyor.

Bu ürünün artık satışı bile yasak ve iki kişi öldü, yani ciddi bir risk taşıyor. Arkadaşının sağlam olup olmadığını bilemezsin, sağlam kalıp kalamayacağını ise hiç bilemezsin. Arkadaşının seçimi yanlış. Ürünü aldığı yeri polise şikâyet etsin, çünkü onu satanlar suç işliyorlar.

Eda
6 yıl 2 ay önce

hmm bide yemekte yiyo zorlada olsa yer ama genelde canı ister yer

kübra erkan
6 yıl 1 ay önce

mrb ben pepper tıme adlı hapı kullanıyorum 3 günde 2 kilo verdim yan etkisi yok diyorlar ama bende cok oldu seker düşmesi carpıntı halsizlik uyuşma falan hala kullanıyorum gecer diye bekliyorum ama yazınızı okuduktan sonra bırakmayı düsünüyorum benim cevremde de kullananlar varonlarda bi etki olmamış demekki bünye meselesi bizi aydınlattıgınız icin tesekkürler ayrıca söz konusu siteye yorum yazmak istedim ama kabul edilmedi

Kübra merhaba,
Sağlıklı bir şekilde(egzersiz+sağlıklı beslenme) ve nispeten uzun bir zamanda kilo vermeye başlamalı ve bu tip ürünlerin hiçbirine teveccüh etmemeni öneririm.

Söz konusu site(ler)e yazılan yorumlar asılsızdır ve gerçek yorumlar yayınlanmaz. Ayrıca bu ürünü üretmek, satmak ve kullandırmak suçtur. Aldığın yeri şikâyet etmelisin.

Sağlıklı günler dilerim.

fatima
6 yıl 19 gün önce

Merhaba,
yazılarınızı okudum ama bi tuhaf oldum…
bende Red Pepper capsule alıcaktım bölgesel zayıflamak için…
spor yapıyorum aslında ama bazen canım sıkılıyor yapmıyorum ve oturum yiyorum sonrada göbek basen çıktı diye günlerce spor yapıyorum…bunun için kolayca erite bilmek için bu haptan alıcaktım hatta sipariş bile verdm…ama bikaç kişi ölümcül oldugunu söylemişti ve bende tedirgin oldum netten bi bakiyim dedim ve yazılarınızı gördüm..ne yapıcamı şaşırdım:s
ama birde şu var: kuzenim bu hapı kullandı ve bayagı kilo verdi bu nasıl oldu kafam karıştı…
lütfen bana acil bilgi veirmisiniz? tşkler…

Merhaba,
Kuzeninize ve verdiği kilolara takılmayın. Bu hapın kilo verdirip verdirmemesi önemli değil, sağlıklı olup olmaması önemli. Yani, kilo vermek için bile değil de “kilo verme ihtimali” için gereksiz yere risk alacaksanız, siz bilirsiniz.

Ayrıca, şunu iyi okuyun:
BU ÜRÜNÜN SATIŞI BAKANLIK TARAFINDAN YASAKLANMIŞTIR. Çok şükür Bakanlık bunu yasakladı. Bu sebeple, ürünü aynen iade edip paranızı geri almanızı öneririm. Ürünü geri almaya ve paranızı iadeye mecburlar. Paranızı alsanız da almasanız da satın aldığınız kişi ya da kurumları şikâyet edin.

yasin aksoy
5 yıl 11 ay önce

ozaman rebly bey siz neden internetteki siteyi ihbar etmiyorsunuz onlarınkide suç

Yüzler siteden hangi birini ihbar edeyim? Kaldı ki siteme yaptıkları son saldırıdan sonra ben birkaç siteyi gerekli makamlara ihbar ettim. Ancak her siteyi kapatmaya uğraşmak güç, yani güç değil ama tek kişinin altından kalkabileceği bir iş değil çünkü yüzlerce site var. Daha kalıcı çözümler bulmalı devletimiz.

Siz de boş yorumlar yapmak yerine harekete geçerek birkaç siteyi sipariş etseniz daha faydalı bir iş yapmış olursunuz. Bizi düşünmeyin, biz yazdıklarımıza göre davranıyoruz; boşa konuşmadık, konuşmuyoruz. Siz ne yaptınız ondan haber verin?

Ayrıca adım “reply” değil, o kelime “cevap” anlamına geliyor, sitedeki yazılımın İngilizce olmasından kaynaklanan ve Türkçesini yerleştiremediğimiz bir kelime.

zeynep
5 yıl 11 ay önce

04.12.2010 tar peper time kendi sitesine yorum bıraktım ama yayınlamadılar olumsuz olduğu.İlk okumaduğumda şüphelendim zaten herkesin olumlu yorumlarına . Arkadaşlar iç organlara zarar veren bu ürünü kullanmayın ben 2 gün kullandım herhangi bir yan etkisini hissetmedim fakat diğer sadece bu sitedeki yorumları okuyunca karar verdim ürünü iade edeceğim hiç birşey sağlığımızdan önemli değil ölen insaların yerinde ben veya sende olabilirdin 10 kilo fazlamla yaşamayı sevdiklerimden ayrılmamayı tercih ediyorum.

tugba
5 yıl 11 ay önce

ben bugün bu hapı aktardan aldım sadece 1 yada iki gün denememi söylediler.aslında ben sorduğum için gösterdiler ve satın aldım.şimdi kafam karıştı denememelimiyim?

Tuğba hanım merhaba,
Bu hapın satışı yasaklanmıştır. Aktarınız, bilerek ya da bilmeyerek suç işlemiş. Zayıflamak için taş devri diyeti (sitemizde var) gibi bir diyetle birlikte uygun bir evde egzersiz programını saırla düzenli olarak uygulamanız en iyi yol olacaktır.

tuğba bayer
5 yıl 11 ay önce

teşekkür ederim ilgilenicem.

zeynep
5 yıl 11 ay önce

TUĞBA HN BENDE AKTAR 22 TL ALDIM SİZİNGİBİ SORMAK AMAÇLI GİRDİM ALDIM ÇIKTIM ÜRÜNÜ 2 GÜN KULLANDIM KULLANIRKEN KAFAM ÇOK KARIŞIKTI İNT ARAŞTIRDIM 2 KİŞİ ÖLMÜŞ BAĞIRSAKLARI PARÇALADIĞINI OKUDUM 2 GÜNDE 2 KİLO VERDİM SÜPER ETKİSİ VAR O KESİN AMA KENDİMİZ EVDE DİYET YAPTIĞIMIZDA BU KİLOYU 7 GÜNDEN ÖNCE VEREMEYİZ İÇİNDE DAHA ETKİLİ BİR ETKEN VAR VE TEKLİKELİ OLDUĞU ZATEN GAZETELERDE YAYINLANMIŞ SAĞLIĞINIZI TEHLİKEYE ATMAYIN BENCE BEN ÜRÜNÜ İADE ETTİM

tuğba bayer
5 yıl 11 ay önce

teşekkür ederim ilginize anladım.

zeynep
5 yıl 11 ay önce

Sayın yetkili dün ürünü iade için aldığım yere gittim 2 ad kullandığım için iade almadılar daha önce neden araştırmadın ben size güvendim sizin araştırma yapmanız gerekli sattığınız ürün yasaklı olduğunu bilmeniz lazım dedim adam tam tersini diyor çok üzüldüm ne yapabilirim nereye şikayet edecegim? birde ölümler için bu ürün neden değildir diye yazılarda var insanın aklı karışıyor herkeste olumlu yorumlar yapmış ne yapmalıyım?

Zeynep hanım tekrar merhaba,
Aldığınız ürüne ait faturanız varsa, fatura ve ürünle birlikte Tüketici Hakem Heyeti’ne gidin ve olayı anlatın. Yasaklı olduğunu bilmeden aldığınız ürünü iade almadıklarını bildirin. Ayrıca, ürünü satın aldığınız yeri, adı ve adresiyle birlikte Alo 174 ihbar hattına bildirin. 174’e yapılan aramalar ücretsizdir.

Sonuçtan bizi haberdar ederseniz memnun olurum.

sema
5 yıl 10 ay önce

merhaba bu kadar saldırgan olmanıza gerek varmı daha sade anlatsanız daha güzel olmazmı bana sanki bir çıkar için karalama kampanyası yapıyomuşsunuz gibi geldi bu tür ilaçlara bende karşıyım ama saf halkımız felan hiç hoş görünmüyor denize düşen yılana sarılır misali umut bekliyorlar sadece kendi yorumunuzu katmadığınız yalın bilgileri bekliycem kendi söylevlerinizden bilgileri süzmek zor oluyor.

Sema hanım selam,
Söylediklerinize hak veremiyorum. Ayrıca, daha fazla bilgi isterseniz bu sayfadaki yorumları da okumanızı öneririm, red pepper’dan ağzı yananların sözlerini okuyun bir.

sema
5 yıl 10 ay önce

birde sayfanın başındaki mehmetciğe bağış reklamının altında siteye bağış yazısı çok sönük duruyor mehmetciğe bağış yapmak isteyipte yanlışlıkla size para gönderebilirler ayrı ayrı koysanız daha güzel olur bence

Sema hanım tekrar selam,
Şu an için o ikisini ayıramıyorum, mevcut temamız buna izin vermiyor. Ben yoksa onları yanyana koymak isterdim. Bu arada, bağış konusunda da söylediklerinize katılmıyorum çünkü bağlantılar biri Mehmetçik Vakfı’na gidiyor, diğeri Paypal’e. Ayrıca bizim bağış sayfamızda bizim adımız çıkıyor, yani herhangi bir yanlışlık olması pek mümkün gibi gelmiyor bana.

Gülay
5 yıl 9 ay önce

Bence Pepper Time hiç bir etki yapmıyor zayfılamaya. Zayıfladım diyenlerde ilaç kullanıyorum diye hiç bir şey yemeyenler. Zaten Pepper Time sitesi dışında yorum yapanlar pek zayıfladığını söylemiyorlar, bence hiç işe yaramıyor.
Ben aldım kullandım, daha çok karnım şişti ve daha çok kilo aldım ve çok pişmanım, kimseye tavsiye etmiyorum.
Hayatım boyunca ilk defa kullandım ve hiç de kilom fazla değilken (58) kiloyken şimdi 63 kilo oldum, çok pişmanım.
Kullanmayın hem zayıflayamıyorsunuz hem de sağlığınızı riske atıyorsunuz, üstelik kilo da aldırıyor. Eğer kiloya ihtiyacınız varsa, sağlığınız da önemli değilse kullanabilirsiniz.

hakan kasımoğlu
5 yıl 9 ay önce
Arkadaşlar selm herkese, Öncelikle daha 2 saat önce sipariş ettiğim 2 kutu hapı şu yazılardan sonra arayıp iptal ettim. Bu hapa güvenme sebebim evet bu yolla zayıflayan birisini tanıyorum. Fakat bende ki asıl problem alkolden kaynaklanan yağlar olduğunu sanıyorum,çünkü hem uzun yıllar spor yaptım hemde turizmciyim ve sürekli bir tempoya sahibim. Çok komik bir durum oldu ; aldığım hapları netteki iletişim numarasını arayarak nasıl kullanmam gerektiğini sordum. Bayanın cevabı günde 1 kez oldu,(sitede ise 2 yazıyor) Ardından buradaki yorumların hepsini okudum ve alışverişimi iptal etmeye karar verdim. Aradığımda ise telefondaki bayan (saat:20.15 te)siparişiniz kargoya verilmiş dedi. Kendisine saati hatırlattıktan sonra… Read more »
rana
5 yıl 9 ay önce
merhaba ben 20 yaşında bir genç bayanım.kilolarımdan rahatsız olduğum için internette haberler.com da ana sayfada 2 haftada 4 kilo verildiğini gören bir haber okudum tıkladım site açıldı ve tarım bakanlığından onaylı olduğunu gördüğüm için hiç şüphelenmedim ilk defa alıyordum çünkü.başvuru yaptım hemen onay için aradılar yarın elime geçeceğini söylediler ve bende onayladım.tv de hep bu hapların zararlı olduğu söyleniyordu bende ne olur ne olmaz internette biraz araştırma yapayım dedim ve burada buldum kendimi yorumları okuyunca sok oldum 2 kişi ölmüş ve hap yasaklanmış(RED PEPPER).az önce aradım iptal etmek istediğimi söyledim tamam deyip yüzüme kapadılar telefonu.ve hiçbir yan etkisinin olmadığı yazıyordu… Read more »
tugçe
5 yıl 9 ay önce
sayın site sakinleri; sitenizi tesadüf eseri buldum ve sonuna kadar tüm yorumları , yazıları okudum.ne doktorum,ne ilaç firması satıcısıym,2 çocuklu bir anneyim.bir arkadaşımın 2 kutu bitirdiği pepper time isimli ürünle zayıflaması üzerine alıp kullanan biriym.1 kutu (30adet) bitirdim.6 kg.verdim.diyet yaptım tabiiki…..evde plates topumla hareketlerde yaptım.hiçbirzaman sizlerinde dediği gibi bu tarz ilaçlara inanıp yutayım kglar gitsin mantığı yürütmedim.ama ilacın bana verdiği tek şey aç gözlülüğümü bastırmak oldu….sürekli yemek yemek istediğimi durdurdu ve 3 lt.kadar su içmeme yardımcı oldu.bu kadar su için cede açlık daha aza indirgenmiş oluyor.ilacı asla savunmuyorum ve tavsiye etmiyorum.ama bazen birşeyler eksik kalır ve destek istersiniz onun için… Read more »
Tuğçe hanım merhaba, Karar sizindir ancak ben çeşitli bilgilendirmeler yapacağım: – Dünyada, “zayıflama hapı” diye bir şey yoktur, “zayıflamaya yardımcı olan hap” vardır ama bunların da klinik onayları vardır ve daha da önemlisi etkileri azdır. Zayıflatan kimi haplar vücudu anormal bir duruma sokarak geçici bir kilo verdirir. Bunun dışında bazı haplarda iştah kesilmesine odaklanır ama bunun da garantisi yoktur, kişinin bünyesine ve diğer pek çok unsura bağlıdır bu da. – Bu haplar ilk çıktığında etken maddelerinden birisi yasaklıydı ve onun için yasaklandı. Bu etken madde bazı kalp hastalarında ölümcül etki yaratır, sağlıklı insanlar için de öldürücü olmasa da zararlıdır ancak… Read more »
Dilek
5 yıl 9 ay önce

Bende pepper time aldım ama yorumlardan sonra kafam çok karıştı . 2 gündür kullanıyorum .. Gerçekten iştah kesiyor ama halsizlikte yapıyor . Bu hap yüzünden birilerinin hayatını kaybettigini ögrenince iyice korkmaya başladım 🙁

Dilek
5 yıl 9 ay önce

Ayrıca etrafımda kullananlar war onlarda hiç bir sıkıntı yok gayet normal bir şekilde kilo weriyorlar … 

sevgi
5 yıl 9 ay önce

bu tür hapların reklamını sürekli internette görüyoruz maalesef.bende bi süredir bunlardan birini kullansammı diye düşünüyordum.ama emin olmadığım için cesaret edemiyordum.oysaki 6-7 kilo vermeyi çok istiyorum.olumsuz yorumlardan dolayı güvenememiştim.bu biber hapını bugün birde internetten araştırmak istedim.tesadüfen sizin siteye girdim,inanın 2saattir yorumları okuyorum,kesinlikle almaktan vazgeçtim.bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim

gülsüm
5 yıl 8 ay önce

bn bundan bır sene önce 3 kutu bıber hapı kullanarak idael kiloma indım bırakınca cabuk kilo almaya basladım simdi tekrar kullanmak istıyorum ama bır meksıka bıberı bıde pımper tıme dıye bır hap var hangiisni önerıyosunuz tavsıyelerınıız bekliyorum

zübeyde
5 yıl 8 ay önce
öncelikler site yöneticilerine ve diğer herkeze merhaba. bn henüz 17 yaşındayım ve bi çok kişi gibi kilo problemi yaşıyorum. adı geçen ürünü yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum fakat ürünün kendi sitelerinden olsa gerek hiç olumsuz yorum görmedim 😀 bu durum biraz komik… sonra siteden “online destek hattı”na girdim konuştuğum kişi büssürü palavra anlattı. ben spor yapmayı çok sevmeme rağmen spor yapmam doktor tarafından yasaklandı daha doğrusu hareket özgürğüm kısıtlandı ama yapabileceğim sporlarda yok değil sadece kendi üşengeçliğim.. diyet vs. yaptım ama bir süre sonra pes ettim. bende bu ürünü kullanmayı düşündüm ama içimde hep bir kuşku vardı iyiki bu siteyle karşılaştım… Read more »
gülçin tosun
5 yıl 8 ay önce

mrb.bende doğum kilolarımdan kurtulmak amaçlı peper time isimli hapı kullandım.yaklasık 2 kutu içtim ve 11 kiloya yakın verdim ve hala hayatttayım:)ilk zamanlar ağız kuruluğu iştahsızlık halsızlık gibi etkiler oldu.daha sonra vücut hapa alışmış olsa gerek bu etkiler ortadan kalktı.şuan içinde herhangi bir şikayetim yok.ilacı gecen sene kullanmıştım.incelemelerde subitramin denilen maddenın ölüme neden oldugu acıklandı..bu maddede her ilaçta yok.ayrıca peper time hakkında yapılan inceleme raporlarında bu maddenın olmadığı açıklandı ve yayınlandı.herşeyin sahtesinin zararı elbette vardır.tercih sizin !

Resul
5 yıl 8 ay önce

Hala hayatta olduğunuz için tebrik ederim. Kısmet bir daha ki sefere o zaman.

gülçin tosun
5 yıl 8 ay önce

tebrik edilcek bişi yok.peper time la 11 kilo vermıs biri olarak  yazdım bunları.ihtıyac olursa yıne kullanırım…bi dahaki seferede görüşürz…zayıfaltıyor.öldürmüyor.rahat oll sen

Ahmet
5 yıl 5 ay önce

Gerçekten çok ön yargılısınız. Kafaya takmışsınız bu ürünü karalayacağım diye. Aksi görüşe bile tahammülünüz yok. yani bu bilimsel uyarı amaçlı bir site değil. tamamen karalama amaçlı kendini öne çıkarma amaçlı bir yoldur. daha öncede size dediğim gibi. eğer iddanızın arkasındaysanız. biber hapını analiz ettirir ve içindeki zararlı dediğiniz maddeleri bizlerle paylaşırsınız. aksi halde kimse size katılmak zorunda değil. Saygılar

hülya
5 yıl 4 ay önce
meksika biber hapını 2010’da 4ay kullandım 25 kilo verdim,yeterli geldi bırakmıştım.bu sene işlerimden ötürü sık sık davetlerde,bol kalorili gıdalarla geçti günlerim;kendimi bir hayli saldım,10 kilo almıştım.geçtiğimiz ay bir eczaneden aldım,henüz toplatılmış bir ürün olsaydı değil eczanede sürekli zabıtaların gezdiği aktarlarda bile bulamazdık.senelerdir süregelen bu konuya kati suretle”yasaktır,satıcıya cezası vardır”gibi bir yaklaşımı olsaydı sağlık bakanlığının yada başka yetkililerin eminim ya hiç kalmaz yada çok zor bulunurdu.bahsettiğiniz ölüm haberlerini bende duydum,ilkkez burada görüpte şaşırmış değilim.çünkü sonradan açıklığa kavuştu bu konu,içen kişilerden biri daha çabuk zayıflayabilmek için dozu aşmış(hapı satan ve kullanan insanlar 1taneden fazlasını onaylamıyor) ,bir diğer antalyada ölen bayan ise dikkat… Read more »

E-posta adresinizi tabii ki yayınlamıyoruz ama ben görebiliyorum. Adresinize bakılırsa bence kadın bile değilsiniz ama isminizi “Hülya” olarak yazmışsınız.

Düşüncelerinizi paylaşmışsınız, yalan veya doğru bunları yazmışsınız. Bizse bu tip ürünleri sağlıklı bulmuyoruz ve karşıyız. Sanırım ortada bir sorun yok. Görüldüğü gibi herkes fikrini yazıyor.

Melek
4 yıl 10 ay önce

Ahmet bey,

Sizin eşiniz kilo verdi diye herkes sağlıklı bir şekilde kilo verecek diye bir şey yok. ben ve çevremdeki bir çok insan kullanırken çok fazla kaldıramayacağı yan etki yaşadı. Aşırı sinir, çarpıntı, baş kısmında uyuşma gibi. Sizin burada eşinizin kilo vermesini öne sürerek bu hapın yararı olduğunu söylemenizde önyargı diyemesekte çok tehlikeli bir genellemedir. Hapı kullanan, kısa vade kilo verip verdiğini verip üzerine %50 daha fazla kilo alan, tek çareyi dengeli beslenme ve mantıklı düzeyde spor yaparak uzun vadede kilo veren biri olarak altını çizerek kesinlikle bu ürünü kullanılmamasını tavsiye ediyorum. Gerisi halkımızın hür iradesine kalmış.
Saygilarimla !

rüya akmaz
5 yıl 8 ay önce
merhaba ben diğer yorumları elimden geldiği kadar okumaya çalıştım… ve düzenli spor yapmadan ve diyet yapmadan zayıflamanın pek de mümkün olmadığına inanıyordum… apple 30 diye bir ürünee rastladım ve etkisi olcağını düşündürdü bana sipariş verdim ve 9 gün kullandım 2 kilo verdim… sonra bi arkadaşımın olumsuz sözleri üzerine bıraktım….şimdi tekrar başladım kullanmaya 7 gün oldu herhangi bir kilo vermem olmadı hatta aksine aldım…1 ay kullanıp etkisini görmek istiyorum… dikkatimi çeken şu oldu… ilaç çin malı bu beni tedirgin etti yanii sipariş verirken bu tarz bişey yazmıyordu… bileşenlerine bakınca olumsuz bir içeriğe rastlamadım …tarım bakanlığı onayı da var….açıkcası ben de kafası… Read more »
Resul
5 yıl 8 ay önce

Tarım Bakanlığı her şeye onay veriyor. İlaç hariç! Bir ürünün ilaç olarak adlandırılabilmesi için Sağlık Bakanlığı onayı gerekir. O yüzden bu hayal tacirleri ürünlerini ilaç gibi lanse eder fakat asla ilaç diye adlandırmazlar. Bu da demek oluyor ki sizi kandıranlar hukuku ve haklarını sizden iyi biliyor. Siz ilaç olmayan bir ürünü “ilaç” diye adlandırırken satıcıları böyle bir iddiada bulunmuyor… Bu durumda da arada 3-5 taneniz Niyazi olunca size müstehak oluyor.

rüya akmaz
5 yıl 8 ay önce

ilac veyaa her neyse nosunuversem bakarmısınız ?

Resul
5 yıl 8 ay önce

Hayır bakamam. İlki site sahibi ben değilim, ikincisi site sahibi Tarım Bakanıyla arkadaş değil şak diye her istediğine bakamıyor, üçüncüsü gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorsanız Tarım Bakanlığına e-posta göndererek bu sorguyu kendiniz de yapabiliriniz, dördüncüsü bu sitede yüz kere yazıldı böyle ilaçla zayıflama diye bir şey olmadığı. Yani anlamıyorum, o kadar sabredip sağlıklı beslenen, spor yapıp kilo veren insanlar eşşek ve çok aptal da siz mi akıllısınız? Gidin foruma üye olun bakın insanlar nasıl düzenli ve sağlıklı kilo veriyorlar.

hülya
5 yıl 4 ay önce

herşeyden herşeyden önce çok ama çok terbiyesizce bir yanıt! sizi bu davranışınızdan ötürü kınıyorum.hap kullanmayıp spor yapanlar değil ama bence siz gerçekten o dediğiniz tanıma uygun belirtiler gösteren birisiniz!!! hapı,sporu,kiloyu,onayı yada vs. herşeyi bir yana bırakın önce bir bayanla nasıl konuşmanız gerektiğiniz öğrenin!

Gizem
5 yıl 7 ay önce

Herşeye yalan vs yazmışsınız ama bir açıklama yapmamışsınız.Yağ yakıyor yazıyor yalan diyorsunuz ama neden yalan onu yamıyorsunuz.acaba gerçekten araştırdınız mı ? içinde L-Carnitine var yazıyor.Eğer gerçekten varsa yağ yakma özelliğide doğrudur.Alınan kalori miktarını azaltır yazıyor yalan diyorsunuz.İştah kapatma özelliği olan bi ilaç kalori miktarını tabiki aaaltır. ilaç kullanılmadan öncede alınan kaloriyle aynı besleniliyorsa tabiki kalori miktarı azalmaz ama 3 dilim ekmek yiyen bi insan iştah kapandığı için 1 dilim yiyorsa elbette kalori azalır.Kısacası her açıklamaya yalan yazmak kolay.Sizden neden yalan olduğu hakkında açıklama beklerdik ama ilaç kullanılmasına karşı olan bi ev hanımının yaptığı yorumlarla yaılmış bi açıklama.Beğenmedim açıkcası…

Gizem hanım,
L-Carnitine lafını bu yazıda ve onca yorumda bir tek siz sarfettiniz. Yani içindekiler kısmında öyle bir şey yazmıyordu ki ben de buraya koymamışım. Diyelim sizinaldığınız üründe yazıyor, peki, l-carnitine’nin yağ yaktığını nereden çıkarttınız acaba?

Bizim yazımız açık, aksine bir tek klinik deneyleri varsa buyursun getirsinler. Kaç sene oldu hani nerede, en ufak bir açıklama yapabildiler mi? Yok. Yapamazlar da. Onlar ürün satıyor, satsınlar, bizi ilgilendirmez ama biz gerçekleri yazmaya devam ederiz. Siz de istediğiniz ürünü istediğiniz gibi kullanmaya devam ediyorsunuz zaten.

Yazımızı beğenmiyorsanız da sorun yok, sizin gibi düşünen başkaları da vardır belki.

İyi günler dilerim.

wpDiscuz