Zayıflama Hakkında Kıpkırmızı ve Rezil Tezgâhlar

 


 

Red Pepper Time Meksika Acı Biber Hapı Zararları Yorumları

 

 

Yazan: İlşad Özkan

ÖNEMLİ NOT (05 AĞUSTOS 2010'DA EKLENDİ): BUNDAN 3 AY ÖNCE KALEME ALDIĞIM BU YAZI, HERKES BİBER HAPI REKLAMI YAYINLARKEN VE BU ÜRÜNLER HAKKINDA OLUMSUZ KONUŞMAYA -HER NEDENSE- CESARET EDEMEZKEN OLDUKÇA ÖNEMLİYDİ. BU YAZIYI YAYMANIZI, ISRARLA İSTEMİŞTİM FAKAT UMDUĞUMUZ KADAR YAYILAMADI BU YAZI… BİRKAÇ GÜN ÖNCE BİR KİŞİ DAHA red pepper time kırmızı acı biber hapı (hapları) meksika ürünü ("ilacı" diyen de var ama değil, "zehiri" denebilir…) YÜZÜNDEN ÖLDÜ, DAHA DOĞRUSU BU ÜRÜN YÜZÜNDEN ÖLDÜĞÜ OTOPSİ RAPORUYLA KESİNLEŞTİ (ÖLÜM TARİHİ 2 AY ÖNCESİNE DAYANIYOR)… KENDİSİNE RAHMET, YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLİYORUZ VE BU VESİLEYLE SİZ OKUYUCULARIMIZI BİR KERE DAHA UYARIYOR VE BİLİNÇLİ OLMAK, BİLİNÇLİ KALMAK İÇİN, SPOR VE SPORLA İLGİLİ KONULARDA BODYTR'DEN ŞAŞMAMANIZI ÖNERİYORUZ. ALDIĞIMIZ BÜTÜN TEHDİTLERE RAĞMEN HEP BURADA OLACAĞIZ VE MENFAATİ ASLA SAĞLIĞIN ÜSTÜNDE TUTMAYACAĞIZ (TEHDİT EDENLERİ DE ŞİKÂYET EDİYORUZ, MERAK ETMEYİN).

05 EYLÜL 2010 TARİHLİ EKLEME: İki gün önce, bir kişinin daha bu hap yüzünden hayatını kaybettiğini gazetelerden öğrendik. Yakınlarına sabır, kendisine rahmet diliyoruz. (Bundan sonra, bu ürün hakkındaki vefat haberlerini eklemeyeceğiz.)

MERAK EDİYORUM; ACABA İNTERNET ÜZERİNDEN YA DA BELKİ DE SORUMSUZ BİR AKTAR YA DA MESLEĞİNİ KÖTÜYE KULLANAN BİR ECZACI YÜZÜNDEN BU İLACI ALARAK HAYATINI KAYBEDEN BAYAN, SİTEMİZDE YAZANLARI OKUSAYDI YİNE DE BU ÜRÜNÜ KULLANIR MIYDI?.. SANMIYORUM. İŞTE BUNUN İÇİN, ÖNEMLİ YAZILARIMIZ OLDUĞUNDA BUNLARI YAYMANIZI ISRARLA İSTİYORUZ. ÇÜNKÜ HERKES SUSARKEN GERÇEKLERİ SÖYLEYENLERE İHTİYACIMIZ VAR…

SONUNDA HAPLAR PİYASADAN TOPLATILDI!

06 AĞUSTOS 2010 TARİHLİ EKLEME: Sağlık Bakanlığı, Tarım Bakanlığının izin verdiği zayıflama hapları dâhil olmak üzere tüm zayıflama haplarının piyasadan toplatılması kararını aldırdı… Biz aylar önce söyledik, Bakanlığa gerekli telefonları ettik ve sizden de duyarlı davranmanızı istedik ama bir işe yaramadı… Şimdi, vurguncular milyonlar kazanmış, ölenler ise geride büyük acılar bırakmışken, yani iş işten geçmişken bu toplatılma kararı nedir?.. Yazık… Neyse, en azından artık bu ürünlerin yasal olarak satışının mümkün olma olasılığı kalmadı. Fakat bu hepimize bir ders olmalı, halk olarak bilinçli olmak zorunda ve güvenilir kaynakları takip etmek zorundayız yoksa Devlet tıpkı filmlerdeki gibi geç kalabiliyor…

Red Pepper Time Kırmızı Acı Meksika Biber Hapı hakkında daha dün (Bu yazının ilk yazıldığı tarih olan Mart – Nisan 2010 dönemindeki bir gün kastediliyor.) kendi sitemde çıkan reklamları görür görmez bu reklamları kaldırmıştım ama sanırım teknik bir sorundan ötürü reklamlar henüz kalkmadı ve ben çılgına döndüm. Aylar önce saçma sapan ürünlerin reklamı çıkıyor diye kaldırdığımız Google reklamlarından sonra bulduğum ve temiz bir reklam yayıncısı olduğunu düşündüğüm Virgülklik’te de bu tip kurnazların reklamı çıkmaya başlamıştı… Daha sonra yaşanan teknik sorun düzeltildi ve sitemizdeki bu reklamlar derhal kesildi. Fakat anladım ki artık Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı hakkında yazmanın zamanı geldi, halkı enayi yerine koyan utanmazların hepsinden tiksiniyorum. İnsanlara yalan söyleyerek, umutlarını sömürerek, ceplerini dolduranların yedikleri her ekmeğin boğazlarına takılmalarını diliyorum ama bir yandan da biliyorum: soyu tükenmeyecek, ne yalancıların ne insanların sağlığını hiçe sayanların ne de her söylenene inanan cahillerin… Hayır, insanları aldatarak para kazanmaya çalışanların falan, soyları tükenmeyecek. Bugünkü konumuz: Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı ve bu ürünün zararları.

Bu yazıyı yaklaşık 2 ay önce (Mart veya Nisan 2010) hazırlamıştım ancak Bakanlık her nedense bir türlü cevabı elime ulaştıramadığı için yazımı yayınlamıyordum. Geçen gün resmen olmasa da Bakanlığın cevabını öğrendim ve çok iyi bir başka haber daha aldım. Durum netleştiğine göre bu yazıyı yayınlayabilirim. Bu yazı acele bir şekilde yazıldığı ve sonrasında da tekrar vakit ayıramadığım için, birtakım yazım ve noktalama hatalarına sahip olabilir, bunları mazur görmenizi rica ederim, ilgilenmek mümkün olmadı; yazıyı da daha fazla bekletmek istemedim.

 

Vücut geliştirme, body building ve fitness konularıyla dolaylı yoldan ilgili olup zayıflama, kilo verme, yağ yakma ve incelme hakkındaki bir ürünle ilgili bu yazıda kullanılan aşağıdaki görsel: Anders Adermark Creative Commons lisanslarına uygun olarak kullanılmıştır. Diğer görseller içinse, yalan haber yaparak kanunlara karşı gelenlerin ordan burdan topladıkları resimlerle hazırladıkları ikinci sınıf tasarımlar olduğu için herhangi bir izin alınma gereği duyulmamıştır.

 

 

 


 

Pek Çok Site Bu Ürünün Google Reklamını Veriyor, Biz Gerçekleri Söylüyoruz…

 

 

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı hakkında yapılan yorumları da zaman geçtikçe bu sayfadan okuyabileceksiniz çünkü inanın bana bugüne kadar mağdurların bu konu hakkında içlerini dökebildikleri bir yer olmamıştır. Daha önceki W-Max, İran İksiri ve Osmanlı İksiri yazılarımıza bakarsanız bunu daha iyi anlarsınız, nasıl da şikâyetler yığılmıştı. Her neyse, şimdi gelin ve bazı eczanelerde (Böyle kaçak ürünleri satan eczane görürseniz derhâl Sağlık Bakanlığına şikayet edin.) bile satılan Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı sözde mucizesinin yalanlarını bir bir açığa çıkartalım. Bu yazıyı okuduktan sonra da mutlaka, konuyla ilgili diğer yazılarımızı da okuyun, okumazsanız cahilliğinizle yaşamaya devam edebilir ve sözde mucizelere para vererek sağlığınızı riske atmaya devam edebilirsiniz. Seçim sizin, burası bazı yönlerden özgür bir ülke; dolandırıcıların ve cahillerin özgürce davranabilmeleri yönünden gayet özgür bir ülke.

Şimdi gelin Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı (Ürünün adını sürekli değişik yazıyorum ki Google aramalarından gelen okuyucularımız çoğalsın) ürününe bir göz atalım.

 


 

Acımasız Kırmızı Biber Yalanları

 

 

Umut tacirlerinin ortak bir özelliği, sıkıntısı olan insanları kandırmak için süslü kelimeler seçmeleridir. Onların istediklerini öyle bir dile getirirler ki, ağzının suları akan mağdur insan, anlatılanların bir an için gerçek olduğuna inanarak umut tacirine istediğini verir: Para! Umut tacirleri için insanların sıkıntıları ya da sağlıkları önemli değildir, onlar için kolayca kazandıkları para önemlidir ve çok yüksek kâr elde ettikleri bu ürünlerle de bolca para kazanabilirler. Sonra siz ölseniz bile umurlarında olmaz. Ama merak etmeyin, sizi kesinlikle öldürecek kadar tehlikeli şeyleri satmazlar, çünkü korkarlar; ayrıca, sizi kesinlikle öldürecek kadar tehlikeli şeyler satmazlar, çünkü ilerde başka bir ürünle yine paranızı almak niyetindedirler. Ama böyle iğrenç tezgâhlara inanırsanız, ölüp ölmeyeceğinizi de bilemezsiniz…

İşte, sizin paranızı almadan önce, yalanlarla, sahte isimlerle, aldatıcı ve alakasız resimlerle aklınızı başınızdan alırlar. İnternetin denetimsizliğinden yararlanarak haksız yere ve üstüne vergisiz olarak milyonlar kazanırlar. Sizin elinize geçen tek şey ise ne idüğü belli olmayan ürünlerle zayıflamayı ummak olur.

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapını satarken söylenenlerin hepsi pembe hayal tabloları çizdiren yalanlardır. Gelin şimdi Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı satıcılarının iddiaları yanıtlayalım:

• İştahınızı bastırmaya

İştah bastırmak istiyorsanız yapabileceğiniz tonla sağlıklı yöntem varken neden bir kutusuna milyonlarca para verdiğiniz saçma sapan ve ne olduğu belli olmayan tehlikeli olabilecek bir ürünü kullanasınız ki? Ürünün içeriğini bilmediğim için bu konuda pek yorum yapamıyorum ama iştah bastırmaya yardımcı olması mümkün de olabilir yalan da olabilir ama içinde iştah azaltıcı madde olup olmadığı söylenmeden bu nasıl bilinebilir! Diyelim ki içinde bu maddelerden biri var, bu durumda da bu dikkate alınacak bir özellik değildir.

• Aldığınız kalori miktarını önemli ölçüde azaltmaya

Yalan. Aldığınız kaloriyi azaltamazsınız. Kaloriyi ya alırsınız ya almazsınız. Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı kullanmak 100 gram ekmekten aldığınız kaloriyi değiştirmez. Bu cümle aldatıcı bir cümledir. Aldığınız kalorinin azalmasının tek yolu, daha az kalori almaktır; kalori dışarıdan alınan bir şeydir ve yediklerinizde ne kadar kalori varsa o kadar kalori vücudunuza girmiştir, değişmez.

• Her gün gözle görülür kilo kaybı sağlamaya

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı hakkında kocaman bir yalan daha. Buna inanacak kadar aptalsanız bu ürünü satın alın. Böyle saçma sapan hapları ürünleri kullanarak her gün gözle görülür şekilde kilo verilebilseydi inanın bana dünyada şişmanlık ve obezite sorunu kalmaz ve bu red pepper acı biber ürününü keşfeden insan Nobel Bilim Ödülü falan alırdı.

• Vücut yağlarını yakmaya ve su kaybına neden olmamaya

Yalan. Neden ve nasıl yaptığı hakkında hiçbir açıklama yapılmamış, çünkü bu bir yalan. Ayrıca neden su kaybını engellediği de açıklanmamış, çünkü bu da yalan. Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı gibi ürünlerin ne kadar zararlı ve tehlikeli olduğunu anlamak için bunca aldatıcı cümle ve yalanlarla satılması sizin için yeterli bir kanıt değil mi?

• Basen ve göbek yağlarınızı eriterek şekile sokmaya

Koskocaman bir başka Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı yalanı daha. Basen ya da göbekte ya da herhangi bir bölgenizdeki yağlar erimez, aslında vücut yağları asla erimez. Bu kelime sadece aldatıcı olduğu ve şişman insanlara çok sevimli geldiği için seçilmiştir. Ancak vücuttaki yağlar erimez, tavaya atılan tereyağ erir, vücut yağlarınızı da tavaya atarsanız erir. Ama vücudun içindeki yağlar belirli bir sistemle enerjiye çevrilerek kullanılırlar, buna da “yağ yakma” denilebilir. Ayrıca bu ürünün ya da başka bir ürünün, daha doğrusu bugün yeryüzünde satılan hiçbir ürünün göbek veya basen yağlarını doğrudan yakacak bir etkisi yoktur, olamaz. Yağ yakma konusu hakkında detaylı bilgi için sitemizi gezin, gelecek yazılarımızı bekleyin ve isterseniz forumlarımıza üyelik başvurusu yapın.

• Metobolizmayı düzenlemeye ve sindirimi kolaylaştırmaya

Muhtemelen bu da yalan, çünkü iddialarının hiçbirini ispatlama gereği duymayan bu Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı satıcıları, akıllarına eseni söylemektedir. Yeter ki müşterilerinin malı almasını sağlasınlar da gerisi hiç önemli değil.

• Kabızlığı önlemeye

İnşallah Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı satıcıları kabızlığa yakalanırlar da kendi ürünlerinin kabızlığa hiçbir faydası olmadığını bizzat görebilirler. Akıllarına eseni söylüyorlar.

• Mide asidini düzenlemeye ve mikrop öldürmeye

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı zararlıdır, çünkü her baktığınızda yediğiniz kazığı ve kandığınız yalanları size hatırlatarak psikolojinizi bozabilir. Ciddiye alınacak hiçbir iddiası yoktur bu ürünün, para tuzağıdır.

• Zinde ve formda kalmanızı sağlamaya

Sanarsınız ki dünyanın 8. Hariklası Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapıdır… Zinde ve formda kalmamıza yardımcı oluyorsa biz de kullanalım değil mi? Ama hayır, Bodytr okurları ve sporcular çok şükür henüz aklını peynir ekmekle yemedi. Bizler sağlıklı, zinde ve formda kalmak için yediklerimize dikkat ediyor, uykumuzu yeterince alıyor ve egzersiz yapıyoruz/yapmalıyız. Doğru olan budur.

• Düzenli besleme alışkanlığı kazanmanıza

Yalanlarının hiçbir yaptırımı olmadığını gören satıcılar, akıllarına gelen her şeyi yazmışlar işte görüyorsunuz. Ya hu düzenli beslenme alışkanlığı kazanmakla bu ürünün ne ilgisi olabilir? Güya iştah kesiyormuş ya, belki bu yalanı bu diğer yalanla destekliyorlardır.

• Kolesterolü düşürmeye

Müşteriye cazip görünen ne varsa sıralamaya devam… At yalanı, seveyim inananı…

• Vücuttaki birikintilerin atılmasına

Artık söyleyecek yalan akıllarına gelmeyince (bozuk Türkçelerinden akıllarının fazla gelişemediğini anladım bu insanların, yoksa akıllarına başka yalanlar gelse onları da yazarlardı, ama akılları yetmemiş.) “vücuttaki birikintiler” demişler, ne birikintisi ya hu? Güleyim mi yoksa ağlayayım mı?

• İç iltihap ve selüliti yok etmeye, yardımcı olur

İşte ne önemli cümleye geldik. Bu üçkâğıtçılar altı çizili yazdıkları “yardımcı olur” kelimesiyle, her şeyden yakayı sıyırabileceklerini sanıyorlar. Çünkü yukarıdaki iddiaları sıralayıp “yardımcı olur” diye neredeyse her ürüne diyebilirsiniz. Mesela bildiğimiz içme suyu, yukarıdaki yazanların hepsine yardımcı olur, hem de bunu kanıtlayan sayısız bilimsel araştırma vardır. Kendilerine “kıvırma payı” bırakmak için “yardımcı olur” diyen Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı kapsülleri satıcılarını Allah’a havale ediyorum.

Red Pepper sizin diyetinizden en iyi sonuçları almanızı sağlayacaktır. Bitkisel karışımı etkili ve son derece güvenlidir. Red Pepper'ı kullanmaya başladığınızda kaybettiğiniz yağları gün gün tartılarak görebilirsiniz. Zaman kaybetmeden Red Pepper kullanmaya başlayın.

Bu cümleyi ilk gördüğümde neredeyse kahkaha atacaktım. Satıcılar gerçekten de bu yazılanlara inanacak kadar saf insanlar bulunduğuna inanıyorlar mıydı? Konuyu biraz araştırınca satılan yüzlerce biber hapı olduğunu anladım (bana da toptan vermeyi önerip bu ürünü satmamı teklif eden gerizekâlılar bile oldu). Ve anladım ki bu yazanlara inanacak kadar saf insanlarımız var. İnsanlara yalan söylemeniz yeterli, ne de olsa ülkemizde kocaman bir denetimsizlik var, yazının sonunda bu denetimsizliğe sesiz kalmamak için yapmanız gerekenleri görebilirsiniz.

Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapını kapsül ya da toz ve kapsül (hap) hâlinde satıyorlarmış. Ne şekilde kazıklanmak isterseniz artık, ister toz ister kapsül ve hap şeklinde kazıklanabilirsiniz. Kazıklanmak istiyorsanız bu ürünü mutlaka alın.

Biber Haplarının Gerçek Etkileri

“Red Pepper Time Kırmızı Acı Biber Hapı zararlı mı, yan etkisi var mı?” derseniz, sitelerde bu ürünün hiçbir zararı olmadığı hiçbir yan etkisi olmadığı gibi martavalların sıralandığını göreceksiniz. Halbuki bu ürün hakkında yapılan en ufak bir bilimsel araştırma yoktur. “Yan etkisi yoktur” demekse bir başka yalandır, çünkü bu ürün hakkında hiçbir bilimsel araştırma falan yapılmadığını söyledik. Bu ürünlerin çıkmasına sebep Olan Capsiplex hakkındaysa yeterli sayıda araştırma yoktur, hatta bu ürün hakkında bilinen hiçbir klinik araştırma yoktur.

Cahil sandıkları insanları ve ne yazık ki gerçekten cahil olanları avladıkları yüzlerce satış sitesi olan bu kişiler, sitelerine ürünler hiçbir alakası olmayan resimler koyarlar: zayıflamış kadınlar, güler yüzlü doktorlar, kendileriyle hiçbir alakası olmayan güler yüzlü müşteri temsilcileri resimleri, diyet öncesi sonrası zayıflama ve kilo verme resimleri (bu resimleri de internetten sağdan soldan toplayıp koyarlar), Tarım Bakanlığı’nın logosu… Yeter ki malları satılsın, yeter ki ceplerine para girsin ve kolay yoldan kazandıkları parayla keyiflerine baksınlar.

 


 

Aslında Herşey Yurtdışındaki Capsiplex Hapıyla Başladı

 

 

Her şey, yaklaşık bir sene önce, Capsiplex adı verilen bir hapın çıkmasıyla başladı. Bu haber bizim ülkemizdeki neredeyse bütün haber sitelerine düştü ve bu ürünün durduk yerde bol bol kalori yaktırarak zayıflattığı haberleri virüs gibi yayılmaya başladı. Haber sitelerimizde sorumluluk duygusu falan olmadığı için bu haberin aslı astarı araştırılmadan yayınlandı ve yayıldı. Bu hapı kullananlar arasında Jennifer Lopez ve Brad Pitt gibi isimler olduğu iddiası da habere eklenince haber, tadından yenmez oldu. Capsiplex’in etken maddesinin kırmızı acı biberden üretildiğini öğrenen bazı uyanıklar, neredeyse bedavaya ürettikleri acı biber haplarını deli gibi satmaya başladılar. Enayiler sağolsun! Satıcıların ve daha da önemlisi üreticilerin cebine vergisiz olarak kaç milyar girdiğini sadece Allah biliyor.

Peki, Red Pepper Time Kırmızı ve benzeri Şili ya da Meksika acı biber haplarının çıkmasına neden olan Capsiplex hakkında bilinenler neler? Bu soruyu sormayı akıl edecek dâhiyi henüz yetiştiremediğimiz için su gibi acı biber hapı ya da Capsiplex satılmaya devam edildi. Ancak Capsiplex hakkındaki gerçekleri hiçbir sorumsuz haber sitesi yazmaya tenezzül etmedi. İşte BodyTR farkıyla yapılan araştırmalar sonucu ortaya çıkarılan Capsiplex gerçekleri:

1- İçeriğinde biber özütü var, doğru.
2- Bu ürün hakkında hiçbir klinik araştırma yapılmamıştır.
3- Bireysel içeriği detaylı olarak yazılmamıştır.
4- Bu ürün de tıpkı bizdeki acı biber hapları gibi sadece online olarak, yani internet üzerinden satılmaktadır.
5- Kullanıcılarının kilo kaybetme beklentisi içinde olmamaları tavsiye edilmektedir. (Yabancılar bu noktada bizimkilerden çok daha dürüstler, en azından "beklentiye girmeyin" diyebiliyorlar.)
6- İçeriğindeki madde oranlaması yazılmamıştır.

7- Bu ürünü Brad Pitt ve Jennifer Lopez’in kullanıp kullanmadığı bilinmemektedir. Belki bu isimler çok meşhur olduğu (ayrıca erkekler Brad Pitt, kadınlar Jennifer Lopez bedenini istedikleri için) bu isimler kullanılmış olabilir. Ya da gerçekten bu ünlüler bu ürünü kullanmıştır. Bizde de "Elma Krom" denen zımbırtı, Seda Sayan adındaki ünlü kadın tarafından tanıtılmaktadır. Bu gibi isimler, safdil halkın nazarında güvenilir olduğu için para karşılığında reklam yapmaktadırlar. Ama sanırım Pitt ve Lopez isimlerini bu ürüne alet etmemişlerdir ve olay tamamen uydurmadır.
8- Capsicum özütü metabolizmayı hızlandırabilir, tıpkı diğer baharatlı gıdalar gibi. Fakat hâlâ Capsiplex gibi ürünlerin, kullanıcıya diledikleri kadar kilo kaybetmelerini sağlayabileceğinin çok az kanıtı vardır.
9- Sağlam kanıtlarla etkisi ispatlanana ya da fiyatı düşene kadar bu üründen uzak durmak en iyisidir. Yani sonsuza kadar uzak durabilirsiniz.
10- En önemli maddeyi en sona sakladım, bu madde katıksız bir BodyTR yorumudur ve diyet hapı satan hiçbir sitede bulamayacağınız türdendir: Capsiplex üretici ve satıcılarının bütün iddiaları doğru bile olsa, bu hapın önerilen dozu günde sadece tek bir tablettir. Bir tablet ise üreticilerin iddiasına göre 280 kalori yaktırmaktadır ki bu kadar kalorinin “lafı bile edilemez”, yani kilo vermeye pek yararı olmaz. Üstelik, belki birazcık koşmaya bedel olabilecek bu önemsiz miktardaki kaloriyi yaksanız bile kıçınızı devirip oturduğunuz için, gerçek bir egzersiz yapmanın yararlarını göremezsiniz.

 


 

Red Pepper Time Acı Kırmızı Meksika Biber Hapı Kapsülü Zımbırtısının Tarım ya da Sağlık Bakanlığından Onayı Var mıdır?

 

 

Daha önceki ürün eleştirilerimde ortaya çıkarttığım gibi, bu ürünün Sağlık Bakanlığından onayı yoktur ve olamaz. Ayrıca Tarım Bakanlığı sorgulamasının sonucu da henüz elime ulaşmamıştır ama bir süre sonra Bakanlıktan gelen yanıtla, bu ürünün Tarım Bakanlığından onaylı olup olmadığı ortaya çıkacaktır. Benim tahminime göre bu ürünün Tarım Bakanlığından onayı yoktur (aslında bu yazı yazıldıktan birkaç hafta sonra -yani yayınlandıktan birkaç gün önce- Bakanlıktan cevap verdiler ama cevap metni resmen elime ulaşmadı, tahmin ettiğim gibi bu ürünün onayı yokmuş). Daha önceki ürünler hakkında da tahminimde yanılmamış ve birtakım insanlar sahte numara verdikleri hâlde Bakanlıktan işin gerçeğini öğrenerek onayları falan olmadığını ispatlamıştım. Ama eğer varsa ben bu yazımdan derhal “onayı yoktur” bölümlerini kaldıracağım. Ama bekleyin ve görün, tarım Bakanlığı “bu ürünle alakamız yok” diyecektir, göreceksiniz. Cevap geldiğinde bu yazıya gerekli eklemeyi yapacağım.

15 Mayıs 2010: Tarım Bakanlığının Biber Hapı Açıklaması Yayınlandı

 


 

Biz Bu Oyunu Bozarız!

 

 

Hepinizi Alo 174’ü arayarak red pepper kırmızı acı Meksika biber hapı gibi saçmalıkları şikayet etmeye davet ediyorum. Bu ve benzeri ürünler bakanlıktan onaylı oldukları yalanıyla satılmaktadırlar. Bakanlık ise bu rezilliğe karşı duyarsızdır ve sanırım “benim sorumluluğumda değil” diye geçiştirmektedir. Ancak eğer istenirse kurulacak çok küçük bir birim bile bu olayların önüne geçmeye yeterli olur. Ben şikâyetimi yaptım, siz de yapmak istiyorsanız hemen şimdi Tarım Bakanlığı Alo Gıda hattı 174 (ücretsizdir)’ü arayarak aşağıdaki şikayet metnini yetkililere okuyun, kaydınız alınacaktır. (Yazının yayınlandığı tarihteki ek: Bu yazıyı yazdıktan sonra yaklaşık 2 ay boyunca Bakanlıktan cevap gelmediği için, bu metni yayınlamadığımı yazının başında belirtmiştim. Bu süreçte Bakanlıkla temasa geçerek ısrarlı şikâyetlerimi sürdürdüm ve Bakanlığın bu konularla ilgili kapsamlı bir çalışma başlattığını öğrendim ve bununla ilgili olarak, fırsat bulduğumda bir yazı yazacağım. Yine de sizler de şikâyetlerinizi yaparak bu süreci hızlandırın zira geçtiğimiz haftalarda bir genç, buna benzer bir ürün yüzünden hayatını kaybetti.)

Tarım Bakanlığının Ücretsiz Şikâyet Hattında Görevlilere İletilecek Metin

Tarım Bakanlığının, İnternette Tarım Bakanlığının ismi kullanılarak satılan yüzlerce ürün hakkında hiçbir işlem yapmamasını doğru bulmuyor ve kınıyorum. Bakanlığın ismini görerek bu kaçak ürünlere güvenen halk, hiçbir işe yaramayan ve hatta zararı olabilecek bu ürünleri satın alarak zarara uğratılmakta ve mağdur edilmektedir. İnternette açılan yüzlerce sitede onlarca farklı ürün Bakanlık adı kullanılarak fahiş fiyatlara satılmakta ve satıcılar vergisiz kazanç elde etmektedirler. Bakanlığın tüm bu olanlar karşısında sessiz ve tepkisiz kalması ise dolandırıcılara cesaret vermekte ve mağdur olanların sayısı her geçen gün artmaktadır. Bakanlığın bu konularla ilgilenmek üzere bir birim kurarak Bilişim Suçları Şube Müdürlüğüyle ortak bir çalışma yürütmesini talep ediyorum. Konuyla ilgili çalışma yapılamayacaksa tarafıma bildirilmesini ve diğer şikâyet makamlarının gösterilmesini istiyorum.

İşte bu metinle şikayetinizi hemen şimdi Alo Gıda 174’ü arayarak bildirin ve tüm bu rezilliklere bir son verilmesi için resmen bir adım atalım. bu ürünler hakkında tek tek yazı yazmaya benim zamanım yetmez. Şahsen, hayatım boyunca bu ve buna benzer bir ürün kullanmadım, kullandırtmadım; bildiğim kadarıyla hiçbir yakınım bu ve benzeri bir ürün kullanmadı. Anlayacağınız, benim bu ürünlerle hiçbir kişisel derdim yok. Ancak buna rağmen ben arayıp yukardaki şikâyeti yaptım, siz de konuya duyarsız kalmayın sadece 10 dakikanızı ayırarak ücretsiz Gıda Hattı’na şikayet ve önerinizi yapın.

Ayrıca Bakanlığın onayı olmadığı hâlde "Bakanlık onaylıdır" diyerek ürün satan veya satılmasına göz yuman kuruluşları, ilgili makamlara şikâyet edin. Eczanalerde görürseniz bu olaya sessiz kalmayın. Ayrıca GittiGidiyor gibi satış sitelerinde görürseniz ilgili siteleri de savcılıklara şikayet edebilirsiniz. Ben gerekli dilekçeyi hazırlar hazırlamaz bi ara yolum düştüğünde mahkemeye vereceğim, siz de böyle ufak tefek işlere erinmeyin ve duyarlı vatandaşlığın gereğini yerine getirin.

Sağlıkla, egzersizle ve BodyTR ile kalın.

Bu yazı kanunen tescillenmiştir.

loading...
 1. mitokondri says

  zaten oldum olası bu tür mucize buluşlar, haplar zayıflama ile ilgili olanlar. hep kadınlara yöneliktir saç çıkartanlarıda erkekleri hep cezbetmiştir…..
  ne yazıkki 1,5 tereyağlı iskender yiyip bu haptan 2 tane atıp kilo vermek imkansız,ama insanların işine geliyor kolaya kaçmak..her şey kolay olsun bitsin…ama o zaman o şeyin bir değeri olmaz ki
  gayet net bir yazı olmuş….bizim saf halkımız ve seda sayan ilişkisi çok komik ama ne yazık ki doğru:(

   • hakan güreli says

    sayın editor…..

    sormak istediğim şudurki…piyasada onca insanları kandırmak ve keklemek içi uretilmiş ilaç varken onlarla iligli yazınızı neden göremiyoruz??
    mesela v pills….3 kutusu dünya para ektisi 5 para etmez….birde bununla ilgili bi yazı bi araştırma rica etsek….!!!

    • Resul says

     İlşad yerine ben cevap vereyim. Siteye bakarsanız 5-6 farklı ürün için yazıların bulunduğunu göreceksiniz. Fakat unutmamanız gereken nokta bizim de işi gücü olan insanlar olduğumuz ve gönüllü bir oluşumda bulunduğumuz. Piyasaya her ay yeni ürün çıkıyor yetişmemizi istiyorsanız isterseniz siz de bir yardım eli atın bir şeyler yazın, yeni yazarlara kapımız açık.

     Ayrıca bildiğim kadarıyla V-Pills hapı zayıflama, kilo alma yahut sporla ilgili bir hap değil. Dolayısıyla bunun yerinin bodytr.com olduğunu sanmıyorum.

     Her türlü desteğinize açığız. Destek veremiyorsanız en azından ünlemli ünlemli yazılar yazarak kinaye yapar gibi konuşmayın, söyleyeceğiniz bildiğiniz bir şey varsa açıkça söyleyin biz de bilelim.

     Size iyi ve sporlu günler.

    • says

     Hakan bey merhaba,
     Bize ne ima etmek istiyorsunuz emin değilim ama şunu bilin: Bodytr’nin HİÇBİR ürünle ve HİÇBİR ticari kuruluşla ne doğrudan ne dolaylı yoldan ilişkisi yoktur henüz. Olduğunda da bunu duyururuz.

     V-Pills konusuna gelirsem de: V-Pİlls’in tek şansı, bizim konularımızla ilgisi bulunmamasıdır. Bulunsaydı ve ben de gerek görseydim o ürün hakkında da yazı yazar ve gerekli başvuruları da yapardım. Fakat bizim işimiz piyasadaki zırvalıkları tek tek tespit edip onlar hakkında yazmak ve insanları uyarmak değildir, keşke bunu yapan -bizim gibi güvenilir- bir site olsa…

     Zayıflama ve kilo alma hakkındaki birkaç ürün hakkında yazdım, çünkü bu ürünler bizim konularımızla ilgiliydi. Ancak V-pills dediğiniz ÇÖP bizi ilgilendirmiyor. Kaldı ki “öyle bir yazı yazsaydık nasıl uğraşacaktık?” diye bizim yerimize bir düşünün. Sitemize yazılan bütün yorumlara cevap vermeye çalışıyoruz bu sebepten de “bildiğimiz” konularda yazı yazıyoruz ve insanlara kendi çapımızda destek oluyoruz. Ama sporla ilgisi olmayan bir ürün hakkında yazıp da milletin cinsel problemleriyle kafamızı şişirmeye hiç niyetimiz yok.

     V-pills ürünü hakkında gerekli başvurularınızı Tarım ve Sağlık Bakanlığına ve gerekiyorsa Cumhuriyet Savcılığına yapabilirsiniz.

     Bizim işimiz gücümüz yok da piyasadaki bütün zırva ürünler hakkında yazı mı yazıyoruz sanıyorsunuz?

     • says

      ‘V-pills dediğiniz ÇÖP’ tabirinizi lütfen sitenizden çıkartın. Hiçbir marka hakkında böyle hakarete varan bir tabir yazmanız etik değildir. Aksi takdirde markanın ithalatçısı ve marka tescil sahibi olarak tarafınıza hukuki işlem başlatılacaktır. 

     • says

      Yonca Medikal,
      Beni iyi dinle:
      Sitemizde onayımızdan geçerek yayınlanan hiçbir yazıyı veya tabiri kaldırmadım, kaldırmıyorum ve aksine inanmadıkça kaldırmayacağım.

      İstediğimiz marka hakkında istediğimiz görüşü yazarız. Biz buna “ifade özgürlüğü” diyoruz. Açıkçası, ürününüzün bir çöp ve para tuzağı olduğunu, ülkemizdeki yasal boşluklardan yararlanılarak satıldığını düşünüyorum.

      Eğer – her erkeğin ya da kadının olması gerektiği gibi- sözünüzün arkasındaysanız, bizi daha önce davayla tehdit edenler gibi atıp tutmak yerine gerçekten gidip dava edin. Sizin gibi bir ürün sahibiyle yasal yollardan mücadele etme fırsatını bize vermiş olursunuz ki bunun için size çok teşekkür ederim.

      Kendinize güvenmiyorsanız da susup oturarak işyerinizde insanlara hayal satmaya devam edin.

      Not: Yaptığım kısa araştırma sonucunda sizin de bir kadın olduğunuzu öğrendim ve bir kadının böyle bayağı bir ürünü satmasına üzüldüm… Kolay para tatlı geliyor demek ki. O ürünün açıklamasına aksini yazdığınız hâlde nasıl ve hangi iddialarla sattığınızı ve başka kirli numaralarınızı da çok iyi biliyorum. Yapacağınız yasal girişimleri de dört değil doksandört gözle bekliyorum.

     • Alev says

      Bunlara hem suçlu hem güçlü denir.Bir yakınımın hastalığı sonucu medikaller dönen dolapları çok iyi bilirim ve bu dolaba hipokrat yemini etmiş kişileride dahil ediyorlar

     • buse says

      agzına saglık böyle insanlar saf insanları kandırıpyasamlarını zehir ediyorlar ve hatta ölümlere bile sebep veriyorlar sizin gibi dürüst 10 tane site olsa inanınki bunlar ekmek yiyemez keske herkes sizler gibi olsa iyiki varsınız saygılarımla

  • Lale says

   YA BIBER HAPINI SAVUNAN INSANLAR SIZ NASIL INSANLARSINIZ YA INANAMIYORUM DENEMEDEN KIMSE BILEMEZ BUNU!ben hayatım boyunca asla boyle seylere ınanmazdım en sonunda yaza kadar kılo verıyım dıye bu dıet hapını aldım ertesı gun evıme geldı ama nedense sadece cınce yazılar var ve ıcınden de beyaz bılgılendırıcı kagıt cıkmadı.ustune ustun bu ılacı almaya basladıgım 2. gunden ıtıbaren hayatım karardı.gozlerım uyustu gozlerım net gormuyor suanda ustelık daha tam 5.gunum.ellerım tıtrıyor 2 gundur kalbım ve sag gogusum sıkısıyor nefes darlıgı yasıyorum aynı zamanda mıdem oldurucu derecede bulanıyor ve en kotusu beynımın ıcı oyle bır zonkluyor kı basımı alıp ellerımle sokmek ıstıyorum yarın sabah da dahıl olmak uzere bır daha hayatım boyunca bu ıgrenc seyı asla almıcam,belkı yaza kadar ıstedıgım kıloyu veremıcegım ama en azından eskısı gıbı bı hayatım olabilicek biliyorum cok uzun yazdım ama kullanan veya kullanmayı dusunenlerın mutlaka okumasını tavsıye ederım bende bu etkıler cok fazla gosterdı kendısını sızde gostermemıs olabılır ama emın olun gosterıcektır.ben yasamak ıstıyorum ılkokul mezunu olan ınsanların kurdugu nerede yaptıklarını bıle bılmedıgımız zayıflatıcı dedıklerı kapsullerı kullanarak hayatımın kararmasını degıl!

  • Ahmet says

   Ben şimdi ne yapayım. Geçen sene eşim doğumdan sonra çok kilo aldı ve veremedi. Çağreyi bu haplarda bulduk ve tam 20 kilo verdi. İştehını bastırdı ve kısa sürede kilo vermesini sağladı. Peki ben kime inanacağım şimdi. Kendime mi size mi? Belki de vefat eden kişinin bir rahatsızlığı vardır ve bu hap onu tetiklemiştir. zaten üzerinde mide ve böbrek rahatsızlığı olanların kullanmaması gerektiği yazılıydı. Bu hapı kullanırken az su içerseniz haliyle rahatsız olursunuz. Lütfen bir ürünü karalamadan önce iyi düşünün. Düşüncelerinizi yazacağınıza ürünü analiz ettirin ve zararlı gördüğünüz maddeleri yazın. Bu ürünün milyonlarca kullanıcısı var 2-3 kişi ölmüş olabilir. çaydan da ölen var. Lütfen karalama kampanyası yerine benim size tavsiye ettiğimi acizane yola baş vurun. yoksa çok başınız ağrayacak. Saygılar.

   • says

    Vay be, hapla 20 kilo verdi demek… Ben de yedim…

    Kaldı ki bu hapın üreticilerinin yapmaları gereken analiz çalışmalarını da biz yaptıracağız öyle mi? Yani onların harcaması gereken parayı da biz harcayacağız sonra bir de onlara söyleyeceğiz… Vay be… Ne kadar akıllı insanlar varmış…

    Bir de ne yazmışsınız çok şaşırdım: “Milyonlarca kullanıcısı var, 2-3 kişi ölmüş olabilir.” Bir kere bu ürünün milyonlarca kullanıcısı falan yok, ikincisi ise bu ürün sıkıntılı, sorunlu bir ürün. Son olarak da 2-3 kişinin ölmesini bırakın, böyle denetimsiz bir ürün yüzünden bir kişinin burnu bile kanasa bizim için çok büyük bir şeydir.

    • Ahmet says

     Benim eşim gerçekten 20 kilo verdi geçen sene. ve almadı. hapı bıraktıktan sonra da spor ve diyetle formunu korudu. Bu arada yaşınızı sorabilir miyim.??? gerçekten yorumunuz okudum ve bunu sorma gereği duydum. Eğer birşeyi idda ediyorsanız ispatlamak zorundasınız. Eğer bu haplar zararlı diye idda ediyorsanız isapatlaması da firmaya değil size düşer. Örnek verecek olursak; ” Ben kendi halimde yaşayan bir vatandaşım ve siz benim hırsız olduğumu idda ettiniz. Bunu neye dayandırarak söyledin diye sorarlar, değil mi? (Kusura bakmayın böyle anlatmak zorunda kaldım.) Hapı üreten firma diyor ki, “Bu ürün tokluk hissi veriyor ve lütfen 2-3 litreden aşağı su içmeyin. Bu demek oluyor ki nasıl olsa karnım tok ve susamadım diye bünyanizi aç bırakırsanız size birşeyler olacak demektir. Vücut geliştirme yapan bir insan düşünün. Ağır antrenmanda su tüketmezse. Günlük beslenme değerlenin çok altında beslenirse ve suyu yok denecek kadar az içerse bu adam ne olur???

     Ha bir de şunu söyleyim. Eğer saygı görmek istiyorsanız, saygılı olmalısınız. …. Ben de yedim ya da bir hanım efendi ye ben ölmedim yorumuna karşılık bir daha ki sefere diye saygısızlık yapmak çocukçadır.

     Ben bu ürünü araştırmadan (belki de araştırmadan almak bir hatamdı.) aldım ve yan etkilerinden habersiz eşime kullandırdım. ve gerçekten sonuç aldım.”

     “”ikincisi ise bu ürün sıkıntılı, sorunlu bir ürün.”” derken bizi aydınlatmak zorundasınız. Sadece böyle demek yeterli değildir.

     Saygılar.

     • says

      Ahmet bey merhaba,
      Bana inandırıcı gelmeyen olaylara karşı sarfettiğim şaşkınlık sözleri için kusuruma bakmamanızı rica ederim.

      Sizin de belirttiğiniz gibi, ürünü araştırmadan almanız sizin hatanız ama üreticilerin de hatasıdır. Satıcılar bu ürünü “zayıflatır” ibareleriyle ve “tamamen zararsız, herkes kullanabilir” diyerek satıyorlar. Bu hap yüzünden ölen iki kişiye ne diyorlar peki?

      “Bu ürün sıkıntılı, sorunlu bir ürün” derken de anlamış olduğunuz gibi ölen insanları kastediyorum, bu ürünün birkaç kere yasaklanmasından bahsediyorum.

      Herkes gibi siz ve eşiniz de elbette başkalarına zarar vermemek kaydıyla istediğinizi kullanmakta hürsünüz. Bana kalırsa zayıflayacağım diye her duyduğuna inanıp her ürünü kullanmamak çok daha sağlıklı bir yaklaşımdır. Tekrar ediyorum: Otopsi raporlarıyla kesinleşmiştir ki iki kişi hayatını bu hap yüzünden kaybetti. Fazla söze gerek var mı sizce? Böyle bir ürün “tamamen zararsızdır, herkes kullanabilir” diyerek satıldı. Bu da sanırım üreticilerin ve satıcıların “dürüstlüğü” hakkında size yeterli fikri verebilir. Size vermiyorsa bile bana veriyor ve ben bu konu üzerine daha fazla yorum yapmayı gereksiz buluyorum.

     • Ahmet says

      Merhaba,

      Yorumunuz için teşekkür ederim. Bu yorumunuza katılıyorum. Ama şunu bilmenizi isterim ki eşim gerçekten bunu kullandı. Ha ben zararsızdır demiyorum. Birinci kattan 3 kişi atarsınız ikisi ölmez biri ölür, bu demek değildir ki birinci kattan atlamanın kimseye zararı yoktur. Benim bu ürün hakkındaki bilgim kullanmaktan ibarettir.

      Saygılar.

     • Melek says

      Merhaba,

      Geçte olsa Ahmet bey’in yorumunu okudum ve buna bir açıklamam var.
      evet biber hapı zayıflatıyor. aşırı derecede iştah kesiyor. ama hapı bıraktığınız anda o iştah geri geliyor ve verdiğiniz kiloları fazlası ile alıyorsunuz.
      ben 72 kilodan 69 a düştüm sadece iki haftada..
      ama aşırı yan etkileri yüzünden bırakmak zorunda kaldım…
      sonrasında ise 76 kilo oldum
      Ahmet beyin eşi ise spora ve diyete devam etmiş. bu ayrıntıyı gözden kaçırmayalım.
      kilo veriliyor evet…
      ama sağlıksız bir şekilde..
      ve kesinlikle geri geliyor!

      saygilarimla 

     • Roza says

      Ahmet bey. Sen galiba bu urunun ustunde para kazaniyorsunuz yoksa bu kadar ustunde duramazdiniz. Birinci iki kisi degil 4 kisi oldu ve cok kiside bulanim ve haplari icerken bazi rihatsizliklar gecirdi, kimi bulanti bas donmesi uykusuzluk bas agrisi v.s ona yazilarinizi dikkatli yaziniz ve gidin baska yerde reklaminizi yapin lutfen

    • Derya Uğur says

     Selamlar,
     Bu mail,bana,bir aktarda satılmaya çalışılan “beslenme desteği-yağ yakıcı” özelliği olduğu iddia edilen hapın;kutu üzerindeki künye bilgilerini not etmem,araştırmadan almayacağımı söylemem,yaptıgım araştırma sonunda ise verilen tüm bilgilerin sahte olduğunu tespit etmem üzerine,paylaşmak istediğim bir bilgidir.
     Aktardaki satıcıya bu güvenli midir diye sorduğumda bana yandaki web adresine girip bakabileceğimi söylemesi de ilgincti.www.dew48.com Çünkü,sadece bununla yetineceğimi düşünmüştü.Uyanık ve paragöz Türk dehalarının ikna edici !! web sayfasına kanmayacağım gibi, kutu üzerindeki bilgilerin tuhaflıgından da şüphe ettiğim için hem adres bilgisini “TGT GMBH Postfach 2680 D-33780 Halle (Westfl.)” hem de dışkaynaklı web adresini “www.dew48.de” araştırdım.Tabi ki de,hiçbir sonuç çıkmadı 🙂 Yukarıda verdiğim linke girip baktığınızda edilen vaadlerin saçmalığını siz de göreceksiniz.
     Bu bilgiyi neden paylaştığımı da belirtmek isterim.Birtakım haplarla zayıflayabileceğini düşünen saf ve tembel bir insan değilim herşeyden önce:) Tempolu yürüyüşlerini,pilatesini,evindeki mütevazi kondisyon aletleri ile sporunu düzenli yapan biriyim.Aynı zamanda elimden geldiğince sağlıklı beslenmeye dikkat ederim.Siyah çay yerine yeşil cay ve diğer bitkisel cayları içmeyi tercih eden biri olarak,aktar alışverişlerim satıcının dikkatini çektiği ve istediğim bitkilerden dolayı zayıflama derdinde oldugumu düşündüğü sonucuna vardım.Biberiye,zencefil vs diye gidince bakın size bir hap önericem demesi de cabası…Neyse,uzun lafın kısası;hapın adı,ürün sağlayıcılara ulaşabileceğinizi umduğum!! telefon numarası zaten linkte var.Zayıflama hapı saçmalıgı konusundaki hassasiyetiniz dikkatimi çektiği için bu deneyimimi yazmadan edemedim.Zira az önce haberlerde,bir 60 yaşlarında bir kadının altın cilek hapından dolayı felç oldugunu ögrenmiş bulunmaktayım. Not: Aktardaki satışı Sağlık Bakanlığı’na şikayet edeceğimi de bilmenizi isterim.
     İyiakşamlar…

  • Roza says

   HERKESIZ DIKKATINE LUTFEN. Ben Danimarkadan siparis verdim istanbuldan bir arkadas bana argo olarak 4 aylik kulanmak icin haplari gonderdi ve burda yani Danimarkanin gumruk den cikmadi, sonra ben gumruk burosuna basvurdum ve onlarin verdigi cevabi, oncelik bu haplar nedir ne icin diye loborutadan gecirili tam 3 hafta sonra cevab geldi, mektubu alir almaz sok gecirdim icinde sadece o uc bitki seylerden olmadigini ve vucudunun yavas yavas oldurdugunu, sayifladigini ama insanin butun vucundundaki vitaminler yok ediyor ve butun hucreleri olduruyormus. onun icin haplari geri teslim edlimedi bana direk cope attilar banada para cezasi verildi onay verilmedi o haplara. Allaha sukurler olsunki gumruk o haplari elimden aldi. Sakin sanmayiniz o haplar oldurmez evet zayiflatiyor ama yavas yavas olduruyor, ben iki sene sonra insanin butun hucreler oluyorlar, yani anlayacaginiz sey sudur, bu haplar seni yavas yavas olduruyor, icinde bir 170 miktar made varmis. Umarim bu size yeterlidir.

 2. Sinyor says

  Zaten bu tarz ürünlerin en büyük sığındığı liman, ”Tarım ve köyişleri bakanlığı onaylı” olması yaw kardeşim, sonuçta konu sağlık olduğuna göre gidin sağlık bakanlığından onay çıkarında görelim. Ben bugün size bir portakal, limon karışımı yaparım, Tarım bakanlığından onay alırım neticede meyvelerden oluşuyor, zayıflamaya yardımcı olmasa bile zararıda yoktur diye veriyorlar onayı………………….

  En çokta bu ürünlerin tanıtımın da oynayan sanatçılaları kınıyorum, o kadar mı paraya ihtiyacınız var be kardeşim, bu insanlar zamanında sizin kasetlerinizi alıp size Trilyonlar kazandırmadı mı hiç mi vijdan azabı duymuyorsunuz, fakir olsanız tamam ihtiyacınız yok, trilyonlarınız var utanın ne diyeyim…

  İlşad tebrik ederim seni duyarlılığın için..

  Piyasa bu tarz ürünlerden geçilmiyor, kısacası bu duruma Devletin el atması lazım, tamam Girişimciliğin gelişmesi için teşvik ediyorsunuz ama her şeyede girişilmez be kardeşim, nerde saçma şey var adamlar oraya girişiyor.ortalık girişimciden geçilmiyor Amerikada giriimcilik eğitimi veriliyor bizde valla herkes doğuştan girişimci herkes dğuştan doktor doğuştan bilgili Allah sonumuzu hayır etsin….

 3. Av. Kenan Bozok says

  Site: redpepper.gen.tr
  Sn. ilgili,

  Web sitemizde (redpepper.gen.tr) yer alan grafikleri kullanarak yaptığınız karalama kampanyasında yer alan, redpepper.gen.tr/images/biber-hapi-red-pepper.jpg bu grafiğin sitenizden kaldırılmasını aksi takdirde hakkınızda yasal işlem başlatılacağını tarafınıza bildirmek üzere bu yorumu yazıyoruz. Tarım ve Köyişleri bakanlığı onaylı bitkisel gıda takviyesi red pepper ürünü faturalı yasal bir üründür. Herhangi bir zararı yan etkisi yoktur. Alıp almamak kişilerin tercihidir. Bilinli/Bilinçsiz yaptığınız yorumlarınızda akla karayı ayırt etmenizi rica eder gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

  Av. Kenan Bozok

  • says

   (Yorumunuzdaki web adresleri teknik sebeplerden ötürü başlarındaki “http//” ve “www” karakterleri kaldırılarak yayınlanmıştır.)

   Efendi,

   “Karalama Kampanyası” değil, “Aydınlatma Kampanyası” yapıyorum ben. Sitenizde bir sürü aldatıcı cümle var. Ayrıca o kullandığım görsel de bilgi amaçlıdır ama buna rağmen konuyu bilahare inceleyip gerekirse o görseli kaldırırım. Buradaki görselin bizim kullandığımz şekilde kullanılma durumunu inceleteceğim ve eğer gerekirse (yani sizin gerçekten de umut tacirliği amacıyla da olsa böyle bir tasarımınız varsa ve bu tasarımın buradaki gibi kullanılması izninize bağlıysa) görseli kaldırırım. Yok eğer durum böyle değilse istediğiniz yasal işlemi başlatabilirsiniz.

   Benim Bakanlıktan aldığım cevaba göre bu ürünlerin BAKANLIK ONAYI YOK. İlgili yazıyı en kısa sürede site üzerinden yayınlayacağım.

   Eğer onayınız varsa İLGİLİ İZİN NUMARALARINIZI buradan açık açık YAZARSANIZ iyi olur.
   Sattığınız ürün zararlıdır, yaptığınız işin adıysa “umut tacirliği”dir.

   • Sami says

    http://www.acaicilegizayiflamahapi.com/index.php
    Bu site de diğer site ile aynı kişilere ait, telefon numaralarından belli. İşi biraz daha ileri götürmüşler, 1 ayda 8 kilo demişler yuh artık. En çok güldüğüm cümle de şu oldu;
    “Acai’nin zengin besinsel bileşimi ve vücuda enerji verici özelliğinden dolayı Brezilyalılar yorgunluklarını gidermek amacıyla gün içerisinde sıklıkla Acai Suyunu tercih etmektedirler. Brezilyalıların şişman olmamasının en önemli sebebi Acai çileği olarak gösterilmektedir.” Ekvatoral bölgede olup da şişman olan halk var mı ki dünyada?

    Bir de üretim yeri ile ilgili bir bilgi vereyim, bizzat Amerika’daki kuzenimden teyit aldım, tamamen fason sağlık ürünü yapan bir firma. Sloganları da “siz hayal ederseniz biz yaparız.” işte web sitesinin linki,
    http://www.stoneindependentresearch.com/products.htm
    Komik çoook komik :)) Bu ürünlerin üretildiği yeri de bulduk bakalım nasıl bir yanıt verecekler bu yazıma. Milyonlarca insanın yanılmadığını ifade ettikleri ürünü üreten firmanın web sitesi tamı tamına 3 sayfa, şaka gibi…

 4. says

  yazılarınızı ilgiyle izliyorum ama bu konuda size katılamayacağım dediğiniz gibi biber hapı adı altında onlarca ürün var bunların zararlı olanları olduğu gibi faydalı olanları da var kurunun yanında yaşı da yakıyorsunuz bence biraz daha dikkatli olun yazı yazarken ismini vermeyeceğim ama bakanlık onaylı bir biber hapı ile 1 ayda 5 kilo kadar verdim ben hiçbir zararı da olmadı. bir de sizin bu işten karınız ne anlayabilmiş değilim 🙂

  • says

   Serap Hanım merhaba,

   Bakanlık onayı olsun ya da olmasın ben bu tip haplara karşıyım ve bunun nedenlerini yukarıda açıkladım zaten. Ancak yine de elinizdeki hapın izin numarasını bana “iletişim” bölümümüzden yollamanızı rica ediyorum.

   Benim bu işten kârım şudur: İçinde bulunduğum topluma, bilgilerim aracılığıyla bir fayda sağlamak, onları uyarmak. Hayatta her şey maddiyat değil ve olamaz. Bize bu tip ürünleri satanlar çok reklam teklif etti, ben çıkar peşinde olsam herhangi birini ya da en yüksek ücreti vereni kabul ederdim.

   Ben, elimden geldiğince, topluma fayda sağlamaya çalışıyorum. Kâr peşinde değilim.

   Siz bir ayda 5 kilo verdiğinizi söylüyorsunuz, bunun ne kadarı yağ ne kadarı kas biliyor musunuz? Bildğinizi sanmıyorum… Ama bizim forumumuzdaki bir üye, 20 günde evinde yaptığı sporla birlikte 5 kilo verdi ve hiçbir hap falan kullanmadı. Sizce hanginizin yaptığı daha sağlıklı?

   Bu ürünü kullanıp da hayatını yitiren onlarca insana da bunları söyleyebilmek isterdim… ama yetişemedim.

   • gülten says

    TEŞEKÜRLERRR!!BİZİ AYDINLATTIĞINIZ İÇİN SİZİN SAYENİZDE KULLANDIĞIM CAPSİPLEX İLACINI ARTIK BIRAKTIM VE KAPIMA DA FATURASIZ GÖNDERMİŞLERDİ İSTEDİM FATURAYI AMA GÖNDERMEDİLER HEPSİ DOLAN…CI…1 AYDIR KULLANMAMA RAĞMEN O KİLO VERDİM..SONUNA KADAR YANINIZDAYIM..

 5. says

  Bakanlık onayı olsun ya da olmasın ben bu tip haplara karşıyım

  ile başlayan cümlenizden sizin fikriniz belli oluyor zaten. Ne demek bakanlık onayı olsun olmasın karşıyım bu kadar ucuz mu firmaları karalamak. Tarım Bakanlığından olduğunuzu mu sanıyorsunuz ki siz devletin kurumlarını küçük görüyorsunuz. O zaman kapatsınlar tarım bakanlığını sağlık bakanlığını devlet sizden izin alsın. Mantıklı mı?

  Onay numarasını istemişsiniz buyrun: Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 05.02.2010 tarih ve G34-6728-00046-0 nolu izni ile üretilmiştir.

  Evet 5 kilo verdim hem de basemlerimden gitti. En az sizin kadar bizde birşeyler biliyoruz. İnsanları aptal yerine koyarak kendinizi üstün görmeniz ve insanları yönlendirmeye çalışmanız çok anlamsız. Üstelik de hiçbir kazancınız olmadan!!!

  İnsanların öldüğünden bahsetmişsiniz rutin olarak sürekli bu tür haberler çıkıyor. Daha olay netleşmeden adli tıp raporu çıkmadan zayıflama hapından öldü yazıp yayınlıyorlar. Adli tıp raporu çıkınca da kimsenin okumaya tenezzül etmediği minik bir düzeltme yayınlıyorlar “Özür dileriz yanlış haber yapmışız. Asıl ölüm sebebi şuymuş” diye.

  Bence siz artık insanların aptal olmadığını kabullenin bizde okumuş etmiş insanlarız. Çalışan, ev işlerine yetişmeye çalışan, çocuk bakan insanlar olduğumuz için sizin gibi pek boş vaktimiz olmuyor egzersiz yapmaya spor yapmaya. Sizde bizi anlayın aptal yerine koymayın.

  • says

   O ürünlerin satıcısı olsa sizin gibi savunurdu… 🙂

   Hanımefendi,
   Ben, verdiğiniz numarayı kontrol ettireceğim. Dhaa önce de bu tip ürünlerde SAHTE NUMARALAR verenleri gördüm. Diğer yazdıklarınıza cevap vermek istemiyorum çünkü o cevapları yazımda verdim. İşte yazı burada ve karşı çıktığınız bir yer varsa orayı yazın.

   Ancak size tek bir şey diyeyim:
   “Evet 5 kilo verdim, hem de basenlerimden gitti” demişsiniz ki bu sözünüz size olan inancımı yitirmeme sebep oldu. Sanırım siz bu ürünün satıcısısınız ya da satanlardan biriyle ilişkilisiniz.

   Çünkü bugüne kadar 5 kilo veren hem de bu kiloları basenlerinden veren hiç kimseyle tanışmadım. Böyle bir insan da olamaz zaten. Konuyla ilgili siz de bilgilenmek isterseniz bizim önceki yazılarımızı okuyabilirsiniz…

   Verdiğiniz numarayı kontrol ettireceğim. Bunun dışında söyledikleriniz benim için herhangi bir değer taşımıyor (5 kilo basenlerden verdim… Ben aptal mıyım… Okudum ettim ben… Çoluk çocuğum var benim… Devlet sizden mi izin alacak… Ben de bir şeyler biliyorum! vb.).

   Siz bu yazdığınız masalları “enayi” yerine koyduğunuz müşterilerinize anlatın. Herkesin haftada 3 gün 30’ar dakika egzersize vakti olduğuna inanıyorum. Bu kadar süre egzersiz de kilo verme sürecinde -doğru kullanılırsa- gayet yeterlidir.

  • Sami says

   Şöyle bir deneme yapalım; (hani Serap hanım yazmış ya basenlerimden gitti diye) buzdolabından çıkan bir kalıp donmuş margarin üzerine bu hapın içeriğini serpiştirin. Eğer margarin eriyorsa basenleriniz de erir ve siz doğru yoldasınız derim ama erimeyecek. Sonra donmuş margarini elinize alın ve yoğurmaya yani diğer bir ifadeyle spor yaptırmaya başlayın (komik oldu biliyorum ama gerçek bu) göreceksiniz ki margarin erimeye başlamış. Bu durumda size üzücü bir haberim var; doğru yolda olan bizleriz yani spor yapanlar. Size de geçmiş olsun, verdiğiniz paraya ve harcadığınız zamana yazık.
   Gerçek şu ki spor yaparak kas kütlesini artırıp kilo alan da var, yağlarını yakarak enerjiye çevirip zayıflayan da…

   • Sami says

    Bu arada eşim günde ortalama 45 dk spor yaparak tam 22 kilo verdi. kaç ayda mı 5 ayda. Şimdi eskisinden daha fazla yemek yiyor. Düzenli spor yaptığı için de kilo almıyor. Küçük bir tavsiye, kola-cips-çerez üçlüsünden uzak durun :))

 6. Sinyor says

  Serap hanım, sizin bir üründen psikolojik olarak ya da bir yandan da aslında spor yaparak olumlu etki görmenizin sebebi, o ürünler değildir, bir kere bu konuda şüpheniz olmasın ,zayıflama olayını farkında olmasanız bile kendiniz başardınız….

  Size bir örnek vereyim bu aralar V-pills diye bir ürün piyasada satış rekorları kırıyor ve bu da tarım ve köy işleri bakanlığından onaylıdır, dikkat edin sağlık bakanlığından değil, malum ürün cinsel organ boyunu garantili olarak büyüteceği vurgulanıyor, ve istemesekte e mail adresimize tanıtım gönderiyorlar, hatta kızlara bile gidiyor, slogan şu aslında p.siniz küçük, ortaklama 20cm olması gerekir, birde rakamı yüksek tutuyorlar, dikkat edin daha fazla müşteri amacı var, doktorların söylediğinin tamamen tersi, hiç bilimsel olmayan kişileri kandırmaya yönelik bir reklam politikası izliyorlar farkındaysanız …Ve kendi sitesinde sözde kullanıcılar benim 5 cm büyüdü,vb derken daha objektif olan hepsiburada.com sitesinde olumsuz bir ton eleştiri var, arada olumlu eleştiriler de var, sadece psikolojik olarak çünkü neticede pen.boyunun ameliyat haricinde büyütülemeyeceğini doktorlar Tv’lerde bankır bangır bağıyorlar..EE peki bu onay almış nasıl olacak ama doktorlar olamaz diyor.
  Bakanlık onayı zararsız olduğu için verilebilir işe yaradığı için değil…………

  Kısacası o ürünün yapanlar doktor mu kimlikleri nedir? bu ürünü bir doktora bir diyenisyen uzmanına gösterin bakalım, size ne diyecek? Zaten bir ayda verilecek kilonun sınırı vardır fazlası sağlığınız için tehdit oluşturur..

  Bu aralar da boy uzattığı iddia edilen ayak tabanına koyulan bir keçe satılmakta garantiliymiş:) Japonlar yapmış bence önce kendileri kullansalar iyi olur:) zaten öyle bir ürün olsa ucuza vermezler emin olun…

  Bu arada serap hanım ne çıkarınız var demişsiniz, bu konuda sizi kınıyorum ,ne çıkarı olacak böyle ürünler almış başını gidiyor, devlet müdahale etmiyor, çünkü bu ürünler alıp kazıklanmanız netice de vergi olarak geri dönüyor, Ünlüler bile kullanılıyor bu reklamlar da ve tam bir kandırmaca kampanyası varken, site admini bu konuda uyarıda bulunuyor yanlış mı yapıyor sizce?? Bu uyarının aynısını doktorlarda yapıyor zaten,….

  Bu kişiler, hatırlarmısını bir zamanlar okuyup üfleyip Trilyonları götüren, cinci hocaların, daha modern günümüze uyarlanmış versiyonlarıdır…Bir farkları yoktur sadece dolandırıcılıkları günümüze uygun metotlarla yapmaktadırlar..

  Hiç bir ürün oturduğunuz yerde size ayda 5 kg verdiremez bunu bilin (eğer verdirdiyse acilen doktora görünseniz iyi olur), mutlaka yanında spor yapın vb tavsiyelerde bulunurlar, sizde bunu ürün yaptı sanarsınız, emin olun o ürün hiç yemenize dikkat etmeden spor yapmadan ayda 5 kg verdirsin o üreticiler Nobelden ödül bile alırlar tarihe geçerler, ve ürünü çoook pahalıya satarlar bundan şüpheniz olmasın..

  Size benden bir reçete un, tuz, şeker günde yarım saat koşu zayıflama garantili hadi bana para verin?

  Bir ürünün zararı olmayabilir, tarım bakanlığından onayda alabilir, zayıflamaya yardımcı bitkiler de içerebilir, o zaman abartarak reklam yapmanın manası da bir dolandırıcılıktır yasal dolandırıcılıktır….Satıcıların O ürünün tanıtımı şöyle olmalıdır ”zayıflamaya yardımcıdır”

  Kimse bu ürünler zayıflatmıyor diye tazminat davası açmıyor Amerikada adamın üzerine kahve dökülüyor ve ev parası kadar tazminat alıyor..Maalesef ülkemiz bu bilinçte olmadığı sürece semer vuran çok olacaktır..Müslüman ülkede yaşıyoruz biraz duyarlılık diyorum…

  Spor malzemelerine hiç girmiyorum, günde 3 dakika çalışın vücut yapın:)) Bunlar da onaylı, onay başka reklamın abartılı olması ve halkı kandırması başka spordan anlayan insanlar bu reklama gülüyorlar, aynısı zayıflama ürünleri içinde geçerli..

  Kredi kartı reklamı vardı, Rtük’ün işine gelmeyince müdahale etmediği cinsten ”Bedaavaa yiyoz içiyoz para vermiyoz” peki bu reklam sizin mantığınıza göre tamamen doğruyu yansıtıyor insanlar kredi kartı borcu yüzünden intihar ediyorlar oysa ki reklam yasal ve ne kadar da gerçekçi öyle değil mi?

  Buradan ders çıkartınız, biraz da kendiniz bilgilenin, lütfen hazırcı olmayın yasal demek ki işe yarıyor gibi şeyleri bırakın ve birazcık araştırın bilimsel yazıları okuyun doktora vb uzmanlara başvurun lütfen söz konusu sağlığınız…..

  NOT:Spor için spor hocasına, zayıflamak için uzman bir diyetisyene başvurunuz…Herkese iyi çalışmalar dilerim…

  • zazabel says

   Ona bakılırsa doktor gözetimi altında ölen insanlarda bulunmaktadır. Diyetisyen olan hem de oldukça ünlü bir diyetisyen olan doktorun (adını vermeyeceğim zaten duymuşsunuzdur bütün haberlerde çıkmıştı)  zayıflama merkezinde ölen genç kızı hatırlayın. O da diyet yaptı o da egzersiz yaptı. Ama sonunda ne oldu? Zavallı kız yaşamını yitirdi ve o ünlü doktor utancından cenazeye bile katılamadı. Tabi bu haplar diyetislerin işini zora soktuğu için herkesin uzman diyetisyene başvurun aman diyetisyenlere gidin demesi oldukça doğal. Diyetisyene gidip 1 gram bile veremeyen insanların sayısını duyduğunuzda eminim çok şaşırırsınız. Bende şimdiye kadar her şeyi denedim ama her zaman verdiğim kiloları fazlasıyla aldım. red pepper zayıflama hapını aldığımda doğrudur halsizlik yaptı ancak hiçte yataktan kalkamayacak kadar değildim. red pepper ın halsizlik baş dönmesi ya da mide bulantısı yapmasının sebebi inanılmaz derecede iştahı kapatmasıdır. Eğer sizde iştahım kapandı hiç bir şey yemeyeceğim hemen kilo vereceğim derseniz sizi ölüme kadar götürebilir. Ancak herkes bilmelidir ki kilo verilirken bile yemek yenilmesi zorunludur. Ben her zamanki gibi yemeğime devam ettim. Zaten hapın amacı yiyerek kilo verdirmektir.  Ancak 4 5 gün sonra iştahımın kapanması sebebiyle yediklerim yarıya indi ve böylece kilo vermeye başladım. Şu anda yaklaşık 26 gündür kullanıyorum ve 6,5 kilo verdim bu çok mu sağlıksız? Ne diyetler var haftada 4 kilo verdirip insanları halsiz bırakıp yataklara düşürüyor ölümlerine sebep oluyor. Kısacası diyet hapının bana hiçbir zararı olmadı. Kendi eczacıma sordum. Zaten onun tavsiyesiyle kullandım. Kesinlikle ve kesinlikle zararı olmadı. Bana verdiği tek şey kilo vermemin mutluluğuydu. Ayrıca selülitleri yok ettiği doğrudur. Bunu kullanıp söyleyen insanlar var. Bu kadar satması da gerçekten işe yaraması yüzündendir. Ayrıca bilginiz olsun diye söylüyorum. Benim firmayla hiç bir bağlantım yok ne satıcısıyım ne de başka bir şey. Yalnızca ilacı kullanıp bundan yarar alan kendi adıma konuşan birisiyim. Fazla kilosu olan kişilerin kullanmasının gerektiğine ve gerçek sağlıklarına ulaşması gerektiğine inanıyorum. Ayrıca aktardan alınan ürünler eczaneden alınanlardan nerdeyse yarı fiyatına satılıyor. Yani sahte olduklarını buradan anlamak mümkündür. Zaten firma aktardan alınan ürünlerin getirdiği zararları kabul etmiyor. Bunun yanında burada iddia edildiği gibi ürün raflardan kaldırılmadı. Birçok eczaneden bu ürüne ulaşmak mümkündür. Tekrar ediyorum asla bu firmanın yetkili ve benzeri bir şey değilim. Tavsiye üzerine hapı aldım ve kullandığım için mutluyum. İyi günler…

   • Sami says

    Küçük bir deney yapılmış ağrı kesici ilaçlar hakkında. Bir klinikte kadın hastaya başım ağrıyor dediğinde her zaman verilen ağrı kesici yerine, bu hapa benzeyen şeker verilmiş. 3 gün sonra hastaya sormuşlar başının ağrısı nasıl diye. Hastanın verdiği yanıt “verdiğiniz ilaç çok işe yarıyor doktor bey” 🙂 yani her şey psikolojik tıpkı sizinki gibi…

    • doktor says

     Gerekli gereksiz yorum yapmayın. Biz bu alanda yıllarımızı vermiş adamlarız. Size konuşması ne kadar kolay. Gerilim başağrılarında dediğiniz gibi ilaç yerine alınan herhangi bir şey olumlu etki yaratır. Buna plasebo etkisi denir. Ama söylediğin saçmalığa aklın nasıl erdi bilemiyorum hala gülmekteyim. Psikolojik olarak kilo verdiğini anlatmaya çalışmışsın sanırım 🙂 Bunu bir daha düşün ve lütfen konuya hakim insanlar, mümkünse kendi alanıyla ilgili sağlıklı yorumlar yapsınlar

     • Sami says

      “Doktor” bey,
      Bu alanda yıllarınızı vermişsiniz ama yukarıdaki örneği neden verdiğimi anlayamamışsınız. Neden saçmalık olsun ki, bir klinikte yapılan basit bir deney. Bu örnekten yola çıkarak, zayıflama amaçlı alınan ilaçlardan psikolojik olarak etkilenip kendisine fayda sağladığını düşünen insanlar var. Yani sizin yorumunuzda kullandığınız cümledeki gibi “psikolojik olarak kilo verdiğini” anlatmaya çalışmadım aksine siz öyle algılamışsınız, işte asıl buna gülünür. İlla ki bir yazıyı anlayıp üzerine yorum yapabilmek için kendi alanımızda yıllarımız vermemiz gerekmiyor. İnsanlar tecrübelerini yazıyorlar.
      Size yaşadığım bir deneyimi aktarayım. Eşim 2 yıl önce 84 kilo iken akupunktur  ile zayıflama seanslarına gitti. 2,5 ayda tam 22 kilo verdi. Ve seansları bıraktı. Şimdi hala aynı kilosunu koruyor. İşin ilginç yanı seanslar öncesi çikolata yemeyen kadın, 22 kilo verdikten ve seansları bıraktıktan sonra her sabah kahvaltıda çikolata yemeye başladı. Seanslar sırasında doktorunun vermiş olduğu diyeti hala devam ettirmekte. Şimdi yukarıda verdiğim örnekte ne anlatmak istediğimi umarım anlamışsınızdır. Ben her ihtimale karşı yine açıklayayım. Akupunktur eşim için sadece sizin deyiminizle plasebo etkisi yaptı. Çünki seanslar öncesi yılların sporcusu olarak ben, cips ve kola ikilisinden uzak durması, karbonhidrat ve proteğini aynı öğünde yememesi ve kısa da olsa her gün egzersiz yapması gerektiğini defalarca söylemiştim, ama aldırış etmedi. Üstelik doktorunun verdiği diyet benim uygulamasını istediğim diyete neredeyse benziyordu.  Değişen ne oldu kulağına takılan birkaç minik iğne, bu da onun bahanesiydi işte. Eeee şimdi iğne yok ama kilo da yok, sadece boşa verilen seans paraları var 🙂
      Saygılarımla…

      Not: Yaptığınız yoruma bakılırsa bir doktor olarak “zazabel” in yorumuna katılıyorsunuz, yazık…

 7. Kemal Siren says

  Her konuda umut tacirleri cok para kazaniyorlar. Kadinlari hedefleyen kozmetik urunler, mucizevi kirisiklik kremleri vs mesela. Erkekleri hedef alan p…. uzatici, sinsel istek arttirici oldugu iddia edilen safsatalar. Vucut gelistirmek isteyenlere pazarlanan yuzlerce ek besin (supplement). Hepsi umut satiyor.

  Insan tabiyati ugrasmadan kazanmak egilimli. Kilo vermek icin, kas yapmak icin uzun zaman diyet ve egzersiz yapilmali. Baska yolu yok. Ama boyle sarlatanlar insan zaafiyetinden faydalanarak bes para etmez mallarini kakaliyabiliyorlar. Millet de “ya tutarsa” diye aliyor.

  Bu sacmaliklari kullananlar arasinda baska sebeplerden oturu fayda gorenler de -Serap hanim gibi- basarilarini bu urune yorabiliyorlar. Serap hanima zayiflarken ne yaptigi sorulsa, eminim ki egzersiz, diyet yapip ayni zamanda da bu haplari aldigini soyleyecektir. Yani haplari almasa da sonuc ayni olacakti zaten. %3-5 boyle basarili olanlar da urunun bedavadan reklamini yapiyorlar.

  Son 200 yildir modern bilim sayesinde insan omru 2 kat uzadi. Etrafimizda gordugumuz gunluk hayatimiz icin olmazsa olmaz her sey bilim sayesinde. Bilimsel metod 1600’lerden beri biliniyor. Sagligimizla ilgili urunlere para vermeden once iddialarinin bilimsel olarak kanitlanip kanitlanmadigini bilmek lazim. Bu tip biber zart-zurt haplari hic bir kanita, gozleme, deneye dayanmiyorlar. Asla bilimsel degiller. Sinyorun dedigi gibi falci, cinci hocalarin bugunku versiyonlari.

 8. tunahan says

  merhaba,
  bundan 2 ay kadar evvel eczacımın tavsiyesiyle bende almıştım bu pepper time denen üründen tecrübeli eczacım söylemeseydi hayatta yaklaşmazdım böyle şeylere ve hayatımda ilk defa aldım. şimdiye kadar ne bir yere tek bir harf yazdım ne de kimseye tavsiye yada uyarıda bulunmadım ilkkez sizleri insanları bilgilendirme amaçlı samimi bulduğum için burada yazıyorum ürünle ilgili. ama belki 2 bine yakında yorum okudum. zaten çoğu dediğiniz gibi ya ürün satıcısı yada satıcıyla ilişkili. öncelikle şunuda belirtiym olaki arama motorlarından gelerek okuyanlar için söylüyorum aldığım ürün kesinlikle sahte diye nitelendirilen ürünlerden değil tamamen bondrollü ve türkiyede ticaret sicil kaydı vs. bulunan bir şirket tarafından ithal edilmiş ve lot numarası felan verilmiş aradım teyit ettirdim şirketten ürün lot numarasını. ben 33 yaşında 1.93 boyundayım ve ürünü alırken 128 kğ. geliyordum. şimdiye kadar diyet felan yapamadım ama spor salonuna gitmiştim bi ara orada sporla beraber diyette yapmıştım spor hocasının gözetiminde ancak 1.5 ayda sadece 1. kğ verebilmiştim neyse ilaca gelelim. ilacı kullandığım ilk 17 gün içerisinde 5 kğ verdim inanamadım açıkçası yediklerime de dikkat ediyordum yani ilaçtran önce allah ne verdiyse yiyen ben ilaçla çok fazla azaltmıştım yemeyi çünkü ilaç öğün aralarında yemediğim zamanlarda midemdeki kazınma hissini götürdü, ama sakın kanmayın bu sadece ilk 10 gün sürüyor sonra yine vücut kendi dediğini yapmaya başlıyor. ama ben ilk günki disiplinle düzenli kullanmaya devam ettim ancak günler gecmesine ragmen o verilen 5 kğ yi geçemedim. bitince tekrar almamaya karar verdim nedenine gelince internetteki yorumlara bakın ilacı kullanıpta her övgü ile bahseden her gerçek kişinin sadece 3-4-5 en fazla 6 kğ verdiğini görürsünüz. ben bu olaya tam anlamıyla açıklık getirecek eğitime ve bilgiye sahip değilim sizler daha iyi bilirsiniz belki ama sanırsam ilaç ilk başta bünyede birikmiş yada işte depo edilmiş su ve barsaklarda bekletilen yiyecekleri dışarı attırıyor. ve buda belli bir kğ tutuyor. onlar bitince de geriye atılacak bişey kalmadığından vücudun kilosu sabit olarak duruyor . kullanıcı zaten bişey yemiyor ilaç işe yarasın diye ama maalesef daha fazla bi işe yaramıyor. ancak ilk başta verilen o sahte kilolar zaten göz boyamaya ve ürüne inandırmaya yetiyor. kendilerinin bu duruma açıklaması ise : işte neymiş vücut verilen belli bir kilodan sonra daha yavaş vermeye başlarmış kiloları. böyle şeyler kullanmak isteyenlere tavsiyem eğitimli bir spor hocası ve diyetisyene başvurmaları. zaten İlşad beyinde dediği gibi dünyada zararsız ve işe yarayan böyle bir ürün bulsalar hem milyarlarca dolarlık servete hemde nobel ödülü sahibi olurlar. Benim düşündüklerim yanlış olabilir site yönetiminden düşüncelerimle ilgili eklenmesi gereken birşey varsa eklemesini ve yanlış birşey varsa açıklık getirmesini rica ediyorum. yazım biraz uzun oldu kusura bakmayın . sağlıklı günler diliyorum…

  • Resul says

   Tunahan bey üzerine basmışsınız. İlaç kısa sürede su attırarak kilo verdiriyor. Fakat bırakınca ne oluyor, o su eksiği gene tamamlanıyor ve vücut kilosunu çabukça alıyor. Sporu bırakmakla da iyi yapmamışsınız, zira kilo verirken aslında kilo alırsınız vücut geliştirmede. Fakat verdiğiniz kilo yağ, aldığınız kas kütlesi olacağından öyle rakamlarda çabucak değişimi farkedemeyebilirsiniz (kas yağdan daha ağırdır).

 9. eren says

  Eskiden aloe vera diye mucize bir bitki çıkarmışlardı. dehşet karlar ettiler, şimdi de biber hapı elma krom vs gibi mucize ve hayal satarak hatta doğru bile olsa, tehlikeli olduğu açık olan ürünlerle insanların hem sağlığı ile hem de cebindeki para ile oynuyorlar.

  Devletin makamları bu işe el atmadan bu türlü soyunlar bitmez. En önemlisi, toplum sağlığı tehlikeye girer.

 10. sema says

  merhaba… öncelikle böyle faydalı bir site kurduğunuz için çok teşekkür ederim.
  bende aynen sizin yukarıda anlattığınız gibi pembe hikayelere inanıp ilk defa zayıflama hapı kullananlardanım. ama inanılmaz yan etkilerini gördüm dünya ile bağlantım koptu resmen. beynim uyuştu. ilk defa kafa uyuşması yaşadım . internetten yorumlara baktığımda aynı sorunla karşılasan birçok kişi vardı . (açlıktan olan bir uyuşma değil çünkü aç kalmıyordum zorlada olsa dengeli besleniyordum) ben içeriğini hiç masum denildiği gibi bitkisel bulmuyorum. ayrıca inanılmaz agrasif sinirli yapıyor ben daha önce hiç böyle duygular yaşamadın sitenize girdikten sonra 174 tarım bakanlığına şikayet ettim ve bir daha töbe böyle haplara

  • says

   Sema Hanım merhaba,
   Öncelikle kısa zamanda bu ürünleri kullanmanın hata olduğunu anlamanıza sevindiğimi belirtmeliyim.

   Şikâyetinizi ileterek gösterdiğiniz duyarlılık için de teşekkürler. Zaten Bakanlığın da bu konuyla ilgili yazısını okuduysanız vatandaşlar olarak bu konuya daha çok ilgi gösterildiğinde bu sorunların çözülebileceğini anlamışsınızdır.

   Bu ürünlerin reklamlarını yapan TV, gazete ve internet sitelerine de dur demek lazım. Bunu başarmak içinde şikâyetler artmalı.

   • GÜLŞAH YILDIZ says

    Merhaba…bende bu yalanların kurbanıyım malesef…hapı kullandığım için kendime çok kızıyorum…bende ilk günler acayip halsizlik baş dönmesi ve kalp çarpıntısı yaptı…çok korktum ve yarıda kestim kullanmayı…böyle bi cahilliği nasıl yaptım hala anlayamıyorum.sitedeki yazan yazıların hepsi yalan lütfen kullanmayın.insan aklını kullanarakta çok güzel kilolar verebilir.yakın bi zamanda doktora başvuracagım sağlıklı bi şekilde zayıflayacağım…

 11. filiz says

  Bende bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine biber hapı satın aldım. Herhangi bir yan etkisini görmedim. Bugün 18. günüm 3 kilo 400 gram kadar vermişim. Kutu üzerindeki izin numarasını size yazsam kontrol edebilir misiniz?

  Tarım ve Köyişleri Bakanlığının 07.04.2010 tarih ve G34-6728-00048-0 nolu izni ile üretilmiştir.

  Şimdiden teşekkür ederim.

  • says

   Filiz Hanım merhaba,
   Verdiğiniz izin numarası bendeki listede var ve Hotpepper adı altında izni alınmış. Bu iznin sürekli olmadığı ve firma tarafından şartların dışına çıkıldığında Bakanlık tarafından iptal edileceğini bilmelisiniz.

   Yan etkisine gelirsem de: Yan etkisi olup olmadığını siz de bilemezsiniz Bakanlık da bilemez. Zira Tarım Bakanlığımız Sağlık Bakanlığı değildir ve Tarım Bakanlığı onaylı ürünler sağlığa zararsızdır gibi bir sonuca ulaşmamalısınız. Yazımı dikkatlice okursanız bu ürünlerin olası zararları görürsünüz.

   Vücudunuzdan fazla miktarda su atarak kısa sürede kilo verdiğinizi zannedebilirsiniz. Unutmayın ki vücudumuzun yaklaşık 3/4’ü sudur. Yani 100 kiloluk bir insanın vücudunda ortalama 70 kilo su bulunur.

   Böyle abidik gubidik ürünler yerine adam gibi ve sağlıklı yollardan zayıflamaya çalışınız.

   Kolay gelsin.

   • Sait Ş. says

    Merhaba,
    29 yaşında olan bir erkek bireyim.Bu hapı iki aydır sürekli ve düzenli olarak kullanıyorum.95 kg’dan 83 kg oldum.İştahımı gerçekten kesiyor.Beraberinde ise hergün fiziki olarak 8 saatlik bir iş performansım oluyor.Porsiyonlarım küçüldü ve bol miktarda su tüketmeye başladım.Akşam saatlerinde Tv keyfinin verdiği rahatlık ve günün stresinden uzaklaşmak için ister istemez birşeyler yiyordum ve bu eylem yatağa girene kadar devam ediyordu.Şimdi bir yemek yeme adabı kazandım ve akşamları porsiyonumu küçülttü.Demem o ki ben bu ürünün faydasını gördüm.
    Aslında Spor yapmak ve insanları spora yönlendirmek gerçekten en doğru olanı.Böyle de olması gerekiyor.Ama gününüzün 8 saatini ayakta , fiziki efor sarfederek çalışmanız bu alışkanlıktan uzaklaştırmaya yetiyor.Ve bu ülkede milyonlarca kişi bu şartlarda hayatını devam ettirmekte.Günün geri kalan kısmını dinlenmeye,yemek yemeye ve sosyalleşmeye ayırmak zorundasınız diğer bir güne hazırlanabilmek için.Ben ilk defa bu siteye tesadüfen girdim,açıklamalarınızı dikkatlice okudum.Yorum yazanlarıda.Ama anlamadığım şey şu; Nasıl bir durum içerisindesiniz ki sürekli savunma halindesiniz? 
    İnsanların HEMEN OLSUN psikolojisinden dolayı birçok kişi bu ürünleri kontrolsüz olarak kullanmalarına neden oluyor ki; başlangıçta böyle bir duruma kendim girmek üzereydim; ölümle sonuçlanabilen üzücü sonuçlar görebiliyoruz maalesef.Fakat bu ürünleri kullanırken mutlaka bir uzmandan yardım alınmalı diye düşünüyorum.Eğer sağlıksızsanız,Hamileyseniz,Farklı ilaçlar kullanmak zorundaysanız bunu yapmamaları gerektiğini hem bu ürünleri satan kişiler,yayınlar vs.,hemde uzmanlar bunu söylüyor.Bu yüzden kullanırken dikkat edilmediği takdirde zararı mutlaka olacaktır.
    Tarım ve Köyişleri,Sağlık Bakanlığından onay almanın kolay olduğunu hepimiz biliyoruz.Ama araştırma yapmadan,ürünün içerisindeki etki-tepkileri görmeden piyasaya sürmek sizce bir intihar değilmidir ?  İlaçlar gibi piyasadan aldığınız bütün ürünlerin üzerinde YAPILMAMASI GEREKENLERle ilgili farklı dillerde açıklamalar,görsel baskılar yer almaktadır.Ama yaptığım iş gereği karşılaştığım durumlar insanların KULLANIM KLAVUZU,AÇIKLAMALAR,ÖNSÖZ,UYARILAR gibi kısımları okumadığını her saat şahit oluyorum.
    İŞ EĞİTİMDE BİTİYOR…
    Saygılarımla…

 12. ÜLkü Akın says

  selam meksika biber hapını 10 gun kullandıgımda bende 3 gun sonra tansıyonum yukselmeye basladı ben dedım heralda bu hap benım tansiyınumu tetıkledı diye düşündüm eşim dediki canım şunu bırde bırak bakalım ne olcek arkadaslar inanın 10 gun kullandım 4gun boyunc tansiyonum 17 büyük 12 küçük fırlıyordu bu yüzden hastaneye bıle yattım şimdi birakdım ve tansiyonum normal düzeyde bana hiç iyi gelmedı arkadaslar …şimdi gayet net iyiyim ..

 13. ekin tezcan says

  Öncelikle bu sitenin google da pepper time yada red peper yazıldıgında ilk çikması gereken yer olması gerektiğini düşünüyorum ilk sayfalar resmen işgal edilmiş herşey pespembe şu kadar kilo verırsın süper hiçbir yan etkisi yok falan filan….arkadaşlar ne yazık ki biz bayanlar aşırı derecede kilo kompleksliyiz ve ne pahasına olursa olsun böyle basit ,yorulmadan içilen haplar çok cazip geliyor.gerek zaman yetersizliğinden gerek tembellikten, zor geldiğinden parası ve zararları düşünülmeden alıyoruz.meksika biberinden sonra pepper time çıktı ve bu hap gerçekten iştah kesiyor ama bu hapın içeriği sanıldığı kadar masum değil.içerdiği bir kimyasal nedeniyle beyni uyuşturup açlık hissini ortadan kaldırıyor başınız sürekli dönüyor ve psikolojik olarak berbat hissediyorsunuz.Dalgınlık şaşkınlık başınızda uyuşmalar uykusuzluk….Fiziksel olarak acıkmak midemize bağlı bir olay değil beyinden sinyal gelmeden acıkmıyoruz,ve ne yazıkki bu haplar beynimizi uyuşturuyor.bunun yanında metebolizmayı hızlandırıyor evet ama troid bezlerimizi böbrek ve karaciğerlerimizi mahvediyor.alkolle kullanılması zehirlenmeye yol acıyormus neden?hani içinde biber,yeşilçay,buğdayçimi,zencefil vardı??bu karışımmı zehirliyor alkolle karışınca?resmen komikkkk.bu arada sağlık bakanlığı eczacıları geziyor bu hapları toplamak için.sırf 3 kurus para için bu hapları satan eczacıları kınıyarak ve birilerine yardımcı oldugumu umarak yazımı bitiriyorum

 14. funda says

  Ben spor yapıyorum, ama yeterince kilo veremiyorum bi türlü. Çok fazla değil 3-4 kg kdar fazlalığım var. ve bunun için biber hapı kullanmak istiyordum, Bi aktardan bilgi almıştım pepper time ile ilgili. Arkadşım kullandı ve faydasını gördü. bende almadan önce yorumlara bakmak istedim. Ama bu yazılardan sonra aklım çok karıştı …

 15. Sebnem says

  Belki haklı olabilirsiniz bazı ürünler gerçekten düzmece. Ama faydalı olanlarda vardır bunu unutmayın.. Ayrıca çok kötü bir dil kullanıyorsunuz çok kaba.. Bende bugün bir zayıflama ilacına başladım bakalım neler olacak çok merak ediyorum ve eğer zayıflarsam buraya yazacam yayınlamazsanız bu sizin ayıbınız.

  • says

   Şebnem hanım merhaba,
   Biz Bodytr olarak bütün gerçek yorumları yayınladık, yayınlıyoruz ve yayınlayacağız. Yani hiçbir zaman bu konuda bir ayıp yapmadık.

   Red Pepper ve buna benzer (pepper adı vb. geçen) ürünlerin, Bakalık görevlileri tarafından nihai karar çıkana kadar raflardan indirildiği kulağıma gelen duyumlardan biri. Bakanlığın bu adımı atmasında site olarak katkımızın olduğunu düşünüyorum.

   Kaldı ki 3 kuruşluk ürünlerin maliyetinin 8-10 katına satılması da ayrı bir vurgundur. Biz, yaptığımız çalışmalarla halkın hem sağlığına hem de kesesine faydalıyız.

   Bunu göremiyorsanız bu da sizin ayıbınızdır.

   • Sebnem says

    Bir anda konuşma şekliniz değişti nedense.. bunu sadece bana değil diğer yorum yapan arkadaşlarada yapmanızı tavsiye ederim. Özellikle sizden farklı düşünen arkadaşlara.. Siz gerçek olduğuna inandığınız yorumlarınızı yapmaya devam edin buna kimsenin bişe dediği yok kendi görüşünüz ama belkide yanılıyosunuzdur. Yaptığınız şey ürünü karalamak oluyor bilmem farkındamısınız.. Şimdi siz benide ürünle ilgili bir kişi sanacaksınızdır yukarda yaptığınız gibi. Ama emin olun değilim 🙂 Ben daha fazla bu konu hakkında tartışmak istemiyorum. Siz kendi görüşünüzü yazıyosunuz bende öyle yapıp rahatsızlığımı dile getirdim o kadar.

    • Resul says

     Şebnem hanım haklısınız, boşverin siz zaten bu sitede ne işiniz var? Spor falan ne gerek var öyle şeylere, siz hapınızı yutun oturduğunuz yerde de kilo verirsiniz nasılsa, ne gerek var öyle spor-mpor yorucu şeylerle uğraşıp emek vermeye, spor yapanlar da enayi zaten haplar varken, yut hapı zayıfla değil mi ama?

 16. Sebnem says

  Bişe bildiğinizi sanıyosunuz ve ona göre konuşuyosunuz. Benim spor yapmadığımı nerden biliyosunuz? Sizin konuşma tarzınızda beni rahatsız edende bu zaten ve rahatsızlığımı dile getirmek için bu sitedeyim. . Bu arada ben zaten sporcuydum lisanslı voleybolcuydum.. Ama bıraktım ve o sıralar çok kilo aldım ve spor salonuna gidip çokta güzel kilo verdim. Ben spor sağlıksız bişe demiyorum ki? Sporla kilo verdim ancak biraz fazlam kaldı ve kilo verişim durdu bende takviye olarak zayıflama ilacı aldım. Ayrıca bu zayıflama ilaçları yan gelip yatarak kilo verdirmez rejime takviye olarak kullanılır bunuda burda açığa kavuşturmuş olayım. Sizde her konuda bilip bilmeden yorum yapmayın. İyi günler..

 17. merve says

  Ya ben de aldım bu üründen ama benimkinin üzerinde ‘red pepper’ değil de ‘pepper time’ yazıyor. İkisini de araştırdım red pepper’dan kimsenin memnun olmadığını gördüm. Ama ben pepper time ürününü aktardan aldım ve 4 gündür kullanıyorum vücut hatlarımda belirgin değişmeler var . Size hapın numarasını verip rica etsem bakar mısınız ? Aksi takdirde ürünü kullanmayı bırakacağım. Şimdiden teşekkür ediyorum . 08.09.2009 tarih ve 0934005432 sayılı izni ..

   • merve says

    Çok teşekkür ederim gerçekten. Zaten bulabilseydiniz de bırakacaktım. Günden güne sanki ölüme yaklaşıyormuş gibi hissediyordum. İğrenç bir ürün. Zayıflamış olabilirim ama şu 4 gün içinde neler çektim. Halsizlikten yataktan kalkamadım. Çok sağolun ..

   • eda sarı says

    Merhabalar,
    öncelikle bizlere birtakım bilgiler vermek amacıyla bu konuyu açtığınız için teşekkürler.İsmi geçen pepper time ı bir arkadaşımın 11 kg vermesi sonucunda tavsiyesiyle ve onayını araştırarak aldım.Bugün 2. günüm herhangi bir yanetkisini görmedim amacım hapı övmek ya da yermek değil ancak verdiğiniz linkteki listede bakanlığın ithal izni verdiği 6 temmuz 2010 tarihli listede merve hanımın da vermiş olduğu ve kullandığım hapların kutusunun üzerinde yazan tarım bakanlığının 08.09.2009 tarihli ve 0934005432 sayılı izni de mevcuttur.Hatta MS Gıda diye arattım birkaç ürünü daha var izin almış.Çok kafam karıştı açıkçası izin almış olması zararsız olduğunu gösterir mi?Cevaplarsanız çok sevinirim
    teşekkürler

    • says

     İzin almış olması zararsız olduğunu göstermiyor Eda hanım. Ayrıca bu ve benzeri ürünlere alınan izinler kısa sürede iptal ediliyor çünkü izni alan firmalar Bakanlığın şartlarına uymuyor, yani Bakanlığı da aldatıyorlar. Bir kere izin alıyorlar ama onu da Bakanlığı aldatarak alıyorlar. Göreceksiniz, birkaç haftaya kalmaz o ürünün izni iptal edilecek ve listeden çıkartılacaktır.

     Listeden çıkartılmasa bile siz yine bu sayfada yazanları dikkate alın ve o ürün hangi listede olursa olsun kullanmayın. Uzun sürede, yavaş yavaş ama sağlıklı bir biçimde fazla kilolarınızı vermenizi öneririm.

 18. ela says

  Ben sizin yaptığınız yorumlara kesinlikle katılmıyorum.Bu hap gercekten zararlı olsa neden sağlık bakanlığından onay alacak anlamıyorum.Üstelık ben kullandım ve halada kullanıyorum hicbir zararını görmedım.Aksine tam 20 kilo verdim,vermeyede devam edeceğim.Bu ortaya atılanlar sadece bir rekabet diyorum.Peper time gercekten faydalı bir ürün .Zayıflattığının sonuna kadar arkasındayım.

  • says

   Ela hanım merhaba,
   Yazıyı okumadan yorum yaptığınızı düşünüyorum. Eğer yazıyı okusaydınız altını çizdiğim gibi BU ÜRÜNÜN HİÇBİR BAKANLIKTAN ONAYI OLMADIĞINI görürdünüz ve ayrıca Bodytr olarak hiçbir zayıflama ürünü satmadığımızı ve reklamını yapmadığımızı da anlardınız. Yani ortada hiçbir rekabet yok ve olamaz.

   Siz, istediğiniz ürünün arkasında durun, saygı duyarız; ancak, bu ürünlerin Bakanlıktan onayı olmadığını bilin.

 19. Rojda says

  bende henüz kullanmadım ilacı ancak ne yalan söyleyeyim kafam karısmadı degil.. yüksek tansiyon hastasıyım etkisi olur diye korkuyorum. yakın bir akrabam kullandı ve 2 haftada 5 kilo verdi. görünür bir zayıflama ama ne kadar saglıklı oldugu tartışılır

 20. Bu bir sır :)) says

  Herkez gider mersine ben giderim tersine :)) valla arkadaşlar çekine çekine yazıyorum bu satırları
  Kahretsinki susmak tarzım değil sadece kendi deneyimlerımı paylaşmak istedım sizlerle . Ben 2009 kışı kurban bayramına 1 buçuk ay kala 80 kilo civarlarında idim çok yakın bir arkadaşım bu biber hapından kullanmış ve çok memnun kalmıştı bende almaya niyetlendim 40 tl idi ozamanlar ve bakanlık onaylı değildi hatta piyasada bakanlık onaylı hiç biber hapı yoktu.
  Bir sabah elime ulaştı hap ve hemen kullandım 2.3 dk sonrasında kahvaltı sofrasının herzaman nefissss diye adlandırdığım kokuları iğrenç gelmeye başladı ve o sabah kahvaltı yapamadım ve tüm gün boyunca en sevdiğim yiyeceklerde daha büyük bir iştahsızlık yaşadım
  tabiki mide buluntısıda fazlaydı ürün satıcısının uyarısıda zaten 3 gün mide buluntısının normal olduğuydu.
  sonra ki günlerde bende %85 lerde olan bir iştahsızlık başladı ben acayip memnundum tabi :))) Neyse lafı çok uzatmayım ben 40 gün falan devam ettim ama bu arada hic spor yapmadım full oturdum pc başında :S
  40 gün sonrasında ben 70.71 kilo olmuştum hiç zorlanmadan nefsimle ,iştahımla uğraşmadan. Spor yapmadığımdan dolayı vücudum eski sıkılığıda kaybetti tabi :S Bu hapa benle beraber 2 arkadaşım daha başlamıştı ceren 65 kğ 57.58 kğ oldu ama diğer arkadaşım hiç kullanamadı tansiyon düşüklügünden dolayı sorunlar yaşadı ve 1 hafta sonunda kullanmayı bıraktı Hapı kullanmayı bıraktıktan sonra iştahınız tekrar eski halini alıyor Haliyle bendede aynen öyle oldu sonrasında 3 kutu daha siparis verdim ama düzenli olmamak kaydıyla arayla kullandım günlük kalori alımım 500,600 kalorı olunca metobolizma duruyor Bu yüzden sanırım 69 dan sonrasını göremedım.
  Bakanlık onaylı olan türkce yazılı biber hapları için ne deseniz haklısınız içeriği tamamen musil tarzı bitkilerden oluşan bir hap tamamen kandırmaca. Çince yazılı olan biber hapı ise şansınıza kalmış artk Kulanan arkadaşlarımın bazıları memnun kaldı bazılarında ise büyük yan etkilerını gösterdi .
  Sonuç olarak asla tavsiye etmiyorum yaşadığınız stres den sonra verdiğiniz kiloları almak çok kolay oluyor en güzeli spor alışkanlığı edinmek, sağlıgınızıda riks etmemek

  • Resul says

   En çok da 500-600 kalori alımı kısmına güldüm. Değil kırk gün 1 haftadan uzun süre bu kadar düşük kaloriyle yaşamaya çalışmak ölüme davetiye çıkartmak. Dikkat edin sağlıksız demiyorum, öldürür ya da hastanelik eder diyorum. Merak edenler, Lahana Diyeti ve Şok Diyetler yazılarına bakabilirler…

 21. Bu bir sır :)) says

  Unutmadan bu çince yazalı olan orjinal biber hapları çinde 🙂 5 tl ile 7 tl arasında imiş Site sahibinin de dediği gibi ucuz maliyetlerden alıp yüksek mevlalara satılıyor Yapacak bir şey yok ama ya spor yapmasını, denğeli beslenmesini öğrenecegiz yada yediğimiz kazıklara ses cıkarmayacaz 😉

 22. bahar says

  herkes kullanıyo ismini çevremde çok sık durar oldum araştırmalardan sonra bende aldım 1 haftadır kullanıyorum ama 04.08.2010 tarihli posta gazetesinin 1.sayfasındaki manşeti okuyunca şok oldum bir açıklama yapılır umarım

  • says

   Bahar hanım,
   Siz karşınızda ciddi insanlar olduğunu mu sanıyordunuz?..
   Bundan sonra bilinmeyen bir ürün kullanmayı çok isterseniz, bari önce güvendiğiniz ve gerçekten bilgili olan kişilere danışın, bunu da yapamıyorsanız en azından Bodytr’ye falan danışın…

   Aylar önce yazdığımız bu yazıyı “dava edeceğiz sizi, göreceksiniz, bıdı bıdı” diye kaldırtmaya çalışan (tabii ki hiç umursamadığımız) biber hapı satıcıları, bir ölüme daha neden oldular. Kına yaksınlar.

   Bahar hanım ben size söyleyeyim: Hiçbir açıklama yapılmayacak, boşuna beklemeyin.

   Sizin yapabileceğiniz en iyi şey, bu yazıyı sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza yollamak olur…

 23. ekin eylül says

  merhaba ben pepper time kullanarak 6 kilo verdim iki kutusunu bitirdim. başlangıçta yan etkileri çoktu ilk haftanın sonunda geçti fakat kullandıktan sonra kan değerlerimi ölçtürdüm ve çok düşük çıktı. iştah kestiği dogru ama bıraktıktan sonra çok çabuk kilo almaya başlıyosunuz ben dikkat ettiğim halde iki kilosunu geri aldım. haberleri okuduktan sonrada kullandıgıma pişman oldum gerçekten kullanmayı düşünen varsa hala gerçekten bıraktıktan sonra iştah aşırı derecede açılıyo ve zayıfladıgım dönemde vücudumda çok fazla sarkmalar oldu. şimdi spor yapıyorum sarkmalar gitsin diye. oyüzden kullanılmamasını tavsiye ederim.

  • says

   Ekin Eylül hanım merhaba,
   Bilmediğiniz şeyleri kullanma cesaretinizi için sizi tebrik (!) ederim, kısa sürede bu üçkâğıtçıların ürününü bıraktığınız için gerçekten tebrik ederim… Fakat işte sizin gibi değil, bir ürün hakkında araştırma yapmadan, yalancıların yalanına ve aldatıcı reklamlarına kanıp ürün alıyorlar… Sonrası malum, gazetelerde okuyoruz.

   Spor konusunda forumumuzdan destek alabilirsiniz. Kolay gelsin.

 24. Nigar ÖZTÜRK says

  Sayın Özkan,

  Yazınızı dikkatle okudum. İyi niyetli ve bilinçli yaklaşımınızı haklı buluyorum. Fakat size katılmadığım noktalar var. Ben yıllarca diyetisyen kontrolünde yaşamış, kilo vermiş ama geri almıştım. Evvela ‘diyetisyen’ kavramının ve yöntemlerinin insanları obeziteye kadar götüren psikolojik travmalara yol açtığı artık kanıtlanmıştır. Birçok başarılı psikolog ve psikyatr, kilo alımının altında tedavi edilmesi gereken ruhsal rahatsızlıklar olduğunu; diyetisyenlerin kısıtlayıcı, yanlış motivasyonla, küçümseyici ve empatiden uzak yöntemleriyle hastaları ömür boyu mutsuzluğa mahkum ettiğini savunuyor.
  Bu mağdur ve kurban psikolojisindeki insanlar da malesef insan hayatını üç kuruşa satan üçkağıtçıların eline düşüyorlar. Şunu da kabul etmek gerekir ki spor yapmak bu insanlara zul gelecektir. Zaten kendini taşıyamayan, sabah yataktan kalkarken lanet okuyan, beli ağrıyan insandır, şişman insan. Siz kalkıp da bu insana, ‘günde ayıracak yarım saat bulamıyor musun, spor yap, su iç…’ vs gibi bir tutumla yaklaşırsnız suçluluk duygusunu tetiklemekten başka bir işe yaramaz. Zaten ayakkabısının bağını bile eğilip bağlayamayan bu kişi, bir de günde o kadarcık zamanı ayıramadığı, spor yapamadığı ya da çenesini tutamadığı için suçluluk duyar. Bu da ne demek? Kendini devamlı suçlamak, eleştirmek, kızmak,…Dolayısıyla özgüven eksikliği ve onu takip eden kronik depresyon, asosyalite. Ne yaptınız? Birkaç yanlış cümlenizle o insanın hayatını mahfettiniz.

  Malesef memleketimizde herkes diyetisyen, herkes kahraman, herkes birşeyleri bildiğini varsayıp ahkam kesmekte.

  Biber hapına gelince….Öncelikle bilimsel dayanağınızı ortaya koymalısınız. Nedir bu hapların tansiyona, karaciğerde tahribata, kalp hastalığı vs gibi sonuçlara yol açan içeriği? Sibutramin isimli ve benzer özellikli maddeler.. Bu madde kalp atışını hızlandırıyor. Kilo verdirip iştah kestiği doğru ama yan etkileri çok fazla. Artık hepimizin çok iyi bildiği üzere Lida hapı da bu tür etkilerle can alıyordu. Günümüzde uyuşturucu olarak kullanılam Extacy’nin de bir zamanlar bir zayıflama hapı olarak piyasada olduğunu da unutmayalım.

  Biber hapı kullanıp ilk 3 gün içerisinde bulantı, baş dönmesi, çarpıntı gibi etkiler görüyorsanız şüphesiz ki böyle bir madde içeriyordur. Ama piyasadaki bütün ürünleri damgalamak da çok yanlış ve bilinçsiz. Tüketici cehaletinden vazgeçmiyorsa burada bu şekilde bilinçlendiremezsiniz. Tarım Bakanlığı tereyağına, bala, alkole, yumurtaya da onay veriyor. Siz bunları bilinçsiz tüketirseniz, şeker, kolesterol ,kalp krizi diz boyu… Burada Tarım Bakanlığı’nın ne suçu var? Bakınız yukarıda yorum yapmış bir vatandaş diyor ki ‘Gözüm karardı, az kalsın ölüyordum. 1 hafta kullandım sonra bıraktım.’ Şimdi bu insanlara ne diyebilirsiniz? Madem taşikardi geçiriyorsun, fenalaşıyorsun neden 1 hafta kullandın arkadaşım? Şimdi Tarım Bakanlığı ne yapsın? İlaç olmayan bir ürünü nasıl Sağlık Bakanlığı’na denetleteceksiniz? FDA’nın yıllardır yol açtığı skandallar meydanda… Az gelişmiş ülkelerde piyasaya sürüp ürün denemeler mi istersin, uyuşturuculara onay vermeler mi, hayvanlar üzerinde insanlık dışı deneylere göz yummalar mı… İnsanın biraz kafası çalışacak. Ölüm haberleri de çok belirsiz. Otopside hapın ne menşei belli, ne orijinal olup olmadığı, ne dozda alındığı vs de yok.

  Ben marka vermek istemiyorum. Çünkü anladığım kadarıyla siz pek eleştiri ve karşı görüşü tolere edemiyorsunuz; beni de satıcı ilan edersiniz neme lazım… 2 ay önce bir biber hapı aldım eczanemden. Bu tür şeylere pek inanmam ama olumlu referanslardan sonra denemeye karar verdim. 72 kilodan 64e düştüm. Bunun öncesinde de 1 senede
  14 kilo vermiştim. İştahı, karbonhidrata olan yönelimi azaltıyor. Bu da glisemik indeks diyeti yapmanızı kolaylaştırıyor. Hanımlar bilirler, tatlı yedikçe insulini aşırı salgılıyoruz, bu fazla insulin de böbreküstü bezlerine zarar veriyor ve progesteron hormonu üretilmiyor. Dolayısıyla bu da yumurta üretememek demek. Yani polikistik over sendromu yaşıyorsunuz. Yumurta üretemedikçe kilo alıyor, aldıkça tatlı ihtiyacı artıyor çünkü şeker dengeniz bozuluyor. Yani bir kısırdöngü ve tedavisi oldukça zor. Tek tedavisi ideal kilonuzda kalmak.

  Yani sayın Özkan, ürünlerin hepsine bilinçsiz bir önyargıyla yaklaştığınızı ve bu tutumunuzu beğenmediğimi söylemek zorundayım. Yukarıda hapların iddialarını tek tek yazıp yalanlamışsınız. Sizi temin ederim ki ben o etkilerin hepsini yaşadım ve hiçbir yan etki görmedim. Piyasadaki ürünlerin hepsi bir değil. Bu isimlerle onlarca hap var. Sabah ve akşam düzenli, tempolu yürüyüş yapıyorum, 2 litre su içiyorum ve 1200 kalorilik bir glisemik indeks diyeti uyguluyorum. Bunu yapsanız zaten kilo verirsiniz dediğinizi duyar gibiyim ama şeker dengemi ve iştahımı kontrol altına almam hap sayesinde. Ayrıca susatıyor ve enerji veriyor. İnsanlara ‘muhakkak alın kilo verin’ gibi bir mesaj verme derdinde değilim. Çünkü bilinçli tüketemiyorlar. Ben şahsi tecrübemi paylaşmak istedim. Ayrıca hayatta bir amaca ulaşmak, başarmak için illa eziyet çekmek, emek vermek zorunda olduğumuzu düşünenlerden değilim. Ben vücudunu seven, özgüvenli ve başarılı bir kadınım. Başarımı da eziyetli yollara değil; pozitif bakış açıma, kendi şansımı yaratmama ve inancıma borçluyum. Ne söylenirse söylensin, gözümle gördüğüme, kendimi iyi ve sağlıklı hissettirene inanmaya devam edeceğim. Sizi de temkinli olmaya, egonuzdan bağımsız yargılara varmaya davet ediyorum. Yukarıda 600 kaloriyle beslenmenin ölüme yol açacağını söylemişsiniz. Kilo, yaş, hareketlilik, diyet içeriği ve birçok kriteri gözardı ederek bunu söylediğinizi aksi taktirde sizin gibi bilinçli birinin bunları söylemeyeceğini umuyorum. Evrenimizde herşey inanca dayanır ve enerjiyle yönetilir. Aylarca aç yaşayan insanlar var. Kilo vermek sadece inandığınız ölçütte, kendinizi inandırdığınız zorluk kotasını kendinize aştırarak başarabileceğiniz birşeydir.

  Saygılarımla

  • says

   Nigar hanım merhaba,
   Güzel yazınız için teşekkür ederim, bana bir şeyler kattı ve eminim okuyucularımız için belki bana olduğundan bile daha faydalı olacaktır.

   Yazınıza bilahare cevap vermek istiyorum fakat “600 kalori ölüme yol açar” gibi bir ifade kullanmadığımın altını çizmek istiyorum, o ifade yukarıdaki başka bir yorumda, bana ait olmayan bir yorumda geçiyor ve “ölüme davetiye çıkartır” diyor. “Yol açmak” ve “davetiye çıkarmak” ifadelerinin arasındaki nüansın altını çizmek istiyorum.

   Dediğim gibi, yazınıza bilahare geniş bir zamanımda yanıt vererek kendi düşüncelerimi ifade etmek istiyorum. Yazdıklarınızın önemli bir kısmına katıldığımı da peşin peşin söylemeliyim şimdiden.

 25. Resul says

  “600 kaloriyle beslenmek ölüme davetiye çıkarmaktır” diyen benim, İlşad’ın da dediği gibi “yol açmak” demedim çünkü “yol açmak” desem kesinlikle öldürür demiş gibi olurdum, biliyoruz ki toplama kamplarının son dönemlerinde oradaki insanlar bu kadar kalori ile yaşamaya çalışıyordu tabii herkes ölmediğine göre demek ki günde 600 kalori ile bile bir süre yaşanabiliyor, öte yandan diyetisyen kontrolünde 1400-1500 kalori alırken ölen insanları da biliyoruz. Fakat her şart altında diyet risklidir, alınan kalori de azaldıkça diyetin riski artar. 600 kalori ise uç noktalarda bir miktar.

  Bunu açığa kavuşturdukdan sonra size cevaben söyleyeceğim 3 şey var;
  1. Biber haplarının şu ya da bu markası değil, bir teki bile klinik testlerde kullanılmamıştır, hiç bir bilimsel dayanağı yoktur.
  2. Placebo etkisi diye bir kavram vardır, bırakın iştah kesmeyi hastalıklar bile bunun yüzünden iyileşebiliyor, yahut belli bir etkisi oluyor bu artık bilimsel kabul gören bir kavram, ilaç sizde placebo etkisine benzer bir etki göstererek iştahınızı kesmeyi sağlamış olabilir.
  3. Zaten söylemişsiniz ama yaptığınız diyetle kilo vermemek mümkün değil. 1200 kalori, tempolu yürüyüş, bolca su… Kaloriyi 1200’e değil 1600-1700’lere bile düşürüp sporunuzu yapsanız zaten kilo verdirecek, burada hapta keramet aramak neden? Kaldı ki yıllarca diyetisyen kontrolünde kalabildiğinize göre maddi durumunuzun da kötü olmadığını varsayarak size bodytr’nin kar amaçlı bir site olmadığını ve insanları korumayı amaçladığını, bu sebeple de gerek red pepper sahtekarlarınca, gerek zart iksiri, zurt iksiri satan madrabazlarca tehdit edildiğini hatta serverlarına saldırıldığını söylemek isterim; yani diyorum ki sizin için hiç bir klinik testten geçmemiş bir hapa ayda 60-70 lira ya da her neyse vermek sorun olmayabilir fakat bu haplar için zayıflama umuduyla geçiminden kısan insanları da düşünün ve bizim bu vatandaşları kolladığımızı göz ardı etmeyin, yoksa zenginseniz siz isterseniz gidin “Afrika’dan Gelen Mucize: Baobap Ağacı Öz Suyu” kullanın, sonuçta sizin paranız, sizin sağlığınız. Fakat sokağa atacak parası olmayan insanlarla da empati kurun. Bakın daha yeni bu haplar yüzünden ölen oldu, haplar piyasadan toplatıldı burada bunları yazıp bir de bize kızmanız abes. Daha önce de yazdığım gibi bu haplar klinik testlerden geçmemiştir, sizde işe yaraması herkeste işe yarayacağı anlamına gelmediği gibi, sağlıklı olduğu anlamına hiç gelmez.

  Son olarak yazdıklarınızda diyetisyenlerle yahut obezite ile ilgili yazdığınız doğru şeyler olmakla birlikte buranın bir diyet sitesinden ziyade spor sitesi olduğunu, burada yazılanların ortalama sağlıklı kişilere yönelik olduğunu bu bakımdan bir hastalık olan, sizin “fazla kilolu” ile karıştırdığınız obezitenin uzman doktorlar ve diyetisyenlerce çözülebilecek bir sağlık sorunu olduğunu hatırlatmak isterim. Spor yapmayı, kendini kontrol etmeyi teşvik eden yazı ve yorumlarımızı uygunsuz olarak değerlendirirken red pepperı tavsiye etmememizi neden yadırgadınızı anlamadığımı da söylemek isterim (çünkü bizi “spor yapın” vb. şeyler söylediğimiz için “şişmanlarda suçluluk duygusu yaratmakla” suçluyorsunuz varsayalım ki bu doğru, o halde bundan çok daha olumsuz bir şey olan, insanların sağlık sorunlarını umut ticareti ile istismar eden red pepper gibi bir şeyi tavsiye etmememize neden bozuluyorsunuz, bu da kilolu insanları hiç bir bedel ödemeden kilo vereceğini sanmaya teşvik etmek, kolaycılığa ve başarısızlığa yönlendirmek değil mi?).

  Bitirmeden bu siteyi başlattığında İlşad’ın da çok süper bir kiloda olmadığından haberiniz olmadığını ve kendisi de uyguladığı “sen bir enkazsın” programıyla bir çok kişiye ilham olduğunu, bazı okurlarımızın hayat şeklini değiştirdiğini buradaki yazıların ayda 40.000’den fazla kişiye yardımcı olduğunu bilmenizi isterim. Forumumuza da arada uğrarsanız sağlıklı bir şekilde, azmedip kilo veren üyelerimizle tanışabilirsiniz. Öte yandan diyetisyenlerin başarısızlığından yahut yanlış metodlarından, veyahut fazla kilolu olup da yattığı yerden kilo vermek isteyen “böyle kilo veremezsin” deyince de bize kızan insanlarımızın durumundan bodytr’nin sorumlu olması zaten mümkün değil. Neticede bu sadece bir makale, burası da bir site insanların derin psikolojik ya da bedensel sağlık tahlillerini yapamayacağımıza göre bundan fazlasını beklememeniz gerekir düşüncesindeyim.

  Size iyi günler, sporlu ve sağlıklı bir yaşantı dilerim.

 26. burcu says

  merhaba ben geç yaz rx-1 adlı bir zayıflama hapını 4 ay boyunca kullandım 1.62 boyundayım ilaca başladığımda 59 kiloydum 1. ay 6 kilo verdim 2. ayda 3-4 kilo civarı daha sonraki aylarda hiç bir faydası olmadı ilacın bıraktıktan uzun bir süre sonra verdiğim kiloları geri aldım ilaç şu şekilde kilo verdiriyor; 1 haftadan sonra tamamen iştahı kesiyor ve sanki boğazınızda kuruluş k varmış gibi sürekli su içiyorsunuz. yan etkilerine gelince 20 yaşında olmama rağmen ilaca başladıktan sonra sürekli çarpıntım vardı, tansiyonum düşünüyordu, başım dönüyosrdu ve ellerimde titreme vardı sırf ilacı bıraktığımda kilo alırım korkusuyla devam ettim bu berbat bi psikoloji tabi. ilacı bıraktıktan uzun bi süre sonra kilo aldım, şu an pepper time adlı ilaç toplatıldı diyorsunuz ama 4 gün önce eczaneden aldım hatta eczacı toplatılıyor diye bayada indirim yaptı;) tarım bakanlığından( tarım bakanlığından onaylı olması da ayrı bi saçmalık) veya sağlıklı bakanlığından onaylı olmasına rağmen bu ilaçların tamamının zararlı olduğunu çok iyi biliyorum şu an pepper time adlı ilacı kullanıyorum bırakıp bırakmama konusunda çok kararsızım ama bu kadar kısa süredir kullanmama rağmen yan etkilerini gösterdi. mide bulantısı, baş dönmesi, midede yanma ve halsizlik. kimseye de bu ilacı kullanmasını tavsiye etmiyorum açıkcası

 27. Eda says

  ama benim bi kız arkadaşım 19 yaşında 5 kilo birazda aile sorunları var doğrusu 2gündür akşam ları 6tane içti sapsağlam bişeyim yok diyo benim yanımda içti ama orjinali olabilirde olmıyabilirde bilmiyorum orjinal olmuyanlarda zarar veriomu ne yapmalıyım arkadaşıma acaba zararlı degilmi benden saglam arkadaşım ya hani sadece şimdi degil heo kullanıyo

  • says

   Eda, bu madde siyanür ya da yılanz ehri değil sonuçta. Öyle içince pat diye ölmüyorsun, zararı öyle ortaya çıkmıyor.

   Bu ürünün artık satışı bile yasak ve iki kişi öldü, yani ciddi bir risk taşıyor. Arkadaşının sağlam olup olmadığını bilemezsin, sağlam kalıp kalamayacağını ise hiç bilemezsin. Arkadaşının seçimi yanlış. Ürünü aldığı yeri polise şikâyet etsin, çünkü onu satanlar suç işliyorlar.

 28. kübra erkan says

  mrb ben pepper tıme adlı hapı kullanıyorum 3 günde 2 kilo verdim yan etkisi yok diyorlar ama bende cok oldu seker düşmesi carpıntı halsizlik uyuşma falan hala kullanıyorum gecer diye bekliyorum ama yazınızı okuduktan sonra bırakmayı düsünüyorum benim cevremde de kullananlar varonlarda bi etki olmamış demekki bünye meselesi bizi aydınlattıgınız icin tesekkürler ayrıca söz konusu siteye yorum yazmak istedim ama kabul edilmedi

  • says

   Kübra merhaba,
   Sağlıklı bir şekilde(egzersiz+sağlıklı beslenme) ve nispeten uzun bir zamanda kilo vermeye başlamalı ve bu tip ürünlerin hiçbirine teveccüh etmemeni öneririm.

   Söz konusu site(ler)e yazılan yorumlar asılsızdır ve gerçek yorumlar yayınlanmaz. Ayrıca bu ürünü üretmek, satmak ve kullandırmak suçtur. Aldığın yeri şikâyet etmelisin.

   Sağlıklı günler dilerim.

 29. fatima says

  Merhaba,
  yazılarınızı okudum ama bi tuhaf oldum…
  bende Red Pepper capsule alıcaktım bölgesel zayıflamak için…
  spor yapıyorum aslında ama bazen canım sıkılıyor yapmıyorum ve oturum yiyorum sonrada göbek basen çıktı diye günlerce spor yapıyorum…bunun için kolayca erite bilmek için bu haptan alıcaktım hatta sipariş bile verdm…ama bikaç kişi ölümcül oldugunu söylemişti ve bende tedirgin oldum netten bi bakiyim dedim ve yazılarınızı gördüm..ne yapıcamı şaşırdım:s
  ama birde şu var: kuzenim bu hapı kullandı ve bayagı kilo verdi bu nasıl oldu kafam karıştı…
  lütfen bana acil bilgi veirmisiniz? tşkler…

  • says

   Merhaba,
   Kuzeninize ve verdiği kilolara takılmayın. Bu hapın kilo verdirip verdirmemesi önemli değil, sağlıklı olup olmaması önemli. Yani, kilo vermek için bile değil de “kilo verme ihtimali” için gereksiz yere risk alacaksanız, siz bilirsiniz.

   Ayrıca, şunu iyi okuyun:
   BU ÜRÜNÜN SATIŞI BAKANLIK TARAFINDAN YASAKLANMIŞTIR. Çok şükür Bakanlık bunu yasakladı. Bu sebeple, ürünü aynen iade edip paranızı geri almanızı öneririm. Ürünü geri almaya ve paranızı iadeye mecburlar. Paranızı alsanız da almasanız da satın aldığınız kişi ya da kurumları şikâyet edin.

    • says

     Yüzler siteden hangi birini ihbar edeyim? Kaldı ki siteme yaptıkları son saldırıdan sonra ben birkaç siteyi gerekli makamlara ihbar ettim. Ancak her siteyi kapatmaya uğraşmak güç, yani güç değil ama tek kişinin altından kalkabileceği bir iş değil çünkü yüzlerce site var. Daha kalıcı çözümler bulmalı devletimiz.

     Siz de boş yorumlar yapmak yerine harekete geçerek birkaç siteyi sipariş etseniz daha faydalı bir iş yapmış olursunuz. Bizi düşünmeyin, biz yazdıklarımıza göre davranıyoruz; boşa konuşmadık, konuşmuyoruz. Siz ne yaptınız ondan haber verin?

     Ayrıca adım “reply” değil, o kelime “cevap” anlamına geliyor, sitedeki yazılımın İngilizce olmasından kaynaklanan ve Türkçesini yerleştiremediğimiz bir kelime.

 30. zeynep says

  04.12.2010 tar peper time kendi sitesine yorum bıraktım ama yayınlamadılar olumsuz olduğu.İlk okumaduğumda şüphelendim zaten herkesin olumlu yorumlarına . Arkadaşlar iç organlara zarar veren bu ürünü kullanmayın ben 2 gün kullandım herhangi bir yan etkisini hissetmedim fakat diğer sadece bu sitedeki yorumları okuyunca karar verdim ürünü iade edeceğim hiç birşey sağlığımızdan önemli değil ölen insaların yerinde ben veya sende olabilirdin 10 kilo fazlamla yaşamayı sevdiklerimden ayrılmamayı tercih ediyorum.

 31. zeynep says

  Sayın yetkili dün ürünü iade için aldığım yere gittim 2 ad kullandığım için iade almadılar daha önce neden araştırmadın ben size güvendim sizin araştırma yapmanız gerekli sattığınız ürün yasaklı olduğunu bilmeniz lazım dedim adam tam tersini diyor çok üzüldüm ne yapabilirim nereye şikayet edecegim? birde ölümler için bu ürün neden değildir diye yazılarda var insanın aklı karışıyor herkeste olumlu yorumlar yapmış ne yapmalıyım?

  • says

   Zeynep hanım tekrar merhaba,
   Aldığınız ürüne ait faturanız varsa, fatura ve ürünle birlikte Tüketici Hakem Heyeti’ne gidin ve olayı anlatın. Yasaklı olduğunu bilmeden aldığınız ürünü iade almadıklarını bildirin. Ayrıca, ürünü satın aldığınız yeri, adı ve adresiyle birlikte Alo 174 ihbar hattına bildirin. 174’e yapılan aramalar ücretsizdir.

   Sonuçtan bizi haberdar ederseniz memnun olurum.

 32. sema says

  merhaba bu kadar saldırgan olmanıza gerek varmı daha sade anlatsanız daha güzel olmazmı bana sanki bir çıkar için karalama kampanyası yapıyomuşsunuz gibi geldi bu tür ilaçlara bende karşıyım ama saf halkımız felan hiç hoş görünmüyor denize düşen yılana sarılır misali umut bekliyorlar sadece kendi yorumunuzu katmadığınız yalın bilgileri bekliycem kendi söylevlerinizden bilgileri süzmek zor oluyor.

 33. sema says

  birde sayfanın başındaki mehmetciğe bağış reklamının altında siteye bağış yazısı çok sönük duruyor mehmetciğe bağış yapmak isteyipte yanlışlıkla size para gönderebilirler ayrı ayrı koysanız daha güzel olur bence

  • says

   Sema hanım tekrar selam,
   Şu an için o ikisini ayıramıyorum, mevcut temamız buna izin vermiyor. Ben yoksa onları yanyana koymak isterdim. Bu arada, bağış konusunda da söylediklerinize katılmıyorum çünkü bağlantılar biri Mehmetçik Vakfı’na gidiyor, diğeri Paypal’e. Ayrıca bizim bağış sayfamızda bizim adımız çıkıyor, yani herhangi bir yanlışlık olması pek mümkün gibi gelmiyor bana.

 34. Gülay says

  Bence Pepper Time hiç bir etki yapmıyor zayfılamaya. Zayıfladım diyenlerde ilaç kullanıyorum diye hiç bir şey yemeyenler. Zaten Pepper Time sitesi dışında yorum yapanlar pek zayıfladığını söylemiyorlar, bence hiç işe yaramıyor.
  Ben aldım kullandım, daha çok karnım şişti ve daha çok kilo aldım ve çok pişmanım, kimseye tavsiye etmiyorum.
  Hayatım boyunca ilk defa kullandım ve hiç de kilom fazla değilken (58) kiloyken şimdi 63 kilo oldum, çok pişmanım.
  Kullanmayın hem zayıflayamıyorsunuz hem de sağlığınızı riske atıyorsunuz, üstelik kilo da aldırıyor. Eğer kiloya ihtiyacınız varsa, sağlığınız da önemli değilse kullanabilirsiniz.

 35. hakan kasımoğlu says

  Arkadaşlar selm herkese,
  Öncelikle daha 2 saat önce sipariş ettiğim 2 kutu hapı şu yazılardan sonra arayıp iptal ettim.
  Bu hapa güvenme sebebim evet bu yolla zayıflayan birisini tanıyorum.
  Fakat bende ki asıl problem alkolden kaynaklanan yağlar olduğunu sanıyorum,çünkü hem uzun yıllar spor yaptım hemde turizmciyim ve sürekli bir tempoya sahibim.

  Çok komik bir durum oldu ;
  aldığım hapları netteki iletişim numarasını arayarak nasıl kullanmam gerektiğini sordum.
  Bayanın cevabı günde 1 kez oldu,(sitede ise 2 yazıyor)
  Ardından buradaki yorumların hepsini okudum ve alışverişimi iptal etmeye karar verdim.
  Aradığımda ise telefondaki bayan (saat:20.15 te)siparişiniz kargoya verilmiş dedi.
  Kendisine saati hatırlattıktan sonra işlemimi yaptı.
  Neyse, 
  Ben 9 kilo fazlalığımı yediklerime dikkat ederek vermeyi planladım.
  bodytr. ye teşekkürler…

 36. rana says

  merhaba
  ben 20 yaşında bir genç bayanım.kilolarımdan rahatsız olduğum için internette haberler.com da ana sayfada 2 haftada 4 kilo verildiğini gören bir haber okudum tıkladım site açıldı ve tarım bakanlığından onaylı olduğunu gördüğüm için hiç şüphelenmedim ilk defa alıyordum çünkü.başvuru yaptım hemen onay için aradılar yarın elime geçeceğini söylediler ve bende onayladım.tv de hep bu hapların zararlı olduğu söyleniyordu bende ne olur ne olmaz internette biraz araştırma yapayım dedim ve burada buldum kendimi yorumları okuyunca sok oldum 2 kişi ölmüş ve hap yasaklanmış(RED PEPPER).az önce aradım iptal etmek istediğimi söyledim tamam deyip yüzüme kapadılar telefonu.ve hiçbir yan etkisinin olmadığı yazıyordu ama başka sitelerdede bağırsak rahatsızlığı olanların kesinlikle kullanmamaları gerektiğini yazmışlar.ben ülser hastasıyım geçen yıl ameliyat oldum sürekli ilaç kullanıyorum ve ya ilacı kullansaydım geç olmadan bu yazıları okudum umarım insanlar daha duyarlı olur

 37. tugçe says

  sayın site sakinleri; sitenizi tesadüf eseri buldum ve sonuna kadar tüm yorumları , yazıları okudum.ne doktorum,ne ilaç firması satıcısıym,2 çocuklu bir anneyim.bir arkadaşımın 2 kutu bitirdiği pepper time isimli ürünle zayıflaması üzerine alıp kullanan biriym.1 kutu (30adet) bitirdim.6 kg.verdim.diyet yaptım tabiiki…..evde plates topumla hareketlerde yaptım.hiçbirzaman sizlerinde dediği gibi bu tarz ilaçlara inanıp yutayım kglar gitsin mantığı yürütmedim.ama ilacın bana verdiği tek şey aç gözlülüğümü bastırmak oldu….sürekli yemek yemek istediğimi durdurdu ve 3 lt.kadar su içmeme yardımcı oldu.bu kadar su için cede açlık daha aza indirgenmiş oluyor.ilacı asla savunmuyorum ve tavsiye etmiyorum.ama bazen birşeyler eksik kalır ve destek istersiniz onun için almıştım.şimdi aradan 8 ay geçti son kalan 3 4 kiloyu da vereyim diye tekrar almak istedim.ama sizin sitenizdeki yazıları okuyunca zaten tedirgindim daha da tedirgin oldum.diyet /spor ikilisine çok inanıyorum ve sizlerin tüm yazılarına sonsuz katılıyorum sadece merak ettiğim pepper timetürkiye diye siteden alınan hapların diğerlerine ve diğer biber haplarına oranla içerik açısından sağlığı çok tehdit edici olmayışını söylemeleri ve kullanan arkadaşımın araştırıp buna onay vermesi beni ikiniz arasında bıraktı korkularım ve mantığım içme derken duygularım ve kalan 5 kg hadi bi kutu daha iç diyor durumumu açık açık yazdım sitede onay numarası falanda var bir araştırıp yazılanlara bir bakıp arkadaşım doğru söylüyor olabilirmi beni rahatlatabilirmisiniz sevinirim.sitenizi hep takip edicem ve destekliyorum ilacı kullansamda kullanmasamda :(((

  • says

   Tuğçe hanım merhaba,
   Karar sizindir ancak ben çeşitli bilgilendirmeler yapacağım:
   – Dünyada, “zayıflama hapı” diye bir şey yoktur, “zayıflamaya yardımcı olan hap” vardır ama bunların da klinik onayları vardır ve daha da önemlisi etkileri azdır. Zayıflatan kimi haplar vücudu anormal bir duruma sokarak geçici bir kilo verdirir. Bunun dışında bazı haplarda iştah kesilmesine odaklanır ama bunun da garantisi yoktur, kişinin bünyesine ve diğer pek çok unsura bağlıdır bu da.
   – Bu haplar ilk çıktığında etken maddelerinden birisi yasaklıydı ve onun için yasaklandı. Bu etken madde bazı kalp hastalarında ölümcül etki yaratır, sağlıklı insanlar için de öldürücü olmasa da zararlıdır ancak kalp hastalıklarının tespiti zordur ve birçok insan kolay kolay kalp hastası olup olmadığını bilemez aslında. En azından bir yüksek eforlu EKG testine girmeden bir şey söylemeniz doğru olmaz. Düşük eforlu değil, yüksek eforlu girmelisiniz.
   – Daha sonra bu red pepper haplarını üreten gruplardan büyük bir kısmı, yasaklı etken maddeyi içermeyenleri ithal ettiler ya da ürettiler ve tekrar Tarım Bakanlığından onay aldılar ancak ilacı satarken kanunları çiğneyenler olduğu, “zayıflatır” vb. yalan ve aldatıcı ifadeler kullandıkları için sorun yaşadılar. Bunun da önüne internet siteleri vasıtasıyla geçtiler ki şöyle: Üreticiler hiçbir yerde keskin ve aldatıcı fiade kullanmadılar ama malı satanlar satarken kullandılar, ortamdaki denetimsizlikten dolayı da mallarını satıyorlar. Yani üretici ceza almıyor, satıcılar işi bu işleri ellerindeki tonla site aracılığıyla götürüyorlar. Pek çok “mucize hap” için durum böyle.
   – Şu an Türkiye’de satılan hiçbir sözde zayıflatıcı hapın klinik belgesi yoktur. Klinik belge demek, tarafsız bilim kuruluşları tarafından hapın etkisinin belgelenmesi demektir. Ancak bazı siteler sahte belgeler ve bilgiler sunarak yine tüketiciyi aldatıyorlar.
   – Bahsettiğiniz siteyi ve sattıkları hapın kimin tarafından üretildiğini bilmiyorum.
   – Yasal hapları bile arkadaş tavsiyesi kullanmak doğru değildir ancak ek besinler genelde zararsız olduğu için kullanılabilir. Bu hapların ise bir kısmı ek besin sayılabilir, bitkisel destek sayılabilir, bazısı ise içeriğini bilemediğimziden dolayı sayılmaz. Ayrıca bütün bitkisel ek besinler de güvenilir değildir zira bitkilerin etken maddeleri de bilinçsiz kullanılırsa zarar verir hem unutmayın hapların pek çoğunun da etken maddesi bitkiler aracılığıyla bulunmuştur.
   – Benim önerim sitemizdeki zayıflama, kilo alma ve kilo verme yazılarını okumanız ve herhangi bir hap desteğini almadan kilo vermeniz yönünde olur. Yine de bu hapı almaya kararlı iseniz hapın izin numarasını isteyin ve biz kontrol edelim, en azından bir sorun yaşamanız durumunda gerekli takibatı yaptırabilirsiniz ancak onaysız bir ürün alırsanız satan kadar satın alan da suçlu olur. Şu an bu red pepper biber haplarından birkaç tanesi tekrardan onay listelerine girmiş gözüküyor. Demek ki içeriklerini veya diğer yasal olmayan durumlarını değiştiren hapçılar var. Ürününüzün izin numarasını ve faturasını almayı unutmayın eğer satın almakta kararlı iseniz.

 38. Dilek says

  Bende pepper time aldım ama yorumlardan sonra kafam çok karıştı . 2 gündür kullanıyorum .. Gerçekten iştah kesiyor ama halsizlikte yapıyor . Bu hap yüzünden birilerinin hayatını kaybettigini ögrenince iyice korkmaya başladım 🙁

 39. sevgi says

  bu tür hapların reklamını sürekli internette görüyoruz maalesef.bende bi süredir bunlardan birini kullansammı diye düşünüyordum.ama emin olmadığım için cesaret edemiyordum.oysaki 6-7 kilo vermeyi çok istiyorum.olumsuz yorumlardan dolayı güvenememiştim.bu biber hapını bugün birde internetten araştırmak istedim.tesadüfen sizin siteye girdim,inanın 2saattir yorumları okuyorum,kesinlikle almaktan vazgeçtim.bizleri aydınlattığınız için çok teşekkür ederim

 40. gülsüm says

  bn bundan bır sene önce 3 kutu bıber hapı kullanarak idael kiloma indım bırakınca cabuk kilo almaya basladım simdi tekrar kullanmak istıyorum ama bır meksıka bıberı bıde pımper tıme dıye bır hap var hangiisni önerıyosunuz tavsıyelerınıız bekliyorum

 41. zübeyde says

  öncelikler site yöneticilerine ve diğer herkeze merhaba. bn henüz 17 yaşındayım ve bi çok kişi gibi kilo problemi yaşıyorum. adı geçen ürünü yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum fakat ürünün kendi sitelerinden olsa gerek hiç olumsuz yorum görmedim 😀 bu durum biraz komik… sonra siteden “online destek hattı”na girdim konuştuğum kişi büssürü palavra anlattı. ben spor yapmayı çok sevmeme rağmen spor yapmam doktor tarafından yasaklandı daha doğrusu hareket özgürğüm kısıtlandı ama yapabileceğim sporlarda yok değil sadece kendi üşengeçliğim.. diyet vs. yaptım ama bir süre sonra pes ettim. bende bu ürünü kullanmayı düşündüm ama içimde hep bir kuşku vardı iyiki bu siteyle karşılaştım çünkü yarın üründen sipariş vermeyi düşünüyordum. insanlar bilinçli ya da bilinsiz gereksiz şeylere inanmak istedikleri için böyle şeylerle uğraşıyorlar. tabiki de faydası olan olmuştur -ki eminim bu faydasını görenlerde dikenine katlanmıştır ama şu bi gerçekki vücuttaki yağlar spor yaparak yakılır. göbek,basen..vs… yani bir hapın yağ yaktığı nerde görülmüş. benim çok bilgim yoktur ama bunları bilmicek kadar da aptal değilim. evet doğru bu ürün çok güzel zayıflatıyor olabilir ama sonuçta zararlı olduğu ve ölümlerle sonuçlandığı söyleniyorken sağlığınızı niye riske atasınız ki. spor yapmanın neresi zararlı, hem ömrü uzatır, ham kalbe iyi gelir, zayıflatır, enerji verir……daha saysam büssürü faydası var. bunları söylüyorum ama yapıyor muyum? yok. sadece imkan zorluluğu.! ama kendinizi heba etmeyin derim. iyikide bu siteye denk gelmişim yoksa bende aptalca bi hayalin peşinden karambole gidicektim. bana da pek inandırıcı gelmemişti fakat hiç bir olumsuz yorum göremeyince kandım. kaç gecedir olumsuz bir tek yorum görme umuduyla dolanıyorum. umutsuz bi yorum görsemde vazgeçirse beni diye:) bu site sağolsun 🙂 valla umarım emeğinizin karşılığını alırsınız. -ki bence alıyosunuz, büssürü dua, sevap kazanıyorsunuz insanları uyararak 🙂 aklım başıma geldi sizin sayenizde. herkeze teşekkürler 🙂

 42. gülçin tosun says

  mrb.bende doğum kilolarımdan kurtulmak amaçlı peper time isimli hapı kullandım.yaklasık 2 kutu içtim ve 11 kiloya yakın verdim ve hala hayatttayım:)ilk zamanlar ağız kuruluğu iştahsızlık halsızlık gibi etkiler oldu.daha sonra vücut hapa alışmış olsa gerek bu etkiler ortadan kalktı.şuan içinde herhangi bir şikayetim yok.ilacı gecen sene kullanmıştım.incelemelerde subitramin denilen maddenın ölüme neden oldugu acıklandı..bu maddede her ilaçta yok.ayrıca peper time hakkında yapılan inceleme raporlarında bu maddenın olmadığı açıklandı ve yayınlandı.herşeyin sahtesinin zararı elbette vardır.tercih sizin !

   • gülçin tosun says

    tebrik edilcek bişi yok.peper time la 11 kilo vermıs biri olarak  yazdım bunları.ihtıyac olursa yıne kullanırım…bi dahaki seferede görüşürz…zayıfaltıyor.öldürmüyor.rahat oll sen

   • Ahmet says

    Gerçekten çok ön yargılısınız. Kafaya takmışsınız bu ürünü karalayacağım diye. Aksi görüşe bile tahammülünüz yok. yani bu bilimsel uyarı amaçlı bir site değil. tamamen karalama amaçlı kendini öne çıkarma amaçlı bir yoldur. daha öncede size dediğim gibi. eğer iddanızın arkasındaysanız. biber hapını analiz ettirir ve içindeki zararlı dediğiniz maddeleri bizlerle paylaşırsınız. aksi halde kimse size katılmak zorunda değil. Saygılar

    • hülya says

     meksika biber hapını 2010’da 4ay kullandım 25 kilo verdim,yeterli geldi bırakmıştım.bu sene işlerimden ötürü sık sık davetlerde,bol kalorili gıdalarla geçti günlerim;kendimi bir hayli saldım,10 kilo almıştım.geçtiğimiz ay bir eczaneden aldım,henüz toplatılmış bir ürün olsaydı değil eczanede sürekli zabıtaların gezdiği aktarlarda bile bulamazdık.senelerdir süregelen bu konuya kati suretle”yasaktır,satıcıya cezası vardır”gibi bir yaklaşımı olsaydı sağlık bakanlığının yada başka yetkililerin eminim ya hiç kalmaz yada çok zor bulunurdu.bahsettiğiniz ölüm haberlerini bende duydum,ilkkez burada görüpte şaşırmış değilim.çünkü sonradan açıklığa kavuştu bu konu,içen kişilerden biri daha çabuk zayıflayabilmek için dozu aşmış(hapı satan ve kullanan insanlar 1taneden fazlasını onaylamıyor) ,bir diğer antalyada ölen bayan ise dikkat ederseniz aşırı şişman ve obezlerde birçok hastalık mevcut zaten(herhangi rahatsızlığı olanlara kesinlikle tavsiye edilmiyor)netice itibariyle genç bayan kalp krizinden öldüğü otopsi raporuyla ölümünden birkaçgün sonra açıklığa kavuştu.ölür ölmez”bunu,şunu kullanıyordu oyüzden öldü”dendi,hele bi rapor gelsin bekle sonra karar ver kesin bir dille söyle.
     çok uzun zamandır araştırmıştım.her konuda,her üründe insanların değişik fikirleri olabilir; ben kalp çarpıntısı yaşamadım,midem sadece ilk içtiğimde birkaç saniye bulandı,kusma baş dönmesi vs. daha birçok yan etkiyi yaşamadım.çünkü ALLAHıma çok şükür sağlıklı bir bireyim.ayrıca daha 2-3 sene öncesine kadar çok sıkı idmanlar yapan hentbolculardan biriydim,ama artık vaktim olmuyor spor yapmaya.tekrar eski 25 kiloyu bu önüne geçemediğim iştahımla alırsam diye korkup geçen ay kullandım.dün son hapımdı.ve evet 8 kiloyu verdim. toplamda 5 kutu kullanmış biri olarak ve 1.5 senedir çeşitli sağlık analizlerinden geçmiş biri olarak hiçbir problemim yok. ve birkaç yan etkiyi görmüş ama hala hap kullanmaya devam eden,yada sağlık problemi olup birde hap kullanan ve zarar gören bu insanlar yüzünden bizim gibi gerçek ihtiyaç sahiplerinin birgün bu hapı hiç bulamayacağını düşünmek beni sinir ediyor.tıpkı lidaya yapıldığı gibi bir kampanya sözkonusu! lidayla arkadaşım 3 kutuda tam 27 kilo verdi 3 sene önce ve halada almadı,gayet formunda.ama karalama kampanyaları yüzünden eski lida hapını bulmak mümkün değil,böyle propakandacı insanlar yüzünden kaldırıldı ve içinden birkaç madde çıkarılıp yenilenince yeni haliylede kimse kilo veremiyor.diyetisyenler aç kalınca onlarda destek oldu karalama kampanyalarına.baktıki millet çatır çatır zayıflıyor,ona ne gerek var.3dilim ekmek,kibrit çöpü kadar peynir,2 zeytini yazıp vermeyi bende biliyorum bende diyetisyenim öyleyse gelsin paracıklar.ama kimse düşünmüyorki o insan nefsine hakim olana kadar mideyi küçültene kadar ne ızdıraplar çekiyor,çoğuda vazgeçip diyeti filan sallıyor. birtek bu sitede böyle yazılar gördüm,okadar çok formlar varki böyle paylaşım alanı olan ve özgür iradenle istediğini yazdığın;orada bile insanlar demişler tiroid rahatsızlığım vardı,buyüzden çarpıntı yaptı bana diye. kullanma rahatsızlığın varsa! bu yazıma cevap olarak tam size yakışan cümleleri sarfedeceğinize hiç şüphem yok,siz tam gaz devam edin karakterinizi yansıtmaya. canlı örneğim,bende ölmedim,çünkü şartlara uydum.sigaranında üstünde ”öldürür” yazıyor.nitekim bu sabit,kati suretle belirnlenmiş,çoğu örneğini dibimizde gördüğümüz,hastanede buyüzden damarları değişenleri ziyarete gittiğimiz,yada bugün başı sağolsuna gittiğimiz insanlarız.ama hala sigara içiyoruz! sizce enbüyük tehlike o kanser saçan ve tarafik kazalarından bile çok can alan o maddemi; yoksa biri yanlış kullanımla biride kalp kriziyle ölen 2 kişinin sorumlusu olan bu hapmı?hayatımızda okadar çok zararlı besinler var,hepimizde bildiğimiz halde hala tüketiyoruz.nitekim döner mesela,ateşe yakın pişiyor ve kansere davetiye çıkarıyor ama bende hom hom yiyorum sende o da.önümüze konulan bir tabak 0kalorilik salata bile ölüm saçıyor,niye çünkü çiftçi onu zararlı bir hormonla 2günde büyütmüş zararlı bakterilerin çoğalmasıyla.
     spor yapmak için vaktim olduğu dönemlerde bile hergün yaptığım halde 1 senede 10kio verebilmiştim.e sporuda bırakınca geri almıştım al işte çoğu kişide olan birşey.hapı bıraktım,daha çok kilo aldım diyenler acaba boğazlarına hakim olup dengeli beslenmeye devam edenlermi?asla asla asla! verdim deyip benim gibi rahatlayıp gevşeyenler ancak alır ama yinede verdiğin kilonun bile yarısını alırsın enfazla!
     uzun dönemlik bu tecrübemi herkezle paylaşmak istedim,çünkü kullanmayıp ahkam kesenlerden değilim,yada rahatsızlanıpta hala devam edip hastanelik olan ve sucu bunda bulanlardan değilim.arkadaşım içme,kim zorluyor allahallah!!!

     • says

      E-posta adresinizi tabii ki yayınlamıyoruz ama ben görebiliyorum. Adresinize bakılırsa bence kadın bile değilsiniz ama isminizi “Hülya” olarak yazmışsınız.

      Düşüncelerinizi paylaşmışsınız, yalan veya doğru bunları yazmışsınız. Bizse bu tip ürünleri sağlıklı bulmuyoruz ve karşıyız. Sanırım ortada bir sorun yok. Görüldüğü gibi herkes fikrini yazıyor.

    • Melek says

     Ahmet bey,

     Sizin eşiniz kilo verdi diye herkes sağlıklı bir şekilde kilo verecek diye bir şey yok. ben ve çevremdeki bir çok insan kullanırken çok fazla kaldıramayacağı yan etki yaşadı. Aşırı sinir, çarpıntı, baş kısmında uyuşma gibi. Sizin burada eşinizin kilo vermesini öne sürerek bu hapın yararı olduğunu söylemenizde önyargı diyemesekte çok tehlikeli bir genellemedir. Hapı kullanan, kısa vade kilo verip verdiğini verip üzerine %50 daha fazla kilo alan, tek çareyi dengeli beslenme ve mantıklı düzeyde spor yaparak uzun vadede kilo veren biri olarak altını çizerek kesinlikle bu ürünü kullanılmamasını tavsiye ediyorum. Gerisi halkımızın hür iradesine kalmış.
     Saygilarimla !

 43. rüya akmaz says

  merhaba
  ben diğer yorumları elimden geldiği kadar okumaya çalıştım… ve düzenli spor yapmadan ve diyet yapmadan zayıflamanın pek de mümkün olmadığına inanıyordum…
  apple 30 diye bir ürünee rastladım ve etkisi olcağını düşündürdü bana sipariş verdim ve 9 gün kullandım 2 kilo verdim… sonra bi arkadaşımın olumsuz sözleri üzerine bıraktım….şimdi tekrar başladım kullanmaya 7 gün oldu herhangi bir kilo vermem olmadı hatta aksine aldım…1 ay kullanıp etkisini görmek istiyorum…

  dikkatimi çeken şu oldu… ilaç çin malı bu beni tedirgin etti yanii sipariş verirken bu tarz bişey yazmıyordu… bileşenlerine bakınca olumsuz bir içeriğe rastlamadım …tarım bakanlığı onayı da var….açıkcası ben de kafası karışanlar gurubuna giriyorum…bir de kendi sitesine yorum yazdım ama yorumlarımı hiç bi şekilde yayınlamadılar ilginçtir….diceklerim bu kadarr …1 ay deneyip görücem umarım kötü etkisini görmem …

  • Resul says

   Tarım Bakanlığı her şeye onay veriyor. İlaç hariç! Bir ürünün ilaç olarak adlandırılabilmesi için Sağlık Bakanlığı onayı gerekir. O yüzden bu hayal tacirleri ürünlerini ilaç gibi lanse eder fakat asla ilaç diye adlandırmazlar. Bu da demek oluyor ki sizi kandıranlar hukuku ve haklarını sizden iyi biliyor. Siz ilaç olmayan bir ürünü “ilaç” diye adlandırırken satıcıları böyle bir iddiada bulunmuyor… Bu durumda da arada 3-5 taneniz Niyazi olunca size müstehak oluyor.

    • Resul says

     Hayır bakamam. İlki site sahibi ben değilim, ikincisi site sahibi Tarım Bakanıyla arkadaş değil şak diye her istediğine bakamıyor, üçüncüsü gerçekten bilgi sahibi olmak istiyorsanız Tarım Bakanlığına e-posta göndererek bu sorguyu kendiniz de yapabiliriniz, dördüncüsü bu sitede yüz kere yazıldı böyle ilaçla zayıflama diye bir şey olmadığı. Yani anlamıyorum, o kadar sabredip sağlıklı beslenen, spor yapıp kilo veren insanlar eşşek ve çok aptal da siz mi akıllısınız? Gidin foruma üye olun bakın insanlar nasıl düzenli ve sağlıklı kilo veriyorlar.

     • hülya says

      herşeyden herşeyden önce çok ama çok terbiyesizce bir yanıt! sizi bu davranışınızdan ötürü kınıyorum.hap kullanmayıp spor yapanlar değil ama bence siz gerçekten o dediğiniz tanıma uygun belirtiler gösteren birisiniz!!! hapı,sporu,kiloyu,onayı yada vs. herşeyi bir yana bırakın önce bir bayanla nasıl konuşmanız gerektiğiniz öğrenin!

 44. Gizem says

  Herşeye yalan vs yazmışsınız ama bir açıklama yapmamışsınız.Yağ yakıyor yazıyor yalan diyorsunuz ama neden yalan onu yamıyorsunuz.acaba gerçekten araştırdınız mı ? içinde L-Carnitine var yazıyor.Eğer gerçekten varsa yağ yakma özelliğide doğrudur.Alınan kalori miktarını azaltır yazıyor yalan diyorsunuz.İştah kapatma özelliği olan bi ilaç kalori miktarını tabiki aaaltır. ilaç kullanılmadan öncede alınan kaloriyle aynı besleniliyorsa tabiki kalori miktarı azalmaz ama 3 dilim ekmek yiyen bi insan iştah kapandığı için 1 dilim yiyorsa elbette kalori azalır.Kısacası her açıklamaya yalan yazmak kolay.Sizden neden yalan olduğu hakkında açıklama beklerdik ama ilaç kullanılmasına karşı olan bi ev hanımının yaptığı yorumlarla yaılmış bi açıklama.Beğenmedim açıkcası…

  • says

   Gizem hanım,
   L-Carnitine lafını bu yazıda ve onca yorumda bir tek siz sarfettiniz. Yani içindekiler kısmında öyle bir şey yazmıyordu ki ben de buraya koymamışım. Diyelim sizinaldığınız üründe yazıyor, peki, l-carnitine’nin yağ yaktığını nereden çıkarttınız acaba?

   Bizim yazımız açık, aksine bir tek klinik deneyleri varsa buyursun getirsinler. Kaç sene oldu hani nerede, en ufak bir açıklama yapabildiler mi? Yok. Yapamazlar da. Onlar ürün satıyor, satsınlar, bizi ilgilendirmez ama biz gerçekleri yazmaya devam ederiz. Siz de istediğiniz ürünü istediğiniz gibi kullanmaya devam ediyorsunuz zaten.

   Yazımızı beğenmiyorsanız da sorun yok, sizin gibi düşünen başkaları da vardır belki.

   İyi günler dilerim.

  • says

   Kadir bey merhaba,
   Resmini koymuş olduğunuz belge herhangi bir onay değildir. Lütfen belgeyi tekrar okuyunuz. Hiçbir yasal onay belgesi değildir o.

   O belgede, denetimde tespit edilip el konulan ürünlerin, sibutramin içermemesi sebebiyle geri iade edilmesi söz konusudur.

   Üründen fayda görüyorsanız kullanıp kullanmamak size kalmış. Biz burada sizin gibi görüş ve fikrimizi paylaşıyoruz. Herkes istediği kararı almakta hür.

 45. says

  şişman biri olarak böyle şeylere itibar etmiyorum. bu aralar bir de altın çilek diye birşey çıktı. güya başkana erdoğan dahil pekçok ünlü bunu kullanıyormuş. :)) doğruluğu var mıdır, bilemiyorum…

  zayıflamak için spor şart. bana ağırlık çalışmam önerildi mesela. en kolay sporun yürüyüş olduğu da beynime kazandı. tanıdığım birkaç sporcu arkadaş body çalışarak hem zayıflayabileceğimi hem de vücut yapma konusunda zayıf insanlara fark atabileceğimi söylemişlerdi.

  zayıflamak isteyen arkadaşlar, yediğinize içtiğinize dikkat edin, bir de en basitinden yürüyüş yapın, tamamdır. başka birşeye ihtiyacınız olduğunu/olacağını sanmıyorum. ben de bir zamanlar zayıftım. üniversitede okurken çok fazla kilo aldım. bu sebeple böyle konuşuyorum…

 46. zayıflamak istiyorum says

  Bu işi ticarete dökmüş kişiler evirip çevirip allayıp pullayıp milletin önüne meze yapıyorlar. Bir haftada yeni hap ve yeni marka ürünler çıkıp piyasada zayıflama adı altında kullanılmaya başlıyor. Pazar büyük olunca belki gerçek olan markalarının yanında yan sanayisinide üretip milletin sağlığınla oynayanlarda cabası

 47. djm says

  Mrb arkadaşlar hepihepinizin yorumuna saygı duyuyorm bnbn de acı biber kpsulu kullandım bir aydaayda yedi kg verdim kimse tavsiye. Etmiyor bn çok memnun kldim böyle hapla falan kilo verileceğini hhiç düşünmezdim .68 kg idim sişimdi 61 kg yim. Olumsuz yyönlerini duydugum için biraktim aama hiç bir zararını görmedim ne yalan soylm simdişimdi iki kuzenim veve iki tarkds kullanıp onlarda çok memnunlar.ölen kişilerin bnce hashastalığı varmış kalp rahtszligi mide karaciger tansiyon gibi …bi ay sonra düğünün var oo gün 53 kg olmak istiyorum ve yine bi kutu acacı biber kapsülü alcam.malesef baskabaşka türlü kly kolay kko veremiomveremiom ama kimseye tavsiye etmem hherşeyin dogali güzel acı biber çok yiyin kapsül almayın ssize kolay gelsin iyi gnler 

 48. melis says

  arkadaslar kullanmaın kullanmaın kullanmaın… canınıza yazık . bende kullandım neredeyse oluyordum çarpıntıdan ayaga kalktıgım an bayılacak gıbı oldm. butun vucudum o kadar hızlı calıstıkı sankı bırden durucak gıbı hıssettım. yapmayın etmeyın .. yasayıp da gordum. kaç kısı oldu bu hap yuzunden bende olebılırdım belkıde.. kımı ınsanın bunyesı daha zayıftr muhakkak bıse olmayanlarda olabılır. ama rıske gırmeye deger mı ? …..

 49. didar says

  ben 15 nisanda başaldım biber hapına 92 kiloydum şuan ise 81 kiloyum hiçbi yan etkisini görmedim zaten sağlık problemi olanlar kullanmasın diolar o şekilde tehlike yaratıyo çarpıntısı olanlar bence bi baktırsın kalbine tansiyonuna….kullandığım 2. hafta doktoruma sordum kullanma falanda demedi sadece karaciğere zarar verebildiğini bittikten sonra teste gelmemi söyledi kontrole gittim herhangi bir sorun çıkmadı….neredeyse 10 gün oldu kullanmıyorum herhangi bi rahatsızlığım yok iştahımda artma yada verdiğim kiloları aniden alma yok… bu kadar umuyorum ki yayınlarsınız pek işinize gelen bi yorum değil farkındayım göreceğiz bakalım……..bu arada isteyen bütün bayanlarlada görüşürüm bu konu hakkında..kapsüllede kullanıcı olmamın dışında herhangi bi alakam yoktur bu cümleyi silmeden yayınlarsanız sevinirim şimdi siz başlarsınız yok şu yok bu demeye çünkü

  • says

   Didar selam,
   Buradan seninle görüşmek isteyen bir bayan olursa yorum aracılığıyla karşılıklı görüş bildirebilirsin. Ben senin görüşlerine -hâliyle- katılmamakla birlikte buraya yapılan edep sınırı içerisindeki her yorumu yayınlarım, bizde sansür yoktur.

   İster bu ürünün satıcısı ol istersen düşüncelerinde ve anlattıklarında doğrucu ve samimi ol. Beni ilgilendirmez, ben zan ile hüküm vermem ve insanların düşüncelerini ifade etme özgürlüğüne karışma hakkını kendimde göremem.

   Kilo kontrolü hedefine ulaşmanda başarıalr dilerim.

 50. Lale says

  ! YA BIBER HAPINI SAVUNAN INSANLAR SIZ NASIL INSANLARSINIZ YA INANAMIYORUM DENEMEDEN KIMSE BILEMEZ BUNU!ben hayatım boyunca asla boyle seylere ınanmazdım en sonunda yaza kadar kılo verıyım dıye bu dıet hapını aldım ertesı gun evıme geldı ama nedense sadece cınce yazılar var ve ıcınden de beyaz bılgılendırıcı kagıt cıkmadı.ustune ustun bu ılacı almaya basladıgım 2. gunden ıtıbaren hayatım karardı.gozlerım uyustu gozlerım net gormuyor suanda ustelık daha tam 5.gunum.ellerım tıtrıyor 2 gundur kalbım ve sag gogusum sıkısıyor nefes darlıgı yasıyorum aynı zamanda mıdem oldurucu derecede bulanıyor ve en kotusu beynımın ıcı oyle bır zonkluyor kı basımı alıp ellerımle sokmek ıstıyorum yarın sabah da dahıl olmak uzere bır daha hayatım boyunca bu ıgrenc seyı asla almıcam,belkı yaza kadar ıstedıgım kıloyu veremıcegım ama en azından eskısı gıbı bı hayatım olabilicek biliyorum cok uzun yazdım ama kullanan veya kullanmayı dusunenlerın mutlaka okumasını tavsıye ederım bende bu etkıler cok fazla gosterdı kendısını sızde gostermemıs olabılır ama emın olun gosterıcektır.ben yasamak ıstıyorum ılkokul mezunu olan ınsanların kurdugu nerede yaptıklarını bıle bılmedıgımız zayıflatıcı dedıklerı kapsullerı kullanarak hayatımın kararmasını degıl!

 51. leyla kürk says

  BEN NEREDEYSE ÇARPINTI VE HALSİZLİKTEN ÖLÜYORDUM.BU ŞEREFSİZ,ADİ,SAHTEKAR UMUT TACİRLERİNE GÖZ YUMANLARA DA YAZIKLAR OLSUN.HALSİZLİKTEN KOLUMU BİLE KIPIRDATAMAZ HALE GELMİŞTİM.AYRICA KALP KRİZİNİN EŞİĞİNDEN DÖNDÜM.BUNA RAĞMEN HADİ DURMAYIN ALIN.BU ŞEREFİNİ ÜÇ KURUSA SATANLARIN CEBİNİ DOLDUMAYA DEVAM EDİN.

  • gülçin tosun says

   ben neden bahsedıyorum sen neden..ben 2 çelişkiden neyın dogru oldugunun yetkılı bi ağızdan duymak istiyorum..senın yaşadıgın yan etkiler olablır.belki sahteydi ilacın yada baska rahatsızlıkların vardı tetıkledi bilemem.bnde kullandım 11 kilo verdım bişide olmadı ona bakarsan!!!!!!!

  • gülçin tosun says

   yorumun bana cevap olmadı evt.ben ordakı çelişkıden bahsediyorum senın yasadgın yan etkılerden değil..yetkılı birinın verecegı mantıklı bi acıklama beklıyoruz.içmeseydizn ozmn..bnde kullandım 11 kılo verdım bişide olmadı..belkı ılacınz sahtedydi yada baka rahatszlıkların vardı tetıkledı bilemem.benim bahsettıgm aradaki çelişki …bı yandan onay verilıyo bi yandan ilaç toplatıldı denıyorr ..anladınz mı ???

   • says

    Gülçin hanım, toplatılan bir kısım haplar iade edilmemiştir, bazılarının haplarıysa “nedense” iade edilmiştir. Biz bunların sebebini soruşturmakla mükellef değiliz. Biz burada, hapın sebebi olduğu kesinleşen iki ölümü duyurduk ve ayrıca hapın yalan ve yanıltıcı ifadelerle satıldığına dikkat çektik.

    Kullanıcılar takdir edecektir ve isteyen kullanacak, istemeyen kullanmayacaktır. Zaten kullanacak olan yasak da olsa bir umut deyip kullanıyor.

    Onun için burada bir cevap aramayın sorunuza. Sorunuzu gidip İl Tarım Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü’ne iletin lütfen.

 52. berna says

  evet hep olumsuz yazılar… şimdi bu ilacı ben kullanmadım. ancak çok samimi 2 arkadaşım kullandı çok hızlı kilo verdiler. dediğiniz gibi bende çok korkuyordum bu hız iyi değil bırakın diye ısrarda ettim. ama onlar 2-3 kutu bitirdiler ve 20 şer kilo verdiler. bunları gören ne yaptığını sorduğundada tavsiyede bulundular. en az 15-20 kişi daha onların sayesinde zayıflamış (ben diğerlerini görmedim) zararsız olduğuna bende inanmıyorum ama birde ortada gözle görülür birşey var. bariz kilo kaybı. bildiğim tek şey miğde sağlam olucak ve acı yaktığı için bol su tükettiriyor. ve içilmeside öneriliyor zaten. parça parça yağ çıktığını söyledilerki inanıyorum. aşırı zayıfladılar. sadece paylaşmak istedim. belkide her bünyeye uygun değildir. ha birde bu ürünün bir de sahtesi varmış. kutu üstünden anlaşılıyor. belkide zararlı olan o sahtesidir. yinede denildiği gibi daha güzel yöntemler varken ilaca gerek yok kullanmayalım arkadaşlar…

 53. eda kösen says

  Ya ben sizi anlayamıyorum. Hapı birebir kullandınız mı da bu kadar kesin konuşuyorsunuz ? Hap hakkında hiç bir bilgi elinizde olmayabilir, olmak zorunda da diil! ‘ arkadaşım bu hapı kullandı biri geçen sene kullandı 1,5 ayda 15 kilo verdi,  diğeriyse 5. günde rahatsızlandı hastaneye kaldırıldı. 

  Bu hapı alacağınız yer aktarlar! Almak istediiğinizde ilk sordukları şey hastalıklar!! Bu hapı kullanmak istiyorsanız KESİNLİKLE HİÇ BİR HASTALIĞINIZ OLMAMALI!!!! Diğer arkadaşımda gastrit varmış bilmiyorduk, arada mide ağrısı çekiyorum bişi olmaz dedi ama bu hap çok ağır olduğu için  bunu tetikledi ve mide kanaması geçirdi. Diğer arkadaşımın hiç bir hastalığı yoktu ve verdi gözümün önünde 15 kiloyu çatır çatır.

  Belki bu hapın zararını yıllar sonra göreceğiz (şu an ben de kullanıyorum) o da bizi ilgilendirir.

  Affedersiniz ama zayıflamaya ihtiyacı olmayan insanlar  bu tür şeyleri anlayamaz. O nedenle lafı çok uzatmadan buradaki insanlara şunu söylemek istiyorum;

  BU HAPI KULLANACAKSANIZ İYİ BİR DOKTOR KONTROLÜNDEN (MUHTEMELEN DAHİLİYEDEN ) GEÇMELİSİNİZ. ÇÜNKÜ ÇOK AĞIR BİR HAP. BELKİ VÜCUDUMUZA ZARARLI BUNU DA LÜTFEN GÖZE ALINIZ. KESİNLİKLE TAVSİYE EDİYORUM. GERÇEKTEN ETKİSİNİ GÖRECEKSİNİZ BENCE.  BEN BİLE GÖRDÜM. İYİ ZAYIFLAMALAR DİLERİM.

 54. ahmet says

  kımılerı baska seyler kımılerıde baska seyler soyluyo kımlere ınanacagımızı sasırdık bu hap dogrumudur bazı ınsanlar dogru oldugunu soyluyo ve bu ılac ıle zayıflayanlar bıle var ama sız bu ılacların hepsının yalan oldugunu soyluyorsunuz eger bu ılac yalansa zayıflamak ıcın ne yapacagız

 55. teddy bear says

  Bu hapla kilo vermek bizim anladığımız gibi yani vücut yağlarından kurtulmaya yol açmıyor maalesef.
  Yaptığı tek şey vücuttan su atmak. Dikkat ettiyseniz bu tür hapları kullananların ortak noktası, bu insanların gün içinde çok susamalarıdır. Yani size su kaybettiriyor ve tartıda gördüğünüz kilolar YAĞLARINIZDAN değil vücuttaki sudan gidiyor. Bu tamamen sağlıksız bir kilo verme şekli. Bir nevi tartıda kendinizi kandırma oluyor.
  Su vücut için hayati öneme sahip ama siz bunu kaybetmiş oluyorsunuz., dolayısıyla ölümden bile dönebilirsiniz + veremediğiniz kilolar yanınıza kalmış olur. Verdiğiniz paralardan bahsetmiyorum bile.

 56. Mehmet says

  Yaklaşık 4 ay gibi bir sürede 30 kilo vermiş birisi olarak deneyimlerimi ve bu konu hakkında edindiğim temel bilgileri paylaşmak istiyorum ..

  Sitedeki Bir çok yazarın konusu oldukça bilgi verici kesinlikle takip edilmeli fakat vücut geliştirme ve fitness , zayıflamak sadece dış görünüm olsun diye yapılmamalı ben buna oldukça karşıyım . Spor bir yaşam tarzıdır . Disiplin ve azim gerektirir . Hani şöyle bir örnek ile açıklayayım. Her gün erken saatte kalkıp işe veya okula gitmek yapılması gereken bir şey ise vücut geliştirme veya ek spor dallarıda aynı disiplini gerektirir . Kimse 2 ayda Her tarafı kas olan adamlara dönüşemez . Televizyonlarda veya gastelerdeki ilaç destekli iğnelere vs şeyler yarar getirmez sadece zarar getirir . 1 iğne ile 1 ayda belki kas yapabilirsiniz ama , bu iğne yerine 4 ay uğraşıp azmedip vücut geliştirirseniz daha belirgin hatlara sahip olabilirsiniz .

  Asla ben bunu yapamam ben bu şekilde beslenemem gibi triplere kapılmayın kendinizin farkına varın daha önemlisi ise kendinize inanın kendinizi motive edecek aktivitelere katılın unutmayın ki spor bir yaşam tarzıdır .

  Değerli vaktini ayırıp bu yorumu okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum…

 57. ayşe gül yalay says

  ben 1hafta öncesi bu hapı sipariş etdim ve 1 haftadır kullanıyorum kız arkadaşımda kullanıyor iştahını kesdiyini faydası oldunu söyleyince banada alıp göndermesini istedim baharatcı satıyomuş baharatcıdan 2kutu alıp bana gönderdi ve bende 1haftadır içiyorum ama gerçektende iştahımı kesti ve 2kilo verdim ama şu anda bu bilgileri örendikten sora asla cesaret edip kullanamam ve şikayetimide edicem alo 174dü arıyarak o baharatcıyı ikbar edicem ve bizi bilgilendirdiniz için de teşekkür ederi çokda önemli deyil zayıflamam bana sağlım canım gerek

 58. serpil says

  öncelikle çok teşekkür ederim. ben geçen sen ekullanmıştım pepper time hapından 8 kilo verdim. ama bıraktım zayıfladığımı bile anlayamadan hepsini geri aldım. tekrar sipariş ettim bende MS pazarlamadan bana dedilerki kargoda kutularımız yıpranmış kutusuz gönderelim dediler. bende saflık ya inandım. bugun yarın elime geçer. ama burda okuduğumdan anlıyorum ki galiba kutusunun üzerindeki numaralardan dolayı gönderemiyorlar yani izni yok ilacın bu benim fikrim tabiii . ama almıyacağım gelen kargoyuda geri çevireceğim. ben ne olduğunu bilmeden nasıll içeceğim bunu en iyisi almamak teşekkürler.

 59. aslı says

  slm ben pepper time la ilgili yorum yapacağım sitenizde pepper time vb ilgili yazınızı ve iddialarınızı okudum herkes gibi bende pepper time kullanıcısıyım 23 gündür kullanıyorum pepper time sitesinde söylenen agız kurulugu ve bas agrısı oldu bir hafta 23 günde 84 kilodan 79.5 kiloya düştüm fakat 2 haftadır kalbimde sıkışma çarpıntı ve nefes darlığı oldu boğulacak gibi oldum pepper time sitesi yetkilileriyle görüştüm neden bana böyle oldu dedim bünyeniz alışma dönemindedir halen sorun yok kullanmaya devam edebiliirsiniz dedi tamam dedim bir sorum daha var size dedim pepper timle ilgili bir spor sitesi kullanmayın diye ısrar ediyor dedim neden böyle yazıyorlar dedim yetkili görüşmeden çıktı hemen tekrar başka yetkiliye sordum o da çıktı yine sordum dedim hani o spor sitesi de farklı bir zaytıflama ilacı satıyor olsa rakip firma diyeceğim o yüzden yapıyor diyeceğim dedim ama öyle bir şey satılmıyor dedim ve 2 3 kişinin bu ilactan öldüğü söyleniyor dedim biz türk insanları kendi basımıza gelene kadar aman der geceriz kullanmaya devam ederiz dedim bizi uyarsalarda bir çok kişi kendini rahatlacak bir sebep bulup bunu kullanmaya devam edecektir dedim bu yüzden böyle bir gerçek varsa söyleyin ya da kullananlar kullanıyor hiç değilse nasıl önlem alabiliriz onu yazın da önlemimizi alalım dedim yetkili kişi burası resmi site piyasada sahtesi var o yüzden söylenmiştir dedi bende o site resmi site için de söylüyor bunu dedim normal hastalıklar için kullandığımız ilaclarda zehir normalde bunu da zehir olarak kabul edersek her zehrin bir panzehri vardır bunun ki neyse söyleyin insanlar önlem alsın kendi paramızla sinsi sinsi kendi ölümüzü hazırlamayalım dedim yine yetkili görüşmeden ayrıldı tekrar yorum gönderdim pepper time yetkililerini dürüstliğe davet ediyorum dedim bunddan evinize ekmek götürüyorsununz yalan konuşuyorsanız insanların ahı sizden çıkmasa bile yakınlarınızdan çıkacaktır lütfen dürüst olun ve cevap verin dedim gerçekten haklı olan kişi kaçmaz hakkını savunur delilleriyle haklılıgını ispatlar dedim cevap bekliyorum dedim fakat cevap gelmedi 3 kutu almıştım pepper time 3 kutu kulllanılması gerek en az dedikleri için ama artık kullanmayacağım diğer ilacları dda eve gidince tuvalete dökeceğim sırf badytr diye spor sitesi kullanmayın diye uyarıyor neden soruma cevap vermeyip kaçtıkları için onlara olan güvenim yok oldu gerçekten haklarında söylenenler yanlış olsaydı susmazlardı cevap verirlerdi ben orda sıradan bir kullanıcıydım denetimci falan değildim ama bana bile doğru ya da yanlış diye cevap veremiyorlarsa demek ki sakladıkları ciddi bir şey demek ki gercekten ölen insanlar bu yüzden öldü size de teşekkür ederim belki kalbim sıkışa sıkışa nefesim darala darala bunu kulllanıp ölecektim ama ben yaşamak istiyorum 2 yaşında tatlı bir oğlum var onu yalnız bırakamam spora vakit ayıramadığım için bu yola başvurdum ama artık spor yapamazsam da yediklerime dikkat ederek günde 2.5 lt su içerek yavaş yavaş sağlıklı olarak kaslarımı kaybetmeden zayıflayacağım benim gibi kullanıpta böyle şikayeti olan kişileri de uyarıyorum ben kullanıcı olarak uyarıyorum eğer size zarar verdiğini düşünüyorsanız bir kez daha denemeyin aynı şeyi bırakın kilolu olalım yavaş yavaş verelim hızlı verelim deyip ömrümüzü kısaltmayalım herkese selamlar Allaha emanet olun

  (Aslı Hanım, yorumunuz yazar sayfamızda idi, olması gereken yere yani bu sayfaya taşındı.)

  • says

   Bende 2 yil once 3 kutu kullandim 10 kilo verdim kalp carpintisi agiz kkurlugu titreme usume yapiyordu dis etlerimin cekilmeye basladigini farkettim daha sonra kullanmadim biraktim bu 2 yil icerisinde verdigim butun kilolari geri aldim biraz dis etlerim duzeliyor du sanki 1 ay once tekrar aldim biber hapindan ama bu sefer daha cok yan etki yapti kalp carpintisi bas dönmesi siddetli bas ağrısı bogazimin sismesi çok sinirlilik halsizlik yorgunluk vücutta uyuşukluk yaptı simdi yine dis etlerim cekiliyor dislerim sallanıyor dislerim çok ağrıyor ve acıyor bunyem kaldiramayacagini anladim ve hapı yarilamistim biraktim bende cok pişmanım keske o kilomda olsaydimda dis etlerim cekilmeseydi benim biber hapı aldığım bir aktar var hala satıyorlar onlari nasil şikayet edebilirim benim adımı vermeden cevap yazarsaniz sevinirim benimde 1 kızım var 3 yasina girdi birsey yaparken çocuğumu da dusunmem lazımdı hata ettim ama bu kahrolasi dolandirilar yüzünden dislerim den oluyorum maddi imkanim fazla olmadığı icin doktora gidip tedavide olamıyorum allah onları kahretsin Haklarımız haram olsun birde tiroit bezlerini bozuyor mu cevaplarsaniz sevinirim

 60. esraa says

  sayın bodytr-sitenizi yeni gördüm.ve güzel bilgiler var-bu haplarla ilgili de ben de internetteki reklamlara inanarak-zayıflama hapı aldım..(100 tl civarıydı) merakla hemen kullanmaya başladım..tabi reklamlardaki gibi mucize bekledim-nafile hapı kullanınca; baş ağrısı-çarpıntı ve titreme yaptı–4-5 gün kullandıktan sonra hemen bıraktım ve attım.tabi paramı çöpe atmış oldum..ama arkadaşlar lütfen böyle haplara inanmayın-hepsi hikaye….en iyi diyet bogazımızı kısmak-ve spor….teşekkürler

 61. çağla says

  zayıflama hapları için böyle yazılar sıkça görüyoruz.. biber hapını sipariş verdiğim site bir kac hastalık ismi verilmişti ve o kişilerin kullanmaması gerektiği yazıyordu.. ben, ablam ve annem biber hapını kullandık evet gerekli etkiyi gördük. bir rahatsızlıkta hissetmedik. ve kilomu dengelemen gerektiği zamanalarda ara ara yine alıyorum.. ve çevremden bir çok arkadaşım kullanır sıkıntı yok tabiki kişiye göre değişir yeri gelir ve kullanmamız gereken en ufak bir ağrı kesici bile kimilerimi dokunur.

 62. ŞENGÜL AVŞAR says

  meksika biberi zayıflama haplarını ilk piyasaya düştüğü zamanlarda kullandım,ilk 15 gün inanılmaz bir şekilde kilo kaybı yaşamaya başladım ve elbetteki bu durumdan çok memnun kaldım,ve ilacı kullanmaya devam ettim,daha önce hiç bir sağlık sorunum yoktu,doğum kilolarımdan kurtulmaya çalışıordum ve meksika biberi sayesinde tam 15 kiloya yakın bir kilo kaybım oldu,aradan zaman geçtikçe kalp atışlarımda endişe verici bir düzensizlik oluşmaya başladı,mide, safra kesesi,bağırsak sorunu yaşamaya başladım,vücut direncimin gün geçtikçe kaybolduğunu halsizlik ve sürekli olarak kendimi hasta hissetmeye başladım,ilaçları meksika biberini annemin ısrarı ile bıraktım.ve bana  verdiği tahribat:safra kesemi kaybettim,bağırsaklarım o günden bu yana asla normal görevini yapmamaya başladı,ve en önemlisi kalp kaslarımın ciddi bir şekilde zayıflaması.evet belki o an istediğim o ideal vücuda sahip oldum ama sağlığımı yitirdim,acil bir şekilde bıçak altına yattım,şu an düşünüyorum keşke o kilolarımı sporla düzenli beslenmeyle atmaya çalışsaydım,şu an bu durumda olmazdım,inanın bu durumda olmaktansa o kilolarımla yaşamayı tercih ederim,ama şimdi kendime çok güzel bir yol çizdim,sağlıklı besleniyorum her gün yürüyüşümü yapıyorum,spora gidiyorum,artık spor salonlarına dünya kadar para vermeyede gerek yok çünkü bugün hemen hemen her parkta spor aletleri var,yapmamız gereken tek şey evden dışarı çıkmak ve irademize sahip olmak,ben bunu geç öğrendim ama öğrendim.kesinlikle uzak durun

 63. rulman says

  çok teşekür ederim bizi uyardığınız ve bilgilendirdiğiniz için açımdan baya faydalı bi yazı olmuştur teşekür ederim,not siteniz ile yeni tanıştım gerçektende güzel ve faydalı bir site olmuştur tekrar teşekür ederim

 64. gülden says

  merhaba. hemen hemn bütün yorumları okudum. dikkatimi çeken de bu ürünü kullananların hepsinde aynı yan etkiler olması.Bu hatayı bende yaptımmve 6 gün aldımm bu haplardan. Şiddetli baş ağrısı,halsizlik,çarpıntı,sol kolumda uyuşma ve en garibi beynimm uyuşuyordu.Ha bende yarattığı gerginliği saymıyorumm bile. Siz bende hiç bir yan etki yapmadı, bu bir karalamadır diyenler sizin karınız nedir onu merak ettim. Hayat sizin hayatınız istediğinizi kullanın ama insanların kafalarını karıştırmayın. Bu sadece sizi içten içe öldüren bir zehirdir. Ayrıca bu sayfayı duyarlılığından ötürü kutlarımm çünkü ben o kadar yan etkilere rağmen hastaneye gitmedimm taki bu yazıları okuyana kadar belki hayatımı borçluyumm size. iyi günler

   • gülden says

    sizin yazınızı okumam benim için büyük şans oldu ve daha sonra yine size buradan ulaşmam hiçte kolay olmadı çook uğraştımm ulaşabilmek için. Eğer inanmayan varsa bu zararlara bende yediğim iğnelerin ve serumların izleri duruyo zaten en fazla 1 hafta olmuştur. İLŞAD bey eğer birileri bundan kar etmiyo olsaydı kesinlikle daha çook insana ulaşabilirdiniz. Keşke insan hayatı bu kadar hafife alınmasa ve yetkililer bunu görmezden gelmek yerine gerekli tedbirler alsalardı. Ama o zamn onlarında kar  oranları düşer değilmii?

 65. viva says

  Merhabalar 21 yaşında hayat dolu biriyken 2 ay önce sadece 20 gün kullandığım meksika biber hapı 20.gün sonunda beni hastanelik etti aktar sahibinin dediği gibi günde 3.5 litre su içiyordum düzenli zaten hap kendiliğinden susatıyor rahatsızlığımın ilk haftası el ayakta uyuşmalar,bayılmalar sonuç olarak beynimin sağ tarafındaki damarı inceltmiş  kullanıma devam etseydim şu anda felçtim yalnızca bu değil tiroit bezlerimi iflas ettirdi keşke bunlarla kalsaydı kalbimde ritim bozukluğu hastalığı başladı bunların tek sebebi zarar gelmez dediğim küçücük haplardan oluştu benim başıma gelenler herkese ibret olsun umarım bu ilaçlar toplatılır  yok edilir yoksa birçok kişinin daha hayatı mahvolacak benim düştüğüm hataya başkalarının düşmemesi için bu yazıyı yazıyorum umarım faydalı olur iyi günler…

 66. Nilgün gur says

  Ben biber hapiyla 16 kilo verdim peper time ismi sonrası karaciğerim zorlandı ve kafamın arka kısmın da sislik oldu sansliyim ki dışarı vurdu içeri vursaydı öldüre ilirdi suan sinirlere baskı yapio ve her gun bas ağrısı çekiyorum bana olnaz demeyin ben de diyirdum şimdi Şişli’gi alıp patolojiye gönderecekler inşallah ii huyludur lutfen kullanmayın 

 67. oğuzhan says

  merhabalar ben sizin söylediklerinizin aksine bi cevap vermek istiyorum ben acı biber hapını
  bundan 2 yıl önce kullandım çok memnundum zayıfladım ve tokluk hissi verdi şuanda olsa yine alırım başka ilaçlarda kullandım ama hiç biri onun gibi olmadı bence onu veya o gibi hapları yanlış kullanıyorlar ve ölümlerin sebebi yanlış kullanımdan kaynaklanıyor tamam tokluk hissi veriyor ama bu gün içerisinde başka bişeyler yameyeceğimiz anlamına gelmez normal den az da olsa yemek yememiz lazım bu hapları kullanan arkadaşlar aç kalmayı tercih ediyorlar ve hata yapıyorlar benim yorumum böyle

 68. zeytin says

  Merhaba,
  Ben 2012 yılında 3 veya 4 kutu kullandım 17 kilo verdim.. Çarpıntılarım ve uyku problemim oluyordu.. Daha doğrusu uykusuzluk benim için problem olmadı hiç, şöyle ki başta gece uykum 5 saate yirmi gün sonra filan da 3 saate düştü.. Ama hayatım boyunca hiç olmadığım kadar dinçtim, enerjiktim.. İlk kullandığım hafta 6,5 kilo verdim.. Tabi bu hafta boyunca toplam,neredeyse bir gün yediğim yemekten daha az yemiştim ve 3 litre su.. İştahımı kesmişti baya, acıktığımı hissettiğimde mutfağa gidiyorum, dolabı açıyorum ve geri dönüyordum.. Sanki bu dünyada benim yiyebileceğim lezzette bir yiyecek yoktu.. Lezzet algısını ortadan kaldırıyor bir nevi.. Daha önce çok kez kilo verme çabalarım oldu.. Yememe içmeme dikkat edip iki ay boyunca bir kez olsun araca binmeden hereyere yürüyerek – ki bu mesefaler 2,5-3 saatlik mesafeler oluyordu, ve bir kere otoüse bindim bu süre içinde o da beşiktaştan kozyatağına gitmem gerekiyordu- gittim geldim ve toplamda verdiğim kilo 6 kiloydu, nasıl hayal kırıklığına uğradığımı bilemezsiniz, ayak parmaklarım kanıyordu her gün, o kadar dikkat o kadar spor ve 2 ayda 6 kilo.. Bu süreç benim için nasıl hayalkırıklığıysa bir haftada 6,5 kilo vermiş olmam da o kadar muhteşem bir şeydi.. 168 boyum kilom 74 idi, çok kilolu sayılmazdım ama balık etli halim beni çok rahatsız ediyordu, o sebepten aşırı kilolu ya da benim gibi kilolu insanların nasıl takıntı içerisine girip, bir çözüm bulunca buna sarılmasını kendi deneyimlerimden dolayı anlayabiliyorum..

  Neyse ben bu bitkisel ya da artık adına ne diyorsanız ilacı kullandım ve beni mutlu eden sonuca ulaştım.. Yan etkilerini de yaşadım.. Çarpıntı, baş dönmesi , ağız kuruluğu.. Bir keresinde evime giden yokuşu çıkamamıştım, gözlerim kararmıştı, çarpıntı filan olmuştu.. En çok rahatsız olduğum yan etkisi yürüdüğümde, yorulduğumda filan kusma hissi geliyordu, kussam rahatlayacağım ama mide de kusacak bir şey mevcut değildi.. Doğru düzgün bir şey yiyemiyordum çünkü. Günde çift lavaş iki çiğ köfte götüren ben, tadımlık verilen bir lokma çiğ köfteyi yiyemez olmuştum.. Hoşuma gidiyordu bu durum, iştahsız olmak hiç bilmediğim bir şeydi çünkü 🙂
  12 saat ders dinleme rekorumu kırdım, hem de bıraksalar bir o kadar daha dinlerdim.. Hiç uykum gelmiyordu ama arkadaşlarım gözlerin uykulu gibi diyorlardı.. Dolabımdaki onlarca elbise artık gerçekten benimdi, içlerine girmekle kalmayıp dönüyordum bile 🙂 Muhteşem bir duyguydu..
  Yani diyeceğim, bu şey bana günahıyla sevabıyla 17 kilo verdirdi ve mutlu etti.. Bu ilaçtan dolayı ölenleri duyduğumda çok korktum, bu arada ilaca başlamadan önce kan tahlillerimi vs yaptırmıştım.. O süreçte de hep yaptırdım.. Unutmadan bacaklarım kollarımda morarıklar oluştu bu sebepten de, ilaç kullandığımı belirterek bir devlet hastanesine ve ona güvenmeyip bir de üniversite hastanesine gittim ve tahlil yaptırdım.. Hiçbir şeyim yoktu kan değerlerim normaldi.. Ben bu morarrıkların kalptan kaynaklı sıkıntılardan ya da iç kanamadan dolayı olabiliceğini netten okumuştum, bunu da belirttim doktora.. İçim rahat etsin diye bunu da kontrol ettiler, sonuç çıkmayınca nörolojiye gönderdiler.. Oradan da olumsuz bir şey çıkmadı..
  Bir arkadaşım kullandı, bi tanesiyle bütün gün iptal oldu, evden çıkamadı, baş dönemsi kusma isteği hadsafhadaydı.. Ben de öyle olmadı.. Bünyeye göre değişmekle, tehlikeli olabilmekle birlikte, sonuç verdirdiğini gördüm..
  not:verdiğim kiloları fazlasıyla geri aldım 2 yıl içinde.

 69. Saliha says

  ATTENTION!! Mrb, ben yurtdisinda yasadigim icin bu hapi turkiyeden siparis ettim. Boyle bi hapin oldugunu da arkadasimin sayesinde ogrendim. Kisisel nedenler yuzunden acil fazla kilolarimi vermem gerekiyodu. Boyum: 1.62 ve kilom:62, hedef kg: 55. Hap bana 7-10 gun arasi ulasti. O surec icinde 1 kutu da cinden ayni hapi ismarladim, emin olmak icin. Toplam 2 kutum oldu, ilk once turkiye den gelen hapi kullanmaya basladim, bugun 7. gunum. Yasadigim onemli yan etkiler:
  -siddetli bas agrisi (arka kisim)
  -beynimde degisik bilmedigim sinyaller
  -konsantrasyon problemleri
  -uyku problemi (6 gundur uyku yok)

  Kilo verdim mi ? Verdim,-4kg ve 7 gun icinde. AMA deger mi???asla Degmez. Bu kadar yan etkilerini bilseydim kullanmazdim, yakin arkadasim bana bunlardan bahsetmemisti sadece biraz bas agrisi dedi ve doktoru onaylamisti galiba.
  Bugun o cinden gelen kutu actim incindeki hapinin kapsulunu bi tabaga doktum ve turkiyeden gelen hapin kapsulunu yanina doktum karsilastirmak amacli, SONUC: turkiyeden gelen gri, kristal toz ziyah noktalar var icinde ve Cinden gelen ise kina renginde farkli bi karisim. Ikisinin kokusuda degisik ve agir. Madem ayni hap neden icerigi ayni gozukmuyor?? Ha bide asada ki yazanlar orjinal haplardan falan bahsetmisler. Pardon da kara borsa olan bi hapin orjinalligini aramak da aryi bi ironi bence!! Birakin Allah askina… Ha bide turkiyeden ismarladigim site sozde 20€ kutu basina ama kredi kartim 35€ cekilmis!!! Bunun hesabini sordum, cevap yok!!! Merak ettigim neden bi laboratuvarda kimse bunu arastirmiyor??? Bu konuya bi aciklik gelsin ve bitsin. Affiniza siginarak yaziyorum, kendim de dahil popomuza kiyip spor yapsak bunlar olmicak… No pain no gain!! Good luck!

 70. ömer says

  Ben v-pills konusunda söylenenlere katılmıyorum. Ben 3 kutu kullandım herhangi bir zararını görmedim. Dedikleri kadar çok etkisi olmasa da baya etkisini gördüm. Burada ayrıntısını anlatmak istemiyorum. Ama verdiğim paranın hakkını verdi. ilk başta bana da sahtekarlık gibi geldi. Daha sonra deneyerek ne kaybederim diyerek denedim ve sonuç çok iyi. Bir şeyi denemeden yorum yapmak ve karalamak çok yanlış. Deneyin görün diyorum başka da birşey demiyorum.

Bir Cevap Yazın