Ucuza (Whey) Protein Tozu Nasıl Alınır

Ucuz Whey

En ucuz –whey– protein tozu nedir; nereden ve nasıl alınır? Bu güzel soruya verilecek en doğru ve en dürüst yanıtı, doğru ve dürüst yanıtların merkezi BodyTR’de, bu yazımda bulacaksınız. Bu yazının bağlantısını (link’ini) gönderebildiğiniz kadar kişiye ulaştırın ve hâlâ Türkiye’den alışveriş ederek kazıklanan arkadaşlarınıza güzel bir hediye gönderin.

ÖNEMLİ NOT: Kazıklamak deyiminin anlamı (TDK): 2. tkz. Bir malı, bir kimseye değerinden çok pahalıya satmak, alışverişte aldatmak.

Bu yazıda kullanılan “kazıklamak” kelimesini, ifademi kuvvetlendirmek için tercih ettim. Firmaların, bu ürünleri –istemeden de olsa– uluslararası değerinden çok daha fazla satmasına vurgu yapmak için bu kelimeyi seçtim. Yoksa kimse kimseyi aldatmıyor; böyle bir şeyi de iddia etmiyorum.

Vücut geliştirme, body building (kas geliştirme, vücut yapma), fitness (sağlıklı yaşam) ve zayıflama (kilo verme, yağ yakma) hakkındaki bu yazıda kullanılan telif haklarıyla korunan görseller: Noodles and Beef, slgckgc ve Rico-san Creative Commons lisanslarına uygun olarak kullanılmıştır.

Kesenizin En Harbi Dostu BodyTR.com Yazıyor

EHEM NOT: Bu yazı, halkımızı aydınlatmak üzere yazılmıştır. Amacımız, “bir durumu” protesto etmektir (bir şahıs ya da kurumu değil). Pahalı satılan ithal ürünler makul fiyatlara düşene kadar bu tutumumuz değişmeyecektir. Yüksek fiyatların sorumlusunun kim olduğu, şu aşamada bizi ilgilendirmiyor. Başta sporcuların kullandığı bu tip besin desteklerinin, en azından yurtdışı fiyatından iki kat pahalıya satılmasına bile razıyız. Yazıda adı geçen kişi ve markalar, yazıda gereksinim duyulan “ispat”ı sağlaması gerektiği için tamamıyla gerçektir ve bu yazıdan ötürü birilerinin ticareti zarar görüyorsa, gerçekten üzgünüz ancak –büyük bir kısmı yoksulluk sınırının altında yaşayan– halkın menfaati, kişi ve kurumların şahsi menfaatlerinden daha önemlidir. Düşünce ve ifade özgürlüğü çerçevesinde, yayın organımız vasıtasıyla halka ulaşıyoruz. Siz de bize destek vermek istiyorsanız veya karşı çıkıyorsanız, bu yazıya bir yorum ekleyin ve arkadaşlarınızla bu yazının adresini paylaşın.

Şimdi size, birçok kişinin bildiği ama protein tozu almak isteyen ağırlıklı kesimin bilmediği, tamamen yasal bir yöntemden bahsedeceğim, ancak şimdiden bir uyarı: Bu yöntemi kesinlikle yasadışı ticaret yapmak için kullanmayacaksınız, vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için düzenlenen kanunları suistimal etmek, bir çeşit küçük çaplı vatan hainliğidir. Bunu yaparsanız her çekirge gibi anca birkaç kere sıçrarsınız…

Şimdi konuya geçelim. Bildiğiniz gibi ülkemizde whey tozu, yani “peyniraltı suyu proteini” tozu hiç de ucuz değildir. Aslında, başka ülkelerde bu ürünler, bizde olduğundan çok çok daha ucuzdur.

Fakat çoğu insan, ucuza whey proteini almanın yolunu bilmediği için bir güzel kazıklanır. Üstelik aldığı ürünlerin kalitesi de yurtdışından gelenlere göre tartışmalara açıktır (menşeinin değişik olması ve bundan kaynaklanan olası kalitesizlik ihtimalleri şüphesi de cabası).

Örneğin, bugün ülkemizde en ucuz protein tozunu sattığını gözlemlediğim Yakamoz Gıda ve bu firmanın satış sitesi olan protein7.com sitesindeki protein tozu (Optimum Nutrition markalı Gold Whey adlı ürünler) fiyatları şu şekildedir (Güya indirimli fiyatlar, neyi indirmişlerse, kendi kendilerine piyasa oluşturup sonra da sözde indirimler yaratarak ürünlerini cazip kılmaya çalışıyorlar. Açık açık fiyat yazsalar da ortada bir indirim olmadığını itiraf etseler ya.):

En münasip (çok bilinen bir supplement markası) örneğimizin, yurtiçinde yasal olarak en ucuza satıldığı sayfalar:

[Fiyatlar, bu yazının yazıldığı tarih olan 27 Eylül 2010 tarihlidir, ilgili sitelere bu tarihte erişilmiştir.]

O.N Gold Standard Whey 2LBS (908gr) Duble Çikolatalı ürün 75 Türk lirası’dir (indirimsiz hâli 115 Türk lirası),
27 Eylül 2010 erişim tarihli kaynak site: http://www.protein7.com/news/index.php?s=urun-goruntule&id=101

O.N Gold Standard Whey (2273 gr) Duble Çikolatalı ürün ise 145 Türk lirası (indirimsiz hâli 190 Türk lirası.
27 Eylül 2010 erişim tarihli kaynak site: http://www.protein7.com/news/index.php?s=urun-goruntule&id=25

Gelin bir de bu ürünlerin yurtdışı fiyatına bakalım:

100% Whey Protein – Gold Standard 2 LBS (908 gr.) (Double Rich Chocalate) 11.29 Amerikan doları yani bugünkü kurla sadece 16 Türk lirası 65 kuruş.

100% Whey Protein – Gold Standard 5 LBS (2273 gr.) (Double Rich Chocalate) 39.99 Amerikan doları yani bugünkü kurla sadece 59 Türk lirası.
27 Eylül 2010 erişim tarihli kaynak site: http://www.amazon.com/gp/product/B000QSNYGI/ref=pd_lpo_k2_dp_sr_1?pf_rd_p=486540031&pf_rd_s=lpo-top-stripe-1&pf_rd_t=201&pf_rd_i=B001F5SD26&pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_r=0KJAPTQEJV7PDCRQ3SK3

İlgili sitelerin ekran görüntüleri


İşte, Türkiye’nin en ucuz firmasının bile size sunduğu SÖZDE indirimin ne büyük bir kazık olduğu gerçeği. Peki, bizler bu kazığı yemek zorunda mıyız? Yani, sizi bilmiyorum ama ben çok kolay para kazanan biri değilim ve eğer düzenli olarak protein tozu kullanacaksam bana bir ürünü neredeyse 3 katı fiyatına satıp da üstüne bir de “indirim yaptığını” iddia edenlerle uğraşmak istemem.

Ben, en son aldığım 5 LBS’lik whey protein tozunu iherb.com sitesinden aldım, açıkçası bu sitede Optimum Nutrition (ON) olmadığı için tercih etmedim ama sizi temin ederim ki Optimum Nutrition Whey Gold bile alsaydım yukarıdaki fiyatlardan alacaktım.

Türkiye’de Whey vb. Sporcular İçin Üretilmiş Özel Beslenme Desteklerinin Fiyatı Neden Pahalı?

Öncelikle, her ne kadar firmaların fiyatını eleştirsem de firmaları eleştirmiyor ve onları takdir ediyorum. Bu size bir tezat gibi gelebilir ama değil. Açıklayayım:

Firmaları –yüksek kâr peşinde koşanlar hariç– kınamıyorum. Ülkemizin mevcut piyasası, onları, ürünleri yüksek fiyattan satmak zorunda bırakıyor. Yani, eğer ben ya da siz bir firma kursaydık ve bu ürünleri satmaya başlasaydık, biz de Amerika ve Avrupa’ya göre oldukça yüksek olan fiyatlardan satmak zorunda kalacaktık çünkü ticaret yapıyoruz. Ticaret yaptığımız için kâr elde etmek zorundayız fakat bir de ithalat ve kurumlar vergisi falan da vereceğiz. Tüm bu masrafların üzerine diğer bütün işletme giderlerini de eklerseniz fazla bir alternatifiniz kalmaz ve fiyatları pek de aşağıya çekemezsiniz. Sonuçta, firmalar cephesinden baktığımızda onları suçlamıyoruz, aksine, bu ürünleri ülkemizde sattıkları için onları destekliyoruz.

Ancak sebep ne olursa olsun sonuç değişmiyor. Bu yazıda buna parmak basıyorum. Bu yazı, firmaların “neden yüksek fiyattan ürün sattıklarını” anlatan bir yazı değil. Bu yazı, ülkemizde bu ürünlerin yüksek satılmasından bahseden ve size daha ucuz satın alma yollarını gösteren bir yazı. Ortada böyle bir vakıa var, ben de bundan bahsediyorum. Ülkemizde bu ürünleri üretme imkânımız olsa veya vergi vb. giderlerde düşüş olsa veya firmalar “sürümden kazanacak” hâle gelseler, –bir ihtimal: firmalar kâr marjını düşürürse– bu ürünler biraz daha ucuzlar. Ancak, ürünler ucuzlasın diye topyekun yerli firmalardan alışveriş edersek de kendimizi “kazıklanmış” hissediyoruz ve bunun suçlusu firmalar değil.

Protein Tozu Nasıl Ucuza Alınır?

Evet. Mesaj, –biraz abartılı da olsa–esprili bir şekilde anlatılıyor ve gayet açık. Ancak reklamda, iki farklı marka vardı, bizim alacağımız ürünler ise tamamen aynı markalar; yani reklamda anlatılmak istenen benzerliğin ötesinde, bir aynilik söz konusudur bizim durumumuzda. Mesajımızı da verdiğimize göre, oldukça basit olan temel kurallarımızı sıralamaya başlayabilirim:

Ucuz (Whey) Protein Tozu Almak İçin Kural 1: Fiyatlar makul seviyelere inene kadar asla Türk firmalarından alışveriş yapmayarak.

Ucuz (Whey) Protein Tozu Almak İçin Kural 2: Hiçbir Türk firmasından alışveriş yapmayarak.

Ucuz (Whey) Protein Tozu Almak İçin Kural 3: Yurtdışından (güvenilir bir site aracılığıyla), yalnızca kişisel kullanımınıza yetecek kadar protein tozu ya da buna benzer sporcu ürünü siparişi vererek.

Ucuz (Whey) Protein Tozu Almak İçin Kural 4: Cuzi bir kargo ücretini kredi kartınızla ödeyip evinizde bekleyerek [Aldığım tüm ürünleri (Solgar markalı V2000 multivitamin ki ben bunu 15 dolara falan aldım ama Türkiye’de 90 liraya kakalıyorlar) + kreatin (creatine) + en iyi kalite balık yağı (Türkiye fiyatını söylesem inanmazsınız, bundan da iyi bir tasarruf sağlamış oldum) + Kompleks B vitamini + Twinlab Whey] kapıma kadar getirdiler. Aldığım ürünler 120 dolar tutuyordu ve 25 dolar kadar da kargo parası ödedim. Sonuçta ise 400 lira kadar bir tasarruf sağladım. Kaçınız 400 lirayı sokaktan topluyor?

Ucuz (Whey) Protein Tozu Almak İçin Kural 5: Satışını yapmamak kaydıyla, kişisel ihtiyacınız için alacağınız bu tip BÜTÜN ÜRÜNLERİ her zaman yurtdışındaki GÜVENİLİR sitelerden almak ve hiçbir Türk firmasına rağbet etmemek.

Eğer düzenli olarak protein tozu alan ya da almak isteyen biriyseniz bu basit ve etkili kuralları uygulayarak bir yıl içerisinde çok büyük tasarruflar sağlarsınız. Ancak asla ama asla satış amaçlı ürün getirtmeyin, başınız ağrımasın boş yere.

Her Türk vatandaşının alışveriş yapma özgürlüğü vardır ve kanunlarımızın belirlediği ölçülerde, ilgili makamların onayı bulunan bütün ürünleri yurtdışından getirtme özgürlüğüne sahiptir.

Tercih sizin, Türkiye’deki sözde en ucuz firmalardan alışveriş etmeye devam ederek kazıklanmak mı, yoksa yurtdışından en kaliteli sporcu beslenmesi ürünlerini ucuza temin etmek mi?

Bu yazımda, Türkiye piyasasındaki en ucuz satış sitesini ele aldım ve diğer satış sitelerine hiç girmedim, yani supplementler.com gibi siteler falan da aynı. Böyle sitelerden sürekli alışveriş yapmak için en ufak bir geçerli sebebiniz varsa lütfen yorumlarda paylaşın ve ben de öğreneyim.

Çevrenize sorun, kanunlara uygun olarak getirtilen ve amazon.com, iherb.com gibi güvenilir olan onlarca siteden alışveriş edenlerin ne büyük tasarruflar ettiğini göreceksiniz.

Hanımlar, bir sözüm de size: Bu sitelerde, sizin burada tonla para vererek aldığınız ürünleri o kadar ucuza satıyorlar ki, şaşarsınız.

Sözde indirimlere ve Türk sporcularını yalancıktan indirimlerle yolanlara kocaman bir hayır! Eğer sizin de protein tozu alan ya da almak isteyen bir tanıdığınız varsa ona bu yazıyı gönderin.

Yurtiçinden Sporcular İçin Üretilmiş Özel Beslenme Ürünü (Supplement) Alışverişi Yapmanın Faydaları

1) Ödediğiniz paranın küçük bir kısmı, ithalatçı firma aracılığıyla yurtdışına giderken, büyük bir kısmı ise yurtiçinde kalır ve kalan kısmın bir bölümü de firmanın ödediği vergi devletimizin kasasına girer.

2) Ödediğiniz parayla, yerli bir işletmenin ayakta durmasına katkıda bulunduğunuzu, bir ya da daha fazla vatandaşımızın bu işletmede çalışarak evine ekmek götürebildiğini ve bunda da sizin katkınız olduğunu bilirsiniz.

3) Acilen protein tozuna ya da benzeri bir ürüne ihtiyacınız varsa –böyle bir aciliyet de nasıl olur bilemiyorum ama– yurtiçindeki bir firmanın satış mağazası ya da ofisinden, ihtiyacınız olan ürünleri temin edebilirsiniz.

4) Aldığınız üründe bir sorun çıkması durumunda Tüketici Mahkemelerine başvurarak daha hızlı sonuç alabilirsiniz. Sonuçta, ilgili firma Türkiye’dedir.

Yurtiçinden Sporcular İçin Üretilmiş Özel Beslenme Ürünü (Supplement) Alışverişi Yapmanın Olumsuzlukları

1) Kazıklanırsınız.

2) Hem de aynı ürünü neredeyse 3 katı daha pahalıya alarak kazıklanmış olursunuz.

3) Alacağınız markanın, bütün ürünlerini ve aynı ürünün değişik varyasyonlarının (değişik aromalar vb.) pek azını bulabilirsiniz.

4) Kazıklandığınız için, supplement giderlerinden tasarruf edemezsiniz.

5) Kazıklandınız.

Yurtdışından Sporcular İçin Üretilmiş Özel Beslenme Ürünü (Supplement) Alışverişi Yapmanın Faydaları

1) Kaliteli ürünleri, kapınıza kadar teslim edilmek üzere ucuza satın alırsınız.

2) Düzenli olarak, sporcular için özel üretilmiş beslenme destekleri (başta whey) kullanıyorsanız, uzun vadede çok ciddi bir tasarruf edersiniz.

3) Sorunsuz bir alışveriş gerçekleştirirseniz –ki bu hiç de zor değildir– ürünlerinizi gerçek perakende bedelleri üzerinden satın almış olursunuz. Sonuç olarak: Kazıklanmazsınız.

Yurtdışından Sporcular İçin Üretilmiş Özel Beslenme Ürünü (Supplement) Alışverişi Yapmanın Olumsuzlukları

1) Bu ürünü alırken kullandığınız ve ülkenizde kazandığınız paranın tamamı, yurtdışına gider.

2) Az da olsa –alışverişinizi doğru bir biçimde tamamlamaya yetecek kadar– İngilizce bilmeniz gerekir.

3) Eğer İngilizceniz zayıf olduğu için güvenilmez bir siteden alışveriş yaparsanız ürününüz gelmeyebilir veya sorunlu bir ürün gelebilir. Ancak, milyonlarca dolar cirosu olan büyük şirketlerden alışveriş etmeniz durumunda böyle bir sorun yaşama ihtimaliniz neredeyse yoktur.

4) Kanunu size verdiği hakkı aşarsanız ürününüz gümrükte takılır ve çıkarmak için azımsanmayacak bir ücret ödemeniz gerekir. Bu sebepten, aldığınız ürünlerin nakdî değerinin 100 avroyu geçmemesine özen gösterin, eğer “garantici” bir tipseniz siparişinizin toplam bedeli 100 Amerikan dolarını aşmasın.

5) Eğer kendinizi akıllı zannederek –bazı insanların yaptığı gibi– aldığınız ürünleri kişisel kullanım için değil de satmak için alıyorsanız, yasalarımızı suistimal ediyorsunuz demektir. Vergisiz kazanç elde ediyorsunuz demektir ve er ya da geç bunun bedelini ödersiniz. Ayrıca, ürünü sattığınız kişiyi de aldatmış olursunuz ki, asıl büyük suç budur.

Ucuz Protein Tozu Almak Hakkındaki Son Sözüm

Sonuç olarak; en ucuz, en kaliteli whey protein tozu vb. bütün ürünleri yurtdışından getirtmenizi şiddetle öneriyorum. Dilerim ülkemde, bu ve benzeri ürünlerin, uluslararası piyasaya uygun fiyatlarda satıldığı günleri görürüm… Ancak o günleri görene kadar boş durmaya niyetim yok, elimden geldiği kadar bildiklerimi paylaşacağım.

İlerleyen günlerde –bir fırssatını bulunca– sizlere iherb.com ya d aamazon.com ya da başka sitelerden nasıl sipariş verileceğini ve oturduğunuz yerden nasıl tasarruf edeceğinizi anlatacağım. Bir müjdem daha var: İlerde, siz BodyTR okuyucularına, kaliteli protein tozlarını, yurtdışına kıyasla bile ucuz fiyatlarla nasıl satın alabileceğinizi anlatacağım.

Sağlık ve mutlulukla kalın.

21 Nisan 2011 Tarihli Önemli Not: Artık Ürün Getirmek Yasak!

Bu sayfadaki yazıyı bundan yaklaşık yedi ay önce yazmıştım ve bu yazı yayınlandıktan sonra pek çok tartışmaya sebep olmuştu. Aşağıda yorumlar kısmında bunların bir kısmı mevcut.

Bu yazı yayınlandıktan bir süre sonra yurtdışından getirilen gıda takviyelerine, yeni bir Gümrük Müdürlüğü genellemesiyle yasak konulmuştu. Konuyu araştırdığımda, ithalatçı firmaların Ankara'ya yoğun bir baskı yaptığını öğrendim.

Gerek sporcu gıdası getirten ithalatçılar gerekse de kozmetik ürünleri getirenler Bakanlığa baskı yaparak bu yasaklama genelgesini yaptırmışlardı.

Bu genellemeden sonra konu pek çok amatör sporcunun tepkisini çekti ve gerek Gümrük Müdürlüğü, gerekse de Bakanlık telefon ve faks yağmuruna tutularak uygulamanın durdurulması sistendi.

Bakanlık ise tüm bu başvurulara "yeni bir düzenleme getireceğiz" diye yanıt verdi. Herkes uygun bir düzenleme beklerken bugün düzenleme yapılmış ve yürürlüğe konulmuş.

Bu düzenlemeye göre yurtdışından eskisi gibi vergisiz olarak kişisel kullanım amaçlı gıda takviyesi getirmek yasaklanmış oldu, getirecekseniz bile vergisini ödemeniz gerekecek. Haberin detaylarını şuradan öğrenebilirsiniz: http://www.bodytr.com/2010/09/ucuza-whey-protein-tozu-nasil-alinir.html#comment-3193

Şu var ki, yıllarca pek çok internet satıcısı, dikkat edin, kullanıcısı değil, satıcısı diyorum, internetten sipariş verdiği ürünleri yurtiçinde satarak büyük ve haksız kazanç elde ediyordu.

Bu kişilerden birine bir sipariş verdiğinizde, kendi kredi kartıyla ürünü yurtdışından internet üzerinden sipariş ediyor fakat fatura adına ve ürün teslim adresine siparişi veren müşterisinin bilgilerini giriyordu.

Bu sayede kendi adı Gümrük Müdürlüğü'nde görünmüyor ve herhangi bir yasaklama getirilemiyordu, sürekli farklı isim ve adreslere gelmiş ürünler gözüküyordu (eskiden de bir tek ismin üst üste sipariş vermesi yasaktı).

Bu suistimalin yanı sıra sizin gibi, benim gibi bireysel ve masum kullanıcılar da vardı. Yani biz devleti dolandıran tüccar müsveddeleriyle aynı kefeye konmuş olduk artık. Devlet, ne yazık ki bir çözüm bulmak yerine kökten yasaklama yoluna gitti.

Elbette kökten yasaklanması ithalatçıların işine geldi, çünkü onlar için, yurtdışından ucuza ürün getiren tüccarmış ya da sıradan dürüst bir vatandaşmış önemi yok. Onlar kendilerince haklı olarak, mallarını almak isteyen herkese kendileri satış yapmak istiyorlar…

Peki şimdi ne yapacağız Sevgili BodyTR okurları? Şimdi, yeni düzenlemede yurtdışından getirilen bu ürünler vergiye tabi olduğuna göre, bu sefer de vergisini ödeyerek ürün alacağız ve bakacağız, yurtiçi fiyatından ne kadar ucuza geliyor. 150 avroyu geçmeyen gıda takviyelerimizin kargo parası ve vergisini ekleyince bile yurtiçi fiyatından kayda değer farkla ucuza geliyorsa size bunları anlatacak ve yöntemlerini öğreteceğim.

Yok eğer istediğimiz fiyat farkını yakalayamazsak elimizin taşın altına sokacak ve ucuz sporcu ek besini satın almanız için uygun bir firmayla işbirliğine gideceğiz.

Eğer bunu yaparsak hem biz komisyon alacağımız için site olarak bir miktar kâr elde edeceğiz, hem de sizler ucuza ürün alacaksınız. BodyTR gibi, halka hizmet amacıyla kurulmuş ve imkânları dâhilinde umut vadeden sporculara destek olmayı arzulayan bir site olarak biz yine sizler için çalışacak ve er ya da geç bu konuda da sizlere desteğimizi sunacağız.

loading...

Yorumlar

208 Yorum - "Ucuza (Whey) Protein Tozu Nasıl Alınır"

Bildir

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
berkant
6 yıl 2 ay önce

öncelikle paylaşımınız çok güzel kendi adıma teşekkür ederim 2 sorum olacak ilki amazondan alışveriş nasıl yapabileceğimizi bize en kısa sürede anlatmanızı bekliyeceğim ikincisi verdiğimiz siparişler elimize kaç günde ulaşıyor bu konularda beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Ben daha önce Amazon veya Ebay kullanmadım çünkü kargo ücretleri pahalı geldi. iherb’ün ise uygundu ve onu kullandım, sorunsuz geldi. İlerde bunları anlatacağım.

cemil
4 yıl 9 ay önce

ben de bodybuilding.com dan aldım amino asit gümrüğe kadar geldi ondan sonra gelmedi sonuçta tüm param gitti

Mehmet oguzcan
6 yıl 2 ay önce
Kucuk bir ekleme yapmak istiyorum, universite yillarimda bir iki kez bu tur urunlerim posta gumrugunde takilmisti, saatlerce yalvarmak zorunda kalmistim , el koyma nedeni olarak yurt disindan bu tur gida icerikli urunlerin ya yasal yoldan bir sirket olarak vergisini odeyip ithal etmelisin yada biri yurt disindan sana hediye olarak yollamali kutunun icinden fatura cikmamali seklinde uyari aldiktan sonra, bana gelen paketi o  seferlik vermislerdi ama epey ugrasmistim, yabanci firmalar mutlaka icerisine fatura vb ekliyorlar ve bu durumda urune el koyulabilme İHTİMALİNİ arttiriyor, Simdi bu yazidan sonra eminim bu yoluda kapatmak icin tr deki firmalar ellerinden gelen baskiyi gumruk postalari uzerinde… Read more »

Mehmet abi, artık eskisi gibi sorun yaşanmaz sanırım, son düzenlemelerle birlikte. Bir insan, sürekli değil de makul zaman aralıklarıyla ve kanunun izin verdiği ölçüde getiriyorsa bir sorun çıkartacaklarını sanmıyorum. Ancak yine de çıkarsa hakkını ararsa, ve herkes bunu yaparsa, gümrük görevlileri -eğer söylendiği gibi- baskılara göre tavırlarını değiştiyorsa bile bunu sürdüremezler.

HeavyDuty
6 yıl 2 ay önce

Hammaddeler sitesi tekrardan açık protein tozu satmaya başladı. Fakat 40 lira fark var eskisine nazaran. Sanırım diğerlerinin tercih edilmesini arttırmak maksatlı bir fiyat bu.

Hammaddeler ilk zamanlar uygun fiyattan konsantre whey satıyordu. O günler çook geride kaldı. 🙂

Ali A.
6 yıl 2 ay önce

ben bişeyi merak ediyorum. ülkemizdekilerle aynı ürünler olduğunu söylediniz ama sonuçta ne kadar güvenebiliriz ürünlerin içeriğine. mesela domuz ürünü katılmış olma riski varmıdır böyle sitelerden alacağımız besin takviyelerinde? bu konuda beni bilgilendiriseniz çok mutlu olurum şimdiden çok teşekkürler.

HeavyDuty
6 yıl 1 ay önce

Sevgili kardeşim ;
Bu tarz ürünler de özellikle yazıda belirtilen protein tozlarında önemli bir hususta yağlardan arındırılmış olmasıdır. Her firma her ürününde ne kadar az yağ elde ederse (0.1 gibi) o kadar başarılı saymaktadırlar ürünlerini. Ayrıca bu ürünler peynir altı suyundan yapılmaktadır. Böyle bir besinden domuz yağının çıkması imkansız. Diğer ürünlerde (creatin, n.o) vb  yukarıda dediğim gibi domuzla alakasız amino asitlerden edilmişlerdir.

Ali bey merhaba,
Whey ürünü için konuşursak, büyük markaların hiçbirinde böyle bir risk olmaz çünkü whey’de, domuz ya da bir domuz ürününden elde edilebilecek bir şey yok.

İçinde, domuz mamulü bulunma ihtimali olan bir besin takviyesi ise, ülkemizdekiler kadar güvenlidir. Çünkü ülkemizde, bu tip besin takviyelerinin tamamı yurtdışı menşeilidir. Yani, risksiz ürünleri de riskli ürünüleri de yurtdışında almanız daha akıllıca bir tercih olacaktır.

araphakan
6 yıl 1 ay önce

zaten türkiyeden almış olduğun butun suplementler yurt dışından gelmekte

biyologcem
6 yıl 1 ay önce

teşekkürler.
nasıl alışveiş yapılacağına dair ayrıntılı yazınızıda heyecanla bekliyorum.

lia
6 yıl 1 ay önce

Sanırım ben de kazıklananlardan biriyim . Hem de 2 defa …

araphakan
6 yıl 1 ay önce

ben çok kazıklanmışım agalarr. bende sabırsızlıkla senın önereceğin bilgileri bekliyorum

engın
6 yıl 1 ay önce

nekadar kazıklandın dostum.

doobi
6 yıl 1 ay önce

Hocam çok güzel açıklamışşsın nası alışveriş yapıcağımızı da anlatırsan süper olur aydınlattığın için teşekkurler

Tanju Ballı
6 yıl 1 ay önce

Merhaba, ben Whey amino asit kullanıyorum ancak protein ihtiyacımı süt,yumurta ve bol tavuktan elde ediyorum. Yani sadece yıkım olmaması için amino kullanıyorum. Bir sitede okudum, diyor ki: Normalde bu spor bırakılırsa kaslar sadece küçülür ama sarkmaz, fakat amino ve protein kullanılırp da bırakılırsa o zaman sarkar. Bu konu hakkında birkaç satır aydınlatıcı bilgi verir misiniz? Benim yaptığım program nasıl onun hakkında da fikir beyan ediniz lütfen:(tavuk,süt,yumurta+amino hakkında)

Tanju bey merhaba, Profesyonel sporcular için bile aminoasit kullanımı “şart” değilken, herhangi bir amatörün aminoasit kullanması şart olmadığı gibi, çok gerekli de değildir. Gelişim için hiçbir sentetik ek besine muhtaç değiliz. Belki gelişimi biraz hızlandırmak ya da fazlalaştırmak için ek besin kullanılabilir ki bu da ayrı bir tartışma konusudur. Ancak! Protein tozu veya aminoasit kullanarka yapılan kasların “sarkacağını” iddia etmek için bilimsel verilere ihtiyaç vardır. Bu iddiayı ortaya atan ve internette yayılmasını sağlayan kişi Dr. Ümit Hazar adında biridir. Doktor olduğunu söyleyen bu kişi gerçekten doktorsa, böyle ipe sapa gelmez konuşmaları yapmadan önce iki kere düşünmesi gerektiğini bilmeliydi. Şahsen, ek… Read more »
berkan ceylan
6 yıl 1 ay önce

Arkadaşlar ben bir kaç defa İherb’den alış veriş yaptım. aşağıdaki lınk sayesinde herşeyi açıklamış nasıl sipariş vericeğini, hangi kargonun seçilmesi gerektiğini anlatmış..

Editörün Notu: Verdiğiniz link, kolay okunur olmaması (göz yorması) ve resimlerin de açık olmaması sebebiyle yayınlanmamıştır.

Turgut ünal
6 yıl 1 ay önce

Buyrun arkadaşlar nasıl iherb’den sorunsuz ve ucuz yolla alışveriş yapılacağı bu vericeğim Lınkte anlatılmış. ben konuyu burda gördükten sonra ingilizcem olmadığı için bu Lınk yardımıyla Twinlab whey protein’ imi, cretinimi aldım.
http://iherb-.blogcu.com/ucuz-protein-ve-amimo-asit-alisveris-rehberi/9030958

Bodytr sitesine çok teşekkür ederim bizleri aydınlattığı ve sporcu Besinlerini fahiş fiyatlara satan sözde dısturubutörlerden kurtardığı için..

MUSTAFA
6 yıl 1 ay önce

selam
Spora basladıktan ne kadar zaman sonra proteın alınmalı & hacımı zayıf olan ınsanlar kullanmalımı

gürcan
6 yıl 1 ay önce

Suplement fiyatları hakkında yazılanlar doğru. Geçen sene amerikadaydım. Orada bulunduğum süre içinde bu ürünlerin fiyatları hakknıda çok araştırma yaptım. Enteresan şeyler gördüm. Mesela GNC nin ürünleri genelde Türkiye ile aynıydı. Ancak omega 3 ve vitamin haplarında oldukça bize göre düşük fiyatlar vardı. Mesela 1200 mg lık 22o adet içeren bir kutu omega 3 hapını 7 dolara almıştım. Ben de tabi son kullanma tarihi ve domuz meselesine dikkat ederek önümüzdeki 3 yıllık ihtiyacımı aldım. Ancak Whey protein fazla getirmedim haliyle :))).

baldur
6 yıl 1 ay önce

amazon.com’dan türkiye’ye bu gıdaları getirebilmemiz mümkün mü acaba? ben amazon.com sadece dvd ve kitap gönderimi yapıyor diye biliyorum türkiye’ye? yanlış mı biliyorum acaba?

Amazon’dan gelse bile onun kargo ücreti uygun değil, Baldur. Iherb kargo açısından daha uygun.

baldur
6 yıl 1 ay önce

teşekkürler cevap için. yorumlar da hep iyi zaten iherb hakkındaki.

silezen
5 yıl 9 ay önce

ben de amazon Türkiye’ye göndermiyor diye biliyorum

Hüseyin
6 yıl 1 ay önce

kaliteli protein tozlarını, yurtdışına kıyasla bile ucuz fiyatlarla nasıl satın alabileceğinizi anlatacağım.

Merakla bekliyoruz ne zaman anlatıcaksınız ?

Hüseyin bey merhaba,
Sitemizi takip ediyorsanız çok sık ve fazla yazı yayınlamadığımızı, yetiştiremediğimizi göreceksiniz.
Yurtdışına kıyasla bile ucuz protein almanın yolu, özünde şudur: Birkaç kişi birleşip toptan izole whey tozunu yasal yollardan almak ve paylaşmaktır.

Umarım merakınız bir nebze olsun gitmiştir.

Hüseyin
6 yıl 1 ay önce

Yani Türkiyede satılan protein tozunu herhangi bir salondan arkadaşımla bir olup whey tozunu alın ve ortak kullanın diyorsunuz?

Ancak burada ortak kullanımdan dolayı herhangi bir sorun olmazmı onu merak ediyorum. Yani sen az içtin ben fazla içtim vs toz ortak olarak salonda kalıcak diyelim, ama kullanılan miktara göre verilen fiyat aynı olmazmı yani avantajı yitirmiş olmazmıyız? Ben yurt dışından sipariş verebilirim ancak kesin olarak geleceğini sanırım kimse garanti edemez bana yanılıyormuyum?

Hayır. Yazıdığımı tekrar okumanızı öneririm.
Ben, öncelikle, bu yazımda nasıl ucuza whey vb. ürünlerin alınacağını açıkladım. Herhangi bir “tek” kişi, bu şekilde ürün alırsa zaten güvenli ve ucuz yoldan alacaktır.

Ancak, yazımda bahsettiğim gibi, “yurtdışı perakende fiyatlarından bile daha düşük” fiyattan ürün alabilmek için, birkaç arkadaş birleşerek, yasal bir şekilde 50-100 kiloluk whey getirtilmelidir. Bu whey’ler, kilo kilo paylaştırılır, sorun morun kalmaz.

Son bir kere daha tekrar ediyorum: Benim gibi birçok kişi, yurtdışında perakende ürün siparişi vermiş ve sorunsuz getirtmiştir. Getirtmeye de devam edeceğiz. Ürünlerin geleceğini bize devletimiz garanti ediyor, bu bizim yasal hakkımız.

emre
6 yıl 1 ay önce

Bende gelecek yazıları merakla bekliyorum.Bu arada benim aklıma bi şey takıldı bu yurtdışından sipariş ettimiz ürünleri kredi kardı degilde havale ile ya da benzeri bir şekilde ödeyebiliyormuyuz

Bildiğim kadarıyla, hayır. Kredi kartıyla ödemeyi yapıp kapınıza getirtiyorsunuz.

turan
6 yıl 1 ay önce

paylaşım için çok teşekkür ederim peki kredi kartı tl hesabımı yoksa dolarmı olmalı

Bildiğim kadarıyla kredi kartların zaten öyle bir seçenek yok.
Ben, yurtiçinde kullandığım kredi kartımla alışveriş yapmıştım. Otomatik olarak TL’den Amerikan dolarına çevrilip kredi kartınızdan çekiliyor.

6 yıl 17 gün önce
Herkese Merhaba, Yakamoz Gıda’nın yetkilisiyim. Üstteki yazıda tarafımıza atıfta bulunulduğu için yazıyorum. Müsadenizle çorbada bizim de tuzum bulunsun. Türkiye’deki fiyatlar yurtdışına göre ithal üründe çok pahalı. Bu hep böyle olmuştur. Sadece gıda takviyelerinde değil. Herşey’de bu böyledir. Arabalardan pay biçin. Bunun iki nedeni var. Birincisi ülkemizde uygulanan ithalat prosedürü. Dünya’nın hiçbir yerinde olmayan tuhaf uygulamalarımız var bizim. Bunları burada uzun uzun yazacak değilim ancak şunu bilin ki mesela Amerika’da ticaret yapıyor olsam %15 maliyetle getirebileceğiniz bir ürünü Türkiye’ye en iyi ihtimalle %70 ile getirebiliyorsunuz. Ve sadece maliyeti karşılamaya razı olmanız da yetmiyor. Oldukça karışık ve çoğu zaman ciddi sinir bozucu… Read more »
Ramazan bey merhaba, “Bu yazıyı buraya ilk yazışım. Yayınlanacak mı göreceğiz. yoksa ben bunu buraya yorum yazan her kişiye özel mesaj olarak göndereceğim.” demişsiniz ama hiç gerek yoktu. Bodytr olarak sansür gibi bir uygulamamız hiç olmadı. Ayrıca, sizin buradaki herhangi birine özel mesaj yollama imkânınız bulunmamaktadır. İddialarınıza gelince: Hafızanız sizi yanıltıyor ya da siz bizi yanıltmaya çalışıyorsunuz. Çünkü, size yapılan teklif, bu yazının yayınlandığı tarihten en az iki ay öncedir. Size yapılan teklif, ucuza supplement satan bir başka firmaya daha yapılmıştır (onlar ise kabul etmiş fakat komisyon yüzdesinde anlaşamamıştık). Size ve o firmaya yapılmasının tek sebebi vardı, o da şuydu:… Read more »
6 yıl 17 gün önce
İlşad Bey, yazınızda bizim sözde ucuz sattığımızı yazdınız. Ben hangi fiyata ne şekilde hizmet sunduğumuzu cevaben ilettim. Ister Amerika’dan sipariş verin ister başka yerden alın, Protein7’nin fiyat ve hizmet kalitesini hiçbir yerde bulamazsınız. Durum böyleyken kalkıp bizden ürün almış insanlara nasıl “kazıklanıyorsunuz” diyebiliyorsunuz? Madem okuyucalarınızın menfaatini bu kadar düşünüyorsunuz, o halde ne diye okuyuclarınız üzerinden kazanmayı amaçladığınız “komisyon” derdindesiniz? Siz kendi eleştirdiğiniz açgözlü mantığı birebir uygulayan birisiniz. Samimiyetiniz, komisyon ücreti kadar. “bu yazının sebebi bu olaydır. İzzetinefsime dokunan bu olay, bu yazıyı daha erken yayınlamamı sağladı. ” Bu kadar işte samimiyetin! Sana aradığında, ilgileniyorum deseydim ve sen bu işten komisyon… Read more »
Ramazan bey, Bir noktayı yine kaçırmışsınız. Buradaki yazının, “komisyonla” ilgisi olmadığını açıklamıştım, siz hâlâ komisyonla ilgisi varmış gibi yazıyorsunuz. O komisyon teklifi, bugün hâlihazırda uygulanan bir sistemdir ve şu an sitemize benzer bir teklif yapılmıştır. Dünyada da bunun pek çok örneği vardır. Yine tekrar ediyorum: Buradaki yazının, bizim komisyon usulü çalışma teklifimizin reddedilmesiyle hiçbir alakası yok. Buradaki yazı, ikinci görüşme sonucu yayınlanmıştı, o görüşmeden birkaç gün sonra. Neydi o görüşme? Ben size, “elinizdeki sporla ilgili yazıları (ki siz bunları yurtdışından aldınız) bize verin, yayınlayalım. Yazıları yayınlarken de yazıları sizden aldığımızı belirtelim ve üstelik başka şekillerde de tanıtımınızı yapalım. Çünkü sizden… Read more »
Ramazan Ceylan
6 yıl 16 gün önce

Kaliteli hizmet: 12 ay vade farksiz ücretlendirme, ayni gün teslimat imkani, promosyonlar, Havale ücreti ödemek zorunda kalmadan ekstra %7 indirim ve ikiyüzlü aracilara komisyon vermeden son kullaniciya en iyi fiyati sunma imkani. Madem kazik attigimizi düsünüyordun neden bizi arayip isbirligi teklif ettin?

1) Kredi kartından taksit denilen şeyin ne olduğunu biliyorsunuzdur ama ben bilmeyenler için işin özünü yazayım: “Kredi kartından, taksitsiz alım yapmışsınız gibi, ürünün bedelinin tamamı çekilir. Sadece ödemelere taksit taksit yansır. Basit bir bankacılık hilesi diyebileceğimiz bir olaydır. Herhangi bir kıymetiharbiyesi yoktur. 2) Aynı gün teslimat yapmıyorsunuz. Sadece, İstanbul için alımlarda bunu gerçekleştiriyorsunuz. Ancak türkiye’de, İstanbul’dan başka 80 il daha var. 3) Promosyonlarınızın da maddi açıdan bir anlamı yok. Ben sizden alacağım ürünü, 100 lira daha ucuza alabiliyorsam, o ürünü sizden 100 lira daha pahalıya alıp 10 lira bile etmeyen eşantiyonlara sevinemem. 4) İndirim var mı ki bir de fazladan… Read more »
Ramazan Ceylan
6 yıl 15 gün önce
ikidir niyetimi asla ögrenemeyeceksiniz diyorsun. niyetin belli be arkdasim : ) cok sey yaziyorsun ama ici bos seyler yaziyorsun. 1 – kredi karti taksitlendirmesi, fiyat ne olursa olsun banka tarafindan bedava yapilan bisey degildir. yani o hizmet sunuluyorsa onun bir maliyeti vardir. diger firmalar bunu fiyata yansitirlar. biz türkiyede en ucuz fiyatlari sunan firma olarak bile bunu fiyata yansitmiyoruz. bu güzel bir hizmettir arkadasim. gercek kiymetten uzak bir uygulama diyorsan o senin ekonomi bilmezligin. Sana matematik ve muhasebe dersini kim verdiyse, telef etmis seni. 2 – Evet Istanbul icin gecerli. Bunu da yaziyoruz zaten. Istanbul ici ayni gün teslimat kolay… Read more »
Ben kimseye bodybuilding.com’dan Optimum marka ürün alıp Fedex’le getirmesini tavsiye etmedim. Diğer konular hakkında da daha fazla açıklama yaparak konuyu uzatmak istemiyorum. Ben burada yazımı yayınladım, insanlar takdir edip gereğini yaparlar. Ben daha fazla polemiğe girmek istemiyorum. Bırakalım insanlar benim “arka cebimdeki vicdanımı” da görsünler, hangi ürünün nerede ucuza olduğunu da. Benim bir kuyruk acım yok ve olamaz da çünkü bir zarar görmedim sizden. Ben sadece sizin nezaketsiz tutumunuza bir cevap verdim. Dikkat ederseniz, ilk yorumunuzdan beri “ikiyüzlü”, “menfaatçi” vb. şeyler söylüyorsunuz ama ben karşılık vermeye tenezzül bile etmiyorum bu tip söylemlerinize. Bu yazı ortada, sizin başka siteleri karıştırarak yaptığınız… Read more »
Ramazan Ceylan
6 yıl 14 gün önce

Yine cok sey yazip aslinda hicbir sey dememissin. Sen hayatindaki her isi böyle yapiyorsan vay haline. Halbuki ben senin iddia ettigin herseye madde madde cevap verdim. Ama sen benim sorularima karsilik sadece -bunu asla ögrenemeyecegiz – gibi ikinci sinif ucuz kacamak yanitlar veriyorsun. Kuyruk acisi olan ikiyüzlü birisin. Matematik ve muhasebe bilmedigin anlasildi. Bakalim hukukla aran nasil? Yazdigin yazidaki hatali ve kasti yönlendirmelerin hukuki anlamda yaptirimlari var. Sirketimizle ilgili gercek disi ve yaniltici bilgiler veriyorsun ve ayrica insanlari TR vergisi ödenmemis ürünleri almaya tesvik ediyorsun. Bunun icin karsi karsiya gelecegiz yakin zamanda sevgili ILSAD ÖZKAN. Sana da iyi bayramlar!

Ramazan efendi, Edep sınırlarını daha fazla zorlama. Biz de sizin gibi ve her insan gibi sinir sahibiyiz nihayetinde. Sen, sitemize dava tehdidinde bulunan 5. kişisin. Henüz kimsenin bir şey açtığını görmedik ya, istediğinizi yapın. Burası özgür bir hukuk devleti. Bizim matematiğimiz de hukukumuz da iyi evelallah, ne yaptığmızı ve yazdığımızı biliyoruz. Yargı da bunu görecektir ama bi türlü göremeyen birisi varsa o da sensin… Neyse… Sanıyorum bu tartışmada kuyruk acısı olan bir taraf var ama taraf benim tarafım değil. Lütfen, hakaretvari sözlerinizi gidip savcılığa falan yapın, şikâyetinizin kuvvetini artırır belki. Hayatınızda ve işinizde başarılar diler; asabiyetten uzak, sağlıklı ve mutlu… Read more »
Ramazan Ceylan
6 yıl 14 gün önce
Kimseye kuru laf etmem. Sen durduk yere, keyfi olarak bizim hakkimizda yalan yanlis ve yaniltici bilgi veriyorsan ve müsterilerimize enayi diyebiliyorsan -ki fiyatlari ve sartlari ayrintilariyla döktüm yukariya, onlara verebildigin tek bir cevap yok!- bunun bir yaptirimi olacak sana.Seni kimler dava etmekle tehdit etti bilmem. Benimkisi tehdit degil. Senden karsiliginda bisey yapmani veya yapmamani istemiyorum ki tehdit olsun (Burdan kelimelerin anlamlari itibariyle Türkce Dil Bilgisi konusunda da vahim durumda oldugun anlasiliyor). Hem kendi hem müsterilerimizin yasal haklarinin takipcisiyiz diyorum ve bununla ilgili hukuki anlamda görüsecegiz seninle. Sen sadece delil unsuru olacak yukaridaki yaziyi lütfen kaldirma veya degistirme yeter bize. Ha… Read more »
ayberk
6 yıl 11 gün önce

kim haklı belki tartışılabilir ama Ramazan Bey pazarlama şirketi yöneten biri olarak uslubunuza bence dikkat etmelisiniz.
oldukça itici bir tarz haklı bile olsanız uslubunuzla kesin kaybedersiniz.

6 yıl 10 gün önce

Merhaba, üslubum 3. bir kişi olarak size rahatsızlık verdiyse üzgünüm. Bize haksız ve yanlış yere “kazık atan firma” ve müşterilerimize “enayi” denilebiliyorsa ve bu yazıyı yazan kişi bunu yazmadan evvel bizimle bağlantıya geçip, üyelerini bize yönlendirmek karşılığında bizden komsiyon talep etmiş ve fakat kabul görmedikten sonra bu yazıyı yazmışsa, bu üslubu sonuna kadar haketmiştir! Üslup elbetteki önemlidir ve dikkat edilmesi gerekir ancak ondan evvel şerefli ve ahlaklı tutum ve davranış gelir. Ahlaksızlığın ve haksızlığın olduğu yerde üslubu koruyamamış olabilirim. Bunun için de sadece 3. şahıslardan özür diliyorum.

Bilinmeyen
6 yıl 10 gün önce
Ramazan Bey, Kimi ürünlerde dediğiniz doğru olabilir ama her üründe bu geçerli değil maalesef… Mesela vitaminshoppe.com adlı sitede 2 adet 2 pound’luk (4 poundluk yoktu,olsa daha düşük bir fiyat olabilirdi) 0Optimum Caseine aldığınızda kargo dahil fiyat 129,55 liraya denk geliyor…(tanesi 24,88 dolar) Oysa siz 4 poundluk aynı ürünü 200 liraya satıyorsunuz.(70 lira fark az mı?) Siz bu ürünlerin distribütörü olduğunuz için muhtemelen üreticisinden oldukça düşük fiyatlara temin ediyorsunuz. Olayın üzerine bunu da ekleyince sattığınız fiyat aşırı derecede yüksek değil mi yani? Eğer kargo ücretlerinin biraz daha uygun olduğu bir yurtdışı  site bulunursa bu fiyatlar daha da düşer.Maalesef ürün değil ama… Read more »
6 yıl 10 gün önce
Merhaba, Evet bu her üründe geçerli değil. Bunun da muhtelif nedenleri var. Casein’i örnek verdiğiniz için onun üzerinden konuşalım. Casein malum, süt eldesi bir ürün. Bu tür ürünlerle ilgili olarak özel vergi uygulamaları var içerğindeki süt yağı – süt proteini oranına bağlı olarak değişir. Bunun adı Tarım Katkı Fonu. Bu üründeki mali yükü %100 Whey’e göre 3 kat daha fazla. Ürünün fiyatının yüksek olmasının sebebi budur. Bunu Gümrük mevzuatına vakıf ehil bir kişiden teyit edebilirsiniz. Bunun dışında şunu da söylemiş olayım; yurtdışındaki internet fiyatlarıyla yurtdışındaki mağaza fiyatları ve üreticinin kendi tavsiye ettiği perakende fiyatlar arasında ciddi fark var. Fiyatın genel… Read more »
Bilinmeyen
6 yıl 9 gün önce
Ramazan bey tekrar merhaba, Ben başka bir forumda supplement işi ile uğraşan firmaların vergilerin düşürülmesi v.s. konusunda ne gibi girişimlerde bulunduklarını sormuştum ve hiçbir cevap gelmedi… Bu işle hali hazırda uğraşan firmaların biraraya gelip toplu şekilde hareket etmeleri gerektiğini düşünüyorum. Siz bir girişim başlatın binlerce sporcudan imza toplamak bizden olsun. Eğer bu ülkenin yetkilileri sporcusunu desteklemek adına bunu yapmıyorsa onlara yazıklar olsun. Bu ülkede pırlantadan vergi alınmıyorsa bu ürünlerden de alınmayabilir…İlla alınacaksa da bu ufak bir rakam olabilir. Siz yeter ki birleşip bir girişim başlatın ve bunu ısrarla sürdürün. Bunu sadece Yakamoz Gıdaya söylemiyorum, bütün firmalara söylüyorum. Amerika’da milyar dolarlık… Read more »
6 yıl 9 gün önce
Tekrar Merhaba, Bu sadece İthalatçı firmaların biraraya gelerek çözebilecekleri bişey değil çünkü ithalat prosedürü bütün işlenmiş gıda maddelerinde aşağı yukarı aynı ve hepsini kapsıyor. Eninde sonunda değişmek, dengelenmek zorunda. Şöyle düşün; Türkiye’de ithal hangi ürün ucuz ki gıda takviyeleri olsun. Dünya’nın en pahalı benzini, doğalgazı, elektriği, interneti, eti vs. bizdeyken ve biz Türk milleti olarak buna cok fazla sesimizi çıkarmazken, bizlerin sporcu gıdası ithalatçıları olarak kalkıp özel uygulama istemesi çok fazla itibar görmeyecektir. Çok fazla faktör var. Mesela, Avrupa’da veya Amerika’da ithal ürün KDV’si bizdeki gibi mal gümrükteyken peşin ödenmez. Satılmamış malın KDV’sini peşin olarak ödemek zorundasın. Mal satılmadığında üzerine… Read more »
semih
6 yıl 17 gün önce

iherb.com sitesinden yaptığım alışveriş kaç gün sonra elime geçer acaba.yazdığımız adrese mi geliyor yoksa başka bi yerden mi alıyoruz.

Yazdığınız adrese geliyor. Ayrıca, kargo takip numarasıyla, kargonuzu saat saat, adım adım takip edebiliyorsunuz. Detaylı yazımda bunu açıklayacağım.

semih
6 yıl 16 gün önce

anladım peki ben hangi protein tozunu alıcam sitede çok çeşit var vucut geliştirme yapıyorum 2 ay oldu başlayalı orda birsürü var hangisini tercih edicem?

semih
6 yıl 16 gün önce

peki hangi wheyi seçeceğim ben birsürü çeşit var hangi protein tozunu alacağım.

semih
6 yıl 16 gün önce

ya iherb.com’DA birsürü protein tozu var hangisini sipariş edicez?

Ben, yazımda da bahsetmiştim. Twinlab aldım, resmi var yazıda. Size de bunu öneririm iherb’den alıyorsanız.

necmi
6 yıl 15 gün önce

iherb teki ürünler gerçekten çok ucuz sahte olma ihtimali varmı?Birde alacağımız ürün yasal yollarla ülkemize giriyormu gümrük vs. işlemlerle karşılaşma ihtimali var mı şimdi diyeceksiniz yazdık ya yok öyle birşey ama bazıları yasal yollarla girmiyor bunlar gümrükten diyor cevaplarsanız sevinirim?

Necmi bey merhaba, Iherb’deki ürünler ucuz değildir, gerçek perakende fiyatlarından satılmaktadır. Biz bu ülkede aynı ürünleri almak istediğimizde uçuk fiyatlar görüyoruz. Durum bundan ibarettir. iherb’deki ürünlerin sahte olma ihtimali yoktur. Iherb, köklü bir şirkettir ve 12 yıldır internet üzerinden satış gerçekleştirmektedir. Burayı, ülkemizdeki gittigidiyor veya hepsiburada gibi sitelerle benzeştirmeyin. Gittigidiyor tarzı yerlerde, kullanıcılar ürün satar; iherb ise, ürünleri kendi satar ve sattığı her ürüne kefil olur. Sattığı ürünlerin faturasını size yollar. Ülkemizin gümrük mevzuatına uygun olan ve Türkiye’de hâlihazırda resmen satılan her ürünün girişi serbesttir ve 100 avroyu (sanırım şimdi 150 euro olmuş) aşmadıkça ürününüze izin verirler. Ancak, bu ürünleri… Read more »
fesih
6 yıl 15 gün önce

Bende durumu merak edip daha önce alışveriş yaptığım optimuma sormuştum cevap olarak bu ürünler yasal yollarla ülkemize girmez sonra sıkıntı yaşarsınız tarzı birşey denmişti çok garip yav herkes ayrı telden çalıyor kime inanacağımızı şaşırdık şöyle bi 5-10 siparişi verse iherb ten gelen siparişin resmini çekip gösterse varya iş biter…

Hangi durumu merak edip, hangi soruyu sormuştunuz ve hangi cevabı almıştınız acaba?

fesih
6 yıl 15 gün önce

iherb teki ürünlerin durumunu ,getirtmenin herhangi bir sıkıntısının olup olmayacağını, fiyat farkının nedenlerini sormuştum onlarda gümrükten yasal yollarla geçmeyeceğini söylediler..dediğim gibi şöyle bi 5-10 kişi siparişi verse iherb ten gelen siparişin resmini çekip gösterse olay tamamdır…

Fesih tekrar merhaba, Yeni bir yorum yazmak yerine, bir önceki yoruma eklemeliydin bu yazını.Neyse. Ben iherb’ten ürün aldım, bir dahaki siparişimde de adım adım sizlere anlatıp gelen ürünlerin de fotoğrafını göstereceğim. Sana da tavsiyem: Başkalarının çekeceği fotoğrafları beklemek yerine kendin sipariş ver ve fotoğrafları kendin ekle bizim forumumuza. Gördüğün gibi uzun uzun açıklayıp yazdım. Sen daha en temel yasal haklarından şüphe duyan biriysen ve ortama güvenmek için başkalarından gelecek şeyleri beklersen… Daha çok beklersin. Iherb’ten bir kutu Twinlab Whey Protein siparişini ver, zaten sana sipariş numaranı falan veriyorlar o da yetmiyor kargo takip numarası veriyorlar. Bayramdan sonra, bir önceki siparişimin… Read more »
fesih
6 yıl 14 gün önce

Kusura bakmayın önceki yoruma ekleme olayını göremedim o yüzden yeni bir yorum yazdım….dedikleriniz doğru elimdeki tozlar bitince iherb ten siparişimi verecem bakalım ne olacak…fakat keşke aynı üründen iki tane alabilseydik çünkü bu şekilde herzaman bir protein tozu bir tanede kreatin isteyecem … eğer iki tane hakkımız olsaydı 2 tane toz bir kreatin alırdım çok harika olurdu hemde kargo parasınada değmiş olurdu….

Aynı üründen iki tane alabiliyorsunuz tabii ki… Ama kargo fiyatlarını karşılaştırın, iherb’le anlaşmalı olan DHL’nin kargo fiyatları uygun ancak protein tozu hafif fakat hacimli bir ürün olduğu için kargo ücretini kontrol edin. İki tane getirme hakkınız da var, ben sadece size en kesin sonucu verecek şekilde önerme yaptım ama aynı üründen iki tane getirmek de sizin kişisel ihtiyacınız için ve yasal bedeli aşmadığı sürece problem olacağını hiç sanmıyorum. Kreatin monohidrat ise iherb’te gerçekten çok ucuz, ben de bir kilo getirtmiştim. Dediğim gibi, ürünlerden ikişer adet getirince kargo fiyatlarını kontrol edin, sonra da toplam bedeli kontrol edin. Eğer izin verilen yasal… Read more »
Serhat Demirtaş
6 yıl 11 gün önce

Selamlar İlşad Bey;
Yazıyı üyesi olduğum bir forumda paylaşabilir miyim?

Serhat bey merhaba,
Yazının başında bizden alıntığını olduğunu yazıp yazıya bir adet linkimizi vererek paylaşabilirsiniz, memnuniyet duyarız. Yalnız ilgili forum yöneticileri linkimizi kaldırmazlar umarım.

İlginize teşekkürler.

Bilinmeyen
6 yıl 10 gün önce

İlşad bey merhaba,

Ben de yazınızı okudum ve kimi yerlerde kesinlikle haklı olduğunuzu düşünüyorum.
Hatta Ramazan bey’e eleştirel bir yanıt da yazdım.

Benim size ürünlerin gümrükte takılmasıyla ilgili bir sorum var.
Son düzenlemelerle artık eskisi gibi takılmayacağını düşündüğünüzü söylemişsiniz.
Bu son düzenlemeler konusunu tam olarak netleştirmeniz mümkün mü?
Çünkü en çok korkulan şey bu.
Paralar da gidiyor ürünler de.
Ben yurtdışından hiç ürün almadım ama hep bu tarz şeyler okuyorum ve o zaman da ne yapacağımı şaşırıyorum.
Teşekkür ederim.

Bilinmeyen merhaba, Gümrükten ürün çekimiyle ilgili upuzun bir mevzuat vardır, buyrun: http://www.resmi-gazete.org/tarih/20091007-2.htm Bu mevzuatın 45. maddesi aynen şöyledir: “Türkiye Gümrük Bölgesindeki bir kişiye posta ya da hızlı kargo taşımacılığı yoluyla gelen, gümrük kıymeti gönderim başına toplam 150 Avro’yu geçmeyen, ticari miktar ve mahiyette olmayan eşyaya muafiyet tanınır.” Görüldüğü gibi, ürün bedeli 150 avro olarak netleştirilmiş. Buna rağmen ben okuyucularıma daha düşük bir tutarı “sınır” olarak verdim. Buna rağmen, gümrükten bir telefon sokmak güçtür, bu durum, mevzuatın hangi maddesine dayandırılıyor henüz bilmiyorum ama şu kadarını da söyleyebiliriz ki: Bazı elektronik ürünleri getirmeden önce dikkat etmeliyiz. Ancak bu konu bizi ilgilendirmiyor çünkü… Read more »
Bilinmeyen
6 yıl 9 gün önce

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.
Mevzu Türkiye’miz olunca neye güveneceğiniz şaşırıyor insan.
Forumlar ben getirdim hiçbir şey olmadı ve bizim mallar gümrüğe takıldı,paralar da gitti diyen insanlarla dolu olduğu için bu soruyu sorma gereği duydum.
Bizim başına buyruk devlet memurlarını da bilmeyenimiz yoktur sanırım.
Birisi olur der öbürü olmaz.
Ama netice itibariyle benim getirdiğim mala el koyamaz…
Çünkü yasa dışı bir şey getirmiyorum ve ticari amacım da yok.
Dediğiniz gibi, kötü bir durumla karşılaşırsak da yasal yollara başvurmamız en doğrusu.
Hakkımızı aramazsak o hakkı bize getirip kimse vermez.
Saygılar.

hamdi
6 yıl 8 gün önce

ağılık olarak baz alınan limit 5 lbs mi yoksa 5 kg mi birde….. bodyforumtr sitesine adam yazmış 30 doları takılanda gördüm 200 dolarlık malı takılmayanda gördüm yani herkes memurun keyfi diyor başka birşey demiyor?herşey kesin gelir diye bir şey yok?

engın
6 yıl 8 gün önce

evet biraz memurların insiyaıfın de. bir de şu yonden düşün ürun takılsa bile, ki bu takılanlar 100% 3-4 anca buluyor . takılan ürünler burdan alıcağın ürünlerin yarı fiyatı kadar etmiyor. takılınca tekrar sip verirsin. gene burdan alacakalrının 3/2 si ne almış olursun, kalan 1 gene cepte kar.
tabi bu dediğim tecrübe ile olacak benim başıma geldiği gibi..

hamdi
6 yıl 8 gün önce

ama editör bu ihtimali hiç yazmıyor herşey %100 garantiymiş gibi davranıyor?

Hangi ürün nasıl takılabilirmiş net olarak konuşun. İhtimal dediğiniz nedir, nasıl açıklıyorsunuz.

Başınıza ne geldi? Bakın, tutup Hydroxcut gibi bir ürün getirirseniz o ürün takılır ve hatta vergisini falan vermeye de kalksanız geri alamazsınız. Ayrıca, aynı kişi üst üste siparişler verirse veya benzeri şüpheli faaliyetlerde (ticari mahiyette gümrüksüz mal getirme şüphesini çekecek) bulunursa takılabilir.

Net olarak konuşun ya da insanların kafasını bulandırmayın.

engın
6 yıl 5 gün önce

bakın burda editor eşi benzeri bulunmayan güzel bir paylaşımda bulunmuş. burdaki fiyatların 3te 1’ine ürünleri tedarik ediceksiniz. tabiki kurallara uymaz iseniz, işi ticarete dökerseniz, paketlerinizden şüpe duyulur ve ürününüz takılır. gümrük tarafından el konur. ama siz kendi ihtiyacınızı karşılayacak kadar ürün alırsanız hiç bir problem olmaz, umarım anlatabilmişimdir

anıl
6 yıl 8 gün önce
(Editör Notu: Lütfen ayrı ayrı ve ard arda yorum yollamayınız.) Yorum 1: “arkadaslar yurt dısından protein tozu getirtmem lazım bu konu hakkında bana yardım edebilcek olan varsa asi_sherseri@hot. mail adresinden baana ulasırsa sevinirrim sağolun şimdiden” Yorum 2: 24.11.2010 / 10:16 | BodyTR Editör’e cevap olarak. “mail adresin varsa verirmisin soracaklarım var” Yorum 3: 24.11.2010 / 10:31 | anıl’a cevap olarak. “arkdsalar acil biri yardım etsin yurt dısından protein tozu getirtmek istiorum ama çok fazla bi bilgi sahibi deiğilm detaylı biçimde yardımcı olabilcek olan arkdsalar asi_sherseri @ hotmail. com adresinden bana ulassınlar ::::” Yorum 4: 24.11.2010 / 10:34 | Turgut ünal’a… Read more »
engın
6 yıl 8 gün önce

anıl sana mail yollamaya çalıştım ama gitmiyor.

6 yıl 8 gün önce
Mustafa
5 yıl 11 ay önce
Ben ne yapim Ultimate Nutrition whey massive gainer 12 adet Ultimate Nutrition ısocool elmalı 1 adet Ultimate Nutrition prostar whey protein 2 adet Amino acid 2000 325 tb lerden 2 adet 1000gr glutapure 1 adet 1000gr creapure creatin 1 adet Ben bunları hep aldım…Demekki kazın kralını yemişim.İherb le tanışdım bir body sitesindei…İnceledim ve bundan sonra ne bu ürünlerden nede türkiyeden alışveriş yapacam.İyiki internet’ten alışveriş yapabilme yapma şansımız ve güvenimiz var.Ben İherb den alacam bundan sonraki tüm ürünlerimi….Twinlab ürünleri çok iyi görünüyor… 70-100 lira ben neden elinin adamına verim arkadaş,madem kendim alabiliyorum…..Bodytr sizide arkadaşları aydınlattığınız içinayrı olarak çok teşekkür ediyorum.Umarım bu… Read more »

Mustafa merhaba,
Eğer yurtdışından sipariş vermek konusunda acemiysen benim bir sonraki siparişimi bekle. Buradan adım adım anlatacak ve kapıma kadar gelen üründen ilk sipariş aşamasına kadar da ekran görüntüleri ve fotoğraflarla göstereceğim.

Mustafa
5 yıl 11 ay önce

Merhaba…
Müthiş olur.Dört gözle takip edecem sizi…
Yurt dışından sipariş verme konusunda hiçbir tecrübem yok açıkcası.tereddütlü değilim sadece
1 2 konuda soru işaretleri var kafamda.Mesela card la ödemeyi yaptığımızda tüm verileri girdikten sonra,iherb tarafından tutar çekilirse ki biliyorsunuz bizim kartlarımızda en azından benimkinde sadecetl tutarı mevcut,bunu nasıl çekiyor ? yada dövizciden dolar alıp hesabamı yatırmamız gerekiyor o aşamayı anlamadım sadece.
Ve son nokta…Gümrükte takılmaması için ayrı ayrı günlerde mi sipariş verim (ki oda extra kargo masrafı anlamına geliyor) yada en fazla kac Kg’ya kadar alışveriş yapabiliyorum…
Hocam bu kadar hızlı ilgine ayriyetten teşekkür ediyorum…
Saygılar

Yazıyı yayınladığımda aklına gelen tüm sorulara ve gelmeyenlere de cevap bulacaksın 🙂

green0083
5 yıl 11 ay önce

Sayın editör bilgileriniz için teşekkürler .Bugün aşağı yukarı 6-7 saat bu konuları araştırdım .en mantıklı ve somut yazan sizsiniz. yurtdışından bu ürünleri getirme konusunda daha da cesaretlendim sayenizde . özellikle şu 150 avro sınırını bilmemiz iyi oldu.. sizin son siparişinizi ve yönteminizi bekliyor olacağım teşekkürlür

green0083
5 yıl 11 ay önce

hani nooldu ucuza protein siparişi dibine mi tuttu kaç gündür kimseden ses cıkmıyor…

Mustafa
5 yıl 11 ay önce

Acelen ne…Bekle diyorsa bekle…

green0083
5 yıl 11 ay önce

tamamda sana nooluyor sen editörün avukatı mısın . adam bişeyler yazmış saygı duyduk aradan 10 gün kadar gecmiş kimse bişe yazmamış sorduk nooldu yani

Mustafa
5 yıl 11 ay önce

Acelen ne anlayamadım…Bekle ve gör…Bizde bekliyoruz hala

Sanki karşı marketten makarna alıyor 😀

Arkadaşlar,
iki sebepten ötürü siparişi vermedim daha:
1. Eski kredi kartım bir senedir kayıptı ve sadece internet alışverişleri için kullanıyordum, yenisini çıkarttırdım ve daha gidip şubeden almadım,
2. Kredi kartını alsam bile “tamaamen duygusal” nedenlerden ötürü siparişi biraz daha beklemeniz gerekiyor.

Aslında tabii ki sipariş kolay ama ben diğer başka şeylerden de bahsederek herkesi bilgilendirmek istiyorum, ayrıca birebir yaptığım alışverişi de göstermek için diğer uyarıları da siparişimi anlatacağım yazıya saklıyorum mecburen.

cemal
5 yıl 11 ay önce

bodybouildig.com dan alısveris yapıyorum..amerikadan geliyor ve çok uygun…adrese bakın pişman olmazsınız…ben 2 senedir suplement tedarik ediyorum …..

Cemal merhaba,
Dünyanın en büyük bb sitesi orası ve dükkânı da oldukça çeşit sunuyor ama kargosu daha pahalı ve bazı arkadaşlar üst üste sipariş vererek oradan getirecekleri malları taktırıyorlar gümrüğe. Yazınca ben de açıklayacağım. Ama sen de şimdi daha detaylı bilgi verebilirsin tecrübelerine dayanarak, iyi olur.

cemal
5 yıl 11 ay önce

Optimum 100% Whey Protein, 5 Lbs., Vanilla Ice Cream $43.99

Optimum Opti-Men, 90 Tablets $12.99

Subtotal: $56.98
Discount/Coupon: $-4.40
Discounted Subtotal: $52.58
Shipping: $32.31
TOTAL: $84.89 bunun gibi 6 sipiriş verdim..100$ cıvarı ve 15 -17 günde normal postyla..7 gun express le..ama acil olmadıgı için normal le.. İherb den daha uygun bana göre…

Mustafa
5 yıl 11 ay önce

Peki 1 kez olsun sorun yaşamadın mı ?
İherb’den sipariş vermeyi düşünüyorum çünkü.Burada arkadaş bana universal 5Lbs whey protein’i 130 Tl ye bırakıyor.twinlab lean muscle protein tozuda 85 tl’ye denk geliyor.Sizce hangisini almalıyım

cemal
5 yıl 11 ay önce

hiç sorun yasamadım çok sukur…twinlab kullanmadım..Optimum 100% Whey kullanıyorum . Ultimate Nutrition Protein Isolate 1362gr+Shaker
kullandım 58 tl aldım mikserle karıstırıyorum ancak karısıyor…iherb den vazgeç derim….5Lbs Universal Ultra Whey Protein 75 serving…38.99
Shipping:
$32.31

TOTAL:
$71.30 ..(101 tl) ..ortalama……30 tl karla satıyor .acelen yoksa bb den al…bazen promosyonlar oluyor,,e-maile yolayıp haber veriyorlar…

engın
5 yıl 11 ay önce

En pahalı kargo şu an bb.comda. iherb en iyisi. artık çeşitte bol hem. sadece twinlab yok..
hem normal posta dediğin bulundugumuz şehirdeki Ptt avpim e geliyorsa vay halimize. ordakı memura anlat bunun ilaç olmadıgını.

Mustafa
5 yıl 11 ay önce

Peki iherb’den twinlab protein toz’undan başka hangi markalara yönelebilirim.Hangilerini tavsiye edersiniz…
Twinlab’dan başkasını göremedim ben arkadaşlar.marka sayarsan sevinirim.Teşekkürler

chris
5 yıl 11 ay önce

Yazarında dediği gibi bu yazı mutlaka heryerde paylaşılmalı. Kimsenin cebinden daha uçuk rakamlar çıkmasın daha fazla. Bu yazının daha fazla kişiye ulaşabilmesi için elimden geleni yapacağım.

5 yıl 11 ay önce

Uzun süredir bu siteyi takip ediyorum. Burada ki amaç galiba millete laf atmak ve bu şekilde ego tatmını yaşamak. Bir çok makalede gelen gidene laf sokuluyor. Bazı konularda haklı olabilirsiniz ancak Ramazan bey’le yapılan tartışmada bence asıl kişiliğinizi göstermektesiniz.
Madem endişeniz yok neden kendinizi gizliyorsunuz ? Sitenin asıl sahibi kim ? adresi nedir ? 
Telefon numarası nedir ? Neden bunların her biri gizlenmiş ?

Size önerim hakkımızda bölümünde isim, soy isim, adres ve cep numaranızı yazın ki burda ki arkadaşlar samimiyetinize inansınlar!
Ha bunların yapıncada buyrun arkadaşlar savcılığa başvurun deyin, deyinde ‘Vay be’ helal olsun diyelim.

engın
5 yıl 11 ay önce

Amaç nedir ? meyva veren ağacı taşlamak sanırım ! ben gerçekleri bukadar şeffaf bir şekilde Türk forumlarında alenen tartışan bir forum görmedim o sebeble helal olsun adamlara diyorum, TR de eşi benzeri olmayan bir yerdir burası..

Resul
5 yıl 11 ay önce

Abuk sabuk yorumlar yapan kişiler dışında kimseye laf sokulduğunu görmedim. Kaldı ki sitenin sahibinin telefonundan ya da adresinden size ne? Savcılığa başvurmak için bunlara ihtiyacınız yok ki? Bu arada bu yorumları yaparken de kendinizi ele verecek kadar süper zekasınız. Size batan ne? İsminizin üzerine fare işaretçisini getirince hemen belli oluyor, protein7.com diye kendi kendini ele veriyorsun. Hayrola satışlar düştü de suçlu mu arıyorsunuz?

Ramazan Ceylan
5 yıl 10 ay önce

Resul Bey; Mehmet rumuzlu arkadaşın Yakamoz Gıda veya Protein7 ile alakası yoktur. Ben kartları açık oynayan biriyim. Ne söyleyeceksem, lafı dolandırmadan söylerim. Kimliğimi ve telefon numaramı yazdım ben. Bunu saklamaya lüzum görsem baştan ilan etmezdim. Benim derdim yurtdışından verilen siparişler değil. Benim derdim bu forumun “tamamen duygusal” güdülerle hareket eden sahibinin ikiyüzlü davranışını ifşa etmekti. Herkes dilediği şekilde alışveriş yapmakta özgürdür. Onunla ilgili en ufak bir eleştirim de olmadı zaten.
Saygılar.

Ramazan bey, Çirkin ithamınızdan hâlâ vazgeçmiyorsunuz. Ben de yukarıda bütün samimiyetimle açıklamalarımı yapmıştım. Buna rağmen hâlâ Bodytr’ye “tamamen duygusal” bir site falan diyorsanız, bizim iki yıldır beş kuruş kazanmadan ve gelen reklam tekliflerini ahlaki sebeplerle ve halkın menfaati için reddeden bir site olduğumuzu bilin. Ben bu yazıyı yazdım ve sonuna kadar da arkasındayım. Sizinle çalışsaydık ne yapacağım hakkında fantezi üretmeye lütfen son verin. Artık sizlerin sayesinde kimse “alışveriş yapmakta özgür” değil, siz ve sektörünüzdeki diğer insanlar bir olup yasaklattınız ve artık Iherb’ten sipariş veremiyoruz. Kına yakın. Ayrıca siz bizi şikâyet ettiniz mi? Hani ne oldu o iş? Benim adım da… Read more »
alper
5 yıl 11 ay önce

arkadaşlar ben geçen hafta getirttim. iherb.com dan
twinlab protein 2256 kiloluk olandan + twinlab 120 kapsül aminoasit strength

kargo dahil 64 dolar tuttu kredi kartımdan yaklaşık 100 lira kesilmiş.
sadece o proteini türkiyede en ucuz 110 liraya satan yer gördüm normal fiyatı 175 lira.
düşünün ne kadar kazıklanıyoruz. neyse ürünler 4 gün içinde geldi.DHL kargo ile
tavsiye ederim.

AYŞEGÜL
5 yıl 10 ay önce
YA ARKADAŞLAR İHERB DEN 3 TANE FARKLI SOLGAR ÜRÜNÜ SİPARİŞ ETMİŞTİM. TOPLAMI 70 DOLAR DI. AMA GÜMRÜĞE TAKILMIŞ. DELİRİCEM, DÖRT GÖZLE BEKLİYORDUM. BÖYLE BİR SİTEYİ KEŞFETTİM DİYE ÇOK SEVİNMİŞTİM. ŞU AN YIKILMIŞ DURUMDAYIM. PARASINDAN GEÇTİM, HEVESİM BALON GİBİ SÖNDÜ. 4 GÜNDÜR KEDİ GİBİ BEKLİYORDUM. BELKİ DE GÜMRÜK MEMURU BEĞENMİŞTİR VİTAMİNLERİMİ EL KOYMUŞTUR. DHL DE SORUN YOK AMA GÜMRÜKTE TAKILMIŞ. NE YAPSAM TEK TEK Mİ ALSAM. AMA ÜÇÜ DE FARKLI ÜRÜNLERDİ. MARKA SOLGAR DI AMA FARKLI VİTAMİNLERDİ. GİTTİ SOLGARLARIM. GİDİP ALMAM DA ÇÜNKÜ MASRAF VE ZAMAN KAYBI ÇOK OLACAK. ÇOK BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORUM. AMA VAZGEÇMİYCEM. TEK TEK DE OLSA ALICAM… Read more »

Ayşegül merhaba,
Iherb’ten sorunsuz olarak düzenli alışveriş yapanlar var. Ürünlerin aynı olmadığına göre takılması bana da mantıksız geldi. Bence konunun peşini bırakma ve bizi de bilgilendir lütfen. Gümrük’ü aramayı denedin mi? DHL Gümrük işlemleri için ne kadar istedi? Şanssızlık denilip geçilecek bir olay değil bu, o mallar senin hakkın ve almalısın.

GÜRHAN GÜNGÖREN
5 yıl 10 ay önce

OCAK 2011 DEN İTİBAREN GÜMRÜK MEVZUATINDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER NEDENİYLE YURTDIŞINDAN BİREYSEL GIDA TAKVİYESİ ÜRÜNÜ GETİRTEMİYORSUNUZ..
BENDE 2010 YILI İÇERSİNDE İ-HERB’DEN BİR ÇOK KEZ ÜRÜN GETİRTMİŞTİM. EGER BU SENE DİKKAT ETTİYSENİZ İ-HERB UYARIDA BULUNARAK TÜRKİYEYEBU TÜR ÜRÜNLERİ GÜMRÜK MEVZUATI DEĞİŞTİĞİNDEN GÖNDEREMEDİĞİNİ BELİRTİYOR.BENDE ŞANSIMI BAŞKA BİR SİTEDEN DENEDİM. ÜRÜNÜM FEDEX İLE 2 GÜN ÖNCE İSTANBULA GELDİ VE FEDEX GÜMRÜKTEN CARGOMU ÇEKEMEDİ..BUNDAN SONRA NE YAPACAGIMI BENDE BİLMİYORUM BİLEN ARKADAŞLAR VARSA PAYLAŞIRSA SEVİNİRİZ….

Evet Gürhan, son olaylardan haberimiz var ve bu konu pek çok vücut geliştirme sitesinin gündeminde. Gerek başka sitelerden gerekse Bodytr’den pek çok üye, ilgili yerlere dilekçelerini yolluyorlar. Bu yazının sonlarına doğru göreceğin yorumlarda sana yardımcı olacak yönergeleri yazan arkadaşlar var. Boş durma, Iherb tekrar açılırsa ben de alışveriş rehberini yazacağım ve daha çok insan ucuza supplement alacak.

AYŞEGÜL
5 yıl 10 ay önce

YA BİRDE KENDİ ARANIZDA KAVGA ETMEYİN, İNTERNET DELİKANLILIĞI YAPIYORSUNUZ. BİLGİLENMEK AMACIYLA OKUYORUZ BURALARI, ZAMAN KAYBI YAPIYORSUNUZ.

binyamin
5 yıl 10 ay önce

ayşegül onunla alakası yok olay da başka işler son 15 gündür hepimizin ürünü takılıyor dediğim gibi dediğim yere fax çekiyor pazartesi sabah 1000 kişi olmayı hedefliyoruz

Sinan
5 yıl 10 ay önce
Selam arkadaşlar, öncelikle bu konu başlığına yazan emek veren herkese teşekkürler. Korkarım kötü bir haberim var. Daha ne olduğunu da tam anlamış değilim. Belki de Türkiye’deki aracı dağıtımcı satıcıların kendi yüksek fiyatlarla satışlarını artırabilmek için gümrüğe yaptıkları baskılar sonuç vermiştir. Fakat durum şu az önce iherb’e sipariş vermek için girdim (bu siteden tümü sorunsuz siparişlerim oldu). Sepetimi oluşturdum ancak aşağıda şöyle bir uyarı çıktı: Jan 2011 – Unfortunately, due to new regulations by the Turkish customs, they no longer allow individuals to import supplements directly. As a result, DHL and UPS services are no longer available. Please use International Airmail.… Read more »
Sinan selam, Şimdi kontrol ettim ve dehşet içinde gördüm ki söylediklerinde haklısın… Belki bu durumu yargıya taşımalıyız en azından taşımadan önce bu işi bilenlere sormalıyız. Bu ülkenin vatandaşlarına verilen bir ne hakla, ne amaçla ve ne kadar süreliğine gasp etmişlerdir. Ben konuyu yarın Gümrük’e de soracağım yarın. Yönetmeliğin nitelik ve mahiyetini de merak ediyorum doğrusu. Biris bulursa buradan bizimle de paylaşsın. Gümrük forumlarında üye olan ya da arkadaşları olanlardan da ricam bu konu hakkında detaylı bilgi vermeleri. Bu işin sorumlusu ise bence, resmî dağıtımcılar kadar, gayriresmi yoldan gittigidiyor vb. üzerinden satış yapan uyanıklardır. Ama işte bizde hatayı düzeltmek gücü yerine,… Read more »
Sinan
5 yıl 10 ay önce

Selamlar,
Siz ne yaptınız diye sorarak, vermek istediğiniz mesajı çok iyi anlıyorum.

Ne yaptım? Durumu farkettiğim gibi (halen şaşkınlığımı üzerimden atabilmiş değilim), bu konudaki görüşlerine -paylaşımcı, bilgi sahibi olup cesur tartışmalardan kaçınılmaması nedeniyle- güvendiğim sizin gibi editörlerin yazdığı bu platforma konuyu taşımak, bu konuda ortak nasıl hareket edilebilir, bireysel ve birarada ne gibi eylemler yapılabilir tartışmak ve fikir sahibi olmak istedim diyebilirim.

Bu noktadan sonra da kendi adıma ne yapabilirsem elimden geleni yapacağım.

Yeni mevzuat nedir, kapsamı vs nelerdir bunları da merak ediyorum. Resmi gazetede yayınlanmış mıdır yoksa gümrüğün kendi insiyatifinde iç mevzuatı mıdır, hiç bilemiyorum. Bunları soruşturup ona göre eyleme geçmeyi düşünüyorum.

Orhun
5 yıl 10 ay önce

Evet benimde 31 aralikta verdigim kargom takilmis
Acaba su anda elimizden ne gelir dediginiz gibi imza kampanyasi mi baslatsak.
Lutfen beni de haberdar edin

binyamin
5 yıl 10 ay önce
Arkadaşlar konuyla alakalı bodyforum.tr ve diğer başka sitelerde durumları paylaşıyoruz değişen bir tebliğ yok resmi gazetede yok ankara ile direk görüştük hatta gümrük memurları göz altına alındı bugün sizin yapabileceğiniz alttaki dilekçeyi ilgili yere fax çekmektir GENEL GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ’NE Türkiye deki yüksek fiyatları nedeniyle değeri 150 Euro yu geçmeyen içeriği tamamen doğal protein ve karbonhidratiçeren gıda takviyelerini Amerika dan iherb.com ve bodybuilding.com dan sipariş eden amatör sporcularız.Uzun süredir bir sıkıntı olmadan ürünlerimiz getirebiliyorduk fakat son iki haftadır ürünlerimizin nerdeyse hepsinin Atatürk Hava Limanı gümrük müdürlüğü tarafından kargo firmalarının antreposunda bekletilmektedir özellikle DHL kargo firmasının antreposundabulunan 2 gümrük muayene memuru tarafından durdurulduğunu ve AHL… Read more »

Binyamin bey,
Birkac gundur siteyle ilgilenemedigim icin yorumunuzu henuz gorup yayinlayabildim.

Ornek davranisiniz icin sizi tebrik ediyor ve tesekkur ediyorum. Bu konuyu burada birakmayacagiz ve bu yasagin perde arkasini ogrenmeye calisacagiz. Acaba rusvetci gumrukculerin bu olayda bir etkisi var midir bu da ayri bir merak konusu?..

binyamin
5 yıl 10 ay önce
binyamin
5 yıl 10 ay önce
adectr
5 yıl 10 ay önce

Herşeyi paraya çevirmeye çalışan utanmazlar yüzünden yılda bi iki kere iherb siparişi verip kür yapmaya çalışan gerçek sporcular mağdur oldu. Kına yaksın ….ler. Herşeyin suyunu çıkarmaya çalışan aylak yavşaklar

5 yıl 10 ay önce

Sayın ‘İlşay Özkan’ lütfen mesajlarıma kendi açtığınız farklı üyeliklerle cevap vermeyin. 
Atmış olduğum mesajıma sizden cevap bekliyorum.

5 yıl 10 ay önce

Sayın ‘İlşad Özkan’ lütfen mesajlarıma kendi açtığınız farklı üyeliklerle cevap vermeyin. Atmış olduğum mesajıma sizden cevap bekliyorum.

Mehmet Bey, Ben sitemde bugune kadar bir tek defa olsun sahte yorum yapmadim. Ne sahte isimler kullandim ne de baska sekilde bir yanilticilik yaptim. Sorunuya cevap vermeye tenezzul etmiyorum, ciddiye alinacak bir tarafi yok sizin sorunuzun. Sorunuzu tekrar inceleyin belki neden ciddiye almadigimi anlarsiniz. Buna ragmen bazi degerli uyelerimiz size cevap vermisler. Onlara katildigim noktalar var. Benim sizin gibi insanlarin fuzuli sorularina ayiracak cok fazla vaktim yok. Ben sizin sirketinizin acacagi davayi gormek isterim, hani “dava acacagiz, hesaplasacagiz” diyordunuz ya, siz gidin onu yapin. Ben bu aralar sunu merak ediyorum: Sizlerin baski yaptigi gumrukculer acaba su rusvetciler cetesi midir?.. Siz… Read more »
Mustafa
5 yıl 10 ay önce

alamadan bitti desenize şu sporuma

Lutfen binyamin beyin mesajindaki dilekceyi ilgili makamlar gonderiniz.

binyamin
5 yıl 10 ay önce

Arkadaşlar editörün dediği gibi yapabilecek başka birşey yok lütfen o kadar uğraşmama rağmen çekilen fax sayısı bugün Ankara ya 11 oldu lütfen gümrük müsteşarlığına fax çekmekten başka şansımız yok 0 312 306 89 95 e fax çekin  üstelik burda günlerce konuşmanın anlamı yok mailler çok önemsenmiyor ama tabi çekersenizde elbette yararı olacaktır ama fax en fazla resmiyet ifade eden dilekçe oluyor örnek bir dilekçeyi için tıklayın arkadaşlar/

binyamin
5 yıl 10 ay önce

1.Arkadaşlar mail adresleri: bilgiedinme@gumruk.gov.tr
bimer@basbakanlik.gov.tr
istgumbm@gumruk.gov.tr

bimerden şikayet formu doldurabilirsiniz ki bu e mail atmaya göre daha etkili olacaktır http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/…tionEntry.aspx3.En etkilisi En üst mevkii olan genel gümrük müsteşarlığı gümrük muafiyet bölümüne fax çekmek olacaktır 0 312 306 89 95 örnek bir dilekçe için lütfen tıklayın/
Arkadaşlar defalarca paylaşıyorum yeni gelen arkadaşlar olabilir diye bir fax bir fax tır diye aynı duyarlılığa gelirsek herşeyin üstesinden geliriz

binyamin
5 yıl 10 ay önce

arkadaşlar dilekçe linkinde problem var sanırım tekrar gönderiyorum/   üstelik hem burda hemde http://www.bodyforumtr.com/vbforum/iherb-com-u-bitirdiler-hepimize-t33657.html?p=354705#post354705   burdan konuyu takip edebilirsiniz

GÜRHAN GÜNGÖREN
5 yıl 10 ay önce

FARKLI İSİM VE FARKLI E-MAİL ADRESİ VEREREK FAX BOMBARDIMANI YAPIYORUM.
İNŞALLAH BİR SONUÇ ÇIKAR..175 TL LİK ÜRÜNÜM GÜMRÜKTE KALDI. GÜMRÜK MÜŞAVİRLERİ BU İŞLERİ HALLEDİYORLARMIS. YARIN FEDEX’İN ÇALISTIGI BİR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ VARMIS ONLARI ARAYARAK PROSÜDÜRÜ ÖĞRENMEĞE ÇALIŞACAĞIM..MALI GÜMRÜKTE BIRAKMAYA VE KİMSEYE YEDİRMEYE NİYETİM YOK.GERİ GÖNDERME GİBİ BİR SEÇENEK DE VAR AMA O DA RİSKLİ. YARIN OLA HAYROLA

gokhan
5 yıl 10 ay önce

ne kadar sansızım ki bu siteyi yeni gördüm nerdeyse tüm yarumları okudum ..ve sık kulanılanlara ekledim ve gelişmeleri buradan takip edecegim .umarım olumlu sonuç elde edilir .ve arkadaşların tavsiyelerine uyup fax yada mail cekmeyi düşünüyorum..

Gökhan,
Makus talihini yenip sitemizi keşfettiğine göre arkadaşlarınla paylaşmanı ve Facebook’ta da bizi önermeni bekliyorum 🙂

Mete
5 yıl 10 ay önce
Bu makaleyi görünce, iherb.com’dan ilk siparişi verdim.Toplamda 138 $ tutarı olan bir siparişti.5 gün sonra ürünler geldi.Hakikaten ürünler yaklaşık yarı fiyatına geldi. Bir süre sonra 155 $’lık yeni siparişi verdim. Bir hafta sonra DHL kargodan aradılar; Atatürk havalimanında kargoya gümrük tarafından el konulmuş. Gümrük ile görüştüğümde, kargoya değerinden dolayı değil, içerdiği sporcu gıdalarından dolayı el konulduğunu söylediler.Sonuç olarak: bizzat Atatürk Havalimanına gelip,150 TL fark ödemesini yapıp kargonuzu alabilirsiniz dediler. IHerb.com ile görüştümdeise, kargoyu geri alabileceklerini söylediler. Bİr hafta içinde kargo, IHerb.Com a iade edildi. Ama bu şirket (kargo için yaptıkları) masraf dışında kalan parayı da iade etmiyor, malları da göndermiyor.… Read more »

Mete selam,
Hem tebrik ederim hem de geçmiş olsun. Yine TR fiyatıyla aşağı yukarı kafa kafaya geldin ama ama işte firmaların baskısı sonucu sporcu gıdalarına acayip bir ambargo kondu. Yukarıdaki yorumları oku lütfen.

bilgehan
5 yıl 10 ay önce

arkadaşlar sonuç alabildiniz mi çabalarınızdan? şuan sipariş vermek hala çok riskli mi? daha önce birçok defa sipariş verdim netritiondan hiç takılmadı. 2 aydır sipariş vermiyorum acil cevap verir misiniz…

Şu aralar sipariş vermenizi önermiyorum. Sorun hâlen çözülmüş değil. Girişimler devam ediyor.

wpDiscuz