Power Balance Bileklik İşe Yarıyor mu?

Power balance nedir, power balance nasıl kullanılır, power balance denge bilekliği, power balance güç, denge ve esneklik bilekliği, power balance gerçekten işe yarıyor mu, power balance yorumları, power balance bilimsel araştırması / araştırmaları hakkında olup sağlıklı yaşam (fitness) ve sporla dolaylı yoldan ilgili olan bu yazıda kullanılan telif haklarıyla korunan görseller: CarbonNYC ve hi.r3z Creative Commons lisanslarına uygun olarak kullanılmıştır.

Power Balance Denge, Güç ve Esneklik Bilezikleri Kolpa mı?

Türkiye’de şu aralar sokak başlarında satıldığına tanık oluyoruz…

Spor mağazalarında, internet sitelerinde sipariş üzerine sipariş alıyor… İnsanlar aralarında konuşuyor ve gerçekten işe yarayıp yaramadığını tartışıyorlar…
Bu bileziklerle ilk tanışmayı, üzerinizde gerçekleştirilen sözde testler izliyor. Yukarıda, ürünün resmî tanıtım videolarından birini ve gerçekleştirilen sözde üç testi görebilirsiniz. Bu videoda Power Balance markalı bileklik ile güç, denge ve esnekliğinizde artış olabileceğini, bunu da çeşitli testlerle fark etmenin çok kolay olduğu gösteriliyor. Burada gösterilen üç test de Türkiye'de bileklik satan yerlerde uygulanıyor.

Bu test bana ilk yapıldığında, testteki sonucun gerçekten yalnızca bileklikten kaynaklandığından emin olabilmek için kendimce kurduğum testlerle bile işin içinde aldatmaca ve/veya plasebo etki olduğunu fark edebildim. Aşağıda gördüğünüz körleme testi ile sokak ortasında satış yapan bu insanları rezil etmek istedim fakat yer ve zaman buna uymadı.

Körleme Yöntemi Plasebo Etkisini Kanıtlıyor

Körleme Testi TÜRKÇE Altyazılı

Yukarıdaki bu videoda, önceki videoda bahsedilen denge testinin geçerliliği sorgulanıyor. Eğer bileklik denge testinde başarı sağlıyorsa, bir grup insanın hangilerinin bileğinde sahte hangilerinin bileğinde gerçek bilezik olduğunu bulmanın da mümkün olması gerekirdi. Oysa kimin gerçek bileziği taktığını önceden bilmeyince (körleme yöntemi) denge testi ile gerçek bilezikleri takanlar bulunamıyor. Güç ve esneklik testleri için de aynı sonuçlar alınıyor.

İnternette biraz araştırma yaptığımda, zaten ürünün işe yaradığını göstermek için kullanılan testlerin geçerlilikleri olmadığını, ünlülerin bu bileklikleri para karşılığı reklam için taktığına dair iddiaları ve ürünü satan sitelerin ciddiyetle bağdaşmayan tavırlarını gördüm.

Power Balance Testlerinin Hileleri TÜRKÇE Altyazılı

Aşağıdaki videoda ise üç testin de hileli yapılabileceğini gösteriyor. Bu testlerin basit aldatmacalar olduğu gösteriliyor. Dengeyi bozan baskılar, vücudun ağırlık merkezinin dışına doğru yapılırken, dengenin bozulmadığı baskılar ise içe doğru, yani vücudun ağırlık merkezine doğru yapılıyor. Deneklere denge bilekliği yerine verilen şey ise minik bir oyuncak köpek.

Güç Bilekleri Hakkındaki Bilimsel Araştırmalar

Yine de internette bir bilgi kirliliği vardı. Pek çok insan da kendince bu bilekliklerin işe yaradığına emindi. O zaman bilimsel literatüre bakmayı uygun gördüm. Scholar.google.com adresine girip anahtar sözcükleri yazarsanız –ki ben power balance bracelet yazdım– merak ettiğiniz konulardaki bilimsel literatüre kolayca ulaşabilirsiniz.

Bileziklerin etkilerinin araştırıldığı iki farklı araştırma göze çarpıyor. 2011 Mart’ında yayımlanan bilimsel bir makalede; Power Balance® marka bileklik kullanımının, 42 kişi üzerinde esneklik, denge, güç ve dikey zıplama yüksekliklerinde yarattığı fark incelenmiş. Yine bu yılın Mart ortasında poster olarak yayımlanan başka bir çalışmada ise 15 erkek üzerinde çeşitli testlerle güç bilekliklerinin esneklik, denge ve güç üzerindeki etkisini araştıran bir dizi test yapılmış. İki çalışmada da, hiçbir kategoride bilekliklerin insanlar üzerinde anlamlı bir etkisi görülmemiş.


Bahsettiğim bu çalışmaların İngilizce orijinalleri görsel olarak yukarıdadır. Çalışmaların çevrimiçi adresleri ise şunlardır:
http://jssm.org/vol10/n1/31/v10n1-31text.php
http://digitalcommons.hope.edu/curcp_10/184/

EFX, Power Balance veya başka bir marka güç veya denge bilekliği; güya insan vücudunun elektrik alanını düzenliyormuş, negatif iyon veriyormuş… Herhangi ölçülebilir, tekrarlanabilir bir etkisi olsaydı, bir sene içinde çıkacak onlarca bilimsel makaleyle gösterilirdi inanın. Yalnızca iki bilimsel araştırmada bile ürünün işe yaramadığı kesin olarak ispatlanmıştır.

Avustralya Üretici Firmaya Ceza Verdi, Türkiye İse Ürünün Satışını Yasaklamalıdır

Bizce devletin bu ürünün Türkiye’de satışını yasaklaması gerekiyor, çünkü bu ürünü satanlar kasıtlı olarak yanlış bilgilendirme yapıyorlar. Örneğin Avusturalya’da yetkililer olaya el koymuş. Power balance’ın üreticileri, Avustralya internet sayfasında ürünlerinin iddia etmiş olduğu etkilerinin hiçbir sağlam dayanağı olmadığını kabul etmiş ve bu ayın (Haziran 2011) 30’una kadar yapılacak olan başvurular sonucunda ürünün parasının iade edileceğini duyurmuştur.


Firmanın ilgili duyurusu şu adresten yapılmıştır: http://www.powerbalance.com/australia/ca ancak firma birkaç gün sonra bu açıklamayı sitesinden silmiş, olayı örtbas etmeye çalışmıştır. Biz bu duyurularının yayınlandığı sayfanın ekran görüntüsünü almıştık, yukarıdaki görseli tıklayarak görebilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak, İngiltere’nin dünyaca ünlü gazetesi The Telegraph ise olayı şu haberiyle bütün dünyaya duyurmuştur: http://www.telegraph.co.uk/sport/8238255/Power-Balance-come-clean-and-offer-refunds-after-admitting-wristbands-do-not-enhance-performance.html Bu haber elbette ki hâlen yayındadır ancak biz yine de ekran görüntüsü aldık, onu da yukarıda görebilirsiniz.

Türkiye’deki Bazı Oluşumların Yalanları

Avustralya’da durum böyleyken, bu ürünü Türkiye’de satanlar iyice zıvanadan çıkmış görünmektedirler. Mesela http://powerbalanceturkiye.org/ sitesinde frekansı iyi ayarlanmamış sahte bilekliklerin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğu detaylı olarak anlatılmaktadır, yalanın bini bir para olmuş… Bu yalanların ekran görüntülerini de aldık (erişim tarihi: 23 Haziran 2011).

loading...

Yorumlar

160 Yorum - "Power Balance Bileklik İşe Yarıyor mu?"

Bildir

Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Emre
5 yıl 5 ay önce
Geçenlerde Barçın Spor’a şort almak için girdim. Kasaya geldiğim zaman marketlerde ciklet satar gibi bu ürünün insanların gözünün önüne konduğunu gördüm ve dayanamayıp ne olduğunu sordum. Görevli arkadaş ezberlemiş olduğu mükemmel bi ürün, herkes kullanıyo (ardından ünlülerin ismi), denge güç v.b. sıralı cazibeli kelimeleri kullanarak beni bilerek ya da bilmeyerek kandırmaya çalıştı. Ben de normal olarak bu mucize “nasıl” oluyor diye sordum: iyon dengesini sağlıyor diye bi cevap verdi. Tekrar ısrarla 3 kere “ama nasıl?” olduğunu sorduğumda aynı cevabı aldım… Malesef herkes bizler gibi bu soruları sorup mantık aramıyor ve havaya 30-70 TL atıp hayatlarında çığır açabileceklerini düşünüyorlar. “No Pain,… Read more »
Sedat Erdoğan
5 yıl 5 ay önce
Geçenlerde odtüdeki hastanade yazdırdığım ilacı almak için gittiğim eczanenin önünden geçerken power balance ile ilgili afişleri görüp bu ürünün bende yarattığı bi etkiyle eczaneye girdim ..ilaçlarımı aldıktan sonra sormadan edemedim aga bu nedir diye ordakide kafa bi çocuktu dedii böyle böyle sporcular kullanıyo iyon dengesini sağlıyo etraftaki baz istasyonlarının etkilerini sende sıfıra indiriyo..  peki dedim kim kullanıyo ? daha çok güreşciler dedi ..bahsettiğne göre bu bilekliğin yanına bi metre yaklaşsan bile bilekliğin sana kattığı gücten yararlanabiliyomuşsun ..peki dedim madem böyle bu güreşciler bu bilekliği takıp güreşe tutuştuktan sonra karşısındaki adama 1 metre yaklaşırsa bilekliğin gücünü onada vericek ne anladım ben… Read more »
Resul
5 yıl 5 ay önce

Hahahaha farazi bir kudret.

brnikl
5 yıl 3 ay önce

Eğer bi etkisi var ise: Vücuda 1 metre değil en en fazla 5cm uzağından etkisini alabiliyorsun. Eczacı kardeş sattığı cihazatın lügatını bilmiyormuş.

Rıza
5 yıl 3 ay önce

M. JORDAN zamanında var mıydı boyle seyler?? Olay bıtmıstır uzatmayın..

Mehmet
5 yıl 1 ay önce

Geçen gün BBC’de haber yaptılar, Avustralya’da Rekabet kurumu tarzındaki haksız rekabetlerle uğraşan kurum bu tip bileklikleri üreten firmaları sıkıştırmış ve firmalar bu etkinin yalnızca “plasebo” olduğunu itiraf etmek zorunda kalmışlar.
Plasebo dediklerine bakmayın, bir doktor olarak, plasebo’nun da oldukça kuvvetli bir etki olduğunu söyleyebilirim. Hasta bu etkiye inanır ve bu etki gerçekten de vücutta vuku bulur, ve siz iyileşmeyi veya her neye bakıyorsanız onu vücutta izlersiniz. Ancak bu ürünleri kullananlarda ( kendimce bu ürünü kullanan bir iki arkadaşıma deneyler yaptım 🙂 ) yalnızca dengelerinin arttığına dair bir “düşünce-inanç” mevcut, etkiye gelince, bu etkiden eser yok…
Yani sadece yalancılık, plasebo falan yalan…

saliha
4 yıl 29 gün önce

bencede işe yaramayan bir nesne sadece aksesuar olarak kullanılabilir. hiçbir etkisi yok para tuzakları bence insanların kandırılmaması için biran önce yetkili makamlara suç duyurusunda bulunmalıdır.

bahtiyar
5 yıl 5 ay önce

Bence insan ne ye inanmak ister se ona inanır

erhan
5 yıl 5 ay önce

Ben Aldım İşe yarıyor sırt ağrılarım geçti kendimi daha iyi hissediyorum gerisini bilmem güzelde bir aksesuar faydasını gördüm hakkını yiyemem sahteleri vardır mutlak.plesoba mlesoba blesobayı bilimsel olarak açarsanız daha iyi olu madem etkisi yoksa bunlarla ilgilendiğimiz kadar  bankaların, tekelleşmiş ve özelleşmiş kurumların  tıkır tıkır  aidat ücreti, kart ücreti, hesap işletim ücreti, o ceza bu ceza, açma kapama ücreti, bilmemne harcı, bunların siz uyurken bile cebinizden arakladığı paralara karşı biraz daha duyarlı olsak daha iyi olur Türkiye deki En büyük en prestijli marka haline gelmiş kurumların bile bizi nasıl sağdığını görmezden gelmeyi bırakalım. 

Büşra
5 yıl 5 ay önce

Merhaba, bende power balance almak ıstıyorum ama. Internette arastırma yaptıgımda hepsı orjınal dıye koca yazıyı ınsanın gözune sokuyorlar:S ben orjınal olup olmadıgını nasıl anlarım ve nereden temın edebılırım_?

ozgur
5 yıl 3 ay önce

efsane reply sana katılıyorum..!

Mesut Fidanoğlu
5 yıl 5 ay önce

Araştırmacı, sorgulayıcı karakterinizi bir kez daha gösterdiğiniz bu güzel yazı için teşekkürler.

erhan
5 yıl 5 ay önce
Ben biraz araştırma yaptım bileklik te elimizde tabi işin içinden çıkamadık etksi büyük oranla psikolojinin ötesinde farklı şeyler var qaantum fiziğine baktım maddeleri oluşturan birimin çekirdeğinde atom parçacıkları atom parçacıklarını oluşturan alanın içinde enerji mevcut ve evrendeki herşeyin birer enejiden oluştuğu anlatılıyor  yukarda arkadaş yorum yapmış neye inanmak isterseniz o  olay biraz o noktaya çıkyor. bir yerde doktorların hastalarını iyileştirmek için ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için renkli hapa benzer hap olmayan ve zararı olmayan ilaçları hastalara verdikleri ve bu yöntemle hastaları bu ilaçları kullandıkça hızla iyileşeceksin dedikleri ve hastaların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayarak hastaların iyileştikleri görülmüş yanlız şu sitelerde… Read more »
Aziz Topuz
5 yıl 4 ay önce

Aynen size katılıyorum.Durum tamamen psikolojik ve inanmakla ilgili.
Ünlülerin bunu kullanmaları kesinlikle reklam 10 liradan milyonlarca satıldıgını düşünürseniz cok büyük bir mevla.Oturdukları yerden para kazanma zekası..Ben inanin yerden taş alsam ve bu taş şu işe yarıyor desem ve inançlı bir şekilde bunu kullansam ve dagıtsam inanın cok teşekkür mesajları alırım bunun gibi birşey bu hiç bir etkisi yok durum tamamen psikolojik.İnnsan benim kolumda bu var syle olcak böyle olacak diye düşünürse o olur.Boşuna paranızı vermeyin bir ugur parası taşıyın ben bunun ugruna inanıyorum deyin aynı şey..

efsane
5 yıl 4 ay önce

keşke herkes bu dediklerinin farkında olsa.asıl devletin buna el atması gerekir ve hele de yalan sahte reklamlarla bu ürünlerin pazarlanması engellenmelidir.para kaznmak uğruna sahte bir şeyi adam reklamla dünyanın en iyi şeyiymiş gibi çok rhat satıyor.burda bence hem bizler biraz daha bilinçli hareket etmeliyiz hemde devlet biraz daha koruyucu olmalı ve denetimleri daha çok artırmalıdır

dilek
4 yıl 2 ay önce

atar atar devlet yakında hepınızın uygun yerıne el atar

cem
5 yıl 5 ay önce
merhaba ben power balance konyada orjinal satışını yapıyoruz ve amerikadan sipariş yapıyoruz ulaşmak istiyorsanız lütfen ricada bulunuruz(cuneythas4227@hotmail.com) ilk 1 ay boyunca bir sorun varsa paranız iade (kolye ,bileklik, NBA ,bez bileklik ,bir yüzücü) için en uygun , bilekliklerimiz bulunur ve test yapabilir. Uyku sorununa en etkili çözüm 12 saat uyku uyuyan bir insan 3 saatin sonunda bu bileklik sayesinde gerekli uykuyu almıs bulunabiliyor. ve nerde olursanız olun kar go bile olmadan ayanıza kadarbi teslim edip test yapıyoruz orjinal olup olmadını bize verilen belgeler ile size kanıtlıyoruz power balance bayisi olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyouz , ürünümüzde bir sorun… Read more »
Resul
5 yıl 5 ay önce

Vauuuvv adeta bir mucize. Uyku sorunu, bel ağrısı, kıç ağrısı her şeye deva mübarek.

“12 saat uyuyan bir insan 3 saatin sonunda gerekl uykuyu alabiliyor…” Bu bir devrim! Hemen 50 tane bileklik satın alıp her yerime yapıştıracağım o bandrolleri. Belki o zaman 3 dakikada gerekli uykuyu alabilirim.

brnikl
5 yıl 3 ay önce

Bu Tükçe ile sana PowerBalance’ın bayiliğini veya satışını mı verdiler ? Almıyorum o zaman.

Celtic
5 yıl 5 ay önce
arkadaşlar ben 24 yıllık jimnastik kariyeri olan biriyim ve hiç bir bilgim olmadan arkadaşımın vasıtasıyla hiç bilmeden denedim bana ne olduğunu bile söylemediler ve aslına bakarsanız gerçek bir denge ve esneklik farkı hissettim bu benim nacizane yaşadıklarım ve şunuda  söylemek isterim plasebo etkisi de olsa (ki ben aslınıdüşünüyorum) aslında kötü birşey değildir zararsız bir şeyin seni daha sağlıklı hissettirmesinin neresi zararlı o yüzden o bilekliklerden alanı kullananı enayi yerine koymak hem kimsenin haddine düşmez hemde ayıptır. ve aslında milyonlarca kişi sigara kullanırken bir bilekliğin zararlarını konuşmakta ayrı bi ironi gibi geliyor bana inşallah bu yorumları yapanların içinde sigara kullanan yoktur… Read more »

24 yıllık kariyerinizi varsa isminizi bilmek isteriz. Yoksa dikkate alacak değiliz. Bir nokta daha: Ben yorum yaparken kullandığınız e-postayı arattığımda, karşıma çıkan Facebook sayfasında profilinde ağzında sigara olan bir genç resmi çıkıyor. Kayıtlı olduğunuz hesaba bakılırsa sigara konusunda herhalde tecrübe konuşmuş?

Son olarak da, siz istediğinize inanın, kimse size bir şey diyemez. Biz bu ürüne inanmıyoruz ve Seçkin de bunu bilimsel sebepleriyle birlikte yazdı.

cihan
5 yıl 4 ay önce

Sevgili Editör, siz neyin bilimsel olduğunu gerçekten biliyor musunuz? Siz gayet bir alan araştırması yapmışsınız yok avusturalyadaki site yok yok iki makale bide sözde linkler verip fotolar koymuşsunuz siz şimdi ilah olcaksınız 500 milyon insana bileklik satabilenler ve o bilekliği bişekilde “test edip” alanlar saf olucak. Size bu sitedeki kariyerinizde başarılar. İnsanları “bilinçlendirmeye” devam edin :)))

Cihan, Bu yazıyı hazırlayan kişi bir bilim adamıdır. Gerek kendisi gerekse de dergimiz yazının sonuna kadar arkasındadır ve bu yazı tamamen geçerlidir. Sözde linkler dediğin gerçek linklerdir, onun da mı sözdesi oluyormuş? 500 milyon insan konusunaysa hiç girmiyorum, sanırım sen bu ürünün dünyadaki her 13 kişiden biri tarafından kullanıldığını sanacak kadar “bilimsel” bir arkadaşımızsın. Neden böyle garip bir yazı yazdığını bilmiyorum ama olay gayet açık. Ürün iddialarının hiçbirinin bilimsel bir temeli yok, firma bile bunu itiraf etmiş durumda. Senin bu girişimin gerçekten komik olmuş, yazının sonuna eklediğin gülücük işareti de yazımıza her nedense ne kadar çok kızdığının bir göstergesi. Ben… Read more »
cihan
5 yıl 4 ay önce

Size kızdığımı anlaman için gülücükten yola çıkmana gerek yok, o yazıyı yazmam bunun ispatı zaten. Yazıyı neden yazdım?? İŞGÜZAR İNSANLARDAN NEFRET EDERİM. O bilim insanı da kimsenin uğraşmadığı üç kuruşluk popülerbir konunun üzerine gittiği için gayet başarısız ve saçma şeylere zaman ayırıcak biriymiş. Siz ne büyük bi otoritesiniz ki “bu yazı tamamen gerçektir” diyince gerçek oluyor 🙂 komik olma lütfen. Ulvi görevlerinizde başarılar size ve “bilim adamı” arkadaşınıza

Değerli Cihan, Kimsin, nesin, necisin bilmiyorum ama belki de senin menfaatine ya da bir tanıdığının menfaatine zarar veren bu yazının topluma “rağmen” örtbas edilmesi gerektiğini düşünüyorsundur. Şunu bil: Şahısların çıkarı, dürüstlüğü çiğnemek için sebep olmadığı gibi, toplumun ve insanlığın çıkarı da şahısların tek taraflı ve haksız çıkarlarından çok daha kutsaldır. Çünkü toplum dediğimiz şey senden, benden, analarımızdan, babalarımızdan, sevgililerimizden vs. oluşur ve toplumu aldatan dolaylı olarak kendini ve sevdiklerini aldatmış olur. Bu bileklik belki zararsız bir kazanç kapısı ama unutma ki ölümcül zayıflama haplarına da bu vurdumduymazlıkla göz yumar hâle geldik. Onun için Zinde Türkiye dergisi gücü yettiğince hiçbir şeye… Read more »
cihan
5 yıl 4 ay önce
Öncelikle benim savunduğum şey eğer insanlar zararsız birşey kullanıp 50 TL ye kendilerinin iyi hatta mükemmel insan olduklarını düşünüyorlarsa size düşen sadece susmak olmalı ki bu büyü bozulmasın. Öncelikle ben bu ürünü kullanmıyorum, satmıyorum ve satan bir tanıdığımda yok inanın. Ve bu yazıyı okuyup sizede cevap verdiğime göre anlaşılıyor ki merak edip ilgilenmişim bu konuyla. Ve yine anlaşılıyor ki google a aratırken “power balance işe yarıyor mu?” yazmışım. Bu sebeple benim zaten bu olaya ön yargılı yaklaştığım ortada. Ama yinede aşağıda yorumuna cevap verilmeyen 12 Temmuz tarihli Ceylan hanımın yazısını okur ve açıklamanızı yaparsanız sevinirim. Ve tabiki bilim adamı arkadaşınıza… Read more »

Cihan, sanırım her ikimiz de söyleyeceklerimizi söyledik, çok açık bir şekilde her ikimiz de farklı düşünüyoruz. Gerisi okurların takdiridir zira bence artık cevap verilecek bir soru kalmamıştır.

(Ürünün sende işe yaramadığını da yazıdaki körleme testiyle ilgili bölümden anlayabilirsin. Yine de istediğine inanmaya devam edeceksin tabii.)

cihan
5 yıl 4 ay önce
Bunu söylemeyi istemezdim ama görülüyor ki ben haklı çıktım. Keşke adam gibi ikna edebilecek bilgi seviyesinde olsaydın. Peki herşeyi sorgulayan siz körleme testi videosuna neden inanıyorsunu? Siz kendiniz bile bu testi yapmadınız ve gördüğünüz bir videoyu bizlere delil olarak sunuyorsunuz. YANİ KÖR OLAN BİRAZDA SİZ OLUYORSUNUZ. Susmak kabullenmektir değerli editör. Gerçekten susmak istiyorsanız bu yazıya cevap vermeyin o zaman. Not ne olursa olsun satıcılarının geri adım atmadaki stratejilerinide bilemem ama bu ürün işe aıyor iki ayağı üzerinde zor duran 🙂 bi kız arkadaşıma bu test yapıldı normalde tek ayak üstünde bile duramıyordu needeyse ama sonra baskıya bile dayandı. Bilim nedir… Read more »
Cihan, Ben iddialarını kabul etmedim ve ayrıca burada yazanları önceden test ettim, gerek kendimin gerekse başkalarının üzerinde. Fakat seninle yazışırken sen ısrarla apaçık söylediğim şeyleri anlamazlıktan geldiğin için daha fazla seninle vakit kaybetmek istemedim. Bana kalırsa sen maksatlı olarak bir şeylerin peşindesin ve bir daha yazdıklarımı anlamamış gibi yorum yaparsan gereğini yapacağım. Oldu mu? Lütfen beni daha fazla aptal yerine koyma. EK: Ürünün üreticileri bile Avustralya’da yapılan soruşturma üzerine ürünlerinin faydası olmadığını ilan edip para iadesine gitmişken sen bize “bırakın insanlar inansın, büyüyü bozmakla yanlış yaptınız” dedin. Bizim burada uyguladığımız ifade özgürlüğünü SAFSAFA ve DEMAGOJİ için kullanmana daha fazla izin… Read more »
Halit
5 yıl 3 ay önce
Sevgili Cihan Arkadaşım , öncelikle ilk yorumundan başlamak isterim bileklik 500 milyon insanın aldığını ve test yapıldığını söylemişsin sigara ve alkolde milyonlar milyallar satıyor yani bir ürün fazla satıyor diye yararlıdır diye birşey yoktur.Ayrıca şimdi siz ”ilah” olucaksınız diye bir terim kullanmışsın kimsenin ilah olma gibi bir derdi yok.2.yorumunda bilimadamını bu araştırmayı yaptığı için küçümsemişsin.Boş işlere zaman ayırıyor diye eleştirmişsin unutmaki gerçek bir bilim adamının asıl görevi önemi küçük yada büyük farketmeksizin o konu,eşya,yiyecek vs.(İlgi alanı neyse) yararlarını ve zararlarını araştırıp insanlarla paylaşmaktır.Ayrıca dünya çapında bilim adamları bir elmanın,biberin vs. zararları ve yaralarını öğrenmek için yıllarca uğraşıyorlar.Yani bu konu küçümsenecek… Read more »
samet
5 yıl 3 ay önce
öncelikle ben bu bilekliği kullanmıyorum ve verdiğiniz bilgiler ışığındada bi anlamı olmadığına inanmış durumdayım ama açıkcası ben cihana şöyle katılıyorum eğer insanlar gerçek olmayan birşeye inandıkları için bi etki hissedebiliyorsalar bunun önüne geçmek biraz tuhaf olmuyomu çünkü insan yaşadığımız çağda hala gerçek zihin gücünü kullanamıyor belkide bu bilekliğe inanmak bazı insanların hayatlarında küçük etkilere sebep olucak yani tamam yaptığınız iş doğru takdir ediyorum ve katılıyorum ama olaya bu yönüylede baktığınız zaman binlerce yalanlarla kandırılan bizler bu basit yalanla insanlar mutlu oluyosa buna engel olmamalıyız… bu konuda bilgi sahibi olan ve gerçeği gören insanlar var evet ama bu yalana inanmak isteyen… Read more »
Halit
5 yıl 3 ay önce
İnanın inanmayın zaten o sizin sorununuz .Burada zaten başlıktan anlaşılacağı gibi ”Power Balance Bileklik İşe Yarıyormu?” denilmiş.Yani ürünün işe yarayıp yaramadığı açıklanmış ve boşuna maddi vs. kayba insanların uğramaması için,sömürgecilerin bu işten para kazanmalarını bir miktar önlemek için yazılmış bir makale.Herkesin özgür idaresi var isteyen gider,alır,kullanır eğer inanıyorsada inanır.Bu makalede sadece ”gerçekler” açıklanmış , biz gerçekleri kabullenemeyen Türk insanıda hemen olaya tepki veriyoruz.Ve nasıl vereceğimizide bilmiyoruz (bknz:cihan) Cihan hemen kişisel eleştiriye,kendini aşan cümlelere ve mahalle ağzına geçerek bu makaleyi yazan insanı kendince eleştirmiş bence küfür etmekten beter etmiştir.İsteyen alsın , güle gülede kullansın.Ama şu gerçekki ”Bu bilekliğin psikolojik etki harici… Read more »
Inan Tamer
4 yıl 11 ay önce

Mevrana kim? Hocam

ahmet
4 yıl 10 ay önce

ben tubitak ve tse ile görüştüm biz bu aletin içindeki iyonu olcemeyiz dediler ürün hakkında bilgi istedim bilmiyorlar sahte olduğunu kanıtlayan tek firma maya klinik onunda nasıl bir halt olduğu belli zaten.arkadaş için bilim adamı demişsiniz.yunan basketbol milli takımı kullanıyor bunların sağlık bolümünde çalışanlar bilim adamı değilmi

Resul
4 yıl 10 ay önce

Ne halt olduğu belli dediğin kliniğin dünyanın en iyi sağlık kurumlarından biri olduğundan haberin var mı? Ayrıca firma değil, kar amaçlı çalışmıyor “Maya” Klinik.

Cahil Ahmet, yalancı Ahmet, yüzsüz Ahmet, utanmaz Ahmet, sitemizi işgal etme Ahmet, oldu mu?

Tubitak da TSE de olmayan bir şeyi ölçemez Ahmet. Oldu mu? Sen de mi bileklik satıyorsun Ahmet? Satma Ahmet.

Coşkun Bodur
5 yıl 4 ay önce
Selam Herkese Bende şimdi internette sürekli indirim siteleri var onlara bakarken bu güç ve denge bilekliğinin indirimlerini fark ettim..ilk çıktıkları zaman çok yüksek fiyatlarda satılıyordu..Şimdi oldukça cazip fiyatlara satılmaktadırlar..Araştırıp gerçeğini ve ucuzunu nerden bulabilirim diyerek sayfaları gezmeye başladım..Bu sayfayı buldum..Yorumları okudum..Yani ister istemez insan şüphede kalabiliyor..Bir kaç kullanıcıdan da duydum faydası var diye..Psikolojik mi bilemem tabi..Ama bende denicem..Ve bu sayfanın sahibi olan yorum yapan araştırmacı ve bilime önem veren arkadaşlardan da deneme yanılma yöntemini kullanarak yorum yapmalarını ve burdan insanlara öle bilgi vermelerini öneriyorum..Yorumları okurken bu bileklikleri aldım, denedim bir etkisini göremedim diye bir şey okuyamadım yada dikkat edemedim..En azından… Read more »
ayberk
5 yıl 4 ay önce
bu ürün jinsei kolye ile türkiyeye girdi bildiğim kadarıyla ve bu ürünü çok uzun yıllardır ülke başkanlarının siyasi liderlerin sporcuların kullandığını internet sitelerinde yayınlandığını görüyoruz. bu isimler Acun Ilıcalı Ahmet Bulut Ahmet Yıldırım Ajda Pekkan Ali Ağaoğlu Ali Koç Arda Turan Aşkın Nur Yengi Ayhan Akman Barboros Berdan Mardini Ceylan Cristof Daum Emre Belezoğlu Ender Saraç Ercan Şehit Erman Toroğlu Fatih Terim Ferman Toprak Fulya Terim Gökhan Şükür Doğus Hakan Şükür Hakan Ünsal Hakan Yılmaz Hande Subaşı Hülya Avşar Hülya Öztürk İbrahim Toraman Mahsun Kırmızıgül Mehmet Ali Erbil Mehmet Gönülaçar Mehmet Topal Michael Ballack Murat Kurşun Niran Ünsal Pascal Nouma… Read more »

Merhaba,
Bahsettiğiniz ürüne bugün baktım. Gerçekten akıl almaz bir saçmalıkmış. Konu hakkında bugün veya yarın bir yazı hazırlayıp yayınlamayı düşünüyorum. Bakalım.

Saygılarımla,
İlşad Özkan

Faruk Emre
5 yıl 2 ay önce
Editör, Siz bilekliğin denge,güç vs. verdiğine inanmıyor olabilirsiniz ama saçmalık diye bahsetmeniz hoş değil.Bende kullanıyorum bana göre psikolojik birşey çünkü kendine güvenmeye başlıyorsun
teddy bear
5 yıl 2 ay önce

Kendinize güvenmek için plastik bir bilekliğe ihtiyaç duyuyorsanız o sizin sorununuz. Özgüven sorununun işe yaradığı kanıtlanmış tedavi yöntemleri var.

savaş can gök
5 yıl 4 ay önce

abi bunlar kedi kesip yiyorlar enerji saglasın diye :))) şaka maka bı yana gecen bı alısverıs magazasının spor bolumunde testını gordum adamın bırı bı ayagı havada bı elı yukarda ıtıyorlar daha gec dengesı bozuluyormus benı bı gulme tuttu :))) bu urun basura , kıldonmesıne de ıyı gelıyormus yaw bırakın bu ıslerı sayın bı ınce kalbı temız saf arkadaslarım hepsı aldatmaca yap adam gıbı fıtnes ı nı demır gıbı olursunuz..

Ceylan
5 yıl 4 ay önce
Ben hiçbir zaman bu tarz ürünlerin işe yaradığına inanmadım ve her zaman da birer saçmalıktan ibaret olduğuna inanırım. Hazırlanan videoların bile kurgu şeyler olduğunu düşünürüm ve genelde de öyledir. Geçtiğimiz hafta sonu Kadıköy vapur iskelesi önünde hangi markanınkiydi hatırlamıyorum ama, en meşhur olan Power Balance değil, tanıtımını yapıyorlardı ve üzerimde o 3 testi uyguladılar. Ben daha önce internetteki videoları izlememiştim ve testteki teknikleri bilmiyordum. Yapılan her test beni inanılmaz derecede şaşırttı, çünkü gerçekten bilekliği taktıktan sonra daha dengeli, daha esnek hareket ettim. Bunun üzerine gidip hemen ürünü almadım tabii ki. Bilinçli bir tüketici olarak hareket etmeyi tercih ettiğim için, İlk… Read more »
besim
5 yıl 3 ay önce

ilk başta testi yaparken sana çok daha fazla kuvvet uyguluyorlar ve ilk başta senn haberin olmuyor ama daha sonra bilekliği taktıktan sonra sana nasıl bir hareket yapacaklarını bildiğin için çabuk dengeni kaybetmiyorsun :’) anladn mı ?__

ahmet
5 yıl 2 ay önce

bende bu şekilde düşünmüştüm.ama testi 4 kere denettim bileklikli bilekliksiz ürün işe yaradı yada bana oyle geldi.aynı noktadan düz bastı çekme itme olmadı.bi arkadaşım dizlerindeki sorun yüzünden uzun yürüyemiyordu şimdi hallı saha maçı yapıyor.benim düşüncem şu birinciisi her yeni şeyi yadırgama huyundan vazgeçmeliyiz.ikincisi bu psikolojikte olsa moralimiz düzelsin kendimizi daha iyi hissedelim diye 30 tl verilebilir.not yunan basketbol milli takımıda kulllanıyor yeni gördüm.birde avusturyamı avustulyamı kim işe yaramıyor dediyse yasal sorumluluktandan kurtulmak için demiş olabilir

hakan
5 yıl 4 ay önce

ben bu bilezigi aldım ve daha sonra eşime ve anneme aldım benim yaşam kalitemi artırdıgını ve yazılan idda edilen sonucları yasadım bunun pisikolojikmi yoksa bilimsel olarakmı etkilendigimi bilmiyorum ama beni etkiledi ne olursa nasıl olursa olsu n güzel bir olay

Kürşat
5 yıl 3 ay önce

Olay budur…. O kadar şey yazıyor… alsam mı diye düşünüyordum…. bu yorum yeterli bana göre 🙂 Kişinin kendini nasıl hissettiğinden daha önemli bişi var mı ki? Hangi marka abicim?

biçare kul
5 yıl 2 ay önce

bende çok duymuştum almak istiyordum sonra eşim arkadaşından almış bana getirdi bi süre kullandım hiçbir işe yaramadı arkadaşı 30 laraya almış sahtesiymiş sonra eşim 45 liraya kendi aldı gerçeğini taktığım akşamdan itibaren uykum düzene girdi ve en çok hayatımı olumsuz yönde etkileyen halsizliğim büyük ölçüde ortadan kalktı akşam erkenden uykum gelmiyor yani gerçekten ben faydasını gördüm piskolojik desem ilk taktığımda çok büyük etkiler göreceğimi umarak takmıştım bi değişiklik olmadı yani demem o ki bende işe yaradı bilimsel bi yanı yoktur belki biemiyorum paylaşmak istedim

Poyraz
5 yıl 1 ay önce

Ben de esime ve kendime orjinal power balance kolyesinden aldım. Hem de cok cok uygun fiyata. Açıkcası denge baskı vs. Araştırması yapmadık testleri de uygulamadık ama uyku için iyi geldigini söyleyebilirim. Esim, bebek olduğu için geç yatip erken kalkmak zorunda. Kolyeyi kullandığından beri 3 saat uykuyla bile bütün günü rahatlıkla geçirebiliyor.psikolojik mı fizyoloji mı bilemem ama hiç boynundan cikarmadigi kesin. Bırakın kim inanıyorsa parasını harcamak istiyorsa orjinal yada sahte hangisini istiyorsa alsın zaten alıştık artık sahte seyleri kullanmaya…

bahadır ergintan
5 yıl 4 ay önce

ürünü bir hafta önce bursadan bir spor mağazasından temin ettim,test sonucu satın aldım,bileziği 8 yaşındanki yeğenimede taktım onda da benzer testler yaptık ve şaşırtıcıydı,uyku düzeni olmayan bir adamdım dahada bir sürü şey ne etkisi olursa olsuni,güzel bir ürün,açıklamak zor ama işe yarıyor.

turgay keleş
5 yıl 4 ay önce

ya ben yorumlara göz attım ve kararsız kaldım kullananlar markasını da yazarsa daha kapsamlı araştırmak istiyorum her gün 3-4 kişinin bileğin de görüyorum işe yardığını sanmıyorum ama insan terettüt de kalıyor yardımcı olabilecek biri var mı marka önerisi yaparsanız da sevinirim test etmek istiyorum herkese saygılar…

ahmet
5 yıl 2 ay önce

ben kadıkoyde bahariyede yapıkredinin ordan plus balance diye bi marka aldım.aynı geknoloji bide tıbbi silikon var.uyku düzenim yerine geldi şu an saat 2 :00 bi nebze uykum yok sabahda 8 de kalkıyorum

kaanay
5 yıl 4 ay önce

Arkadaşlar, ben de inanmıyordum hikaye geliyordu.1 hafta önce para vermeden uğradığım bir şirketten aldım bu ürünü satıyorlardı (BALANCE BRACELET) SENSE firması getiriyor.
Koluma taktım ve çıktım.Uyuma problemi ve uyanma problemi çekiyordum.Sabahları koma vaziyetinde kalkıyordum.Gece yatağa girdim rahat uyudum.6 saat uykuyla gözlerimi açtım ve dinçtim. Şu anda 8. gündeyim ve her sabah aynı dinçlikle yataktan kalkıyorum.Yaşım 38.Denemeye devam edeceğim.Belki de düşündüğüm gibi hikayedir.Farklı yöntemlerle kullanacağım bakalım gerçekmi. Para vermek istemiyorsanız 1 hafta arkadaşınızdan isteyin ve deneyin 🙂

yavuz
5 yıl 4 ay önce

öncelikle böyle bır sayfa açtığınız ve herkesın rahatça düşüncelerini ifade etme ortamı hazırladığınız için teşekkür ederim…ürünün ne olduğunu bıle anlamadan test yaptılar ve çok etkılendım.tamam bu gerçek dedım nasıl olduğunu idrak etmede zorluk yaşadım ve bu sıteyı buldum.editörün verdiği kanıtları ve benım yaşamış olduğum o denge testını karşılaştırıyorum. iyi tamam da madem firma bile ürünün hiç bir etkisinin olmadığını itiraf ediyorsa testte olan o ince ayrıntı nedır pekı.bunu bana edıtör anlatırsa çok memnun olurum saygılarımla…

Yavuz selam,
Yazı sahibi ben değilim ve neden kişilerin bana soru sorduğunu bilmiyorum, sanırım bir yerde yorumlara dâhil olduktan sonra üslubumdan ötürü dikkat çektim. Ben soruna cevap vereyim.

Bahsettiğin durumun tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. Eğer sana veya senin durumundakilere ürünü anlatsın veya anlatmasınlar o esnada aynı o ürünmüş gibi başka bir bileklik taksalar, sen yine kendi duruşunu sağlamlaştırıyorsun. Bu durum etki altında kalmakla ilgili.

Erşat
5 yıl 4 ay önce

Öncelikle herkese merhabalar.ilk power balance deneyimimde bana ayni uc testi yaptilar ve dedikleri oldu denge sagladim vs. Yanliz dikkatimi bi sey cekti simdi bileklikten cok uzalta ilk bilekliksiz yaptim testi sora bileklik takmis gibi yaptim daha uzaga dokumdum bilegin bi yarari yok demek sacmalik cunku bileklik insanlarin piskolojisini etkiliyo bu da ise yaradigini gosterir burakin insanlar piskolojikman olsada kendilerini iyi hissetsinler.bence gorunumude hos bir bileklik dedim gibi sadece piskolojiyi etkiliyo ama insanlar mutlu :)nese ama sunu net soyleyeyim piskoloji fisinda  bi yarari yok…

Faruk
5 yıl 4 ay önce
Bir spor firmasında satış danışmanı olarak çalışıyorum ve denge bilekliklerinin her çeşidini çok iyi biliyorum. Power balance , u balance, efx, … Daha bir sürü sayamadığım. Ürün bize ilk geldiğinde mağaza personeli olarak bu işin biraz piskolojik olacağını düşündük, ama bir marka varki diğerlerinde gerçekende çok farklı. Aynı testleri diğer markalarla kendimde denediğimde hiç bir işe yaramadığını gördüm. Çünkü bu testleri yapan kişiler bileklik olmasa dahi, kolunuzun biraz daha üstünden uygulayacağı baskı ile sizi hiçbir şekilde düşüremez. Yani aslında teslerin hileleri var. Esneklik testinde bileklik olmadan dönüp işaretlenen yeri bileklikle geçiyorsunuz., Ama bileklik olmadan ikici kez denendiğinde kaslar ısındığından daha… Read more »
ela elçin
5 yıl 2 ay önce
Kesin plus balancedır.Bir bileklik insanın hayatını bu kadar mı etki eder yahu.Neyse ben hiç atışmaya girmiyeceğim ama inanın kullanalı 20 günden fazla oldu ben çok faydasını gördüm, Anneme hiç söylemeden bilekliğide takdırmıştım ve 2 gün takılı kaldı kadının ayağındaki ağrı geçmişti, hep şikayet ederdi, sordum anne 2 günden beri ayağın ağrıyomu diye, yooo ağrımıyo dedi.Buyrun burdan siz yakın; neden derseniz kadıncağız hergün ayak ağrısından şikayet ederdi, açıkçası dün birer tanede ona vede babama aldım, psikolojik derseniz değil çünkü dün aynı çocuklara testleri yaptırdım ve bir cep telefonuyla test yaptılar, denge testinde gene yıkılmadım, sonra cep telefonunun kapağını çaktırmadan çıkarmış ve… Read more »
Oguzhan
5 yıl 2 ay önce

🙂 Desenize bu ürünleri satan bir dükkanın yanında yaşasanız ölümsüz olacaksınız ailece. 🙂 Yani dükkandan yayılan bilmem ne ışınları ailece hayatınıza kalite getirecek ağrılarınız geçecek… 🙂

Yazık yahu gerçekten inanıyorsunuz birde?

Faruk
5 yıl 4 ay önce

Bu arada ilk haftalarda sattığımız müşterilerden gelen yanıtlarda % 90 oranında geceleri uyutmuyor yanıtını alıyoruz, bilekliği çıkararak uyuyorlar bunuda çözemedik ?

Resul
5 yıl 4 ay önce

Yedikleri kazığın acısından uyuyamıyorlardır belki Faruk.

teddy bear
5 yıl 4 ay önce

Şu yazıyı okuyup hala “orjinal powerbalance bileklik almak istiyorum yardımcı olabilir misiniz” diyen insan ne içtiysen ben de ondan istiyorum. İyi kafa yapmış anlaşılan?

blackk eyes
5 yıl 4 ay önce
merhaba,20 yılı aşkın süredir sağlık sektöründe çalışan birisi olarak bu tür ürünlere pek rağbet etmemişimdir,yok efendim zayıflatanlar şişmanlatanlar göğüs büyütenler boy uzatanlar saç çıkaranlar tırnak uzatanlar enerji verenler vs.Ürünün testini yaptılar entersan geldi fakat benim ilgimi denge olayından çok enerji kısmı çekmişti,fakat bilinçli bir tüketici ve sağlık sektöründen birisi olarak hemen almak istemedim ,ürünü kullanan arkadaşımdan ödünç aldım 3 gün kullandım ve hayretler içinde kaldım ,günde en az 7 saat uyumak zorunda olan ve sabahları kalkmakta çok zorluk çeken ,uyumadığım zaman çarpıntı ,hipotansiyon ve hipoglisemi ile yüzyüze gelen ben özellikle yaz ay aylarında bunların üstüne enerji kaybı ve ayak ağrısı… Read more »

Dalga mı geçiyorsunuz siz burada insanlarla? Şu yazdıklarınıza inanmak için elimizde tek bir geçerli sebep yok, inanamamak içinse onlarca sebebimiz var.

Kaldı ki en çok da “1 kahve, 1 litre su, 1 şeker drajesi ile yüksek performansta enerji harcayarak hiç yorulmadan bir gün geçirdim” lafınıza şaştım. İnsan yalan söyler ama yalanın da bir dozu olmalı…

Bu derginin okurları böyle akıl dışı zırvalara inanacak kadar aptal değil. Ben de bir okur olarak bu güzel (!) yazınıza yorum yapmadan duramadım…

eRhan_jack
5 yıl 4 ay önce

sen kesin bu işin ticaretiyle ugraşıyosundur o zaman ben bu yazıdan bunu cıkarırım ..!

efsane
5 yıl 4 ay önce

gerçekten insanımız pek araştırmıyor hele bilimsel olmasını hiç önemsemiyor.sayfayı açıp bilgilendiren arkdaşlar çok teşekkürler lütfen diğer konularda da sağlık sektöründe de yok kelliğe son yok kilo verdirir yok boy uzatır gibi insanların psikoljisini ve reklam mantığını kullanarak satış yapılmaya çalışan diğer ürünlerinde hilelerini burda yayımlamaya çalışın çünkü gerçekten insanların sağlığıyla ve psikolojisiyle oynuyorlar tek yaptıkları halkın cebinde ki üç beş kuruşu çalabilmek bunu hilelerle yapıyorlar masum bizlerde araştırmdan bu yola girince hemen aldanıyoruz.lütfen daha çok bu konuda bilimsel ve gerçekçi yazılar yayınlayarak bir çok insana yardımcı olun çok mutlu edersinz şimdiden teşekkürler

R10 Forumları’ndan Blurayindir adlı bir kullanıcının 7 Ağustos 2011 tarihinde yazdığı yazıdır: İlgili siteye girdim ve okuduklarımdan faydalanarak bir kimyager olarak yorumlarımı yapmak istiyorum “Negatif iyon doğada var olan bir elementtir” – Böyle bir element yoktur. Elementlerin iyon halleri vardır. “cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır” – Bunu nasıl tespit etmişler hayret doğrusu 1mol atomun 6,02×10üzeri23 tane olduğunu düşünürsek tek tek sayıp da oran yapmışlar heralde. 1cm3 e de artık kaç atom yada molekül sığıyorsa artık. gerçi ilgili firmanın dediğine göre elementti. “Artan hava kirliliği, ve elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller yüzünden… Read more »
Özgün
5 yıl 3 ay önce
Merhabalar , burada;admin-kullanıcılar arasında malum bilekliğin gel/gitli tartışmalarını okumam yaklaşık 15 dakikamı aldı.Şu anda admin böyle birşey mantıken imkansız derken , kullanan kişiler;mantıken imkansız olan şey psikolojikmanda olsa bizi tetikliyor diyor.Yani bana deseler koluna kauçuk bir lastik tak şunlar bunlar olucak ve taktıktan sonra ”psikolojik” olsada bana faydası olacaksa , ben o ürüne parada veririm ve hiçte kolumdan çıkartmam. Ortada bir emek var , o kadar araştırılmış bizler için yardımcı olmaya çalışılmış.Ama kullanıcı arkadaşların yorumları inanın bileklik beş para etmese bile çoğu kişiyi almaya yönlendirmiştir. Herkezin kendi iradesi vardır.Açıkçası çevremde kullanan yok ve yakın zamanda bende alıp denemeyi düşünüyorum.Kimileri keyfine… Read more »

Özgün selam,
Burada senden önce yapılan yorumlar yaklaşık 5000 kelime tutmaktadır, 15 dakikada okudunsa dakikada 333 kelime, saniyede 5,5 kelime okuyabiliyorsun demektir ki bu kabiliyetin için seni şahsen tebrik ediyorum, ortalamanın üstünde bir hız bu. Zaten okumayı seven biri olduğunu hissetmiştim yazdığın yorumu okuyunca.

Paranı nasıl harcadığın konusunaysa karışmıyorum, apaçık bir aldatmacadan medet umarak kendini motive edebiliyorsan sana Sihirli Bidon adlı harika bir ürünümüzü 100 liraya satmak istiyorum, Power Balance gibi ama daha etkili… Süper bir şey yani… Alır mısın? Bu bidona büyük emek verdik de, boşa gitmesin.

ahmet
5 yıl 3 ay önce

EFX derim başkada bir şey demem gidin deneyin power balance da denedim nano power balanceda denedim EFX i denediğimde cidden çok şaşırdım hiç bişi yapmadan sadece deneyin derim 

ozan
5 yıl 3 ay önce

Arkadaşlar bırakın inanmayın böyle boş şeylere… Tıp fakültesinde biyokimya’dakii arkadaşımla tartıştık bu konuyu, bana dedi ki “abi böyle bieşyin yapılması için çok üst düzey çalışmalar gerekir. Yurtdışında bu olayın gerçeği yapılıyor ancak manyetik alan oluşturularak ve deri altına konulan bazı maddeler ile. ve bunlar her yerde isteyen kişiye yapılmıyor ayrıca çok pahalı yani 200 300 bin dolardan aşağı yapılmıyor. Kaldı ki bunlar seri üretime geçirilse tanesi 3-4 bin liradan aşağı olmaz tabi gerçekten dediği etkiyi yapıyorsa”

lord of the wristbands
5 yıl 3 ay önce

bilekliği 2 gün önce aldım ,mükemmel etkileri var az uyku ile daha dincim vücut ağrılarım geçti dengem mükemmel çok agresif ve sinirliydim o dahi geçti. Teşekkürler PB

gizem
5 yıl 3 ay önce

Arkadaşlar power balance bilekliği bana bir arkadaşım hediye etti. Bikaç gün taktım kollarımda bir ağrı oldu, kendimi çok halsiz hissetmeye başladım. Aynı bilekliği abim de takmaya başladı onun da böbrekleri ve başı sürekli ağrıdı. Sonra bilekliği kullanmayı bıraktık hiçbir sorun kalmadı. Ben bu bilekliğin bir işe yaramayacağını biliyordum yani hoşuma gittiği için süs olarak taktım merak ettiğim şey herhangi bir zararı var mı bizim ağrılar psikolojik olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

Sezai BAYHAN
5 yıl 3 ay önce

Kardeşim zaten yazmışsın yorumunda…Madem inanmıyordun yararına,zarar verdiğini nasıl söyleyebiliyorsun!Demek ki etkisi var.Olumlu ya da olumsuz.Aslında sen testin doğruluğunu belirtiyorsun.Kendi yorumunu okumanı tavsiye ederim..

Arantir
5 yıl 3 ay önce

ne kadar enayi varmış şu dünyada yorumlara bakın bi işe yaramasa da psikolojik olduğundan işe yaradıklarını düşündükleri eskiden 1 liraya benzerleri satılan şeylere 50 lira veriyolarlar
mucize kazık diye birşey çıkaracağım günde 1 kere oturuyorsunuz tüm gün dengede kalıyorsunuz bu tipler buna da inanıp alır helal olsun zeki kardeşlerim

hakan
5 yıl 3 ay önce

Ben aldım bilekligi her ne kadar işe yaramıyor deselerde hakikaten işe yarıyor beyinle alakalı birşey degil bilek güreşinde anlıyabılırsınız güc derken dayanıklılık artıyor bilek güreşinde eliniz cok iyi geliyor ama gücünüz fazla artmıyor ben 10 tlye sahtesini aldım orjinaliyle bi fark yok aynı diyebilirim 2 sinide yan yana test ettik orjinalle hic bir farkı yok her yerde var zaten test edin birşey fark ederseniz alın etmezsenız almayın ben gordum cok etkisini 

Sezai BAYHAN
5 yıl 3 ay önce
Sayın editör! veya diğer sorumlu arkadaşlarım! Yorumlara cevap vereceğim diye niçin hakaret ediyorsunuz anlayamadım.Zaten siz blimsel olarak araştırdığınız bir olayın sonuçlarını insanları aydınlatmak için paylaşmışsınız.Üzerinize düşeni yapmışsınız.Gerisi sizin araştırmanızı inceleyenlerin takdirine kalmıştır.Ancak siz her beğenmediğiniz veya sizi eleştiren yorumlarda yok beyninizle ilgili sorun,yok çıkarınız var,yok kazıklanmanın verdiği…şeklinde cevaplarla asında bilimsel tezinizin güvenirliğine de zarar veriyorsunuz.Üstelik hakaret ediyorsunuz dediğiniz kişiyi banlamakla,yasal haklarla tehdit ederken aynı hatayı ve hakaret dediğiniz şeyleri siz yapıyorsunuz.Lütfen bu ürünü alan ve kullanan insanlara hakaret etmeyi bırakın.Siz kendi inandığınız değerleri savunun.Hakettiğiniz saygıyı ancak böyle kazanabilirsiniz.Teşekkürler Bir de bu ürünü alan arkadaşlar varsa etkili mi? değil mi? Yalan… Read more »
kılıç
5 yıl 3 ay önce

ben bu ürünü medikal işi yapan ve güvendiğim bi arkadasımdan aldımmm.ben bi artısını göremedimm.sadece güzel bi aksesuar.ama beyin gücüyle tedaviye inanan bi insan oldugum için psikolojik olarak rahatladım diebilirimm.
pazar konusu çelişkili ama bence 50 tl çok bi para deil alalım verelim ekonomiye can verelimm o yüzden bilimsel açıdan yaklaşan arkadaslardaa kullanıp yararını gören arkadaslarda haklıı 
saygılar…

mappe
5 yıl 3 ay önce

hala etkisini gördüm diyolar. hay allahım demekten alamıyorum kendimi. bakın o bileklikler 50 değil 100 lira olsaydı etkisi iki kat artardı o para saçtıkça huzur bulan yıllardır büyü vs. işlerine para kazandıran ahmaklar bunlar.

süleyman
5 yıl 3 ay önce
             İnsanların yaşam tarzları bozulduğu için maalesef bu tür şeylere inanmak istiyorlar,  kimi insanlar sabah kalktığında yemek yeme fırsatı bile bulamadan, günün ilk saatlerinde işe başlıyor, kimi insanlar öğlene kadar uyuyup öğlen yemek yiyorlar, kimi insan gece geç saatlere kadar çalışıp uykusuz kalıyor ve dolayısı ile böyle bir şey duyduklarında denemek istiyorlar,  ve  bir çok insanda mükemmeliyetçi bir zihniyet var,   normale ulaşmaya çalışan insan sayısı çok az.             İnsanın vücudunu sinirleri, kasları ve beyini ile yönetir, negatif iyon ile değil, bir hafta boyunca düzenli sporunu yap(illa fitness gerekmez, sabah… Read more »
ÇAPANOĞLU_66
5 yıl 3 ay önce
arkadaşlar uğraştığınız şeye bak deseler ki şurda bir gariban fakir, fukara biri var ona 40 tl yardım yaparmısın çoluğu çoçuğu sevinsin çok ağır gelir para öyle değerlenirki kıyamayız ama şu lastik parçası uçgur lastiği kadar işe yaramayan aldatmaca lastik, bilekleğe gelince para önemli değil işe yarıyor mu merakı ile gözünü kırpmadan bu ücret ödenir.bu kadar dünyayı düşündüğünüz kadar biraz da hayır yaparak zekat vererek ahireti düşünmeyen insann….UYANIN BU AVRUPALI, YAHUDİ, HRİSTİYANIN MİLLETLERİNİN YAN GELİRİ HALEN DEVAM ETMEKTE OLAN SOĞUK SAVAŞ SÖMÜRGECİ DEVLETİN OYUNU PARANIZI BOŞA VERMEYİN BU BİLEKLEĞE BENİM VATANIMDA 2 GÜN CALIŞAN İNSANLAR VAR…BİRDE İNANCIMIZLA DALGA GEÇİYORLAR BİR MÜSLÜMAN… Read more »
suleyman
5 yıl 3 ay önce

ben buna inanmıyorum,1 milyoncular da oluyor, aksesuar diye akınabilir, power rangers diye bir film var dı eskiden, onların göbeklerinde ki kemere benziyor.

Trabzonun Fırtına Çocuğu..( Efsane Genç )
5 yıl 3 ay önce

ne kadar dengesiz insanlar var sitede arkadaş..şu bilekliklerin akıl sağlığını koruyanınıda yapsalar iyiydi bune saçmalık böyle…bizim milletimiz harbiden dengesiz..hurafe ve batıl işlere çok inanıyor..Allah Akıl Dağıtırken Siz Ne Yapıyordunuz Çok Merak Ettim Şimdi :))..( Kesin Şemsiye Tutuyordunuz )…Yakında Bunun Bi Benzerinide Ben Çıkaracam…kerizlere Ve Mantık Sahibi olmayanlara Denge diye…

5 yıl 3 ay önce

Arkadaşlar bu konu hakında yazımı sizlerle paylaşıyorum. Lütfen insanları bu konu hakkında uyaralım.

http://www.tibbiyardim.com/denge-bilekligi-yalani-denge-bilekliginin-zararlari.html

Dr. Ahmet Bahadır UÇAR

tibbiyardim.com editörü..

ahmet özbek
5 yıl 3 ay önce

yazıların bir çoğunu okudum her kafadan bir ses çıkıyor bence bu bileklık olayı psikolojık olabilir.kendimden örnek vereyim. oruçtak ıkı gün önce torunum berk ne olduğunu bilmediğim bileklığı koluma taktı dede bu senin çok ışıne yarayacak dedi.bende satın aldığı yeri öğrenip tanıtım kıtapçı ğını okudum.oruç başladı son derece sinirli agresif toleranssız… olan ben artık olaylar karşısında tam tersi davranışlar sergilemeye başladım hatta yakın çevrem bana hayretle bakıyordu.burada uzu uzunanlatmayacağım fakat bunlar gerçek.şimdi beni bu hale getiren ne İNŞAALLAH oruçtur.ama ben geçen yıllarda da hiç orucumu bırakmadım fakat bu yıl bir farklı hiçkimseye al ya da alma diyemem

Alparslan
5 yıl 3 ay önce

Arkadaşlar adı geçen bilekliği de denedim testlere de maruz kaldım üzülerek söyleyeyim tam anlamıyla  psikolojik etkilenmeden ibaret . Testleri kendi üstünüzde deneyebilirsiniz etki aynı. Uyku konusunda arkadaşlara bir tavsiyem var beyninizi uzun süre kullanmazsanız ki Türk insanı genelde pek kullanmaz (hakaret değil gerçek böyle) uyku sorununuz olur bunun en bilimsel açıklaması üretime programlı bir organı sürekli boşta tutarsanız zaten biriken enerji sizde yorgunluk yapar. Beyinde diğer kaslar gibi kullanılmadıkça hamlar     

sakaryali
5 yıl 2 ay önce

ALIN VERİN EKONOMİYE CAN VERİN… :)))

Mehmet Arısoy
5 yıl 2 ay önce

bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ne kadar çok gerzek varmış ya hayır insan gerzek olabilirde cahil gerzekler (bunlar daha tehlikeli grup) de bizim ülkemizden çıkıyor (hiç olmazsa dünyadaki diğer gerzekler uyanınca aynı hatayı tekrarlamaz) çünkü kazığı yediği için veya tezi çürüdüğü için gurur yapar yada sırf egosunu tatmin etmek için hala savunmaya devam eder işte buda bizim insanımıza özgü bişey :))

5 yıl 2 ay önce
Öncelikle böyle bir forum hazırladığınız için teşekkür ederiz. Bu forumu görmeden önce bu ürünü almak istiyordum fakat şüphelerim vardı. Şüphem de şuydu. Dünyanın önemli sporcularının bileğinde bu ürünü görüyoruz. Acaba bu sporcular bu bileklik icat edilmeden önce daha mı dengesizdi? Anladığım kadarıyla olay tamamen psikolojik. Uğur için kolye yada yüzük ya da herhangi bir şey alıp vücuda takmakla eşdeğer. Daha önce de 4 yapraklı yoncalar vs. vardı. İnsanların inanç eksikliğinden kaynaklandığını tahmin ediyorum. Medeti kolyeden yada bileklikte aramak komik geldi şimdi bana. Almayı düşündüğüm için de kendimden utandım. Herşeyi ALLAH cc. dan beklemek gerek. Şüphesiz herşeyi yaratan ALLAH cc. tır.… Read more »
kutal doğan
5 yıl 2 ay önce
Arkadaşlar kaç kişi yorumumu okur bilmiyorum ama bu hologram teknolojisi yetersizliği ıspatlanmış bir teknoloji. Bende bunların 3 ayrı marksını kullandım çalıştığı aşikar ama bilimsel olarak ıspatlayamıyorlar. En sonunda Ampli 5 diye bir markaya ulaştım adamlar aşmış aynı zamanda da internet siteleri dünyaca geçerliliğe sahip belgelerle dolu. Kullanım ömrü ise bu lastiklerle kıyaslanamaz bile. Ben şu an onu kullanıyorum yaptıkları açıklamalar ise çok mantıklı ve bilimsel. Aslında onlarıda burda yazmak isterdim ama gercekten uzmanlık gerektiriyor ve hepsini hatırlamam mümkün değil. Bunu yazmamın sebebi ise Ampli 5’in ihtiyar dedem üzerindeki etkisidir. Ne ağrısı kaldı ne sızısı o yuzden bir kişiyede ulaşsam hayra… Read more »
5 yıl 2 ay önce

ben alacaktım bu aletten neden işe yaramadığını ortaya çıkardınız ki bir deneseydik bizde belki bizde işe yarardı. neyse 125 tl verip internetten alacam 15 tl olanlar işe yaramıyor anlaşılan, videolarda da 15 tl olanları kullanmışlar bence kullansalar ya 125 tl olanını pahalı demi çünkü… daha önce stres boncuğu kullanmıştım faydasını gördüm, bu da onun gibi faydalı bir şey anlaşılan.

teddy bear
5 yıl 2 ay önce

Üstümdeki iki yorumu okurken bir an kendimden geçtim, hayatın anlamını sorguladım falan filan.

Bu bilekliği üreten Power Balance bile bilekliklerin işe yaramadığını Avustralya’da mahkeme zoruyla kabul etmiş siz hala yok dedemi ayağa kaldırdı kaynanamı uçurdu gibi şeyler söylüyorsunuz. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

Kenan Kalay
5 yıl 2 ay önce

İşinize gelmiyorsa almayın birader zorlamı. Yok bilimselmiş bilmemneymiş sizin bilim dediğiniz şey nedir hiç denenmişmi gerçek hayatta kullanılabiliyormu iulla elle tutulur gözle görülür olacak herhalde. Bende kaç gündür tereddüdteydim çıkarmıştım bazı ağrı ve huzursuzluğum vardı artmıştı. Şimdi tekrar taktım iyileşmeye başladı buna ne diyeceksiniz peki. Birde sizin karşı kampanya üyesi olmadığınızı ne bilelim. Ayrıca sigaradan daha az zararlı hatta zararsız neden bu anlamsız saldırmacalar hiç anlamıyorum bir iş yapmak istiyorsanız sigaranın zararlarını anlatın.

teddy bear
5 yıl 2 ay önce
Evet karşı kampanyanın üyesiyim hatta direkt patronun oğlu mevkiisindeyim, o derece. Dedikleri gibi bir bidon çıkardık tanesi 100TL’ye satıyoruz şifa veriyor ağrı ve huzursuzluğunuzu gideriyor deneyin görün. Parayı vermişsin bir kere tabiki içine oturmuştur bu yazıdan sonra kolay değil yani bunu üreten adamın kendisi bile işe yaramadığını kabul etmiş ahkeme emriyle. İşe yaramayan bir şeye o kadar para vermek baya içine oturur insanın teselli arar sizin yaptığınız da bu kısacası kendinizi kandırmak aslında. Okulda bunun derslerini aldım yani elektromanyetik alan, frekans nedir ne değildir ne yapar sizden kat kat iyi biliyorum. Samimi söyleyeyim hal böyle olunca yolda bunu bileklerine takan… Read more »
murat
5 yıl 2 ay önce

teddy bear sana diyom sana sen bu bilgileri nerden aldın, hiç denedinmi bilekligide yorum yapıyorsun.ama tabi senin bi keriz arkadaşın dostun vardır ondan alıp takmışsındır bir günlügüne sahip olamadıgın içinde böyle yorumlar yapıyorsun .hani diyorsunya pisikolojik olaylar bunlar diye demekki neymiş insanın pisikolojisini düzeltiyormuş bak bende takıyorum .akşam içiyorum sabah kalkıyorum başım agrıyor ama bilekligi taktıktan sonra sabahları başım agrımıyor demekki pisikolojimi düzeltmiş işe yarıyor yani.hahahahahaaaaaaa.

teddy bear
5 yıl 2 ay önce

İşe yaramadığını ve para tuzağı olduğunu anlamam için alıp kullanmama gerek yok.

Zaten bunu ÜRETENLER bile bu bilekliğin işe yaramadığını Avustralya mahkemesi sayesinde kabul etmek zorunda kalmış. Bence bu bileklik baya dengenizi bozmuş ki üreticisinin bile işe yaramadığını kabul ettiği bir ürünün siz gelip işe yaradığını iddia ediyorsunu.

Bu bileklik iyi kafa yapıyor anlaşılan. Hiç güleceğim yoktu. ahahah

ziyakadir
5 yıl 2 ay önce
Bilekligi hic denemedim ve bu siteye nasil geldim onu da anlamadim. Ancak yavas yavas okudukca hem bir sonraki yorumu okumak icin sabirsizlandim. Inanilmaz sekilde eglendim. Once bir kisi cikiyor ve bilekligi savunmaya basliyor sanki organize olunmus gibi digerleri geliyor pesinden… Bilimle nenemin kapismasi gibi bir hal aliyor. Bir tarafta belgeler ve somut bilim varken diger yandan ben boyle hissediyorum kelimeleri… Bilekligi kullanmadim ve inanin bu geceden sonra da kullanmayacagim. Benim 4 aylik bir kizim var alsam yurur mu acaba emeklemeden? Bilekligi savunanlarin tek tezi “bilekligin tek guzel tarafi insanlari inandirmasiymis.“ Bu inancla guclu hissetmeleriymis. Insan kendini kandirilarak guclu hissettirir mi?… Read more »
odin
5 yıl 2 ay önce

Buradaki yorumların memleket manzarası için iyi bir gösterge olduğu düşüncesindeyim.
Ben kullanmaya başladım, henüz bir kanaat elde edemedim. Ortalığı izliyorum, ve insanlarımızdaki enerjiyi görüp memnun oluyorum. Ne kadar diri ve güçlüyüz… Bu güç bizim dışımızdakiler için endişe kaynağıdır, inanıyorum!

Evet. Bu güç, enerji ve denge bileklerini eleştirenlerin yani bizim arkamızda CIA, MOSSAD, İsrail lobisi, iç ve dış düşmanlar bir de Masonlar var. Çok şükür ki bizi yakaladınız da Türk milletine ihanet etmekten kurtulduk. Artık herkes bilekliğini özgürce dakup güçlenebülür.

wpDiscuz