Power Balance Bileklik İşe Yarıyor mu?

Power balance nedir, power balance nasıl kullanılır, power balance denge bilekliği, power balance güç, denge ve esneklik bilekliği, power balance gerçekten işe yarıyor mu, power balance yorumları, power balance bilimsel araştırması / araştırmaları hakkında olup sağlıklı yaşam (fitness) ve sporla dolaylı yoldan ilgili olan bu yazıda kullanılan telif haklarıyla korunan görseller: CarbonNYC ve hi.r3z Creative Commons lisanslarına uygun olarak kullanılmıştır.

Power Balance Denge, Güç ve Esneklik Bilezikleri Kolpa mı?

Türkiye’de şu aralar sokak başlarında satıldığına tanık oluyoruz…

Spor mağazalarında, internet sitelerinde sipariş üzerine sipariş alıyor… İnsanlar aralarında konuşuyor ve gerçekten işe yarayıp yaramadığını tartışıyorlar…
Bu bileziklerle ilk tanışmayı, üzerinizde gerçekleştirilen sözde testler izliyor. Yukarıda, ürünün resmî tanıtım videolarından birini ve gerçekleştirilen sözde üç testi görebilirsiniz. Bu videoda Power Balance markalı bileklik ile güç, denge ve esnekliğinizde artış olabileceğini, bunu da çeşitli testlerle fark etmenin çok kolay olduğu gösteriliyor. Burada gösterilen üç test de Türkiye'de bileklik satan yerlerde uygulanıyor.

Bu test bana ilk yapıldığında, testteki sonucun gerçekten yalnızca bileklikten kaynaklandığından emin olabilmek için kendimce kurduğum testlerle bile işin içinde aldatmaca ve/veya plasebo etki olduğunu fark edebildim. Aşağıda gördüğünüz körleme testi ile sokak ortasında satış yapan bu insanları rezil etmek istedim fakat yer ve zaman buna uymadı.

Körleme Yöntemi Plasebo Etkisini Kanıtlıyor

Körleme Testi TÜRKÇE Altyazılı

Yukarıdaki bu videoda, önceki videoda bahsedilen denge testinin geçerliliği sorgulanıyor. Eğer bileklik denge testinde başarı sağlıyorsa, bir grup insanın hangilerinin bileğinde sahte hangilerinin bileğinde gerçek bilezik olduğunu bulmanın da mümkün olması gerekirdi. Oysa kimin gerçek bileziği taktığını önceden bilmeyince (körleme yöntemi) denge testi ile gerçek bilezikleri takanlar bulunamıyor. Güç ve esneklik testleri için de aynı sonuçlar alınıyor.

İnternette biraz araştırma yaptığımda, zaten ürünün işe yaradığını göstermek için kullanılan testlerin geçerlilikleri olmadığını, ünlülerin bu bileklikleri para karşılığı reklam için taktığına dair iddiaları ve ürünü satan sitelerin ciddiyetle bağdaşmayan tavırlarını gördüm.

Power Balance Testlerinin Hileleri TÜRKÇE Altyazılı

Aşağıdaki videoda ise üç testin de hileli yapılabileceğini gösteriyor. Bu testlerin basit aldatmacalar olduğu gösteriliyor. Dengeyi bozan baskılar, vücudun ağırlık merkezinin dışına doğru yapılırken, dengenin bozulmadığı baskılar ise içe doğru, yani vücudun ağırlık merkezine doğru yapılıyor. Deneklere denge bilekliği yerine verilen şey ise minik bir oyuncak köpek.

Güç Bilekleri Hakkındaki Bilimsel Araştırmalar

Yine de internette bir bilgi kirliliği vardı. Pek çok insan da kendince bu bilekliklerin işe yaradığına emindi. O zaman bilimsel literatüre bakmayı uygun gördüm. Scholar.google.com adresine girip anahtar sözcükleri yazarsanız –ki ben power balance bracelet yazdım– merak ettiğiniz konulardaki bilimsel literatüre kolayca ulaşabilirsiniz.

Bileziklerin etkilerinin araştırıldığı iki farklı araştırma göze çarpıyor. 2011 Mart’ında yayımlanan bilimsel bir makalede; Power Balance® marka bileklik kullanımının, 42 kişi üzerinde esneklik, denge, güç ve dikey zıplama yüksekliklerinde yarattığı fark incelenmiş. Yine bu yılın Mart ortasında poster olarak yayımlanan başka bir çalışmada ise 15 erkek üzerinde çeşitli testlerle güç bilekliklerinin esneklik, denge ve güç üzerindeki etkisini araştıran bir dizi test yapılmış. İki çalışmada da, hiçbir kategoride bilekliklerin insanlar üzerinde anlamlı bir etkisi görülmemiş.


Bahsettiğim bu çalışmaların İngilizce orijinalleri görsel olarak yukarıdadır. Çalışmaların çevrimiçi adresleri ise şunlardır:
http://jssm.org/vol10/n1/31/v10n1-31text.php
http://digitalcommons.hope.edu/curcp_10/184/

EFX, Power Balance veya başka bir marka güç veya denge bilekliği; güya insan vücudunun elektrik alanını düzenliyormuş, negatif iyon veriyormuş… Herhangi ölçülebilir, tekrarlanabilir bir etkisi olsaydı, bir sene içinde çıkacak onlarca bilimsel makaleyle gösterilirdi inanın. Yalnızca iki bilimsel araştırmada bile ürünün işe yaramadığı kesin olarak ispatlanmıştır.

Avustralya Üretici Firmaya Ceza Verdi, Türkiye İse Ürünün Satışını Yasaklamalıdır

Bizce devletin bu ürünün Türkiye’de satışını yasaklaması gerekiyor, çünkü bu ürünü satanlar kasıtlı olarak yanlış bilgilendirme yapıyorlar. Örneğin Avusturalya’da yetkililer olaya el koymuş. Power balance’ın üreticileri, Avustralya internet sayfasında ürünlerinin iddia etmiş olduğu etkilerinin hiçbir sağlam dayanağı olmadığını kabul etmiş ve bu ayın (Haziran 2011) 30’una kadar yapılacak olan başvurular sonucunda ürünün parasının iade edileceğini duyurmuştur.


Firmanın ilgili duyurusu şu adresten yapılmıştır: http://www.powerbalance.com/australia/ca ancak firma birkaç gün sonra bu açıklamayı sitesinden silmiş, olayı örtbas etmeye çalışmıştır. Biz bu duyurularının yayınlandığı sayfanın ekran görüntüsünü almıştık, yukarıdaki görseli tıklayarak görebilirsiniz.

Konuyla ilgili olarak, İngiltere’nin dünyaca ünlü gazetesi The Telegraph ise olayı şu haberiyle bütün dünyaya duyurmuştur: http://www.telegraph.co.uk/sport/8238255/Power-Balance-come-clean-and-offer-refunds-after-admitting-wristbands-do-not-enhance-performance.html Bu haber elbette ki hâlen yayındadır ancak biz yine de ekran görüntüsü aldık, onu da yukarıda görebilirsiniz.

Türkiye’deki Bazı Oluşumların Yalanları

Avustralya’da durum böyleyken, bu ürünü Türkiye’de satanlar iyice zıvanadan çıkmış görünmektedirler. Mesela http://powerbalanceturkiye.org/ sitesinde frekansı iyi ayarlanmamış sahte bilekliklerin insan sağlığına ne kadar zararlı olduğu detaylı olarak anlatılmaktadır, yalanın bini bir para olmuş… Bu yalanların ekran görüntülerini de aldık (erişim tarihi: 23 Haziran 2011).

loading...
 1. Emre says

  Geçenlerde Barçın Spor’a şort almak için girdim. Kasaya geldiğim zaman marketlerde ciklet satar gibi bu ürünün insanların gözünün önüne konduğunu gördüm ve dayanamayıp ne olduğunu sordum. Görevli arkadaş ezberlemiş olduğu mükemmel bi ürün, herkes kullanıyo (ardından ünlülerin ismi), denge güç v.b. sıralı cazibeli kelimeleri kullanarak beni bilerek ya da bilmeyerek kandırmaya çalıştı. Ben de normal olarak bu mucize “nasıl” oluyor diye sordum: iyon dengesini sağlıyor diye bi cevap verdi. Tekrar ısrarla 3 kere “ama nasıl?” olduğunu sorduğumda aynı cevabı aldım… Malesef herkes bizler gibi bu soruları sorup mantık aramıyor ve havaya 30-70 TL atıp hayatlarında çığır açabileceklerini düşünüyorlar.
  “No Pain, No Gain!” derim, başka da bişe demem…

 2. Sedat Erdoğan says

  Geçenlerde odtüdeki hastanade yazdırdığım ilacı almak için gittiğim eczanenin önünden geçerken power balance ile ilgili afişleri görüp bu ürünün bende yarattığı bi etkiyle eczaneye girdim ..ilaçlarımı aldıktan sonra sormadan edemedim aga bu nedir diye ordakide kafa bi çocuktu dedii böyle böyle sporcular kullanıyo iyon dengesini sağlıyo etraftaki baz istasyonlarının etkilerini sende sıfıra indiriyo..  peki dedim kim kullanıyo ? daha çok güreşciler dedi ..bahsettiğne göre bu bilekliğin yanına bi metre yaklaşsan bile bilekliğin sana kattığı gücten yararlanabiliyomuşsun ..peki dedim madem böyle bu güreşciler bu bilekliği takıp güreşe tutuştuktan sonra karşısındaki adama 1 metre yaklaşırsa bilekliğin gücünü onada vericek ne anladım ben bu işten (:  sorduğum çocuk  yüzünde beliren kızarmanın yarattığı etkiyle bak bu yanını hiç düşünmedim diyerek bu bilekliğin farazi bi kudret yarattığnı bana ispatlamış oldu (: 

   • Mehmet says

    Geçen gün BBC’de haber yaptılar, Avustralya’da Rekabet kurumu tarzındaki haksız rekabetlerle uğraşan kurum bu tip bileklikleri üreten firmaları sıkıştırmış ve firmalar bu etkinin yalnızca “plasebo” olduğunu itiraf etmek zorunda kalmışlar.
    Plasebo dediklerine bakmayın, bir doktor olarak, plasebo’nun da oldukça kuvvetli bir etki olduğunu söyleyebilirim. Hasta bu etkiye inanır ve bu etki gerçekten de vücutta vuku bulur, ve siz iyileşmeyi veya her neye bakıyorsanız onu vücutta izlersiniz. Ancak bu ürünleri kullananlarda ( kendimce bu ürünü kullanan bir iki arkadaşıma deneyler yaptım 🙂 ) yalnızca dengelerinin arttığına dair bir “düşünce-inanç” mevcut, etkiye gelince, bu etkiden eser yok…
    Yani sadece yalancılık, plasebo falan yalan…

    • saliha says

     bencede işe yaramayan bir nesne sadece aksesuar olarak kullanılabilir. hiçbir etkisi yok para tuzakları bence insanların kandırılmaması için biran önce yetkili makamlara suç duyurusunda bulunmalıdır.

 3. erhan says

  Ben Aldım İşe yarıyor sırt ağrılarım geçti kendimi daha iyi hissediyorum gerisini bilmem güzelde bir aksesuar faydasını gördüm hakkını yiyemem sahteleri vardır mutlak.plesoba mlesoba blesobayı bilimsel olarak açarsanız daha iyi olu madem etkisi yoksa bunlarla ilgilendiğimiz kadar  bankaların, tekelleşmiş ve özelleşmiş kurumların  tıkır tıkır  aidat ücreti, kart ücreti, hesap işletim ücreti, o ceza bu ceza, açma kapama ücreti, bilmemne harcı, bunların siz uyurken bile cebinizden arakladığı paralara karşı biraz daha duyarlı olsak daha iyi olur Türkiye deki En büyük en prestijli marka haline gelmiş kurumların bile bizi nasıl sağdığını görmezden gelmeyi bırakalım. 

  • Büşra says

   Merhaba, bende power balance almak ıstıyorum ama. Internette arastırma yaptıgımda hepsı orjınal dıye koca yazıyı ınsanın gözune sokuyorlar:S ben orjınal olup olmadıgını nasıl anlarım ve nereden temın edebılırım_?

  • Seçkin Eroğlu says

   Biz burada bilimsel bilgiyi paylaşırız. İsteyen elbette istediğine inansın ama bunun bilimsel olduğunu iddia etmesin. Gördüğünüz faydanın bileklikten kaynaklandığını düşünmek için sağlam nedenlerimiz var mı? Oysa düşünmemek için sağlam nedenlerimiz bilimsel kanıtlarımız var. Bu bilekliklerin bilimsel olarak hiç bir şekilde işe yaramadığı gösterildi. Sahteleri vardır mutlak demişsiniz bunu üreten firma dahi ürünün iddia ettiği işlere yaramadığını itiraf ediyor. Bu konuyla ilgilendiğimiz kadar banka kartlarıyla ilgilenmeyeceğiz, çünkü bu bir sağlık sitesi ve banka kartlarının harçları ilgi alanımıza girmiyor.

   • efsane says

    arkadaşım gerçekçi bilgilendirmelerin için çok teşekkür ederim.bende internette reklamını gördüm hatta mynette o kadar güzel bahsetmiş ki alayım mı diye düşündüm ayrıca bir de satış yapan siteye yönlendiriyorlar.gerçekten çok yazık tek  yaptıkları insanları kandırmak ve insanların saf yönlerinden para kazanmak dünya ne kadar ucuz olmuş bilimsel karşılığı olmayan bir şeyi insanlar gerçekmiş gibi sunuyorlar sırf para kaznmak için .asıl anlmadığım bir çok büyük firmanında bundan nemalanmak için yalan yanlış insanları yönlendirmesi.ve buna çok seyirci kalıyoruz toplumumuz ve devletimiz bu konularda biraz daha farkında olmalı ve bilinçlenmeli sırf bu olayda değil sağlığın hiçe sayıldığı insanların reklamlarla aldatıldığı bir çok ürün var .gerçekten yazık diyorum insanların sağlığı ve duygularıyla oynayanlara.evet bu dünya da üç beş kuruş kazanır kandırarak ama ahirette bunun hesabını nasıl verecekler.

   • kollopoanıl says

    ya ben alalı 2 gün oldu çoq işe yarıyooo orjinal olup olmadığını şurdan anlayabiliriz bilekliğin yanında büyük yazı ile POWER BALANCE altındada küçük yazı ile performance technology yazıyo ve ayrıca amplemindeki B hatrfi renkli görükürse orjinaldir ben 4 5 ay araştırdım nasıl anlayacaz orjinal olup olmadığını die ama sonunda öğrendim geçen ankaraya gittiğimde de bazı yerleri gezdim 15 20 e satılıo ama o dediklerim yok onda haberiniz olsun arkadaşlar TAFSİYE EDERİM ÇOqq İİŞE YARIOOOOOO  

  • erhan says

   Ben biraz araştırma yaptım bileklik te elimizde tabi işin içinden çıkamadık etksi büyük oranla psikolojinin ötesinde farklı şeyler var qaantum fiziğine baktım maddeleri oluşturan birimin çekirdeğinde atom parçacıkları atom parçacıklarını oluşturan alanın içinde enerji mevcut ve evrendeki herşeyin birer enejiden oluştuğu anlatılıyor  yukarda arkadaş yorum yapmış neye inanmak isterseniz o  olay biraz o noktaya çıkyor. bir yerde doktorların hastalarını iyileştirmek için ve kendilerini daha iyi hissetmeleri için renkli hapa benzer hap olmayan ve zararı olmayan ilaçları hastalara verdikleri ve bu yöntemle hastaları bu ilaçları kullandıkça hızla iyileşeceksin dedikleri ve hastaların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayarak hastaların iyileştikleri görülmüş yanlız şu sitelerde söylenen işte sahte ürün almayın şu kadar zarar görürsünüz şöyle olur böyle olur diye geçen yazı iyon muhabbeti  yalanın bini bin para olmuş gerçekten orada pazarlama sahtekarlığı yapmışlar yok öyle birşey ya bunun sahteside yok gerçeğide yok  ben bu internette 1 ayda 3 cm boy uzatıyor 7 cm bilmemne uzatıyor  diye macun satanları hap satanları gördüm ve aldım da epey de yüklü paralar ödedim bir işe yaramadı . eminim benim gibi alıp para kaptıran bu ülkede binlerce insan vardır ve utandıkları için ne şikayet edebiliyorlardır nede seslerini çıkartabiliyorlardır malesef bunlar gerçek çok daha büyük umut tacirlerİ var ülkede hemde tarım ve sağlık bakanlığı onaylı satıyorlar ve bir işede yaramıyor işte onların etkisi  tamamen psikolojik bittiğinde de bileklik gibi kolunuzda da durmuyor. uçup gidiyor. 🙂

   • Aziz Topuz says

    Aynen size katılıyorum.Durum tamamen psikolojik ve inanmakla ilgili.
    Ünlülerin bunu kullanmaları kesinlikle reklam 10 liradan milyonlarca satıldıgını düşünürseniz cok büyük bir mevla.Oturdukları yerden para kazanma zekası..Ben inanin yerden taş alsam ve bu taş şu işe yarıyor desem ve inançlı bir şekilde bunu kullansam ve dagıtsam inanın cok teşekkür mesajları alırım bunun gibi birşey bu hiç bir etkisi yok durum tamamen psikolojik.İnnsan benim kolumda bu var syle olcak böyle olacak diye düşünürse o olur.Boşuna paranızı vermeyin bir ugur parası taşıyın ben bunun ugruna inanıyorum deyin aynı şey..

   • efsane says

    keşke herkes bu dediklerinin farkında olsa.asıl devletin buna el atması gerekir ve hele de yalan sahte reklamlarla bu ürünlerin pazarlanması engellenmelidir.para kaznmak uğruna sahte bir şeyi adam reklamla dünyanın en iyi şeyiymiş gibi çok rhat satıyor.burda bence hem bizler biraz daha bilinçli hareket etmeliyiz hemde devlet biraz daha koruyucu olmalı ve denetimleri daha çok artırmalıdır

 4. cem says

  merhaba ben power balance konyada orjinal satışını yapıyoruz ve amerikadan sipariş yapıyoruz ulaşmak istiyorsanız lütfen ricada bulunuruz(cuneythas4227@hotmail.com) ilk 1 ay boyunca bir sorun varsa paranız iade (kolye ,bileklik, NBA ,bez bileklik ,bir yüzücü) için en uygun , bilekliklerimiz bulunur ve test yapabilir. Uyku sorununa en etkili çözüm 12 saat uyku uyuyan bir insan 3 saatin sonunda bu bileklik sayesinde gerekli uykuyu almıs bulunabiliyor. ve nerde olursanız olun kar go bile olmadan ayanıza kadarbi teslim edip test yapıyoruz orjinal olup olmadını bize verilen belgeler ile size kanıtlıyoruz power balance bayisi olarak sizlere en iyi hizmeti vermeye çalışıyouz , ürünümüzde bir sorun varsa 1 ay içinde paranız iyade lütfen(cuneythas4227@hotmail.com) üzerinden bize ulaşa bilirsiniz ayanıza kaar hizmet test yapıyoruz içanadolu ak deniz bolgelerine ayanıza kadar hizmet sunuyoruz

 5. Celtic says

  arkadaşlar ben 24 yıllık jimnastik kariyeri olan biriyim ve hiç bir bilgim olmadan arkadaşımın vasıtasıyla hiç bilmeden denedim bana ne olduğunu bile söylemediler ve aslına bakarsanız gerçek bir denge ve esneklik farkı hissettim bu benim nacizane yaşadıklarım ve şunuda  söylemek isterim plasebo etkisi de olsa (ki ben aslınıdüşünüyorum) aslında kötü birşey değildir zararsız bir şeyin seni daha sağlıklı hissettirmesinin neresi zararlı o yüzden o bilekliklerden alanı kullananı enayi yerine koymak hem kimsenin haddine düşmez hemde ayıptır. ve aslında milyonlarca kişi sigara kullanırken bir bilekliğin zararlarını konuşmakta ayrı bi ironi gibi geliyor bana inşallah bu yorumları yapanların içinde sigara kullanan yoktur saygılar …

  • says

   24 yıllık kariyerinizi varsa isminizi bilmek isteriz. Yoksa dikkate alacak değiliz. Bir nokta daha: Ben yorum yaparken kullandığınız e-postayı arattığımda, karşıma çıkan Facebook sayfasında profilinde ağzında sigara olan bir genç resmi çıkıyor. Kayıtlı olduğunuz hesaba bakılırsa sigara konusunda herhalde tecrübe konuşmuş?

   Son olarak da, siz istediğinize inanın, kimse size bir şey diyemez. Biz bu ürüne inanmıyoruz ve Seçkin de bunu bilimsel sebepleriyle birlikte yazdı.

   • cihan says

    Sevgili Editör, siz neyin bilimsel olduğunu gerçekten biliyor musunuz? Siz gayet bir alan araştırması yapmışsınız yok avusturalyadaki site yok yok iki makale bide sözde linkler verip fotolar koymuşsunuz siz şimdi ilah olcaksınız 500 milyon insana bileklik satabilenler ve o bilekliği bişekilde “test edip” alanlar saf olucak. Size bu sitedeki kariyerinizde başarılar. İnsanları “bilinçlendirmeye” devam edin :)))

    • says

     Cihan,
     Bu yazıyı hazırlayan kişi bir bilim adamıdır. Gerek kendisi gerekse de dergimiz yazının sonuna kadar arkasındadır ve bu yazı tamamen geçerlidir.

     Sözde linkler dediğin gerçek linklerdir, onun da mı sözdesi oluyormuş? 500 milyon insan konusunaysa hiç girmiyorum, sanırım sen bu ürünün dünyadaki her 13 kişiden biri tarafından kullanıldığını sanacak kadar “bilimsel” bir arkadaşımızsın.

     Neden böyle garip bir yazı yazdığını bilmiyorum ama olay gayet açık. Ürün iddialarının hiçbirinin bilimsel bir temeli yok, firma bile bunu itiraf etmiş durumda.

     Senin bu girişimin gerçekten komik olmuş, yazının sonuna eklediğin gülücük işareti de yazımıza her nedense ne kadar çok kızdığının bir göstergesi. Ben neden gülümsediğini gayet iyi anladım. Geçmiş olsun.

     • cihan says

      Size kızdığımı anlaman için gülücükten yola çıkmana gerek yok, o yazıyı yazmam bunun ispatı zaten. Yazıyı neden yazdım?? İŞGÜZAR İNSANLARDAN NEFRET EDERİM. O bilim insanı da kimsenin uğraşmadığı üç kuruşluk popülerbir konunun üzerine gittiği için gayet başarısız ve saçma şeylere zaman ayırıcak biriymiş. Siz ne büyük bi otoritesiniz ki “bu yazı tamamen gerçektir” diyince gerçek oluyor 🙂 komik olma lütfen. Ulvi görevlerinizde başarılar size ve “bilim adamı” arkadaşınıza

     • says

      Değerli Cihan,
      Kimsin, nesin, necisin bilmiyorum ama belki de senin menfaatine ya da bir tanıdığının menfaatine zarar veren bu yazının topluma “rağmen” örtbas edilmesi gerektiğini düşünüyorsundur.

      Şunu bil: Şahısların çıkarı, dürüstlüğü çiğnemek için sebep olmadığı gibi, toplumun ve insanlığın çıkarı da şahısların tek taraflı ve haksız çıkarlarından çok daha kutsaldır. Çünkü toplum dediğimiz şey senden, benden, analarımızdan, babalarımızdan, sevgililerimizden vs. oluşur ve toplumu aldatan dolaylı olarak kendini ve sevdiklerini aldatmış olur.

      Bu bileklik belki zararsız bir kazanç kapısı ama unutma ki ölümcül zayıflama haplarına da bu vurdumduymazlıkla göz yumar hâle geldik. Onun için Zinde Türkiye dergisi gücü yettiğince hiçbir şeye göz yummayacak ve toplum için, yani senin için, gelecek nesiller için bildiğini, inandığını toplum için fedakârca yazmaya ve yayımlamaya devam edecek.

      Bize karşı çıkanlar da bize verilen ifade özgürlüğünden aynı şekilde yararlanarak yorumlarda her türlü eleştiri ve karşı iddiayı gündeme getirebilir. Biz asla sansür uygulamayız (spam, reklam, küfür vb. olmadıkça).

      Arkadaşım ise kendine “bilim adamı” sıfatını henüz yakıştırmayacak kadar mütevazı fakat özgeçmişini incelersen onun için neden “bilim adamı” dediğimi anlarsın.

      En iyi dileklerimle,
      İlşad

     • cihan says

      Öncelikle benim savunduğum şey eğer insanlar zararsız birşey kullanıp 50 TL ye kendilerinin iyi hatta mükemmel insan olduklarını düşünüyorlarsa size düşen sadece susmak olmalı ki bu büyü bozulmasın. Öncelikle ben bu ürünü kullanmıyorum, satmıyorum ve satan bir tanıdığımda yok inanın. Ve bu yazıyı okuyup sizede cevap verdiğime göre anlaşılıyor ki merak edip ilgilenmişim bu konuyla. Ve yine anlaşılıyor ki google a aratırken “power balance işe yarıyor mu?” yazmışım. Bu sebeple benim zaten bu olaya ön yargılı yaklaştığım ortada. Ama yinede aşağıda yorumuna cevap verilmeyen 12 Temmuz tarihli Ceylan hanımın yazısını okur ve açıklamanızı yaparsanız sevinirim. Ve tabiki bilim adamı arkadaşınıza da danışın. Ve psikolojik deyip kestirip atmayın çünkü ben de hiç bir fikrim yokken denedim hatta kola yüklenme hareketini satıcıya değilde arkadaşıma yaptırdım ve Ceylan hanımla aynı fikirdeyim size 24 yıllık kariyerim var diyemem:) ama vücudumun sınırlarını gerçekten biliyorum. Aydınlatın teşekkür edeyim ya da power balance kazanıcak. iyi çalışmalar…

     • says

      Cihan, sanırım her ikimiz de söyleyeceklerimizi söyledik, çok açık bir şekilde her ikimiz de farklı düşünüyoruz. Gerisi okurların takdiridir zira bence artık cevap verilecek bir soru kalmamıştır.

      (Ürünün sende işe yaramadığını da yazıdaki körleme testiyle ilgili bölümden anlayabilirsin. Yine de istediğine inanmaya devam edeceksin tabii.)

     • cihan says

      Bunu söylemeyi istemezdim ama görülüyor ki ben haklı çıktım. Keşke adam gibi ikna edebilecek bilgi seviyesinde olsaydın. Peki herşeyi sorgulayan siz körleme testi videosuna neden inanıyorsunu? Siz kendiniz bile bu testi yapmadınız ve gördüğünüz bir videoyu bizlere delil olarak sunuyorsunuz. YANİ KÖR OLAN BİRAZDA SİZ OLUYORSUNUZ. Susmak kabullenmektir değerli editör. Gerçekten susmak istiyorsanız bu yazıya cevap vermeyin o zaman. Not ne olursa olsun satıcılarının geri adım atmadaki stratejilerinide bilemem ama bu ürün işe aıyor iki ayağı üzerinde zor duran 🙂 bi kız arkadaşıma bu test yapıldı normalde tek ayak üstünde bile duramıyordu needeyse ama sonra baskıya bile dayandı. Bilim nedir biliyomusun test edilebilir şeylerdir.

     • says

      Cihan,
      Ben iddialarını kabul etmedim ve ayrıca burada yazanları önceden test ettim, gerek kendimin gerekse başkalarının üzerinde. Fakat seninle yazışırken sen ısrarla apaçık söylediğim şeyleri anlamazlıktan geldiğin için daha fazla seninle vakit kaybetmek istemedim.

      Bana kalırsa sen maksatlı olarak bir şeylerin peşindesin ve bir daha yazdıklarımı anlamamış gibi yorum yaparsan gereğini yapacağım. Oldu mu?

      Lütfen beni daha fazla aptal yerine koyma.

      EK: Ürünün üreticileri bile Avustralya’da yapılan soruşturma üzerine ürünlerinin faydası olmadığını ilan edip para iadesine gitmişken sen bize “bırakın insanlar inansın, büyüyü bozmakla yanlış yaptınız” dedin. Bizim burada uyguladığımız ifade özgürlüğünü SAFSAFA ve DEMAGOJİ için kullanmana daha fazla izin vermem. Söyleyeceklerini söyledin ve tekrar safsata veya demagoji yoluna gidemezsin. İyiniyetliyiz ama aptal veya pasif değiliz. Bunun için bundan sonra yapacağın yorumlara dikkat et.

     • Halit says

      Sevgili Cihan Arkadaşım , öncelikle ilk yorumundan başlamak isterim bileklik 500 milyon insanın aldığını ve test yapıldığını söylemişsin sigara ve alkolde milyonlar milyallar satıyor yani bir ürün fazla satıyor diye yararlıdır diye birşey yoktur.Ayrıca şimdi siz ”ilah” olucaksınız diye bir terim kullanmışsın kimsenin ilah olma gibi bir derdi yok.2.yorumunda bilimadamını bu araştırmayı yaptığı için küçümsemişsin.Boş işlere zaman ayırıyor diye eleştirmişsin unutmaki gerçek bir bilim adamının asıl görevi önemi küçük yada büyük farketmeksizin o konu,eşya,yiyecek vs.(İlgi alanı neyse) yararlarını ve zararlarını araştırıp insanlarla paylaşmaktır.Ayrıca dünya çapında bilim adamları bir elmanın,biberin vs. zararları ve yaralarını öğrenmek için yıllarca uğraşıyorlar.Yani bu konu küçümsenecek bir konu değildir.3.yorumunda size düşen susmak oluyor gibi kendini aşan bir cümle kurmuşsun burası T.C. insanlar hakaret,küfür vs. olmadığı sürece istediği kişiyi,nesneyi vs. eleştirme hakkına sahip yani 4-5 kişi dedi diye kimse susmaz.O zaman sigarayıda bırakarım danışma hatları kapansın,sigara bıraktırma servisleri,doktorları bıraksın bu işi büyüyü bozmayalım öyle değilmi ? gariba bunada evet dersin.Ceyda hanımın yazısını okuyun cevap verin demişsin Ceyda hanım denge ve gücün geldiğini söylemiş ve üstteki videolardada bu sahte testlerden görüntüler var.Adam bileklik yokken koluna bastırıyor karşıdaki insanı karşıdaki insan hemen çekiyor bilekliği taktıktan sonra bastırıyor adamda tık yok.Aynı testi bana bu bilekliği alan ve savunan bir arkdaşım yaptı ne bileklikli ne de bilekliksiz düşmedim bu tamamen psikolojik birşey o arkadaşımla vücut olarak hemen hemen aynıyız ama o bileklik yokken resmen kendini bırakmak istiyor bileklik varkende kendini sıkıyor ama ne çare Türk gücünü gösterdim ve bileklikli bile o omuzu yere serdim.Bir tek onu değil bizim salondaki olan kaç kişiyle aynı testi yaptım hepsi yeri öptü.Ayrıca ceyda hanımda araştırma yaptıktan sonra almamış dikkat edersen ama sadece testten etkilenmiş ayrıca esneklik ve güç kazandırıyor demiş o kadar kısa bir sürede ne yapmış anlamıyorum güç kazandım demiş kazandığının nasıl anlamış ? mesela bir ağırlık kaldırmayı denemişmi ? esnekliği nasıl anlamış ? bir aerobik yapmayı denemişmi? .Son yorumunuza gelirsek ”Keşke ‘adam gibi’ ikna edebilecek bilgi seviyesinde olsaydın” demişsiniz.Normal bir yönetici,editör olsaydı sizi direk banlardı böyle bir yorumdan sonra hatta dava açma bile hakkı var tamamen hakaret etmişsiniz.Bence siz, o seviyede değilsiniz çünkü ; daha tartışmayı bile öğrenememişsiniz .Elinizde hiç bir bilimsel kanıt yok ; yok benim bir arkadaş , yok bizim bir tanıdık vardı böyle oldu vs. doğru söylediğinizi nerden bilelim ? Tartışmanın ana amacı iki tarafında bilimsel verilerle tezlerini savunmamalarıdır ama sizinkiler tamamen kendi deneyimleriniz (doğruysa tabi yalan veya atmasyon ihtimali yüksek).Körleme testini bizzat kendim ve onlarca kişiyle denedim (Abartmadan söylüyorum) ve gene abartmadan söylüyorum hepsinde haklı çıktım şimdi siz sahte dersiniz o bilekliklere hadi biri sahteydi diğeridemi sahte olacak? Cihan susmak kabullenmek değil susmak büyüklüktür , editör her iki tarafında düşüncelerini belirttiği için konuyu kapatmak istemiş susmamış.Ama sen haksız olduğun halde kendi egolarını tatmin etmek için susmak kabullenmektir,cevap vermeyin bu yazıya o zaman vs.cümleler kurmuşsun . Mevrananın tartışma hakkında bir sözü çok hoşuma gider paylaşmak isterim ”Cahillerle girdiğim her tartışmayı kaybetmişimdir.”Gariba editörümüzde bu düşünceden dolayı konuyu kapatmak istemiştir.Satıcıların stratejilerini bilemem demişsin satan adam bunun işe yaramadığını kabul etmiş seninki kendi egolarını tatmin etmekten başka birşey değil.Bir kız arkadaşıma bu test yapıldı normalde tek ayak üstünde bile duramıyordu ama sonra baskıya bile dayandı demişsin tamamen psikoloji veya senin atmasyonundan ibaret o arkadaşını getir bana ben ona yeri öptürürüm kafanı yorma sen böyle şeylerle ama yok senin arkadaşın tek ayak üzerinde duramıyorsa o onun yeteneği ne diyelim arkadaşına ve sana söylüyorum o bilekliğe verceğiniz parayı fitness veya vücut geliştirmeye verin yok teknik istiyorsanız bunun üzerinede bir dövüş sporlarına gidin hem fit olursun hemde kralı gelse seni yıkamaz.Bilim nedir biliyormusun test edilebilir şeylerdir demişsin asıl bilim nedir biliyormusun ; sonucu teorik ve pratikte kanıtlanabilir , teste açık , gelişebilen herşeydir.
      Buda benden sana not: Bunu söylemeyi istemezdim ama görülüyor ki maalesef haklı çıkamadın … Kader işte ne yapacaksın belki bir gün haklı çıkarsın.Dostum bu arada bir türkçe kursuna gitmende fayda var… Gitmişken bir psikologda bulursan fena olmaz hani…
      Sana power balance yolunda başarılar umarım daha çok ürün satarsın eğer Adanaya gelirsen barajyoluna çık orda çok enteller danteller var senin bu mallar kapış kapış gider…
      Sevgiler Ve Saygılarımla….

     • samet says

      öncelikle ben bu bilekliği kullanmıyorum ve verdiğiniz bilgiler ışığındada bi anlamı olmadığına inanmış durumdayım ama açıkcası ben cihana şöyle katılıyorum eğer insanlar gerçek olmayan birşeye inandıkları için bi etki hissedebiliyorsalar bunun önüne geçmek biraz tuhaf olmuyomu çünkü insan yaşadığımız çağda hala gerçek zihin gücünü kullanamıyor belkide bu bilekliğe inanmak bazı insanların hayatlarında küçük etkilere sebep olucak yani tamam yaptığınız iş doğru takdir ediyorum ve katılıyorum ama olaya bu yönüylede baktığınız zaman binlerce yalanlarla kandırılan bizler bu basit yalanla insanlar mutlu oluyosa buna engel olmamalıyız… bu konuda bilgi sahibi olan ve gerçeği gören insanlar var evet ama bu yalana inanmak isteyen insanlarda var.. teşekkürler…

     • Halit says

      İnanın inanmayın zaten o sizin sorununuz .Burada zaten başlıktan anlaşılacağı gibi ”Power Balance Bileklik İşe Yarıyormu?” denilmiş.Yani ürünün işe yarayıp yaramadığı açıklanmış ve boşuna maddi vs. kayba insanların uğramaması için,sömürgecilerin bu işten para kazanmalarını bir miktar önlemek için yazılmış bir makale.Herkesin özgür idaresi var isteyen gider,alır,kullanır eğer inanıyorsada inanır.Bu makalede sadece ”gerçekler” açıklanmış , biz gerçekleri kabullenemeyen Türk insanıda hemen olaya tepki veriyoruz.Ve nasıl vereceğimizide bilmiyoruz (bknz:cihan) Cihan hemen kişisel eleştiriye,kendini aşan cümlelere ve mahalle ağzına geçerek bu makaleyi yazan insanı kendince eleştirmiş bence küfür etmekten beter etmiştir.İsteyen alsın , güle gülede kullansın.Ama şu gerçekki ”Bu bilekliğin psikolojik etki harici 1 gram faydası yok”.Biz insanların önüne geçmiyoruz sadece gerçekleri söylüyoruz isteyen gerçeği görür,isteyen bileğindeki ağırlığı parmağım kadar olmayan ucunda uyduruk parlayan bir malzeme olan dünya kaddar para döktüğü küçücük bir bileklik güç,denge,esneklik,hız,zeka,çeviklik,enerji…………………………….vs. beklemeye devam eder.

      Seygiler,Saygılarımla…..

    • ahmet says

     ben tubitak ve tse ile görüştüm biz bu aletin içindeki iyonu olcemeyiz dediler ürün hakkında bilgi istedim bilmiyorlar sahte olduğunu kanıtlayan tek firma maya klinik onunda nasıl bir halt olduğu belli zaten.arkadaş için bilim adamı demişsiniz.yunan basketbol milli takımı kullanıyor bunların sağlık bolümünde çalışanlar bilim adamı değilmi

     • Resul says

      Ne halt olduğu belli dediğin kliniğin dünyanın en iyi sağlık kurumlarından biri olduğundan haberin var mı? Ayrıca firma değil, kar amaçlı çalışmıyor “Maya” Klinik.

  • Seçkin Eroğlu says

   Tüketici olarak alacağım ürün hakkında doğru bilgi sahibi olma hakkım var. Firmalar, özellikle ürünün Türkiye temsilcileri, ürün hakkında yalan bilgi üreterek bu hakkımı maddi kazanç elde etmek için gasbediyorlar. Neden Avustralya devletinin zorunlu tuttuğu gibi bu ürünün üzerine bilimsel olarak bir faydasının gösterilemediği notu düşülmüyor? Bir ayıp arıyorsanız insanların bir kısmını da mağdur ederek haksız kazanç elde edenlerde aramanız gerekmez mi?

 6. Coşkun Bodur says

  Selam Herkese
  Bende şimdi internette sürekli indirim siteleri var onlara bakarken bu güç ve denge bilekliğinin indirimlerini fark ettim..ilk çıktıkları zaman çok yüksek fiyatlarda satılıyordu..Şimdi oldukça cazip fiyatlara satılmaktadırlar..Araştırıp gerçeğini ve ucuzunu nerden bulabilirim diyerek sayfaları gezmeye başladım..Bu sayfayı buldum..Yorumları okudum..Yani ister istemez insan şüphede kalabiliyor..Bir kaç kullanıcıdan da duydum faydası var diye..Psikolojik mi bilemem tabi..Ama bende denicem..Ve bu sayfanın sahibi olan yorum yapan araştırmacı ve bilime önem veren arkadaşlardan da deneme yanılma yöntemini kullanarak yorum yapmalarını ve burdan insanlara öle bilgi vermelerini öneriyorum..Yorumları okurken bu bileklikleri aldım, denedim bir etkisini göremedim diye bir şey okuyamadım yada dikkat edemedim..En azından denemek lazım..Saygılar..

 7. ayberk says

  bu ürün jinsei kolye ile türkiyeye girdi bildiğim kadarıyla ve bu ürünü çok uzun yıllardır ülke başkanlarının siyasi liderlerin sporcuların kullandığını internet sitelerinde yayınlandığını görüyoruz. bu isimler Acun Ilıcalı
  Ahmet Bulut
  Ahmet Yıldırım

  Ajda Pekkan
  Ali Ağaoğlu
  Ali Koç

  Arda Turan
  Aşkın Nur Yengi
  Ayhan Akman
  Barboros
  Berdan Mardini
  Ceylan

  Cristof Daum
  Emre Belezoğlu
  Ender Saraç

  Ercan Şehit
  Erman Toroğlu
  Fatih Terim

  Ferman Toprak
  Fulya Terim
  Gökhan Şükür

  Doğus
  Hakan Şükür
  Hakan Ünsal

  Hakan Yılmaz
  Hande Subaşı
  Hülya Avşar

  Hülya Öztürk
  İbrahim Toraman
  Mahsun Kırmızıgül

  Mehmet Ali Erbil
  Mehmet Gönülaçar
  Mehmet Topal

  Michael Ballack
  Murat Kurşun
  Niran Ünsal

  Pascal Nouma
  Rıdvan Dilmen
  Roberto Carlos

  Sabri Sarıoğlu
  Saffet Akyüz
  Saffet Sancaklı

  Scott Adkins
  Semih Şentürk
  Serdar Akar

  Sergen Yalçın
  Servet Çetin
  Süleyman Demirel

  Tarkan
  Ümit Davala Vedat İnceefe
  Volkan Demirel Yavuz Bingöl Yılmaz Erdoğan
  Yusuf Şimsek .. eğer bu ürün gerçekten işe yaramıyorsa bıleklık 50 tll gıbı bır fıyata satılıor bu söyledıgım urun yaklasık 300 tl cıvarında konu olarak bu ürünü almanızı tavsıye ederım 50 tlde kımsenın cebınden bıse eksılmez ama 300 tl verıpte bu urunu alan ınsanların magdurıyet derecesı daha yuksek saygılar

 8. savaş can gök says

  abi bunlar kedi kesip yiyorlar enerji saglasın diye :))) şaka maka bı yana gecen bı alısverıs magazasının spor bolumunde testını gordum adamın bırı bı ayagı havada bı elı yukarda ıtıyorlar daha gec dengesı bozuluyormus benı bı gulme tuttu :))) bu urun basura , kıldonmesıne de ıyı gelıyormus yaw bırakın bu ıslerı sayın bı ınce kalbı temız saf arkadaslarım hepsı aldatmaca yap adam gıbı fıtnes ı nı demır gıbı olursunuz..

 9. Ceylan says

  Ben hiçbir zaman bu tarz ürünlerin işe yaradığına inanmadım ve her zaman da birer saçmalıktan ibaret olduğuna inanırım. Hazırlanan videoların bile kurgu şeyler olduğunu düşünürüm ve genelde de öyledir.
  Geçtiğimiz hafta sonu Kadıköy vapur iskelesi önünde hangi markanınkiydi hatırlamıyorum ama, en meşhur olan Power Balance değil, tanıtımını yapıyorlardı ve üzerimde o 3 testi uyguladılar. Ben daha önce internetteki videoları izlememiştim ve testteki teknikleri bilmiyordum. Yapılan her test beni inanılmaz derecede şaşırttı, çünkü gerçekten bilekliği taktıktan sonra daha dengeli, daha esnek hareket ettim. Bunun üzerine gidip hemen ürünü almadım tabii ki. Bilinçli bir tüketici olarak hareket etmeyi tercih ettiğim için, İlk önce İnternetten araştırma yapmaya başladım ve ürünün işe yaramadığına dair böyle inandırıcı kanıtları olan bu siteyi gördüm.İlk önce paylaşılanlar için, internet üzerinde yaptığınız araştırmalar için teşekkür ederim. Tamamen ürünü satın alma fikrinden vazgeçtim çünkü. Power Balance resmi sitesinde bile, ürünün aslında işe yaramadığına dair bir açıklamanın yapılmış olması da çok şaşırttı beni, keşke Türkiye’de de tüketici kanunları bu kadar aktif olarak işlese de, bizde de insanları kandırmaya yönelik satış yapan herşeye bir engel koyulsa…
  Neyse… Ben sadece bu ürün işe yaramıyorsa, o testler esnasında bileklikle vücudumda meydana gelen değişimler nasıl oldu, hala onu anlamaya çalışıyorum. Dediğim gibi testlerin öncesinde test olarak nelerin yapılacağı ve aslında denge bilekliğinin ne işe yaradığı hakkında bile bir fikrim yoktu.

  • besim says

   ilk başta testi yaparken sana çok daha fazla kuvvet uyguluyorlar ve ilk başta senn haberin olmuyor ama daha sonra bilekliği taktıktan sonra sana nasıl bir hareket yapacaklarını bildiğin için çabuk dengeni kaybetmiyorsun :’) anladn mı ?__

   • ahmet says

    bende bu şekilde düşünmüştüm.ama testi 4 kere denettim bileklikli bilekliksiz ürün işe yaradı yada bana oyle geldi.aynı noktadan düz bastı çekme itme olmadı.bi arkadaşım dizlerindeki sorun yüzünden uzun yürüyemiyordu şimdi hallı saha maçı yapıyor.benim düşüncem şu birinciisi her yeni şeyi yadırgama huyundan vazgeçmeliyiz.ikincisi bu psikolojikte olsa moralimiz düzelsin kendimizi daha iyi hissedelim diye 30 tl verilebilir.not yunan basketbol milli takımıda kulllanıyor yeni gördüm.birde avusturyamı avustulyamı kim işe yaramıyor dediyse yasal sorumluluktandan kurtulmak için demiş olabilir

 10. hakan says

  ben bu bilezigi aldım ve daha sonra eşime ve anneme aldım benim yaşam kalitemi artırdıgını ve yazılan idda edilen sonucları yasadım bunun pisikolojikmi yoksa bilimsel olarakmı etkilendigimi bilmiyorum ama beni etkiledi ne olursa nasıl olursa olsu n güzel bir olay

  • biçare kul says

   bende çok duymuştum almak istiyordum sonra eşim arkadaşından almış bana getirdi bi süre kullandım hiçbir işe yaramadı arkadaşı 30 laraya almış sahtesiymiş sonra eşim 45 liraya kendi aldı gerçeğini taktığım akşamdan itibaren uykum düzene girdi ve en çok hayatımı olumsuz yönde etkileyen halsizliğim büyük ölçüde ortadan kalktı akşam erkenden uykum gelmiyor yani gerçekten ben faydasını gördüm piskolojik desem ilk taktığımda çok büyük etkiler göreceğimi umarak takmıştım bi değişiklik olmadı yani demem o ki bende işe yaradı bilimsel bi yanı yoktur belki biemiyorum paylaşmak istedim

  • Poyraz says

   Ben de esime ve kendime orjinal power balance kolyesinden aldım. Hem de cok cok uygun fiyata. Açıkcası denge baskı vs. Araştırması yapmadık testleri de uygulamadık ama uyku için iyi geldigini söyleyebilirim. Esim, bebek olduğu için geç yatip erken kalkmak zorunda. Kolyeyi kullandığından beri 3 saat uykuyla bile bütün günü rahatlıkla geçirebiliyor.psikolojik mı fizyoloji mı bilemem ama hiç boynundan cikarmadigi kesin. Bırakın kim inanıyorsa parasını harcamak istiyorsa orjinal yada sahte hangisini istiyorsa alsın zaten alıştık artık sahte seyleri kullanmaya…

 11. bahadır ergintan says

  ürünü bir hafta önce bursadan bir spor mağazasından temin ettim,test sonucu satın aldım,bileziği 8 yaşındanki yeğenimede taktım onda da benzer testler yaptık ve şaşırtıcıydı,uyku düzeni olmayan bir adamdım dahada bir sürü şey ne etkisi olursa olsuni,güzel bir ürün,açıklamak zor ama işe yarıyor.

 12. turgay keleş says

  ya ben yorumlara göz attım ve kararsız kaldım kullananlar markasını da yazarsa daha kapsamlı araştırmak istiyorum her gün 3-4 kişinin bileğin de görüyorum işe yardığını sanmıyorum ama insan terettüt de kalıyor yardımcı olabilecek biri var mı marka önerisi yaparsanız da sevinirim test etmek istiyorum herkese saygılar…

  • ahmet says

   ben kadıkoyde bahariyede yapıkredinin ordan plus balance diye bi marka aldım.aynı geknoloji bide tıbbi silikon var.uyku düzenim yerine geldi şu an saat 2 :00 bi nebze uykum yok sabahda 8 de kalkıyorum

 13. kaanay says

  Arkadaşlar, ben de inanmıyordum hikaye geliyordu.1 hafta önce para vermeden uğradığım bir şirketten aldım bu ürünü satıyorlardı (BALANCE BRACELET) SENSE firması getiriyor.
  Koluma taktım ve çıktım.Uyuma problemi ve uyanma problemi çekiyordum.Sabahları koma vaziyetinde kalkıyordum.Gece yatağa girdim rahat uyudum.6 saat uykuyla gözlerimi açtım ve dinçtim. Şu anda 8. gündeyim ve her sabah aynı dinçlikle yataktan kalkıyorum.Yaşım 38.Denemeye devam edeceğim.Belki de düşündüğüm gibi hikayedir.Farklı yöntemlerle kullanacağım bakalım gerçekmi. Para vermek istemiyorsanız 1 hafta arkadaşınızdan isteyin ve deneyin 🙂

 14. yavuz says

  öncelikle böyle bır sayfa açtığınız ve herkesın rahatça düşüncelerini ifade etme ortamı hazırladığınız için teşekkür ederim…ürünün ne olduğunu bıle anlamadan test yaptılar ve çok etkılendım.tamam bu gerçek dedım nasıl olduğunu idrak etmede zorluk yaşadım ve bu sıteyı buldum.editörün verdiği kanıtları ve benım yaşamış olduğum o denge testını karşılaştırıyorum. iyi tamam da madem firma bile ürünün hiç bir etkisinin olmadığını itiraf ediyorsa testte olan o ince ayrıntı nedır pekı.bunu bana edıtör anlatırsa çok memnun olurum saygılarımla…

  • says

   Yavuz selam,
   Yazı sahibi ben değilim ve neden kişilerin bana soru sorduğunu bilmiyorum, sanırım bir yerde yorumlara dâhil olduktan sonra üslubumdan ötürü dikkat çektim. Ben soruna cevap vereyim.

   Bahsettiğin durumun tamamen psikolojik olduğunu düşünüyorum. Eğer sana veya senin durumundakilere ürünü anlatsın veya anlatmasınlar o esnada aynı o ürünmüş gibi başka bir bileklik taksalar, sen yine kendi duruşunu sağlamlaştırıyorsun. Bu durum etki altında kalmakla ilgili.

 15. Erşat says

  Öncelikle herkese merhabalar.ilk power balance deneyimimde bana ayni uc testi yaptilar ve dedikleri oldu denge sagladim vs. Yanliz dikkatimi bi sey cekti simdi bileklikten cok uzalta ilk bilekliksiz yaptim testi sora bileklik takmis gibi yaptim daha uzaga dokumdum bilegin bi yarari yok demek sacmalik cunku bileklik insanlarin piskolojisini etkiliyo bu da ise yaradigini gosterir burakin insanlar piskolojikman olsada kendilerini iyi hissetsinler.bence gorunumude hos bir bileklik dedim gibi sadece piskolojiyi etkiliyo ama insanlar mutlu :)nese ama sunu net soyleyeyim piskoloji fisinda  bi yarari yok…

 16. Faruk says

  Bir spor firmasında satış danışmanı olarak çalışıyorum ve denge bilekliklerinin her çeşidini çok iyi biliyorum. Power balance , u balance, efx, … Daha bir sürü sayamadığım. Ürün bize ilk geldiğinde mağaza personeli olarak bu işin biraz piskolojik olacağını düşündük, ama bir marka varki diğerlerinde gerçekende çok farklı. Aynı testleri diğer markalarla kendimde denediğimde hiç bir işe yaramadığını gördüm. Çünkü bu testleri yapan kişiler bileklik olmasa dahi, kolunuzun biraz daha üstünden uygulayacağı baskı ile sizi hiçbir şekilde düşüremez. Yani aslında teslerin hileleri var. Esneklik testinde bileklik olmadan dönüp işaretlenen yeri bileklikle geçiyorsunuz., Ama bileklik olmadan ikici kez denendiğinde kaslar ısındığından daha fazla dönmüş oluyorsunuz yani etki aynı. Biraz öncede dediğim gibi bir marka varki buna inanmayan kişiler olarak işin içinden çıkamadık. Çünkü testi kişinin haberi olmadan üzerine ve ya cebine koyarak uyguladık. Diğer bu saydığım markalar boş hiç bir işe yaramıyor. Adamın cebine u balance koyuyoruz düşüyo power balance koyuyoruz düşüyo EFX markayı koyuyoruz sonuç inanılmaz. Bunu size kuşkulu davranan biri olarak söylüyorum, herşeyi denedik söylenecek birşey yok. Ve kendimde kullanmaya başladım. teşekkürler

  • ela elçin says

   Kesin plus balancedır.Bir bileklik insanın hayatını bu kadar mı etki eder yahu.Neyse ben hiç atışmaya girmiyeceğim ama inanın kullanalı 20 günden fazla oldu ben çok faydasını gördüm, Anneme hiç söylemeden bilekliğide takdırmıştım ve 2 gün takılı kaldı kadının ayağındaki ağrı geçmişti, hep şikayet ederdi, sordum anne 2 günden beri ayağın ağrıyomu diye, yooo ağrımıyo dedi.Buyrun burdan siz yakın; neden derseniz kadıncağız hergün ayak ağrısından şikayet ederdi, açıkçası dün birer tanede ona vede babama aldım, psikolojik derseniz değil çünkü dün aynı çocuklara testleri yaptırdım ve bir cep telefonuyla test yaptılar, denge testinde gene yıkılmadım, sonra cep telefonunun kapağını çaktırmadan çıkarmış ve gene telefonu verdi gene test yaptı bu safer yıkıldım.Nasıl oluyor bu dedim biraz önce yıkılmamıştım, meğersem bilekliğin içindeki çıkarmalar varya onları telefonun kapağına yapıştırmışlar ve telefona taktığındada aynı etkiyi gösteriyormuş.Bi tanede abime onlardan hediye ettiler, kopan bilekliklerin çıkartmaları kullanılabiliyormuş.Anlıyacağız bu durum olmasa diyecemki psikolojik, ama bu olunca yok artık dedim.Biliyorum çok uzattım, bunları yazmamdaki sebebe gelincede orada bununla ilgilenen çok tatlı bir kızcağız vardı, beni gerçekten çok etiledi, açıklamalarda bulundu, bende kendimi borçlu hissederek bu yazıyı yazma ihtiyacı duydum, işte karşılaştığım durum, artık sizler ister alın ister almayın, bence pişman olmazsınız.Bu arada aklımdayken kızcağız şunuda bana söylemişti ilk satın aldığımda; memnun kalmazsanız 1 hafta içinde ürünü geri alırız, yerleri belliymiş ofisleri adresleri kartları belli.hadi bakalım onların reklamlarınıda yaptım:)kalın sağlıcakla.

   • Oguzhan says

    🙂 Desenize bu ürünleri satan bir dükkanın yanında yaşasanız ölümsüz olacaksınız ailece. 🙂 Yani dükkandan yayılan bilmem ne ışınları ailece hayatınıza kalite getirecek ağrılarınız geçecek… 🙂

    Yazık yahu gerçekten inanıyorsunuz birde?

 17. blackk eyes says

  merhaba,20 yılı aşkın süredir sağlık sektöründe çalışan birisi olarak bu tür ürünlere pek rağbet etmemişimdir,yok efendim zayıflatanlar şişmanlatanlar göğüs büyütenler boy uzatanlar saç çıkaranlar tırnak uzatanlar enerji verenler vs.Ürünün testini yaptılar entersan geldi fakat benim ilgimi denge olayından çok enerji kısmı çekmişti,fakat bilinçli bir tüketici ve sağlık sektöründen birisi olarak hemen almak istemedim ,ürünü kullanan arkadaşımdan ödünç aldım 3 gün kullandım ve hayretler içinde kaldım ,günde en az 7 saat uyumak zorunda olan ve sabahları kalkmakta çok zorluk çeken ,uyumadığım zaman çarpıntı ,hipotansiyon ve hipoglisemi ile yüzyüze gelen ben özellikle yaz ay aylarında bunların üstüne enerji kaybı ve ayak ağrısı problemleride eklenince berbat günler geçirirdim .Denge bilekliği sayesinde 3-5 saatlik uyku ile gayet zinde ve koalylıkla uyanabildim ve 3 gün boyuncada bu olay devam etti bilekliği taktığım 2. gün (nadiren bazı kişilerde yapabiliyormuş )açlık hissini ortadan kaldırdı,bütün birgün 1 kahve yaklaşık 1 litre su 1 şeker drajesi ile ve yüksek performasta enerji harcayarak ve hipoglisemik bir durumla karşılaşmadan yoğun bir gün geçirdim,kendi bünyemi çok iyi tanıyan birisi olarak bu olağan üstü birşeydi ve bundan vazgeçmem mümkün değildi,o gün hemen orijinal power.balance bileklikten aldım ve 3 haftadır kullanıyorum bu kesinlikle psikolojik değil arkadaşlar ,çünkü bende bilekliği denemesi için bir arkadaşıma verdiğim 3 gün süre zarfında eski halime geri döndüm , açlık hissi uyku problemi ve benim için en önemlisi enerji kaybı tekrar baş gösterdi,Şuanda bilekliğim kolumda ve kolay kolay bundan vazgeçeceğimi zannetmiyorum.merak eden arkadaşların denemesini kesinlikle tavsiye ederim ,15 liraya olanı da var 120 tl olanıda ,burada önemli olan orjinal ürünü alıp kullanmak,kesinlikle deneyin en fazla sadece biraz para kaybınız olur,en azından acaba ve keşkeleriniz olmaz…..

  • says

   Dalga mı geçiyorsunuz siz burada insanlarla? Şu yazdıklarınıza inanmak için elimizde tek bir geçerli sebep yok, inanamamak içinse onlarca sebebimiz var.

   Kaldı ki en çok da “1 kahve, 1 litre su, 1 şeker drajesi ile yüksek performansta enerji harcayarak hiç yorulmadan bir gün geçirdim” lafınıza şaştım. İnsan yalan söyler ama yalanın da bir dozu olmalı…

   Bu derginin okurları böyle akıl dışı zırvalara inanacak kadar aptal değil. Ben de bir okur olarak bu güzel (!) yazınıza yorum yapmadan duramadım…

 18. efsane says

  gerçekten insanımız pek araştırmıyor hele bilimsel olmasını hiç önemsemiyor.sayfayı açıp bilgilendiren arkdaşlar çok teşekkürler lütfen diğer konularda da sağlık sektöründe de yok kelliğe son yok kilo verdirir yok boy uzatır gibi insanların psikoljisini ve reklam mantığını kullanarak satış yapılmaya çalışan diğer ürünlerinde hilelerini burda yayımlamaya çalışın çünkü gerçekten insanların sağlığıyla ve psikolojisiyle oynuyorlar tek yaptıkları halkın cebinde ki üç beş kuruşu çalabilmek bunu hilelerle yapıyorlar masum bizlerde araştırmdan bu yola girince hemen aldanıyoruz.lütfen daha çok bu konuda bilimsel ve gerçekçi yazılar yayınlayarak bir çok insana yardımcı olun çok mutlu edersinz şimdiden teşekkürler

 19. says

  R10 Forumları’ndan Blurayindir adlı bir kullanıcının 7 Ağustos 2011 tarihinde yazdığı yazıdır:

  İlgili siteye girdim ve okuduklarımdan faydalanarak bir kimyager olarak yorumlarımı yapmak istiyorum

  “Negatif iyon doğada var olan bir elementtir”
  – Böyle bir element yoktur. Elementlerin iyon halleri vardır.

  “cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır”
  – Bunu nasıl tespit etmişler hayret doğrusu 1mol atomun 6,02×10üzeri23 tane olduğunu düşünürsek tek tek sayıp da oran yapmışlar heralde. 1cm3 e de artık kaç atom yada molekül sığıyorsa artık. gerçi ilgili firmanın dediğine göre elementti.

  “Artan hava kirliliği, ve elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller yüzünden negatif iyonlar büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır.

  -İnsan vücudu çevreye adapte olur. Ama koluna bi alet takmakla vücudun iyon dengesi korunmaz. Böyle bişey varsa ozaman bizim nefes almamıza gerek kalmazdı cünkü oksijen heryeri kaplıyor.

  “Bu bileklik sayesinde gün içerisinde harcadığınız enerjinizi, dengenizi ve vucut esnekliğinizi , yorulmadan maxsimum seviyede kullanacaksınız ve elektornik cihazların yaydıgı negatif unsanlardan korunup, açık bir bilince sahip olacakasınız”
  -Bu kısımdaki elektronik olayı tamamen düzmece. elektronik cihazlar genelde cok düşük oranda yüksüz ışınlar yayar. Yüksüz bir ışını – yüklü bir iyonun engellmesi zaten imkansızdır. Güç enerji olayları tamamen beslenme kas yapısı gibi biyolojik faktörlerle alakalıdır. Bileklikle uzaktan yakından hiçbir alakası yoktur.

  “EĞER 1500 DEN FAZLA NEGATİF İYON VARSA ÜRÜNÜN İNSAN VUCUDUNA VERDİĞİ ZARARLAR :
  MİDE BULANTISI,
  BAŞ DÖNMESİ,
  TANSİYON DÜŞÜKLÜĞÜ VE KALP RİTMİNDE BOZULMALARDIR.
  .”
  -Ve satış yapan kişinin kendini yalanladığı kısımda burası sanırsam. Doğada belirttiği artık nasıl ölçtüyse iyon miktarı cm3 için

  Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3
  Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3
  Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3

  Ama diyorki 1500 den fazlaysa mide bulantısı baş dönmesi tansiyon kalp ritminde bozukluk olması diyor. Ben denize 200m mesafede yaşıyorum oldukçada yeşil bir bölge ayrıca şehirleşmede pek fazla yok. Bu rahatsızlıklardan yataktan kalkamamam gerekiyordu. Allah’a şükür turp gibiyim

  Birde merak ettiğim soru şu. Bu arkadaşlar bu cm3 deki 1500 iyonu hangi methodu kullanarak ölçmüşler bilgisi olan varmı? Yani hiçbir yöntem aklıma gelmiyor bunu ölçebilecek.

  Alan arkadaşlara tavsiyem. Biyolojik bir + sı olur diye alıyorsanız hiç boşuna kasmayın lakin yeni nesil gençlerin hoşuna gidiyordur beğeniyordur süs eşyası olarak takar o ayrı mevzu (:

  Benden bu kadar arkadaşlar yorum yapacak eleştiri yapacak veya soru sormak isteyen cevap vermekten mutluluk duyarım

 20. Özgün says

  Merhabalar , burada;admin-kullanıcılar arasında malum bilekliğin gel/gitli tartışmalarını okumam yaklaşık 15 dakikamı aldı.Şu anda admin böyle birşey mantıken imkansız derken , kullanan kişiler;mantıken imkansız olan şey psikolojikmanda olsa bizi tetikliyor diyor.Yani bana deseler koluna kauçuk bir lastik tak şunlar bunlar olucak ve taktıktan sonra ”psikolojik” olsada bana faydası olacaksa , ben o ürüne parada veririm ve hiçte kolumdan çıkartmam.
  Ortada bir emek var , o kadar araştırılmış bizler için yardımcı olmaya çalışılmış.Ama kullanıcı arkadaşların yorumları inanın bileklik beş para etmese bile çoğu kişiyi almaya yönlendirmiştir.
  Herkezin kendi iradesi vardır.Açıkçası çevremde kullanan yok ve yakın zamanda bende alıp denemeyi düşünüyorum.Kimileri keyfine sigara içer , kimi kumar oynar kimi alkol alır.Bende bir kerecik bu mevlayı verip denemek istiyorum.İşe yaramazsada aksesuar olarak kullanırım olur biter 🙂

  • says

   Özgün selam,
   Burada senden önce yapılan yorumlar yaklaşık 5000 kelime tutmaktadır, 15 dakikada okudunsa dakikada 333 kelime, saniyede 5,5 kelime okuyabiliyorsun demektir ki bu kabiliyetin için seni şahsen tebrik ediyorum, ortalamanın üstünde bir hız bu. Zaten okumayı seven biri olduğunu hissetmiştim yazdığın yorumu okuyunca.

   Paranı nasıl harcadığın konusunaysa karışmıyorum, apaçık bir aldatmacadan medet umarak kendini motive edebiliyorsan sana Sihirli Bidon adlı harika bir ürünümüzü 100 liraya satmak istiyorum, Power Balance gibi ama daha etkili… Süper bir şey yani… Alır mısın? Bu bidona büyük emek verdik de, boşa gitmesin.

 21. ozan says

  Arkadaşlar bırakın inanmayın böyle boş şeylere… Tıp fakültesinde biyokimya’dakii arkadaşımla tartıştık bu konuyu, bana dedi ki “abi böyle bieşyin yapılması için çok üst düzey çalışmalar gerekir. Yurtdışında bu olayın gerçeği yapılıyor ancak manyetik alan oluşturularak ve deri altına konulan bazı maddeler ile. ve bunlar her yerde isteyen kişiye yapılmıyor ayrıca çok pahalı yani 200 300 bin dolardan aşağı yapılmıyor. Kaldı ki bunlar seri üretime geçirilse tanesi 3-4 bin liradan aşağı olmaz tabi gerçekten dediği etkiyi yapıyorsa”

 22. gizem says

  Arkadaşlar power balance bilekliği bana bir arkadaşım hediye etti. Bikaç gün taktım kollarımda bir ağrı oldu, kendimi çok halsiz hissetmeye başladım. Aynı bilekliği abim de takmaya başladı onun da böbrekleri ve başı sürekli ağrıdı. Sonra bilekliği kullanmayı bıraktık hiçbir sorun kalmadı. Ben bu bilekliğin bir işe yaramayacağını biliyordum yani hoşuma gittiği için süs olarak taktım merak ettiğim şey herhangi bir zararı var mı bizim ağrılar psikolojik olabilir mi? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

  • Sezai BAYHAN says

   Kardeşim zaten yazmışsın yorumunda…Madem inanmıyordun yararına,zarar verdiğini nasıl söyleyebiliyorsun!Demek ki etkisi var.Olumlu ya da olumsuz.Aslında sen testin doğruluğunu belirtiyorsun.Kendi yorumunu okumanı tavsiye ederim..

 23. Arantir says

  ne kadar enayi varmış şu dünyada yorumlara bakın bi işe yaramasa da psikolojik olduğundan işe yaradıklarını düşündükleri eskiden 1 liraya benzerleri satılan şeylere 50 lira veriyolarlar
  mucize kazık diye birşey çıkaracağım günde 1 kere oturuyorsunuz tüm gün dengede kalıyorsunuz bu tipler buna da inanıp alır helal olsun zeki kardeşlerim

 24. hakan says

  Ben aldım bilekligi her ne kadar işe yaramıyor deselerde hakikaten işe yarıyor beyinle alakalı birşey degil bilek güreşinde anlıyabılırsınız güc derken dayanıklılık artıyor bilek güreşinde eliniz cok iyi geliyor ama gücünüz fazla artmıyor ben 10 tlye sahtesini aldım orjinaliyle bi fark yok aynı diyebilirim 2 sinide yan yana test ettik orjinalle hic bir farkı yok her yerde var zaten test edin birşey fark ederseniz alın etmezsenız almayın ben gordum cok etkisini 

 25. Sezai BAYHAN says

  Sayın editör! veya diğer sorumlu arkadaşlarım!
  Yorumlara cevap vereceğim diye niçin hakaret ediyorsunuz anlayamadım.Zaten siz blimsel olarak araştırdığınız bir olayın sonuçlarını insanları aydınlatmak için paylaşmışsınız.Üzerinize düşeni yapmışsınız.Gerisi sizin araştırmanızı inceleyenlerin takdirine kalmıştır.Ancak siz her beğenmediğiniz veya sizi eleştiren yorumlarda yok beyninizle ilgili sorun,yok çıkarınız var,yok kazıklanmanın verdiği…şeklinde cevaplarla asında bilimsel tezinizin güvenirliğine de zarar veriyorsunuz.Üstelik hakaret ediyorsunuz dediğiniz kişiyi banlamakla,yasal haklarla tehdit ederken aynı hatayı ve hakaret dediğiniz şeyleri siz yapıyorsunuz.Lütfen bu ürünü alan ve kullanan insanlara hakaret etmeyi bırakın.Siz kendi inandığınız değerleri savunun.Hakettiğiniz saygıyı ancak böyle kazanabilirsiniz.Teşekkürler
  Bir de bu ürünü alan arkadaşlar varsa etkili mi? değil mi? Yalan mı? dolan mı? Etkisi olduğuna inanıyorsa; farkındalıklarını ve yaşamındaki etkileri yazarsa insanlara daha fazla yardımcı olurlar sanırım.Akla kara belli olur umarım.

 26. kılıç says

  ben bu ürünü medikal işi yapan ve güvendiğim bi arkadasımdan aldımmm.ben bi artısını göremedimm.sadece güzel bi aksesuar.ama beyin gücüyle tedaviye inanan bi insan oldugum için psikolojik olarak rahatladım diebilirimm.
  pazar konusu çelişkili ama bence 50 tl çok bi para deil alalım verelim ekonomiye can verelimm o yüzden bilimsel açıdan yaklaşan arkadaslardaa kullanıp yararını gören arkadaslarda haklıı 
  saygılar…

 27. mappe says

  hala etkisini gördüm diyolar. hay allahım demekten alamıyorum kendimi. bakın o bileklikler 50 değil 100 lira olsaydı etkisi iki kat artardı o para saçtıkça huzur bulan yıllardır büyü vs. işlerine para kazandıran ahmaklar bunlar.

 28. süleyman says

               İnsanların yaşam tarzları bozulduğu için maalesef bu tür şeylere inanmak istiyorlar,  kimi insanlar sabah kalktığında yemek yeme fırsatı bile bulamadan, günün ilk saatlerinde işe başlıyor, kimi insanlar öğlene kadar uyuyup öğlen yemek yiyorlar, kimi insan gece geç saatlere kadar çalışıp uykusuz kalıyor ve dolayısı ile böyle bir şey duyduklarında denemek istiyorlar,  ve  bir çok insanda mükemmeliyetçi bir zihniyet var,   normale ulaşmaya çalışan insan sayısı çok az.

              İnsanın vücudunu sinirleri, kasları ve beyini ile yönetir, negatif iyon ile değil, bir hafta boyunca düzenli sporunu yap(illa fitness gerekmez, sabah ve akşam yürüyüş veya koşu), güçsüz kaslarını güçlendir,  düzenli olarak uykunu al, yediğine dikkat et, bak bakalım nasıl dinç oluyorsun, nasıl dengeni sağlıyorsun, ama bunu yapmaya şehir hayatı el vermiyor, umut tacirleri bu durumu çok güzel bir şekilde kullanıyorlar,  bizler bazı şeyleri çok sonradan anlıyacağız ama iş işten geçmiş olacak, umut tacirleri parayı kırmış olacak.

 29. ÇAPANOĞLU_66 says

  arkadaşlar uğraştığınız şeye bak deseler ki şurda bir gariban fakir, fukara biri var ona 40 tl yardım yaparmısın çoluğu çoçuğu sevinsin çok ağır gelir para öyle değerlenirki kıyamayız ama şu lastik parçası uçgur lastiği kadar işe yaramayan aldatmaca lastik, bilekleğe gelince para önemli değil işe yarıyor mu merakı ile gözünü kırpmadan bu ücret ödenir.bu kadar dünyayı düşündüğünüz kadar biraz da hayır yaparak zekat vererek ahireti düşünmeyen insann….UYANIN BU AVRUPALI, YAHUDİ, HRİSTİYANIN MİLLETLERİNİN YAN GELİRİ HALEN DEVAM ETMEKTE OLAN SOĞUK SAVAŞ SÖMÜRGECİ DEVLETİN OYUNU PARANIZI BOŞA VERMEYİN BU BİLEKLEĞE BENİM VATANIMDA 2 GÜN CALIŞAN İNSANLAR VAR…BİRDE İNANCIMIZLA DALGA GEÇİYORLAR BİR MÜSLÜMAN ŞU LASTİK PARÇASINDAN NE ÜMÜT NE BEKLENTİSİ OLABİLİR Kİ UYKU PROBLEMİN Mİ VAR PSIKOLOJİN Mİ BOZUK AYAKTA DURAMAYACAK KADAR YORGUN MUSUN? HER GÜN 5 VAKİT NAMIZI KILALIM CENABI HAKKA DUA EDELİM ALNIMIZI SECDEYE KOYALIM DÜRÜST İNSAN OLALIM BAKIN O ZAMAN PSİKOLOJİMİZ, UYKUMUZ , YORGUNLUĞUMUZ KALACAK MI BİZDEN MUTLU İNSAN OLACAK MI BİR DE BUNU DENEYİN HANGİSİ GARANTİLİ GÖRELİM…..VESSALAM

 30. Trabzonun Fırtına Çocuğu..( Efsane Genç ) says

  ne kadar dengesiz insanlar var sitede arkadaş..şu bilekliklerin akıl sağlığını koruyanınıda yapsalar iyiydi bune saçmalık böyle…bizim milletimiz harbiden dengesiz..hurafe ve batıl işlere çok inanıyor..Allah Akıl Dağıtırken Siz Ne Yapıyordunuz Çok Merak Ettim Şimdi :))..( Kesin Şemsiye Tutuyordunuz )…Yakında Bunun Bi Benzerinide Ben Çıkaracam…kerizlere Ve Mantık Sahibi olmayanlara Denge diye…

 31. ahmet özbek says

  yazıların bir çoğunu okudum her kafadan bir ses çıkıyor bence bu bileklık olayı psikolojık olabilir.kendimden örnek vereyim. oruçtak ıkı gün önce torunum berk ne olduğunu bilmediğim bileklığı koluma taktı dede bu senin çok ışıne yarayacak dedi.bende satın aldığı yeri öğrenip tanıtım kıtapçı ğını okudum.oruç başladı son derece sinirli agresif toleranssız… olan ben artık olaylar karşısında tam tersi davranışlar sergilemeye başladım hatta yakın çevrem bana hayretle bakıyordu.burada uzu uzunanlatmayacağım fakat bunlar gerçek.şimdi beni bu hale getiren ne İNŞAALLAH oruçtur.ama ben geçen yıllarda da hiç orucumu bırakmadım fakat bu yıl bir farklı hiçkimseye al ya da alma diyemem

 32. Alparslan says

  Arkadaşlar adı geçen bilekliği de denedim testlere de maruz kaldım üzülerek söyleyeyim tam anlamıyla  psikolojik etkilenmeden ibaret . Testleri kendi üstünüzde deneyebilirsiniz etki aynı. Uyku konusunda arkadaşlara bir tavsiyem var beyninizi uzun süre kullanmazsanız ki Türk insanı genelde pek kullanmaz (hakaret değil gerçek böyle) uyku sorununuz olur bunun en bilimsel açıklaması üretime programlı bir organı sürekli boşta tutarsanız zaten biriken enerji sizde yorgunluk yapar. Beyinde diğer kaslar gibi kullanılmadıkça hamlar     

 33. Mehmet Arısoy says

  bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ne kadar çok gerzek varmış ya hayır insan gerzek olabilirde cahil gerzekler (bunlar daha tehlikeli grup) de bizim ülkemizden çıkıyor (hiç olmazsa dünyadaki diğer gerzekler uyanınca aynı hatayı tekrarlamaz) çünkü kazığı yediği için veya tezi çürüdüğü için gurur yapar yada sırf egosunu tatmin etmek için hala savunmaya devam eder işte buda bizim insanımıza özgü bişey :))

 34. says

  Öncelikle böyle bir forum hazırladığınız için teşekkür ederiz.
  Bu forumu görmeden önce bu ürünü almak istiyordum fakat şüphelerim vardı. Şüphem de şuydu. Dünyanın önemli sporcularının bileğinde bu ürünü görüyoruz. Acaba bu sporcular bu bileklik icat edilmeden önce daha mı dengesizdi?

  Anladığım kadarıyla olay tamamen psikolojik. Uğur için kolye yada yüzük ya da herhangi bir şey alıp vücuda takmakla eşdeğer. Daha önce de 4 yapraklı yoncalar vs. vardı.
  İnsanların inanç eksikliğinden kaynaklandığını tahmin ediyorum. Medeti kolyeden yada bileklikte aramak komik geldi şimdi bana. Almayı düşündüğüm için de kendimden utandım. Herşeyi ALLAH cc. dan beklemek gerek. Şüphesiz herşeyi yaratan ALLAH cc. tır. Tabii ki bu tamamen benim fikrim. Ne alana keriz derim ne de almayana akıllı.
  Herşey gönlünüzce olsun

  Kaan

 35. kutal doğan says

  Arkadaşlar kaç kişi yorumumu okur bilmiyorum ama bu hologram teknolojisi yetersizliği ıspatlanmış bir teknoloji. Bende bunların 3 ayrı marksını kullandım çalıştığı aşikar ama bilimsel olarak ıspatlayamıyorlar. En sonunda Ampli 5 diye bir markaya ulaştım adamlar aşmış aynı zamanda da internet siteleri dünyaca geçerliliğe sahip belgelerle dolu. Kullanım ömrü ise bu lastiklerle kıyaslanamaz bile. Ben şu an onu kullanıyorum yaptıkları açıklamalar ise çok mantıklı ve bilimsel. Aslında onlarıda burda yazmak isterdim ama gercekten uzmanlık gerektiriyor ve hepsini hatırlamam mümkün değil. Bunu yazmamın sebebi ise Ampli 5’in ihtiyar dedem üzerindeki etkisidir. Ne ağrısı kaldı ne sızısı o yuzden bir kişiyede ulaşsam hayra girerim diye düşünüyorum… 

 36. says

  ben alacaktım bu aletten neden işe yaramadığını ortaya çıkardınız ki bir deneseydik bizde belki bizde işe yarardı. neyse 125 tl verip internetten alacam 15 tl olanlar işe yaramıyor anlaşılan, videolarda da 15 tl olanları kullanmışlar bence kullansalar ya 125 tl olanını pahalı demi çünkü… daha önce stres boncuğu kullanmıştım faydasını gördüm, bu da onun gibi faydalı bir şey anlaşılan.

 37. teddy bear says

  Üstümdeki iki yorumu okurken bir an kendimden geçtim, hayatın anlamını sorguladım falan filan.

  Bu bilekliği üreten Power Balance bile bilekliklerin işe yaramadığını Avustralya’da mahkeme zoruyla kabul etmiş siz hala yok dedemi ayağa kaldırdı kaynanamı uçurdu gibi şeyler söylüyorsunuz. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

 38. Kenan Kalay says

  İşinize gelmiyorsa almayın birader zorlamı. Yok bilimselmiş bilmemneymiş sizin bilim dediğiniz şey nedir hiç denenmişmi gerçek hayatta kullanılabiliyormu iulla elle tutulur gözle görülür olacak herhalde. Bende kaç gündür tereddüdteydim çıkarmıştım bazı ağrı ve huzursuzluğum vardı artmıştı. Şimdi tekrar taktım iyileşmeye başladı buna ne diyeceksiniz peki. Birde sizin karşı kampanya üyesi olmadığınızı ne bilelim. Ayrıca sigaradan daha az zararlı hatta zararsız neden bu anlamsız saldırmacalar hiç anlamıyorum bir iş yapmak istiyorsanız sigaranın zararlarını anlatın.

 39. teddy bear says

  Evet karşı kampanyanın üyesiyim hatta direkt patronun oğlu mevkiisindeyim, o derece. Dedikleri gibi bir bidon çıkardık tanesi 100TL’ye satıyoruz şifa veriyor ağrı ve huzursuzluğunuzu gideriyor deneyin görün.

  Parayı vermişsin bir kere tabiki içine oturmuştur bu yazıdan sonra kolay değil yani bunu üreten adamın kendisi bile işe yaramadığını kabul etmiş ahkeme emriyle. İşe yaramayan bir şeye o kadar para vermek baya içine oturur insanın teselli arar sizin yaptığınız da bu kısacası kendinizi kandırmak aslında.

  Okulda bunun derslerini aldım yani elektromanyetik alan, frekans nedir ne değildir ne yapar sizden kat kat iyi biliyorum. Samimi söyleyeyim hal böyle olunca yolda bunu bileklerine takan insanları görüğnce “ahaha kerize bak” demekten kendimi alamıyorum. =D

 40. murat says

  teddy bear sana diyom sana sen bu bilgileri nerden aldın, hiç denedinmi bilekligide yorum yapıyorsun.ama tabi senin bi keriz arkadaşın dostun vardır ondan alıp takmışsındır bir günlügüne sahip olamadıgın içinde böyle yorumlar yapıyorsun .hani diyorsunya pisikolojik olaylar bunlar diye demekki neymiş insanın pisikolojisini düzeltiyormuş bak bende takıyorum .akşam içiyorum sabah kalkıyorum başım agrıyor ama bilekligi taktıktan sonra sabahları başım agrımıyor demekki pisikolojimi düzeltmiş işe yarıyor yani.hahahahahaaaaaaa.

  • teddy bear says

   İşe yaramadığını ve para tuzağı olduğunu anlamam için alıp kullanmama gerek yok.

   Zaten bunu ÜRETENLER bile bu bilekliğin işe yaramadığını Avustralya mahkemesi sayesinde kabul etmek zorunda kalmış. Bence bu bileklik baya dengenizi bozmuş ki üreticisinin bile işe yaramadığını kabul ettiği bir ürünün siz gelip işe yaradığını iddia ediyorsunu.

   Bu bileklik iyi kafa yapıyor anlaşılan. Hiç güleceğim yoktu. ahahah

   • ziyakadir says

    Bilekligi hic denemedim ve bu siteye nasil geldim onu da anlamadim. Ancak yavas yavas okudukca hem bir sonraki yorumu okumak icin sabirsizlandim. Inanilmaz sekilde eglendim. Once bir kisi cikiyor ve bilekligi savunmaya basliyor sanki organize olunmus gibi digerleri geliyor pesinden… Bilimle nenemin kapismasi gibi bir hal aliyor. Bir tarafta belgeler ve somut bilim varken diger yandan ben boyle hissediyorum kelimeleri… Bilekligi kullanmadim ve inanin bu geceden sonra da kullanmayacagim. Benim 4 aylik bir kizim var alsam yurur mu acaba emeklemeden? Bilekligi savunanlarin tek tezi “bilekligin tek guzel tarafi insanlari inandirmasiymis.“ Bu inancla guclu hissetmeleriymis. Insan kendini kandirilarak guclu hissettirir mi? Kendine guveni olmayan arkadaslara iyi sabahlar diliyorum uyku sorunlari olmadigindan. Editor ve diger arkadaslara tatli ruyalar. Allahta sizi guldursun bileklikli arkadaslarim

 41. odin says

  Buradaki yorumların memleket manzarası için iyi bir gösterge olduğu düşüncesindeyim.
  Ben kullanmaya başladım, henüz bir kanaat elde edemedim. Ortalığı izliyorum, ve insanlarımızdaki enerjiyi görüp memnun oluyorum. Ne kadar diri ve güçlüyüz… Bu güç bizim dışımızdakiler için endişe kaynağıdır, inanıyorum!

 42. Oguzhan says

  Yorumların çoğu evlere şenlik, bir çoğunun üslubuda aynı. Savundukları tezde yine birbirine benziyor yani yorumcuların nicki farklı ama kendileri aynı kişiler. 🙂

  Ben şimdi düşünmeye başladım bu sektörde para var. Bir bina kiralasam, binanın odalarında duvarlarını bileklikle kaplasam, Fx odası,p.balance odası vs. vs. diye her ürüne ayrı oda açsam ve bu odalarda tur düzenlesem, yani koltuk değneği ile bu odaya giren koşarak,hoplayarak çıksa, bebesi olmayan girse öteki taraftan kucağında bebeyle çıksa.. :)) 90 lık dedeler zıpkın gibi 80 lik neneler manken gibi çıksa. Off be düşünmesi bile korkunç 🙂 Hele hele birde bu binaya komşu diğer binalar, komşuların hepsi mükemmel sağlığa sahip olacakları için o civarda evler acaip prim yapoar fiyatlar boğazda yalı fiyatına ulaşır. (bak bunu önceden düşünmemiştim) binayı alırken etrafta birkaç stretejik yerde daire falan almakta lazım ilerde prim yapacak voli vururum 🙂

  Gırgır kısmı bir yana, ya bu bilekliği takınca 1 metre etrafa etki yayıyormuş madem,niye takıyorsunuz? test için takmaya gerek varmı? yanaşın bilekliği 1 metre yakınına yapın görelim.Neymiş önce takmamış yapamamış,sonra takmış yapmış.Bileklik kaç metre ötedeydi yapamadığınız sırada? size şunu bunu yapın diyen adamın kolundaki bileklik sizi niye etkilemedi? 🙂 Şimdi madem bu bilekliğin kapsama alanı 1 metre ve dünyada 500 milyon kişi kullanıyor 500 milyon x 1 metre diye hesaplasak yav dünya çapında bir ağ oluşturmuşsunuz siz, tevekkeli kuşların dengesi bozulmyor,balıklar dengede yüzüyor,dünyanında dengesi bozulmuyor rutin kendi etrafında ordanda güneşin etrafında dönüşe devam ediyor, tabi benima sıl sorum şu, acaba dünya güneşin etrafında dönerken 500 milyonx 1 metre lik bilekliklerden oluşan mucize alanı güneşimizin ve 8 gezegen kardeşimizin 61 adet uydumuzun dengelerine etki ediyormudur? :)) Yani ben geçen gün teleskopta uzayı izlerken satürn ün mükemmel dengeli döndüğünü keşfettin, diğer gezegenler yamuk dönüyor en kötüsüde pluton du,sanırım bize en uzak o olduğu için garibim dengesini koruyamıyor. Ama satürn varya,teeey ne zamandır etrafındaki o halka vardı,meğersem o halka denge bileziğiymiş be,bu sebeple mükemmel dönüyormuş. :))

  Ben olayı fani boyuttan taşıyıp galaksiler arası gezinmeye başladım,kusura bakmayın. 🙂 dedesini süperlig takımına santra yapmak isteyen arkadaşlar bu bilekliklere para dökebilir. Heyt be teknoloji devrindeyiz yahu,eskiden at nalının şifasına inanılırdı, Atlara da “nallı kuzu” denirdi. Yani atın eti “kuzu sucuğu” olur,nalıda şifa dağıtırdı. Şimdi iyonlar, plazmalar, plasebolar havada uçuşuyor. 🙂

 43. Tolga says

  Power Balace için şunu diyebilirim. Ben Takmıyorum fakat aileme hediye için aldım. Kullanıyorlar ama ne işe yaradığını bile söylemedim sadece videolarını izlemiştim.Denge işine yarıyor diye yorumladım geçtim. Neyse estetik kolda dursun diye verdim aile bireylerime. Sevdilerde şık renk renk bileklikler nitekim. Ramazan ayı başıydı ya dedi bizim valide bacaklarım sızlamıyor eskisi gibi sabahları kalkerkende tansiyon düşmesi olurya gözler kararır onlarda olmuyor dedi dedim herhalde bu şey işe yarıyor dedim bende. hala bir sorun yok ne zaman tekrarlanır dedi ağrı yada göz kararması o zaman çıkarır atarım dedi. valla bence işe yarıyor ama herkese etki edermi bilemem.Sonucunda vucuda bant yapıştırıp sigara bırakmak gibi bişey.

  • teddy bear says

   O vücuda yapıştırılan bantın koli bantı olmadığını biliyorsunuzdur umarım?

   Nikotin bantı, yani sigarayı alışkanlığını önlemek için ÖZEL amaçla üretilmiş bir şey ve size bundan başka bir fayda vermeyi taahhüt etmez.

   Ama buradaki bilekliğe bakın maaşallah bir ölüme çare bulmadığı kalmış.

  • Oguzhan says

   Kardeşim, aile bireylerine kolda dursun diye renk renk naylon alıp adedine 50-60 lira verebiliyormusun yani? O kadar zenginsin madem o para ile işte okullar açılıyor bir fakir talebeyi giydirip donatsaydınız kendinizi çok ama çok daha iyi hissederdiniz.

   Yazık gerçekten.

  • Oguzhan says

   10 Liraya şifa buldunuz ha, Buraya para verecek yerde Sıcak çermiğe gitseniz daha çok şifa bulurdunuz. Eczanede renkli paket lastikleri var,bedavadan 4-5 tane alıp kolunuza şifa niyetine taksanız 10 liranızda cebinizde kalırdı 🙂

 44. Ghost says

  Bu tamamen insanları gizlice buna inandırmaya çalışmaktan başka birşey değildir.. şuanda büyük ihtimalle kimse bu yorumu sallamıyacak ve kafasına bu bileklerle ilgili ne yerleşmişse onu uyguluyacaktır.arkadaşlar biraz mantıklı olalım eğer bu bileklik sayılan bütün özellikleri karşılıyor olsaydı kimse muhtemelen bu yorumu okuyor olmazdı.Sizde bu bilekliği aldınız ve tek benmiyim, yoksa gerçekten işe yarıyormu diye sorgulamazdınız googledan.Neyse benim bunu yazmamın asıl amacı sizi bu bilekliği kolay birşekilde kullanmaya itecek nedeni açıklamamdır.BU TAMAMEN PSİKOLOJİK BİR ETKENDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİLDİR..

 45. fırat says

  1 ay oldu bu bilekliği takalı faydası olduguna inanıyorum resim öğrencisiyim daha güzel resim yapmaya başladım bileğim daha kıvrak oldu bravo denge bilekliği,c.ronaldo bileğinde görüp almıştım pişman olmadım

 46. FUNDA YILDIRIM says

  Arkadaşlar dört aydır bu ürünü kullanmaktayım. Bu yazıyı da gerçekten faydasını gördüğüm için ve başkalarının da faydalanması için yazıyorum. aslında bu ürünü ilk duyduğumda ve tanıtımı yapıldığında sizlerden farklı düşünmemiştim. Saçma sapan, gereksiz bişey diye düşünmüştüm. hatta eşim ikna olmuş almak istemiş ben karşı çıkarak aldırmamış ve dalga geçmiştim. Daha sonra eşim ve bir arkadaşı bana söylemeden başka bir arkadaşı vasıtasıyla getirtmiş. kendisininki bileğine dar geldiğinden kullanamadan bir büyüğünü getirtmek üzere iade etti, arkadaşınınki ise o sırada yıllık izinde olduğundan, bana o yıllık izinden dönene kadar dene beğenirsen sanada alırız dedi ve bana verdi. böylece koluma taktım ve o gün bugündür uyuduğum zaman haricinde kolumdan hiç çıkarmıyorum. ilk takarken eşime saçma olduğunu göstermek için taktım ama ben eleştirmek için yer ararken birkaç gün içinde farkettim ki daha zinde hissdiyorum kendimi…evin içinde üşendiğim ne kadar iş varsa kendimi yaparken buluyorum, uzun mesafe yürürken ve yokuş çıkarken artık eskisi gibi zorlanmıyorum; hatta kısa mesafe koşup, nefesimi daha uzun süre tutabiliyorum. bahsettiğim şeyler sporla uğraşan sizler için önemli şeyler olmayabiir ama ben kronik böbrek ve tansiyon hastasıyım ve böbreklerim protein atıyor; bu da benim gücümü enerjimi çok sınırlıyor. Bu bileklik kolumdayken direncimin enerjimin arttığını deneyerek, ama asla iyi gelecek diye düşünerek değil tam tersi bundan değildir diyerek, inatla deneyerek farkettim. Söylemeyi unuttum bileklik kolumdayken uykuya dalamıyorum, evet uyuyorum belki ama derin uykuya dalamıyorum. Yarı uyanık, uyurla uyanık arası geçen birkaç geceden sonra farkettim. bu kolumdayken gece 3- 5 hiç farketmiyor. Bunu da tesadüfen farkettim, kolumda unutmuşum. her neyse bunun sayesinde yaşam standardım yükseldi, sınırlarım genişledi diyebiliyorum. bu da beni mutlu ediyor. sözlerim de çok samimiyim; nasıl yaptığını bilmiyorum, markası da umurumda değil ama bu bileklikten fayda gördüm herkes de yaralansın istiyorum, öneriyorum… herkese sağlıklı günler…;)))

 47. pi511 says

  ben bu tür şeylere hiç inanmadım, zaten bu bir inanç meselesi, bilim burada işe yaramaz, inanırsanız olur inanmazsanız olmaz, mesela yerçekimi kanununa inanıyorum, var, hissediyorum. power balance’ın etkisi de var, inanıyorum ve hissediyorum artık,
  önce inanmadım ve enayi olmamak için de satın almadım tabii, ama bu tür şeylere çok kolay inanan bir müdür var işyerinde, onunla dalga geçiyordum boşuna para vermişsin diye, çıkardı verdi bana, al dedi, tak bir ay, kendin dene, kişiye özel kodlanmış değil ya, para da vermemişim, aldım taktım,
  inanmadan tabii, sadece dalga geçip, sohbet konusu yapmak için. ama sonra yaklaşık 6 aydır hemen her gün devam eden hafif başağrım tamamen geçti, sanki yeni beyin takılmış gibi, 5 haftadır gece ağız kuruluğum vardı, gastritim tedavi gördüğüm halde rahatsız ediyordu, ikisi de geçti,
  denge problemi olan biri değilim normalde, ama bilekliği taktıktan sonra sanki küçük bir çocuk gibi yürüyüşümde kendime güven geldi, ayakkabılarım kayar çoğu taşta, o yüzden parlak taşlarda rahat yürüyemem, o konuda bile rahatladım, ayağımı atıyorum kaymıyor, sanki ayakkabımın tabanı değişti, bu mavi ışık bunu nasıl başarıyor anlamıyorum ama psikolojik olması imkansız, zira ayağım kaymazsa zaten normal yürüyorum, ne zaman kayarsam o zaman temkinli yürüyorum, power balance taktıktan sonra hiç ayağım kaymadı
  bence bilimden artık vazgeçme zamanınım geldi, artık hayatı anlamak için düşünmeye, deney yapmaya gerek yok, inanmak yeterli, ben inanıyorum, sipariş verdim, 50 tl ödedim, bu hafta gelecek, helal olsun adamlara diyorum, californiada güneşli villalarda kızlarla yesin paralarımızı, ben inanıyorum ya, helal olsun, inanmak iyi bir şey, siz de düşünmeyi bırakın, inanın, huzur bulacaksınız…

 48. mehmet63 says

  Bir üniversitede öğretim üyesiyim. Tarafıma gelen bir mail de http://www.tibbiyardim.com/denge-bilekligi-yalani-denge-bilekliginin-zararlari.html linki vardı. Tartışılan ürünler bu linkten okuduklarımla ilgimi çekti. Bilimsel teorisini incelemek için bir takım araştırmalar yaptım. Bazı ilginç açıklamalar oldukça ilgimi çekti. Ticari boyutunu bilemem ama, doğada var olan bazı maddelerin insan vücudu üzerinde yararlı etkileri olduğu kabul edilmiş. Ve birçok araştırmalar ve tezler mevcut. Kimisi resmen kabul edilmiş ve kimisi hala tartışılıyor. Merak edenler için linklerini vermek istiyorum. Fazla okumayı sevmeyen bir toplum olduğumuz için, gerek görsel ve gerekse yazılı basında çıkan haberlere anında inanıyoruz. Ancak bu linklerde anlatılan veya yazılan bilgileri incelemenizi tavsiye ederim.

  1. http://www.thehealinguniverse.com/videos.html 2. patents.com/us-7112548.html 3. patents.com/us-6014973.html 4. patents.com/us-6001282.html 5. patents.com/us-5770089.html ve daha birçok patent mevcut.

  Aslında, bu tartışmalar nedense Bana, daha önce AKUPUNKTUR tedavisinin kabul edilme sürecindeki tartışmaları anımsattı. Her buluşun bir karalama kampanyası oluyor ne yazık ki!

  En ilginci ise, bu bilekliklerde kullanılan teknolojinin, zaten uzun yıllardır kullanılıyor olması… 1. Çamaşır makinelerinin tambur kısmında ( genelde enerji tasarrufu diye geçiyor. Tambur, özel bir madde ile kaplanıp, harcanan deterjan, su miktarı azalıyor, elektrik sarfiyatı düşüyor) 2. Klima sistemlerinde (IONIZER) 3. Saç kurutma makinelerinde (ionizer) 4. Saç şekillendirici maşalarda 5. Su damıtma sistemlerinin bazılarında… Sizce, tartışılan ürünlerin bilimsel bir açıklaması yoksa, aynı teknoloji şu anda niye günlük hayatımızda kullanılıyor? Mutlaka bir bilimsel açıklaması vardır. Yoksa bile mutlaka açıklayıcı bulgular zaman içinde ortaya çıkacaktır. Tabiî ki alınan Patentlere göre uyumlu olması koşulu ile… Verilen cezalar ürünlerin ticari pazarlama şeklinden dolayı olabilir, o benim konum değil… 40 yıl önceki Tıbbi uygulamalar, tezler ile şimdiki arasındaki farkları düşünün… Saymakla bitmez.

  Akupunktur sürecinde olduğu gibi (1960-1990) , Bu ilaç üreticileri ile bu tarzda teknoloji içeren (içerdiği düşünülen) ürünleri piyasaya süren firmalar arasındaki bir savaştır. Her dönem olmuştur ve olacaktır. İlaç sektörü pazar payını hiç bir zaman kaptırmak istemeyecektir.

  Yayınlamanız dileğiyle,

  • says

   Mehmet Bey merhaba,
   Biz bugüne kadar asla sansür uygulamadık, açıldığımız günden beri sansürsüzüz. Esas konu bu değil tabii de, ben niçin isminizi vermediğinizi merak ettim, ek olarak vermiş olduğunuz linkler gözüme bilimsel görünmedi.

   Biri sıradan bir site, diğeri ise sadece ürün patenti. Bunun neresi ispat? firmanın kendisi ürünlerinin işe yaramadığını itiraf ediyor da siz hâlâ iannıyor musunuz?

   İlaç sektörüyle konunun ne ilgisi vardır?

   Bence yazdıklarınız tamamen kafa karıştırmaya yaramış, başka da bir işe yaramamış. Bu bileklik bir çöptür, bende olsaydı çöpe atardım.

   • mehmet63 says

    BodyTR Editörü,

    Yorumumda, “Fazla okumayı sevmeyen bir toplum olduğumuz için, gerek görsel ve gerekse yazılı basında çıkan haberlere anında inanıyoruz.” diye özellikle belirtmiştim.

    Toplam süresi yaklaşık 3 saat olan videoları izleyip, aynı zamanda ilgili videoların hazırlanmasında referans olarak gösterilen toplam 41 adet (www.thehealinguniverse.com/library.html ) bilimsel makale ve araştırmayı inceleyip, bu kadar kısa bir süre içinde ilgili link hakkında sıradan bir site olarak yanıt vermeniz gerçekten çok üzücü!

    Diğer linklerin, patentlere ait olduğunu zaten belirtmiştim. Önemli olan, bu sitedeki kabul edilen buluşların, bilimsel açıklamaları idi. Biraz daha detaylı incelemenizi tavsiye ederim. Ticari yönü benim konum değil, ama bir patent başvurusu ancak ispatlanırsa onaylanır. Her başvuru mutlaka patent alacak diye bir kural da yoktur. Bu ister yeni bir ürün olsun, isterse yeni bir buluş olsun…

    Tüm Dünya da bu kadar çok tartışılan bir ürünün yorumlarını incelediğimde, daha çok kullanıcıların sağlığı açısından yaptığı olumlu yorumlar dikkati çekiyor. (sadece Türkiye için geçerli değil).. Dolayısıyla, ilaç sektörü ile alakası olabilir. Eğer yanlışım varsa düzeltin, en çok tüketilen ilaç grubunun başında ağrı kesici ilaçlar geliyor diye biliyorum. Akupunktur sürecinde de aynı şeyler yaşanmıştı. Yineliyorum, bu pazar payı için verilen bir savaştır. Her dönem olmuştur ve olacaktır.

    Yazdıklarım kafa karıştırmaya başladıysa, ezber bozuluyor demektir. Genel olarak, “Quantum Theory” kitaplarının önsöz kısmında bu tarzda cümleler yazılmaktadır. Nedeni ise, okuyucunun ilgili kitaba başlamadan önce, öğrendiğini veya bildiğini sandığı bilgileri bir kenara koyması gerekliliğidir. Aksi takdirde, hiçbir şekilde Kuantum Teorisini kavrama ve öğrenme şansı yoktur.

    Yayınlamanız dileğiyle, ( Tamamen editöre nezaketen yazılmış bir izin alma şeklidir. Hiçbir şekilde, sitenize yönelik eleştiri yapma amaçlı değildir.)

    Başarılarınız devamını dilerim.
    Saygılarımla,

    • says

     Mehmet Bey, ne yazık ki haklısınız. Videoları izlemeyemedim, bunun sebebi okumayı sevmemem değil de vakit yokluğu.

     Eğer siz izledi iseniz bu konular hakkında bilimsel bir yazıyı yazıp sietmize gönderin, sizin adınızla yayınlayalım, bir akademisyen olarak sanırım ki bu sizin için daha uygundur. Bizim içn de uygundur, biz bilimsellik kaygısı güden bir siteyiz ve asla sansür vb. mekanizmalarımız ykotur, her şeyi açıkça konuşabiliriz.

     Bunu yapamıyorsanız en azından zahmet edip o 41 bilimsek kaynağı yazarsanız konu ile ilgilenenlere bir veri sunmuş olursunuz. Aksi takdirde bilimsel kaynakların varlığı da şüpheyle karşılanacaktır.

     • mehmet63 says

      Sayın BodyTR Editörü,

      Öncelikle, açık ve dürüst davrandığınız için özellikle teşekkür ederim. Ayrıca, teklifiniz içinde. Pozisyonum gereği böyle bir yazı hazırlamam pek uygun değil. Aslında, bilimsel makaleleri Sizlerin araştırıp bulmasını temenni etmiştim, ama maalesef olmadı.

      Sadece bir tanesinin http://www.springerlink.com/content/b459lp30571t4015/fulltext.html .
      Umarım, vakit bulup incelersiniz.

      “ … has characteristics of radiating far infrared at natural conditions, permanently releasing negative ions, producing an electrostatic field and releasing rare microelements. The most important feature among its electrical properties is the possession of spontaneous and permanent poles, which would produce an electric dipole, and form electric fields ….”

      “….can also transform toxic electromagnetic waves into far infrared radiation and protect the human body, promote cell growth, metabolism, blood circulation and health recovery”.

      Ayrıca, sitenizin çizgisi ve hitap ettiği kesim açısından, beraber çalışacağınız kişileri daha dikkatli seçmenizi önermek zorundayım. Üslup ve tarz çok yanlış… Sayın SEÇKİN EROĞLU, ODTU mezunu ve daha çok genç belki, ama, ezberinin çok kuvvetli olduğu kesin! Teori, kendi eğitim dalına da ait, hâlbuki. Arkadaşınıza; sadece, yaşadığımız dünya da var olan her türlü maddeye daha farklı açıdan bakmasını tavsiye edeceğim. Buna Plastik’te dâhil.

      Bundan sonra, yorum yapmayacağım. Verdiğim linkin, yeterli olacağı kanısındayım. Daha eski tarihler de kabul edilen bilimsel çalışmaları isteyen olursa, yine aynı makalenin referanslarından ulaşacaktır.

      Yapılacak olan yorumların, bundan sonra daha saygılı olacağını ümit ediyorum. ( Sansürsüz de olsa )

      Sitenizde yer ayırdığınız için tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla,

     • says

      Mehmet Bey merhaba,
      1) Akademisyen olduğunuzu söylüyorsunuz fakat ben buna en ufak bir delil göremiyorum, soruyoruz söylemiyorsunuz da, AKADEMİSYEN OLDUĞUNUZA İNANMIYORUM, aksini ispatlayamıyorsanız da böyle anlamsız şeyleri bir kenara bırakın. Benim gözümde ismini söylemeye cesareti olmayanların söylemeye değecek bir isimleri yoktur. Nasıl yorumlarsanız da yorumlayın. Yazarımız Seçkin Bey de ben de burada bunu yapıyorum, ismimizi açık açık söylüyoruz ve siz bunu yapamazsınız, çünkü sizin NİYETİNİZ KÖTÜ, isminizi söyleyemiyorsunuz.

      2) Hakkınızda kısa bir internet araştırması yapınca bu yorumu yazarken kullandığınız e-posta adresinde bir Herbal Life satıcılığı hesabı görüyorum, bir de 2010 yılında bir power balence bileklik bayilik şartlarını sormuşsunuz, onu görüyorum. Sonrasında bu işe devam etmiş olmalısınız ki muhtemelen sizin isminiz olan M… N……. İSMİ BURADA AÇIKLAYIP RENCİDE ETMEK İSTEMİYORUM ismine ait gördüğüm p………t………SİTEYİ BURADA AÇIKLAYIP RENCİDE ETMEK İSTEMİYORUM com adlı bir site vardır ve bu site denge bilekliklerinin tanıtım ve satışını gerçekleştirmektedir.

      3) Vermiş olduğunuz makale incelendi ve de elde edilen inceleme sonucu şu oldu:
      “Makalede tourmaline adlı bir maddeyi bakterilerin yanına koyunca
      üreme hızı artıyor bakterilerin diyor. Bunu da bakteri üreterek ürün
      elde eden endüstrilerde kullanabiliriz diyor. Diğer söyledikleri
      önemsiz.
      Bu önemsiz söylenenler arasında belki bu madde elektromanyetik
      özelliğiyle etkili olmuştur diyor. Makalede bir satır olarak bu madde
      toksik elektromanyetik dalgaları önleyip insan saüğlığını koruduğu
      biliniyor demiş. Bu satırın referansı yok. Bence uydurma bir satır
      öünkü aramama rağmen böyle bir söze referans olacak bilimsel makale
      bulamadım.Makalenin yayımlandığı bilimsel derginin bilimsel değeri çok
      düşük(nerdeyse bilimsel sayılamayacak kadar: impact factor deniyor 1.2
      bunun değeri ki nerdeyse hiçbişi, çok boktan makaleleri yayımlar böyle
      dergiler)
      Neyse önemli de değil. Çünkü bu bileklikte bu madde zaten yok. Olsaydı
      ve bu maddenin bilimsel etkisi varsa zaten ürün tanıtılırken referans
      olarak verilirdi. Zaten bu madde olsa ve etkili olsa bile dengeyi
      mengeyi etkilemiyor bilekliğin iddia ettiği gibi.”

      3) SİZİN GİBİ İKİYÜZLÜ İSİMSİZ BİR SATICININ BİR AN OLSUN BİZİ ŞÜPHEYE DÜŞÜRÜP VAKTİMİZİ ÇALMASI BANA İĞRENÇ GELİYOR.

      4) Bana “sitenizin çizgisi ve hitap ettiği kesim açısından, beraber çalışacağınız kişileri daha dikkatli seçmenizi önermek zorundayım. Üslup ve tarz çok yanlış” demişsin, HADDİNİ BİL. Başka da bir şey demiyorum. Yorum yapma bile gereği duymuyorum bu cüretin karşısında. Tüm yazdıkların değil de beni en çok kızdıran bu lafın oldu, bu ne cesarettir, nasıl bir özgüvendir sendeki ya? Cesaret hapı mı içtin de gelip burada bunları yazıyorsun, utanmıyor musun?

      5) Bir daha sitemizi suistimal etme, yorum falan da yazma, git ne yapıyorsan yap sat o bileklikleri ama burada ayak yapma bize. İşi gücü olan insanlarız, senin gibi yok herbal toz yok bileklik falan satmıyoruz satsak bile oraya buraya gidip de kafa karıştırıp akademisyen numarası yapmayız beyefendi!

      6) Şu noktadan sonra da ne saygı diliyorum ne de teşekkür ediyorum, sen de etme. Git ne yapıyorsan yap bir daha burada yalan kusma bize.

  • Seçkin Eroğlu says

   Mehmet Bey akademisyen olduğunu söylediği ve insanları yanlış yönlendirmeye çok açık şeyler yazdığı için müdahale etme gereği duydum.
   Bilimsel bilginin kaynağı bilimsel makalelerdir sevgili okuyucular. Bu bilimsel makalelerin ise uluslararası kabul görmüş dergilerde yayımlanması gerekir. Eğer bilimci değilseniz ama bir şeyin bilimselliğini denetlemek arzusundaysanız scholar.google.com arama motorunda arama yapın, çünkü bunun sonucunda karşınıza çıkan makaleler çokça bilimsel makaleler olacaktır.
   http://www.thehealinguniverse.com/library.html sitesine girdim.İlk üç linke tıkladım. İlk linkte bilimsel bir dergide yayımlanmış elektromanyetik alanın sağlık alanında nereye tekabül edilebileceği üzerine bir derleme yapılmış. Bunun bilekliğin iyon ayarlıyormuş, havada kötü iyonlar varmış sağlığı bozuyormuş felan bu gibi iddialarla alakası yok. İkinci ve üçüncü linklerde ise bilimsel dergilerde yayımlanmış eserler mevcut değil. Öylesine yazılar.Bilimsel makale değiller. Herhalde bilimsel referans iddiasındaki bu kaynakların ne denli ciddiyetle derlendiği konusunda bu -üç örnek fikir verir.
   ‘doğada var olan bazı maddelerin insan vücudu üzerinde yararlı etkileri olduğu kabul edilmiş’ demiş Mehmet bey. Bu ne demek anlamak mümkün değil. Saç kurutma makinelerinde iyon teknolojisi kullanılıyormuş. Adı iyon diye bileklik de bundan mı sandınız? İyon yük demek, piller mesela o zaman iyon teknolojisi kullanıyor? Biz denge bilekliğinin bilimsel geçerliliği olmadığı ispat edilmiş diyoruz. Hem firma söylüyor bunu hem bilimsel iki yayın var hakkında demişiz. Bu denge bilekliği bilimsel olduğunu iddia ediyor ama bir adet bile bilimsel makaleye dayanmıyor bu söyledikleri demişiz. Mehmet Bey yanından yöresinden dolanmış patentler var demiş, bak iyon teknolojisi uygulanıyor demiş, akapunkturdada böyle oldu demiş. Ne alaka Mehmet Bey denge bilekliği diye sunulan plastiğın etkisi bir tartışma konusu değil ki.Akapunkturun, pek çok tamamlayıcı tedavinin, tıbbın henüz onay vermediği pek çok maddenin bilimsel olarak tartışmalı sonuçları var. Plastikte bir tartışma yok. Yani bilimsel herhangi bir tartışma yok.
   Bir de ‘Yazdıklarım kafa karıştırmaya başladıysa, ezber bozuluyor demektir.’ demişsiniz. Küstahlığın lüzumu yok.

 49. Mehmet Yazıcı says

  Kuantum la falan açıklamaya gerek yok bu bilekliği. Okuduklarımdan anladığım şu. Pek yeni bişey değil. Her Türk, para verdiği şeyi yere göğe sığdıramaz. Bu bizim farkımız. Maliyet değeri üç kuruş bile olmayan birşeyi -50 lira diyen var 120 diyen var- firmalardan daha çok savunuyoruz.

  Paranın gücü bu bilekliğin falan değil arkadaş. Tembel milletiz işte. Herşeyi yiyip, haplarla zayıflamaya çalışırız. Yarım saat yürümek zor gelir. Minübüsten bile 5 dk önce inemeyiz. Sıkışıp ölsek bile.

 50. yusuf says

  Benim üstümdede denendi.Takmadan denedim dengemi kaybettim çünkü hazırlıksızdım o an nasıl olacağını düşünmeden boş duruyorsunuz ve dengeniz kayboluyor.Ama bilekliği taktığında işler değişiyor bu sefer ne olacağını bildiğiniz için dengenizi kendiniz zorluyorsunuz psikolojik olarak kendinizi hazırlıyorsunuz tutmak için ve sonuç dengeniz bozulmuyor .Farklı zamanlarda farklı kişilerde başka cisimlerle denemelerimde de aynı etki söz konusu..Yani keramet bileklikde değil sizde. Para kolay kazanılmıyor topu topu 1 lira bile etmeyecek lastiğe katkat fazla para verip kandırılmaya gerek yok.Şu herşeye pat diye inanıp sazan gibi atlama huyumuzdan da nefret ediyorum.Devir akıllı olma çok daha akıllı olma devri. Eniştemde de aldı bunlardan ne farkını gördüm diyorum daha anlayamadım 6 ay oldu diyor.Sonuç bence çok gereksiz. Ametist taşınında böyle bir etkisi olduğu canlandırıcı bir etkisi olduğu söyleniyor İlgilenen araştırsın hiç değilse elle tutulur bir şey olur..

  • says

   Yaa, dmek öyle… İnsanları aldatmak iğrenç değil de, insanları bilgilendirip uyaranları, bir anlamda kurtaranları “bu ürünler işe yarıyor” diye tamamen gerçek dışı bir iddia ile itibarsızlaştırmaya çalışanları savunmak “güzel” öyle mi? Ben buradaki bazı sözde savunma yorumlarının satıcılarla olan ilişkisini ispatladım. Yani boşa konuşmuyoruz.

   Sana göre iğrenç olabilir ama bu saçma sapan ürünün modası çoktan geçti ve bu ürüne Türkiye’deki en büyük darbeyi dergimiz vurdu. Bizden sonra ulusal kanallar da işin üstüne gitti, halk bilinçlendi.

   Kullananlar memnunmuş… Saçmalık. Her şeyin %10’luk bir psikolojik etkisi söz konusu, tıpta da durum aşağı yukarı böyledir zaten. Bu ise kayda değer bir şey değildir, insanlara güç, denge ve sağlık pazarlamak ve bunu bir plastik parçasıyla yapmak, üstüne bir de onlardan onlarca lira istemek iğrençtir. Çok şükür ki biz bu durumun önünü kestik. Bizden sonra ürünlerin fiyatı 5 liraya kadar geriledi, toptan ise 3 liraya bile verenler oldu.

   Bu ürünü savunan herkes çıkar ilişkisi içerisinde olmayabilir, zaten asla böyle bir iddiamız olmadı. Kazanıyorsun demişsek, burada bir kesinlik vardır ve ispatımız da vardır. Aksi bir durum hiç yaşanmadı burada.

   Bu durumda sen bize apaçık iftira ediyorsun. İftira iğrenç değil midir?

   • interesting says

    %10’luk bir psikoloji hiç bir zaman bu kadar iyi gelmez insana. Hiç birşeyin fiyatının düştüğü de yok sahte ürünlerden bile haberiniz yok. Orjinal bileklikler hala aynı fiyatında mesela: bhplus, efx, biovtech, npb ion balance vb. bana bi tane orjinal power balance bulsana 5 tl ye. Şimdi içimizden hangi biri; ben deniz kenarına gittim bana iyi gelmedi, ormana gittim moralim bozuldu diyebilir? Bunu da inkar edin ormana gitmeyin deyin psikolojik deyin.
    Şimdi siz tam olarak ne diyorsunuz, negatif iyon insan sağlığına iyi gelmez mi, yoksa bu bilim adamları nagatif iyonları bu bilekliklerin içine koyamaz mı? Ayrıca ben kimseye iftira etmedim.

 51. Kadir K. says

  Özür dilerim, bu isimde bir bayan arkadaşım vardı da ordan esinlenerek dedim. Neyse.

  Yorumlarınıza bakıyorum da şiddetle bu ürüne karşı çıkıyorsunuz, kaldı ki bu ürünün herhangi bir yan etkiside yok.. Uzun zamandır internnette araştırma yapmaktayım bu konuda, sizin yorumlarınızı görünce dayanamayıp yazdım.

  Baktığım yorumlar doğrultusunda bu ürün hakkında yorum yapanların %80’i üründen memnun, geriye %30’luk bir kesim kalıyor, bu %30’luk kesimin %20’si ürünü kullanmış ve beğenmemiş zannediyorum ki aldıkları ürün orjinal olmadığından bir faydasını görememiş, diger %10’luk kesim ise ürünü kullanmadan yorum yapmakta, internetten gördüğü yorumlar doğrultusunda hareket etmekte, zannediyorum ki sizde bu %10’luk kesimin içerisindesiniz ya da %20’lik..

  Örnek vermek gerekirse Energy Balance ürününü hakkında araştırdırma yaptım uzun bir süre, ve FDA (Amerika Ulusal Gıda ve İlaç Kurumu) tarafından onay alan tek ürün olduğunu fark ettim. FDA ne diye soracak olursanız bir açıklama yapayım, FDA bir ilaç veyahut sağlık hakkında bir ürüne onay vermesi o kadar basit birşey değil, FDA yeni çıkan bir ürünü kendi ülkesinde yani amerikada direk onaylamaz, diger ülkeler o çıkan ürünü kullanıp, herhangi bir sağlık açısından ciddiyet taşımadığı ıspatlanırsa ve tüketici veyahut kullanıcılar tarafından bir zarar teşkil etmez ise FDA o ürüne serfitika verir ve amerikada o ürünün satışına yasal olarak izin verilir, diger türlü o ürünün satışı yasaktır ve bu 10 yıllık bir araştırma sonucunda ortaya çıkar..

  Ve yorumlarınız dikkatimi birde şu yönden çekti, bu ürüne şiddetle karşısınız ve onca kişi bir sebebi olmadan sizi ikna etmeye çalışıyor, ama siz kendi inandığınızı uygulamakla yetiniyorsunuz, kimin ne dediği umrunuzda değil, sizin kişisel görüşünüze göre doğru olan neyse herkes içinde o olmalı diye düşünüyorsunuz, kimin ne dediğini pek takmıyor ve dinlemiyorsunuz.

  Ve yine belirtmek isterim ki fikirler çatışacak ki doğru olan ortaya çıksın ama siz internetten aldığınız 2-3 makale ile bir açıklama yapmaya çalışmışsınız ve bu makaleyi bir bilim adamı yazdı demişsiniz.. Madem bu makaleyi bir bilim adamı yaptı, bu ürünü çıkaran bir bilim adamı değil mi? Üstelik FDA ile onaylanmış, bu makaleyi kim onayladı?

  Bu ürün için sarf ettiğiniz enerjiyi sigaraya olan mücadelede kullansanız toplum için daha iyi şeyler yapmış olursunuz, bu ürünün kimseye zararı yok zannımca, ama sigara öyle değil, içene de çevresine de kalıcı zararlar bırakmakta, burda gösterdiğiniz enerjiyi sigara konusunda da göstermenizi temenni ederim. Ve bir sözü de vardır “Parasını el alır, dumanını yel alır.”

  Ve söylemeden edemicem, paranızı bu saçma ürüne vermeyin anlamında birşey söylemişsiniz, madem bu konuda o kadar hassassınız neden bankaların işlemler için kestiği ücretlere ses çıkarmıyorsunuz, bankalar hesap açarsın ücret alırlar, kart alırsın ücret alırlar, fatura ödersin ücret alırlar, para havale edersin ücret alırlar, herbirşeye ücret alırlar, bence ortada bir dolandırıcı varsa o da bankalardır.

  • says

   Kadir tekrar merhaba,
   Özetle FDA’nın onayından bahsetmişsin. Sana şöyle diyeyim: FDA kendisine gelen başvuruları değerlendirirken ürünlerin yararını onaylamaz, böyle bir işlevi de yoktur. Sadece sağlığa zararı olup olmadığı gibi temel eksenlerde değerlendirir ürünü. Bu ürünün de sağlığa zararı yoksa buna onay vermesi normal, örneğin alelade çatal bıçaklar bile FDA’dan onaylıdır, o zaman onları da boynumuza asıp gezelim ki güç ve dengemiz yerine gelsin. Bankalar konusuna ise hiç girmiyorum, konumuzla ilgileri yok.

   Sonuçta 1-2 lira bile üretim maliyeti olmayan bileklikler insanlara onlarca liraya satıldı ve çok şükür bu furyanın önünü Türkiye’de Seçkin Eroğlu’nun bu yazısı ve dolayısıyla da bizim dergimiz kesti.

   • Kadir K. says

    Olayı bambaşka yerlere çekiyorsunuz, çatal bıçak setinin onaylı olması doğal ama onaylı diye onu boynumuza asmak anormal.

    Siz iananmak istediğinize inanıyorsunuz benim gördüğüm bu, bu yüzden ben ne desem veyahut kim ne derse boş, bir yerden girer diger yerden çıkar..

    Ama anlamadığım bir şey var, madem böyle bir şey yok, psikolojik diyorsunuz, negatif iyon diye bir atom var o da mı yalan? Mesela yaylalarda bu negatif iyonlardan oldukça var, yaylada kalma fırsatı hiç buldunuz mu bilmiyorum ama uykusuzluk, baş ağrısı gibi sorunları olan kişiler yaylaya bi kaldımı artık bu problemlerle karşılaşmıyor, sizde o kadar pozitif iyon var ki konunun içine ettiniz sıvazlıyorsunuz.

    Mesela o inanmadığınız dediğiniz bileklik de aşağıda bir ölçüm cihazı ile test ediliyor peki ona ne diyeceksiniz.

    http://www.youtube.com/watch?v=CAHSs_aYbTQ

    Hani diyorsunuz ya plastik içerisinde negatif iyon yok, öyleyse bu cihaz kaç kişinin bu bilekliğini kullandığını gösteriyor sanırım.

    Ve bankacılık hakkında bir bilgimde yok demişsiniz Allah’tan bu konu hakkında var, atıp tutup sallayıp birşeyleri inkar etmeye çalışıyorsunuz ama afallıyorsunuz bunu bilin.

    • says

     Kadirciğim sen istediğine inan. Biz burada iyonla ilgil konuşmadık bile. Ne yaparsan yap bizi rahat bırak arkadaş 🙂

     Saçma sapan iddialar ve saçma sapan belgeler ve testler. İyonmuş da yaylaymış da falan. Oksijen diye bir şey var yaylalarda ve daha tonla gerçek fiziki farklılık var.

     Derdin ne? Biz bu düzmece ürüne inanmıyoruz diye bizi neden bu kadar gereksiz ve bilim dışı şeylerle ikna etmeye çabalıyorsun?

     Tamam işte, “harika” ispatlarını da koydun, bence konuyu uzatma. Zaten buna inanacak kadar çaresiz insanlar her zaman var olacak ve paralarını bu saçmalıklara vereceklerdir. Biz sadece o nüfusu azaltmaya çalışıyoruz.

     Gönderdiğin şeyler bence çok komik. Yani oturup bir de ciddi ciddi cevap vermemi bekliyorsan bu daha da komik. Bilekliklere de sana da mutluluklar diliyorum. İnanıyorum ki bu mucize bileklik sayesinde bir daha sağlık sorunu yaşamayacak ve Usain Bolt’tan daha hızlı, Naim Süleymanoğlu’ndan daha kuvvetli olacaksın. Buna inanmak ne kadar da güzel! Ben inanca her zaman saygı duydum, o yüzden susuyorum ve konuyu daha fazla uzatmayı gereksiz görüyorum. Eğer gerçekten bilimsel bir şey olsaydı inan sana gelene kadar biz elli kere öğrenirdik.

     Sevgiler

     • Kadir K. says

      Yaa ne demezsin, bunca insan mal bir sensin akıllı, bilimsel değilmiş, uzman konuştu..

 52. mete says

  Arkadaşlar o kadar gereksiz tartışmışsınız ki ürün zaten iadesiyle satılıyor. Tek yapmanız gereken ürünün faturasını mutlaka almak. Ayrıca vücudumuzda bir elektrik var ve tahminlerime göre bu bileklik vücuttaki elektriği düzenli seviyeye indiriyor yani bu bilimsel bir gerçek. Vücudunda aşırı elektrik yükü olanlar kullanmalı Şehir yaşantısı sebebiyle zaten her şeyimiz elektronik elimizde cep telefonları, pc başından kalkmıyoruz, tv başından kalkmıyoruz. Vücudumuz elektrik yükü bunu giderebiliyorsanız ihtiyacınız yoktur ama gideremiyorsanız sürekli stres halinde iseniz bir doktora görünün yada kullanın. Benden bu kadar saygılar.

  • Kemal Siren says

   “vucudumuzda bi elektrik var..” onermesi kadar yanlis anlasilan ve anlamadan tekrar edilen az sacmalik vardir herhalde. Sinir sistemimiz elektrik akimi kullanarak calisiyor. Kaslari falan bu sekilde uyariyoruz. Ama bu elektrik artip azalmiyor. Elektrik azrtmasi gibi bir problem yok. Olsaydi kendimizi topraklamak falan gerekirdi herhalde:) 

 53. emel says

   Dedem ve anneanneme birisi “ben bu bilekliklerden(ampli5) takıyorum, çok işe yarıyor” demiş maalesef. Ben de etkisine hiç inanmasam da mutlu olsunlar diye ben size alırım deme gafletinde bulundum. Fiyatını görünce şok geçirdim tabi. 119 tl!!! Şimdi çaresiz bir şekilde araştırma yapmaya başladım. Dedeciğim sizi kandırıyorlar aslında bir işe yaramıyor desem gidip kendi alacak üç kuruşluk emekli maaşıyla. Siz burada istediğiniz kadar anlatın. Türk milleti herzaman kendisini soyana inanır, çıkarı olmadan halkı uyarana değil. Ben şimdi ne yapacağım? İkisine de bileklik alacağım, ama sıradan bir gümüşçüden aldığımı söylemeyeceğim:)) Etkisinin psikolojik olup olmadığını da göreceğiz böylece:) Sonuçları yazarım.

 54. mehmet says

  ileri seviye body çalışma programı hazırlamak istiyorum kendi,me  bu konu hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var düzenli bir çalışmöa programı tarafıma sunulursa memnun olurum yardımlarınız için şimdiden tşkler

 55. saliha says

  power blance bileklikleri sadece bir aldatmacadır. eşimde almış bana hediye etti ürün bana çok basit geldi anlatılan marifetine karşılıkürünün bi ağırlığı yok alttarafı pilastik iyonlar enerji ile ayrışır vücuttaki bileşikler iyonlarına ayrılıyor iyonizeediyormuş alakası bile yok sadece insalar kandırılıyor insanların cebine gözdikmişler hiç kimse kanmasın kimlere hizmet ettikleri belli olmayanları ürettikleri bir üründür diyorum

 56. murat gunkut says

  Kendime ve eşime aldım.. İkimizde 42 yaşındayız..(power balance) Yaklaşık 45 gündür kullanıyoruz inanın benim yorgunluk, bitkinliğimden eser kalmadı. Dizimdeki ameliyattan kaynaklanan sürekli ağrımın iyice azaldığını hissettim ve daha çok yürüyebiliyorum. Üşengeçliklerim azaldı.. Gece mutlaka en bir iki kere kakardım şimdi tek sefer uyuyorum.. Eşimin sürekli şikayet ettiği ağrıları azaldı..
  Ben çok zor ikna olurum.. Faydasını kesinlikle gördüm gördük.. Bilimsel detayları falan beni ilgilendirmiyor.. Beni neticesi ilgilendirir..
  Saygılar, sevgiler..

Bir Cevap Yazın