Sağlıklı Yaşam ve Fitness Forumu | Zinde Türkiye Forumu

Sağlıklı Yaşam ve Fitness Forumu | Zinde Türkiye Forumu

Zinde Türkiye (ZT) dergisine bağlı bulunan tartışma, sohbet ve paylaşım alanı. Dergiyi okumak için lütfen www.bodytr.com adresini ziyaret ediniz.
Sistem saati: 17 Nis 2014, 18:06

Tüm zamanlar UTC + 2 saat
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 17 ileti ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 16:32 
KOÇ
Koç burcu canlı ve enerjiktir, çok çalışır, çok gezer ve ikisinde de aşırılığa kaçabilirsiniz, ölçünüz yoktur. Anlık yaşar ve gelecekten korkmazsınız.

Sabırsız Koç spor ve rejim dahil herşeyin sonucunu hemen görmek ister. Fiziksel bedeniniz ise her zaman sizin kafanızdaki programa uymayabilir. Doğanın daha yavaş işleyen hızına alışmalısınız. Sürekli hareket halinde olduğunuzdan kilo probleminiz yoktur.

Yönetici gezegeniniz “savaşçı” Mars sayesinde takım sporlarında başarılı olursunuz. Mars inanılmaz bir güç, dayanıklılık, güven ve motivasyon verir. Rekabet duygunuz çok gelişmiştir ve kararlılığınız ile rakibinizi mutlaka yenmek istersiniz. Kazanmaya indeksli Koç hep kazanmak ister ve de çoğu zaman kazanır.

Yorucu, ağır aktiviteler sizi sakinleştirir ve kendinizi harika hissetmenizi sağlar. Futbol, basketbol, boks, uzakdoğu sporları, sörf, paten kayma, ip atlama gibi enerjik spor ve aktiviteler Koç burcuna göredir. Mars metallerden demiri yönetir, ağırlık çalışmalı, aletli jimnastik denemelisiniz.

Koç burcu olarak bu sporları yaparken çok ısınabilirsiniz, sürekli su içmeyi ihmal etmeyin. Yiyeceklerde baharat ve acıyı seversiniz, ızgara et ve balıklara acılı soslar ekleyebilirsiniz.

Gerginlik yüzünden sık sık başınız ağrıyabilir. Koç burcu vücütta başı yönetir, dişler de başın içindedir bu yüzden diş bakımınızı ihmal etmemeli ve düzenli olarak dişçinize gitmelisiniz.


Fiziksel Özellikler
Fiziksel yapıları uzun yüzlü ve uzun boyludurlar. Kolları ve bacakları güçlüdür. Esmer ve kıvırcık saçları vardır. Bakışları delici ve keskindir. Sağlıklı bir ciltleri vardır. Spor yapmaya meraklı oldukları için de, bir çok spor salonlarında Koçlara rastlayabilirsiniz. Güzel dişleri olan Koçların; gözlerini dikerek gülümsemesiyle, çevrelerini etkisi altına alırlar.BOĞA
Boğa burcu olarak dünyayı tüm duyularınız ile algılarsınız. Bir şeye dokunmak, sesini duymak, tadına bakmak, kokusunu almak sizin için çok önemlidir. Seks, güzel yemekler, okşanmak, bazı kumaşların cildinize dokunuşu ve müzik çok hoşunuza gider. Boğa burcu atletik değildir, rahatınıza çok düşkün olduğunuzdan tembel tembel oturmaya bayılırsınız. Yemeklere ve çikolataya düşkün olduğunuz ve televizyon, internet karşısında hareketsiz saatler geçirdiğiniz için kolaylıkla kilo alabilir ve bu fazla kilolarınızdan kurtulamayabilirsiniz.

Kendinize uygun aktiviteler seçmeye ve bunu eğlenceli bir hale getirmeye çalışın. Spor salonunda giymek için yeni ve hoş giyecekler satın alın. Arada bir spor sonrasında kendinizi sauna ve masajla ödüllendirin.

Hoşunuza giden bir aktivite bulduğunuz zaman sonuna kadar değerlendirin. Bisikletinizle gidilmemiş yerler keşfedin. Boğa burcu yeşillik ve çiçekler içinde olmaya bayılır. Bahçede çalışarak hem hareket etmiş hem de bir şeyler yetiştirmiş olacaksınız. Zevk aldığınız bir şey bulursanız onu devam ettirirsiniz.

Yeme alışkanlıklarınızı birdenbire değiştirmeyin. Kendinizi tamamen aç bırakarak bir sonuç alamazsınız. En iyisi yavaş yavaş sağlıklı yemek alışkanlıkları edinmek olacaktır. Bu şekilde bıkmadan metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Venüs size son derece hoş bir ses vermiştir. Hatta bazılarınız çok güzel şarkı söyler. Kış aylarında boğazınız sık sık şişebilir ve faranjit olabilirsiniz. Kahvaltınızdan portakal suyunu eksik etmemeli, boğazınız şiştiği zaman tuzlu su ile gargara yapmalı, çayınızı bal ile içmelisiniz.

Fiziksel Özellikler
Kısa boylu, sağlam bir boyun yapısına sahiptirler.Kısa bir boyun ve mahmur bakışlıdırlar. Esmer tenli olup, koyu ve sıcak bakışlı kişilerdir. Saçlar gür ve kıvırcık olabilir. Özellikle boğa kadınları genç yaşlarda çok güzel olmalarına karşın, ileri yaşlarda aşırı nişastalı yiyecekler tükettikleri için, yüz hatları hantallaşır ve kalın bir bedene sahip olurlarİKİZLER

İkizler burcu olarak programsız ve anlık yaşamayı sevdiğinizden yemek zamanı ya evde hiç bir şey yoktur ya da siz de yemek pişirme isteği yoktur. Her durumda da hazır, sağlıksız, yemeklerle beslenir ve kendinizi kötü hissedebilirsiniz.

İkizler aynı anda iki şey birden yapar. Yemek yerken, konuşmak ya da okumak yerine yemeğe konsantre olmalısınız, aksi takdirde yediğinizi unutabilirsiniz. İkizler burcu genellikle kilolu değildir. Bunun sebebi sinirsel bir enerjiye sahip olup sürekli hareket halinde olmanız ve hiç yerinizde duramamanızdır. Zayıf olmanın sağlıklı olmak demek olmadığını unutmayın ve doğal, taze sebze ve meyvelerle beslenmeye özen gösterin. İkizler yazarların burcudur, masanızın başında dalıp saatler geçirmeyin arada bir kalkıp dolaşın, kısa egzersizler yapın. Hem kafanız dağılacak hem de sağlığınıza iyi gelecektir.

Kilo probleminiz olursa bilin ki bu sinirsel geriliminizin sonucudur. Sinirli olduğunuz zamanlar sakinleşmek için hızlı bir şekilde abur cubur atıştırma alışkanlığınız olabilir. Bunun yerine elma gibi faydalı meyveler yemeye çalışın.

Akciğerler ve vucüdunuzun üst bölgelerinin güçlenmeye ihtiyacı vardır. Koşmak ve aerobik iyi gelecektir. İkizler burcu genellikle hızlı ve hareketli sporlardan zevk alır. Yavaş yapılan sporlara, meditasyon gerektiren yogaya pek sabrı yoktur. Bronşit gibi akciğerlerle ilgili sorunlara açık olduğundan özellikle sigaradan uzak durmalıdır.

İkizler burcu sinirsel gerilimden doğacak hastalıklara açıktır. Bu yüzden herkesten daha çok gevşemeye ve bakış açınızı değiştirmeye ihtiyacınız vardır. Sık sık hafta sonu kısa gezilere çıkmaya çalışın. Ortam değiştirerek gevşeyip rahatlamanız kolay olacaktır. B-komplex vitaminleri almalısınız. Abur cuburdan uzak durmalı, sağlıklı ve doğal yiyecekleri sık sık ama az miktarda yemelisiniz.

Fiziksel Özellikler
Güzel bir fiziğe sahiptirler. Uzun boy, biçimli bir beden, uzun kol ve bacaklar, koyu kumral saçlar, kahverengi gözlere sahiptirler. Gözleri keskindir ve uzağı çok iyi görürler. Gözlemcilikleri çok güçlüdür
YENGEÇ

Yengeçler sürekli endişe içindedirler ve bundan en çok hassas mideleri etkilenir. Duygusal çalkantılar içinde iken bir şey yememeye çalışın. Bazı Yengeçler moralleri bozulunca yemekte teselli ararlar bazıları ise hiçbir şey yiyemezler. En iyisi böyle durumlarda orta karar olmanızdır. Ne kendinizi tamamiyle yemeğe verin ne de açlığa terk edin.

Yengeç insanının sık sık değişen duygusal durumlarına sebep olan, yöneticisi Ay’dır. Ay’ın değişen konumuna karşı çok hassassınızdır. Özellikle dolunay zamanlarında kendinizi ve çevrenizdekileri fazla ciddiye almayın, gevşemeye çalışın. Stresle başa çıkmanıza yardımcı olacak B vitamini içeren vitamin ve yiyecekleri ihmal etmeyin.

Yengeç insanı duyarlı bir yapıya sahiptir. Eğer bir spor ya da egzersiz sonucu kendinizi iyi hissederseniz bunu yapmaya devam edersiniz. Su elementi olduğunuz için su sporlarından ve su kenarlarında bulunmaktan zevk alırsınız. Suyun üzerinizde güçlü sakinleştirici bir etkisi vardır. Fırsatını buldukça yüzün, sahilde koşun, sörf yapın, yelkenle açılın, kürek çekin, suyla ilgili ne yapabiliyorsanız onu yapın. Aşırı derece yorucu, ağır egzersizler size göre değildir. Siz özellikle ritmik akışı olan düzenli olarak yapılan sporlardan zevk alırsınız.

Yengeç, Zodyak’ın “besleyen” ve “doyuran” burcudur. Sevdikleriniz için hazırladığınız harika yemekleri sadece tatmak bile şişmanlamanıza sebep olabilir. Hem çok iyi olduğunuz hem de çok zevk aldığınız yemek pişirme işinden vaz geçmenize gerek yok. Hafif,az kalorili yemekler yapabilirsiniz.

Özellikle Yengeç kadınları aldıkları tuz miktarına dikkat etmeliler. Vücudunuz fazla su tutabilir. Adet öncesinde ise bu sizde rahatsızlık yaratabilir. 40 Yaşında sonra her yıl düzenli olarak mammogram çektirmelisiniz. Yemek alışkanlıklarınıza dikkat edin.

Yengeç kadın ve erkeklerinin parlak ve duru ciltleri vardır ve onları olduklarından daha genç gösterir. Aynı şekilde bu hassas cilt güneşten zarar görebilir, soğuk bir ülkede yaşıyor olsanız bile yaz-kış güneş koruyuculu nemlendiricinizi kullanmayı ihmal etmeyin.


Fiziksel Özellikler
Gerçek Yengeç Burcu insanı fiziksel olarak; soluk, beyaz tenli, orta ve kısa boylu, yuvarlak yüzlüdür. Gözleri genelde gri veya mavi gözlüdür. Saçları mat ve kahverengi olur. Yengeç kadınları tartışmasız çok güzeldirler. Ay gezegenini simgeleyen güzel yüzleri vardır. Vücut yapıları gençliklerinde güzeldirler.Yaşları ilerledikçe, dikkat etmezlerse kilolu tombul bir vücutları olur.


ASLAN

Ateş elementi olan Aslan mutlu ve sıcakkanlı bir insandır. Sağlıklı beslenerek ve düzenli aralıklarla spor yaparak kalbinizi sağlam tutmalısınız. Sosyal ortamlarda mutlu olduğunuz için tek başınıza egzersiz yapmamalısınız. Bir spor klubüne üye olmalı, aerobik sınıflarında herkesle birlikte spor yapmalısınız. Müzik sevdiğiniz için yüksek sesli müzikle egzersiz zevkli olacaktır. Özellikle dişi Aslanlar müzikle birlikte dans ederek kalorilerini yakmaya bayılırlar. Erkek Aslanlar ise biraz maçodurlar, kickbox, tekvando gibi sporlarla ormanların kralı olduklarını hissetmek isterler.

Aslan burcu olarak sırtınızı ve omuriliğinizi güçlendirmeniz gerekmektedir. Hızlı yürüyüşler ve yoga gibi egzersizler hem sizi güçlendirecek hem de daha esnek olmanızı sağlayacaktır. Oyun oynamaktan çok zevk aldığınız için futbol, basketbol gibi sporlarla eğlenirken form tutabilirsiniz. Seyahat edeceğiniz zaman sıcak yerlere gitmelisiniz, Aslan burcu soğuktan nefret eder.


Fiziksel Özellikler
Aslan burcunun tipik fiziksel özellikleri: Boyları genelde uzun ve kemikleri kalındır. Omuzlar geniş, kaslar gelişmiştir. Açık renk saçlı, pembe beyaz tenli, büyük ve yuvarlak başlıdır. Gözleri iyi görür. Kadınları saçlarını çok severler. Dış görünüşlerine çok önem vermeleri yüzünden, onları her an bakımlı görebilirsiniz. Yürüyüşleri farklıdır ve girdikleri yerlerde gözle hemen üstlerinde toplanır. Fiziksel çekiciliğinin farkında oluşu,onu daha gururlu ve ben merkezci yaparBAŞAK

Başak burcunun alt karın ve bağırsakları stresten en çabuk etkilenen bölgesidir. Yapacağınız en iyi şey ilaçlar almak yerine, hayat tarzınızı değiştirmek olacaktır. Egzersiz ve meditasyon ile tüm vücudunuzu gevşeterek rahatlayabilirsiniz. Metabolizmanız hızlı işlediği için kilo almaya eğilimli değilsiniz.

Başak burcuna “gevşemesini” söyleyemezsiniz. Çalışkan Başak sürekli bir şeyler yapmak, üretken olmak ister. Siz Başak normal bir günde en az iki kişilik iş yaparsınız. Başkalarının ara verip dinlenmeye ihtiyaç duyduklarını unutmayın. Herşeyi tek başınıza yapmaya kalkışmayın, sorumluluklarınızı ve günlük işleri paylaşmayı öğrenmelisiniz. Diğerlerinin işleri sizin değil kendi programlarına göre yapacaklarını ve kusursuzluğun her zaman mümkün olmadığını unutmayın.

Bütün burçlar içinde en sağlıklı, en taze sebze ve meyvelerle beslenen burç Başak’tır. Başak sonbahar hasat zamanını temsil ettiği için buna şaşırmamak gerekir. Dengeli beslenebilmek için farklı gıdalar tüketmelisiniz. Özellikle demir eksikliğine dikkat etmelisiniz. Planlı ve organize Başak bu konuya da dikkat edecektir.

Her şeyi aşırı uçlarda algılama eğiliminiz var. Aşırı bir diyet yapıp daha sonra kendinizi yemeye verebilirsiniz. Stresten kurtulmak için her türlü aktiviteye ihtiyacınız vardır. Egzersiz programınızı sıkıcılıktan kurtarmalı bisiklet ya da yürüyüş gibi eğlenceli şeyler ilave etmelisiniz. Herşey çok programlı, düzenli bir proje olmak zorunda değil.

En önemlisi ise arada bir başka şeylerle de ilgilenmeniz olacaktır. Başak burcu çok evhamlıdır sürekli endişe içindedir. Sevgili Başak sabah yeni bir gün doğar bunu unutmayın.

Fiziksel Özellikler
Başak burcunun tipik fiziksel özellikleri: Uzun bir boy, ince bir bel yüzü pembe beyaz veya esmerdir. Saçları koyu renk ve genelde uzun olur. Sağlıklı saç tellerine sahiptirler. Gözleri insanın içini okur gibi baktığı için de hemen onun etkisinde kalırsınız Farklı bir karizması vardır. Sistemli ve kuralcı yapıları dış görünüşlerine de yansır. Onları asla dağınık ve gelişigüzel göremezsiniz. Kıyafetleri klasik fakat etkileyicidir. Daima kaliteli yaşamaktan hoşlandıkları için, bütçelerini yansıtan hoş kıyafetleri kullanırlar, fakat abartıya kaçmamak şartıyla.TERAZİ

Terazi burcu spor klubünde fazla sosyal olmaktan oraya gidiş sebebini bile unutabilir. Hoş insanlara göz atmaktan, tanıdıkları ile dedikodu yapmaktan spor yapmaya fazla vakti kalmayabilir. Gene de aşırı uçlara gitmemelisiniz. Bu sefer de aşırı yorgun düşebilir veya bir yerinizi incitebilirsiniz. Dengenizi korumalısınız.

Sizin kadar bakımlı burç az bulunur. Teraziler kendilerine çok iyi bakarlar. Rafları bakım kremleri, şampuanlar ve kozmetik ürünleri ile doludur ama yediklerine o kadar dikkat etmezler. Tatlıya karşı zaafları vardır. Kendinize bunu tamamen yasaklamayın onun yerine azaltın. Tamamen kesmeye kalkarsanız daha fazla yemeye başlayabilirsiniz. Terazinin atıştırma huyu kilo almasına sebep olur.

Terazi’nin sosyal hayata ve gece hayatına olan düşkünlüğü uykusuz kalmasına sebep olur. Gece çok geç olmadan evinize dönmeye çalışın.

Terazi ortaklık burcudur, bir başkası ile takım olarak yapacağınız sporlar size göredir. Çift kişi tenis, squash, basket, futbol, voleybol, yelkencilik gibi partner gerektiren sporları denemelisiniz.

Alt sırt bölgenize dikkat etmeli, sırt kaslarınızı güçlendirmeli ve böbrek sağlığınız için de bol su içmelisiniz.

Fiziksel Özellikler
Terazi burçlarının fiziksel yapıları çok güçlüdür. Zodyak’ın en güzel kişileri diyebiliriz. Uzun boylu, ince vücutlu, düz kahverengi saçlı, yuvarlak yüzlü, düz kahverengi saçlı, beyaz tenli ve koyu renk gözlüdürler. Tartışmasız girdikleri çevrelerde dikkati hemen çekerler. Tavırları çekici ve büyüleyicidir. Gülümsedikleri zaman, çevrelerine yaptıramayacakları şey yoktur. Sosyal yaşantılarıyla aşk yaşantıları paralel giderse mutlu olurlar. Nazlı ve kaprislidirler. Modayı takip etmedikleri halde kendilerine yakışanı bilirler


AKREP

Yoğun, kararlı ve ketum Akrep burcunun güçlü duygularını dışa vurmaya herkesten fazla ihtiyacı vardır. Yaptığınız herşeye ya hep ya hiç diyerek saplantılı bir kararlılıkla yaklaşırsınız. Diyet yapmaya karar verdiğinizde aşırıya kaçabilirsiniz bu da sağlığınıza zarar verebilir. Akrep burcu kafasına koyduğunu mutlaka başarır.

İçinizde biriken kızgınlıkları ve yoğun duyguları uygun aktivitelerle dışarı boşaltarak hem stresten kurtulabilir hem de sağlıklı olabilirsiniz. Boks, uzun mesafe koşu ya da squash içinizdeki enerji ve stresi size zarar vermeye başlamadan dışarı atacaktır. Rekabetçi bir yapınız olmasına rağmen gevşemeye çalışırken yanlız olmak istersiniz. Bu yüzden takım ve gurup sporlarından hoşlanmazsınız. Yürüyüş koşu bandını kullanabilir, ağırlık çalışabilir ya da jimnastik yapmayı deneyebilirsiniz. Yoga ve meditasyon ile de rahatlayabilirsiniz. Egzersizin seks hayatına olan olumlu katkısı ise ateşli Akrep burcunu motive edecektir.

Akrep burcu üreme organlarını yönetir. Fiziksel ilişkisi olmayan bir Akrep kendini çok yanlız ve mutsuz hissedebilir. Eğer ilişkinizdeki fiziksel beraberlik yeterince iyi değilse karşınızdaki ile bunu konuşmalısınız.

Derin ve yoğun duygulara sahipsiniz. Bir sorununuz olduğu zaman bunu biriktirmeden yakınlarınızla paylaşmanızda fayda var. Akrep insanı bir derdi olduğu zaman bunu aylar sonra dile getirebilir. Kendinizden beklentileriniz herhangi bir insanın sizden beklediklerinden çok daha fazladır.

Her güne mümkün olduğu kadar fazla şey sığdırmaya çalışırsınız. Arada bir başınızı kaldırıp etrafa bakınmanız iyi olacaktır. Saplantılı ve takıntılı olmaya eğiliminiz var biraz daha dengeli olmaya çalışmalısınız.

Fiziksel Özellikler
Akrep’lerin fiziksel yapıları oldukça ilginçtir; orta yada daha uzun boylu olabilirler. Kalın fakat düzgün bir bedenleri vardır. Yuvarlak yüzleri olur. Saçları koyu renk ve dalgalı, hatta kıvırcıktır. Gözleri inanılma çekicidir. Baktıkları her şeyi adeta eritirler. Bir Akrebi bakışlarından kolayca tanıyabilirsiniz Karizmatik ve vurgulayıcı giyinirler. Sıra dışı bir görünüşleri vardır fakat asla marjinal değildirler. Takı takmaktan hoşlanmazlar, eğer gerekirse pahalı bir mücevher veya otantik bir takıyı tercih ederler.YAY

Şanslısınız! Yay burcu olarak en az bir spor dalında başarılı olacağınız kesin. Olimpiyat şampiyonlarının çoğu Yay burcundan çıkar. Kuvvetlisiniz, doğal bir ritme sahipsiniz, hızlısınız ve kazanacağınıza inanıyorsunuz. Aynı zamanda dışa dönük, komik ve sosyalsiniz. Egzersiz yaparken arkadaşlarınızla bir arada olmaktan ve dostça rekabetten hoşlanırsınız.

Okçuluk, eskrim, dağcılık, binicilik, kürek gibi sporlarla formunuzu korurken heyecanlanacak konsantre olacak ve eğleneceksiniz. Burcunuzun semboli yarı insan yarı at at şeklindeki mitolojik yaratıktır, atlara özel bir ilginiz olabilir. Yay burcu seyahati yönetmektedir bu yüzden kamp yapmak, dağa tırmanmak, rafting gibi seyahat etmenizi sağlayacak aktiviteler size çok uygundur.

Nerede ise tüm sporlara meraklısınızdır ve bu yüzden vücudunuz arkadaşlarınızı kıskandıracak formdadır. Yay burcu, sağlam kafanın sağlam vücutta olduğunun farkındadır ve düzenli olarak ikisini güçlendirmek için yollar bulur.

En büyük zaafınız yağlı yiyeceklere olan düşkünlüğünüzdür. Jüpiter tarafından yönetildiğiniz için kalorili yiyeceklere meraklısınızdır. Burcunuz kalçayı yönettiği için eğer kadınsanız fazla kilolarınız burada toplanacaktır. Erkek yaylar’ın aldıkları kilo ise daha çok bel bölgesinde toplanacaktır. Kısıtlanmayı ve engellenmeyi sevmediğinizden diyet yapmanız zor olacaktır ama gene de çok hareketli olduğunuz için aklınıza koyarsanız kolayca zayıflayabilirsiniz. Küçük yaşlardan itibaren kemiklerinizi (özellikle kalça kemiklerinizi) güçlendirmek için kalsiyum almalısınız.

Fiziksel Özellikler
Uzun boy, ince ve yağsız beden, çekici bir yüz, kahverengi saçlar, pembe-beyaz tenleri vardır. Kendilerine daima güvenen ve iyimser yüzleri bakışlarına yansımıştır. Parlak ve çekici bir gülümseyiş şekilleri vardır. Sıra dışı ve farklı giyinmekten hoşlandıkları için, onları fark etmemek mümkün değildir. Çocuksu yapıları ile asla büyümezler.


OĞLAK

Oğlak burcu çok hırslıdır ve hep önde olmak ister. Kendini çalışmaya o kadar kaptırır ki çoğu zaman saatin ne kadar geç olduğunun farkına bile varmaz. Bunun sonucu olarak o saatte ne bulursanız onu yer ve çoğu zaman sağlıksız gıdalarla beslenmiş olursunuz. İşleriniz ne kadar yoğun olursa olsun önceden planlayarak daha iyi ve sağlıklı yiyecekler yiyebilirsiniz.

Oğlak burçları kendilerini çok zorlarlar ve özellikle tembellik yaptıklarına inandıklarında kendilerini çok eleştirirler. Fiziksel olarak formda olup iyi gözükmek ister ve bunun iş hayatlarına olumlu etkisi olduğunu düşünürler. Bu doğru olsa bile bu yüzden kendinize eziyet etmemelisiniz.

Bir toprak elementi olarak doğada yürüyüş, koşu gibi egzersizlerle kendi temponuzu kendiniz belirlemek istersiniz. Oğlaklar ayaklarının altında toprağı hissetmekten zevk alırlar, dağcılık, golf tam size göredir.

Oğlaklar gençken bile eklem yerlerinde sorunlar yaşayabilirler. Esnekliğinizi korumak için sürekli egzersiz yapmalısınız. Özellikle dizlerinize dikkat etmelisiniz. Ağırlık çalışarak vücudunuzu güçlendirebilirsiniz.

Fiziksel Özellikler
Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık Oğlaklara rastlarız. Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur Soğuk görüntüleri onları ulaşılmaz bir hava estirse de, kendilerine güvenen bir tablo da, ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını bilir.

KOVA

Kova son derece entelektüel ve akıllıdır. Kafasının içinde yaşarken fiziksel bedenini tamamen unutur ve bir rahatsızlığı olunca çok şaşırır.Zayıf noktanız ayak bileklerinizdir, dans ederken, buz pateni, jimnastik ya da kayak yaparken özellikle dikkat etmelisiniz. Bu tip aktiviteleri yaparken bandajla bileklerinizi desteklerseniz kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Dolaşım sisteminiz hassas olduğu için spor yaparken kendinizi sıcak tutmanızda fayda var.

Bilgisayar başında oturmak kalçalarınızı genişletebilir, sürekli egzersiz yapmalısınız. İnternette olduğunuz için buradan sağlıkla ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Elektronik aletlere meraklısınızdır, egzersiz video kasetleri ile canınızın istediği saatte, istediğiniz egzersizi yapabilirsiniz. Aynı şeyleri yapmaktan sıkıldığınız için farklı bir çok kaset almanızda fayda var.

Zor konsantre olmanıza rağmen yaptığınız işte kendinizi kaybedebilir ve düzenli yemek yemeyi unutabilirsiniz. Siz koşuşturmalarınızın arasında atıştırmaktan yanasınız, ne yediğinize hiç dikkat etmezsiniz. Önceden planlamalısınız. Farklı ve egzotik şeylerden hoşlandığınız için, tropik yerlerden ithal edilen meyveler hoşunuza gidebilir, abur cubur yerine bu tip meyvelerden atıştırabilirsiniz.

Yeni trendler hep ilginizi çeker. Diyet, beslenme ve egzersizde de yeni akımları takip edersiniz. Sağduyunuzu kullanın ve son çıkan mucize diyet ve zayıflama haplarına şüphe ile yaklaşın.

Kova sosyal bir burçtur, siz diğer insanlarla birlikte iken daha mutlusunuzdur. Başkaları ile birlikte olmak size enerji verir. Bir gurup arkadaşınızla spor yaparsanız eğlenirken form tutabilirsiniz.

Fiziksel Özellikler
Kova burcunun fiziksel özellikleri: Orta ve uzun bir boy, düzgün bir beden, açık sarı saçlar, koyu renk gözler en belirgin özellikleridir. Özellikle Kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar kendilerine bakarlar


BALIK

Günümüzde ince ve formda olmak önemli sayılsa da hayaller aleminde yaşayan Balık insanı için pek önemli değildir. Kafanız o kadar doludur ki bakmanız gereken bir bedeniniz olduğunu hatırlayınca çok şaşırırsınız. Yoğun, yaratıcı ruh hallerinizden birine girdiğiniz zaman kendi fiziksel varlığınızdan çok uzaklaşırsınız.

Zayıflamak istiyorsanız kafanızda canlandırabileceğiniz bir hedef seçmelisiniz: buzdolabınızın üstüne bir resminizi ve onun yanına da fiziğine hayran olduğunuz birinin resmini yapıştırın. Balık burcunun hayal gücü çok geniştir bu özelliğinizi değerlendirin.

Balık insanı egzersiz yapmayı sıkıcı bulur ama müzik eşliğinde dans ederek spor yapmak cazip gelecektir. (Balık burcu dans ve müziği yönetir.) Hoş spor giysileri seçerseniz moraliniz düzgün olur ve kendinizi iyi hissedersiniz.

Duyarlısınız ve keyfinize düşkünsünüzdür ne yaparsanız yapın kendinizi iyi hissetmek istersiniz. Balık burcunun bazen çok yemesinin sebebi budur. O kadar zevk alırsınız ki doyduktan sonra bile yemeğe devam edersiniz.

Yüzme, buz pateni, kürek çekme, kano, su kayağı, surf gibi sporlar Balık burcuna çok cazip gelir. Sudan nefret ediyorsanız deniz kenarında koşabilir ya da yürüyebilirsiniz. Ayaklarınız en hassas yeriniz olduğu için rahat ayakkabılar seçmelisiniz. Balık burcu ayakları yönetir, step, bale, modern bale, dans, gibi aktivitelerle egzersiz yapabilirsiniz.

Her zaman çevresine yardımcı olan Balık insanı başkalarının duygularını sünger gibi emme kabiliyetine sahiptir. Başkalarının negatif duyguları sizi yıpratabilir, arada bir kendi başınıza kalarak yenilenmeye ihtiyacınız vardır. Kendinize ayırdığınız bu zamanı egzersiz yaparak değerlendirebilirsiniz. Yoga gibi meditasyon tarzı aktiviteler size çok iyi gelecektir.

Yönetici gezegeniniz Neptün aynı zamanda ilaçları yönettiği için, bir çok ilacın sizde yan etkileri olabilir.Yeni bir ilaç almadan mutlaka doktorunuza danışmalısınız. Balık insanlarının vücudu ödem yapmaya müsaittir. Çoğu Balık tuz sevdiği için bu durumu daha da artırır, buna dikkat etmelisiniz. Fazla alkol ise vücudunuzu susuz bırakabilir, aşırıya kaçmamaya çalışın.


Yemekte çok seçici sayılmazsınız.Yanınızdakine ikram etmek sizin için daha önemlidir. Size hizmet edilmesinden çok zevk aldığınız için en sevdiğiniz şey restoranda yemek yemektir. Dışarıdan yemek getirtmeye de bayılırsınız. Hiç olmazsa sağlıklı, düşük kalorili, doğal yemekleri seçmeli ve hazır yemeklerden uzak durmalısınız. Aslan da Terazi burcu gibi parti ve gece hayatından hoşlanır. Fazla içki ve geç saatlere kadar uykusuz kalmak sağlığınıza zarar verebilir. Ölçüyü kaçırmamalı ve durmanız gerektiği yerde durmalısınız.


Fiziksel Özellikler
Balık etinde olup, kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahverengi gözlü, uykulu gibi mahmur gözleri vardır. Kilo almaya meyillidir. Yaşı ilerlediği zaman alın açılır ve şakaklardan beyazlamaya başlar. Her şeye çok çabuk ağladıkları için, gözleri ıslak gibidir.--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


YÜKSELEN BURÇLARIN VERDİĞİ FİZİKSEL ÖZELLİKLER

YÜKSELEN KOÇ

Koç yükselenler, atletik vücutlu, uzunca boylu, geniş omuzlu, koyu kumral veya esmerdirler. Yüzleri oval, kare ve uzundur. Mars'ın sembolize ettiği enerjileri bacaklarının ve kollarının gücüne yansımıştır. 1. Evdeki Mars veya Koç yükselenli kişilerin yüzünde yara izine veya bene rastlanabilir. Kişi hayatı boyunca yüzünü korumalıdır, bir kaza anında yüz bölgesinden yaralanma olabilir.

Yükselen burç size orta boylu veya biraz uzunca bir yapı verir. Atletik beden,geniş omuzlar göze çarpar. Yüzünüz de uzunca hatta kare biçimli olur. Saçlarınız kahve rengi, orta veya kalın tellidir. Gözleriniz ve bakışlarınız etkilidir. Kollarınız ve bacaklarınız da güçlüdür. Genellikle yüzünüzde bir yara izi veya ben bulunabilir.


YÜKSELEN BOĞA

Boğa yükselenliler, genelde orta boylu, geniş omuzlu ama tıknaz, koyu kumral veya esmerdirler. Venüs'ün temsil ettiği güzellik seslerine, yüzlerine ve bedenlerine yansımıştır. Venüs 1. evde veya Boğa yükselen, yuvarlakçekici güzel yüzlü,hafif kilolu ve sağlıklı bir beden tipini yansıtır. Fiziksel olarak biraz hantal ama dayanıklı ve sağlam bünyeleri vardır.

Sizin görünüşünüzde kalın ve kısa bir boyun dikkati çeker. Omuzlarınız geniş ve bedeniniz enli ve tıknazdır. Saçlarınız genellikle kestane renginde ve koyudur. Teniniz buğday renkli ve koyucadır. Boğa burcunun yükselmesi kadınlara çekicilik ve güzellik verirken erkekleri de yakışıklı yapar.YÜKSELEN İKİZLER

Fiziksel yapılarına gelince: ince yapılı, düzgün fizikli, açık buğday tenli tiplerdir. Elleri ve ayakları ince uzun ve narindir. Yazı yazarken sol ellerini kullanabilirler. Yüzü ince uzun ve kemiklidir.


Uzun, ince bir vücudunuz olur. Kollarınız ve bacaklarınız da uzuncadır. Gözleriniz ela veya açık renkli, cildiniz de buğday veya esmer renklidir. El parmaklarınız da genellikle ince ve uzundur. Yüzünüz de uzunca olabilir ama etli değildir.

YÜKSELEN YENGEÇ

Fiziksel olarak, kısa veya orta boylu, açık tenli, küçük çeneli, ince telli saçlı, hoş minyon hatları olan insanlardır. Eller ve ayaklar küçüktür. Kadınlarda güzel, biçimli, yuvarlak omuzlu vücut hatları dikkat çeker, özellikle göğüsler dikkat iricedir. Vücutları yağlanmaya müsaittir.

Yengeç Yükselen size orta veya kısa bir boy verir. Yüzünüz yuvarlık hatlıdır ve solukçadır. Saçlarınız ince tellidir. Açık kahve veya gümüş kahve renkli olabilir. Burunuzu hafif gagamsıdır ve biraz da sivricedir. Sizin gerdanınız erken yaşlarda belirmeye başlayacaktır. El ve ayaklarınız da küçüktür. Yaşınız ilerledikçe göbek kısımlarında yağlanma göze çarpacaktır. Sizin en belirgin özelliğiniz yürüyüşünüzdür. Hemen dikkati çeker.

YÜKSELEN ASLAN

Fiziksel olarak olarak, kaslı, büyük başlı, çok saçlı, yuvarlak ya da oval suratlı, geniş omuzlu, açık tenli insanlardır. Boyları uzuncadır. Yüzlerine bakıldığında bir aslanın mağrur bakışları hemen dikkati çeker

Yükselen Aslan burcu size vasat bir boy,geniş bir göğüs,temiz bir görünüm verir. Gençlikte yay gibi hareketli bir beden bulunur. Yıllar geçtikçe daha ağır davranmaya başlarsınız. Saçlarınız açık renklidir ve seyrektir. Gözler mavi veya uçuk gri olabilir. Yüzünüz toparlak, eller ve ayaklar bedene oranla küçüktür

YÜKSELEN BAŞAK

Fiziksel görünümleri çok özel ve farklı olmasa da ince bedenleri, hareketli konuşmaları ve derin bakışlarıyla dikkat çeker. Orta veya uzun boylu hoş kişilerdir.

Başak yükselen insana kısa boy verir. Genellikle ince bedenli,yüzü ve alnı yuvarlakça ve gözleri koyu,soluk benizli ve saçları göz rengine uygun birisiniz. Aslında vücudunuz pek biçimli değildir ama, inceliği sayesinde zarif, hatta çekici gözükebilir. Düzgün bir burun ve inci gibi dişler göze çarpar. Güler yüzlü ve hareketli görüşünüz dikkat çeker.YÜKSELEN TERAZİ

Yükselen Terazi, fiziksel güzellik kazandırır. Biçimli vücut hatları yuvarlak ve zariftir. Ciltleri duru ve sorunsuzdur. Tavırları, yürüyüşleri ve edalarıyla dikkat çekerler. Tek dezavantajları kilo almaya meyillidirler.

Yükselen Terazi burcu kadınlara güzellik ve erkeklere de yakışıklılık verecektir. Siz de güzel ve çekici olmalısınız. Vücut ince, biçimli ve uzundur. Saçlar sarı, açık kahve ve bazen simsiyah olabilir. Yüzünüz oval,hatları açık ve belirgin olup teniniz buğday renklidir. Yüzünüz ve vücudunuz uyumludur ve diğer insanların dikkatini çekerYÜKSELEN AKREP

Kaşları ve gözleri ile dikkat çeken Akrep yükselenli kişiler, kaslı ve güçlü vücutları ile genelde orta ve uzun boylu, esmer ve koyu tenlidirler. Yüzleri oval veya uzun olabilir. Onlara karizmatik bir görünüm veren bakışları, rahatsız edecek kadar delicidir.


Sizin vücudunuz orta veya biraz daha uzun olabilir. kalınca ve kemiklidir. Güçlü ve biçimli bir havası olur. Tatlı ve etkili gözleriniz vardır. Kaşlarınız ve gözleriniz dikkat çeker. Özellikle bakışlarınız derin ve etkileyicidir. Yüzünüz genellikle uzun ve büyükçe olur. Kollar ve bacaklar da çok güçlüdürler ve kaslı yapıları vardır. Kulaklarınız başınıza yapışık,boynunuz orta uzunlukta ve kalıncadır


YÜKSELEN YAY

Uzun boyları, ince ve sportmen yapıları, açık alınları ve güler yüzleri ile dikkat çekerler. Bazen çilli tenleri onlara sempatiklik katar. Koyu kumral veya esmere yakın tenlidirler. Çok bilmiş ifadeleri muzip gözlerinden okunur

Yay Yükselen size uzunca bir beden verecektir. Vücudunuz ince ve biçimlidir. Alnınız açık ve burnunuz biçimlidir. Renginiz buğday veya koyu renklidir. Saçlarınız kahve rengi veya kestane renginde olur. Erkeklerin saçları genç yaşlarda şakaklardan açılmaya başlar. Elleriniz ve ayaklarınız biçimlidir. Yay'ların şans dişleri denen ön iki dişleri daha iri ve çıkık olur. Siz de güler yüzlü ve sempatik birisi olmalısınız.

YÜKSELEN OĞLAK

Gençken yaşlı veolgun görünüşe sahip olan yükselen Oğlak'ın yaşlandıkça genç bir görünümkazanması şaşırtıcıdır. Orta boylu, dar omuzlu, ince ve kemikli vücutlarıvardır. Esmer ve ince uzun yüzlerinde elmacık kemikleri çıkıktır. Yükselen, tersetkiler altındaysa kemiklerle ilgili görünüm bozuklukları olabilir.

Yükselen Oğlak burcu size kısa veya orta boylu bir yapı verecektir. Yüzünüz oldukça uzun ve incedir. Çeneniz de uzunca burnunuz düzdür. Boynunuz uzun ve zayıftır. Gözleriniz koyu kahve ve saçlarınız da genellikle siyahtır Erkeklerde bıyık ve sakal seyrekçedir. Dizleriniz çıkık olduğundan yürüyüşünüz de ahenkli bir durum gözükmez. Cildiniz genel olarak koyu renklidir. yanaklarınıza bakılınca elmacık kemikleri seçilir.YÜKSELEN KOVA

Açıktenli, düzgün hatlı, orta boylu kişilerdir. Karizmatik, ilgi çeken toplucavücutları vardır ve pek incelemezler

Kova yükselen size orta bir boy verecektir. Topluca ve güçlü bir bedeniniz olmalıdır. Yüzünüz uzunca,gözleriniz koyu gri veya yeşil olabilir. Kadınlara bu yerleşim güzellik ve cazibe verir. Yüz hatları düzgün ve biçimlidir. Dolgun ve biçimli vücudu ile dikkat çeker. Saçların kızıl renge çalar bir tonu olabilir

YÜKSELEN BALIK

Orta boylu, topluca vücutları, küçükelleri ve ayakları ile oldukça çekicidirler. Bakışları hoş ve masumdur. Gözleri iri ve iddialıdır. Kilo almaya meyilli yapılarına rağmen, cazibeli ve asil görünümle dikkat çeker.

Yükselen Balık burcu orta boy civarında olur. Bedeni tombulcadır .Kol ve bacaklar da kısadır. Rengi soluk veya beyaza yakındır. Gözleri her zaman mahmur bakar. Genellikle güzel olan gözleri derin bir hülya içindedir. Yaş ilerledikçe kilo alma ve şişmanlama sakıncası vardır. Yükselen Balık burcu kadına çekicilik verirken erkek için böyle bir şey söylenemez.


En son lia_marilis tarafından, 03 Arl 2010, 16:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.

Sayfa başı
  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 16:42 
Çevrimdışı
teddy bear
Yaş: 25
Kayıt: 04 Nis 2010, 01:01
İleti: 796
İkizler... Resmen bana bakıp yazılmış bu. :mrgreen:

_________________
Resim
Resim


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 16:47 
Çevrimdışı
Shotokan
Yaş: 40
Kayıt: 03 May 2010, 09:36
İleti: 1065
Ben koç burcuyum herşey tamam uyuyorda "Kıvırcık saç" muhabbeti tutmadı "saç" kısmı bile tutmuyor aslında :)

Çakma bu fal yav. :D

_________________
Hoşgörü; seni rahatsız etmeyene değil, seni üzene, rahatsız edene sunulan bir insanlık öğretisidir.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 16:49 
Çevrimdışı
Karluk
Yaş: 27
Konum: Gönüllerdeyim...
Kayıt: 21 Oca 2010, 02:12
İleti: 2521
Fala inan, falsız kalma! :P

Güzel döküman olmuş Lia :) Ben de ikizlerim bu arada. Yazanların bir kısmı tutuyor, bir kısmı tutmuyor.

_________________
Forum Kuralları
Forumu Kolay Takip Etme Kılavuzu
Dailymotion Videolarını İzlemek İçin

Resim

Resim

http://www.facebook.com/zindeyiz
http://twitter.com/#!/BodyTR


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 16:54 
şu yükselen bölümünü şununla değiştirir misin rica etsem ... değiştiremiyomuşum artık , zaman dolmuş ...

(Değiştirdim Lia - Karluk)


Sayfa başı
  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 16:55 
Çevrimdışı
teddy bear
Yaş: 25
Kayıt: 04 Nis 2010, 01:01
İleti: 796
kol bacak saç göz her şey tamam bende. :mrgreen: ondan dedim bana bakarak yazmışlar diye.

_________________
Resim
Resim


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 16:57 
fal değil bu ama :) burçlar ... fal tahmindir sadece ... yıldızların hareketine göre yapılan tahminler ... Burçlar kuran'ı kerim'de de geçer ayrıca ... Ben de ilgilenmezdim 1 yıl öncesine kadar , ama yazan şeyler birebir tutunca ilgilenmeye başladım ... Burcunuzun özellikleri tamamen tutmayabilir , ama çoğu tutar , yükselen burcunuz da sizi büyük oranda etkiler ... mesela burcunuzda uzun boylu olurlar yazıyordur ama yükseleniniz kısa boy veriyordur size , uzun olmayabilirsiniz ... vs vs


Sayfa başı
  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 17:01 
Çevrimdışı
Karluk
Yaş: 27
Konum: Gönüllerdeyim...
Kayıt: 21 Oca 2010, 02:12
İleti: 2521
Yükselen burcumu nasıl öğreneceğim Lia?

_________________
Forum Kuralları
Forumu Kolay Takip Etme Kılavuzu
Dailymotion Videolarını İzlemek İçin

Resim

Resim

http://www.facebook.com/zindeyiz
http://twitter.com/#!/BodyTR


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 17:02 
saat kaçta doğduğunla ilgili , burcun ne senin ? ve saat kaçta doğdu , ben söylim sana hemen ...

yada sen bak şurdan >>> http://www.astroloji.org/yburc.asp


Sayfa başı
  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 17:06 
Çevrimdışı
Karluk
Yaş: 27
Konum: Gönüllerdeyim...
Kayıt: 21 Oca 2010, 02:12
İleti: 2521
Valla saat kaçta doğduğumu şimdi annemi arayıp öğreneceğim. Tam saat mi lazım?

_________________
Forum Kuralları
Forumu Kolay Takip Etme Kılavuzu
Dailymotion Videolarını İzlemek İçin

Resim

Resim

http://www.facebook.com/zindeyiz
http://twitter.com/#!/BodyTR


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 17:10 
tam olsa daha iyi olur tabi ama bak orda verdiğim linkte saat aralıkları var , o aralıklara göre işte ... mesela 9-11 yada 11-13 aralığı gibi ... ben 01.55'de doğmuşum mesela , gece 1-3 aralığına giriyorum ...


Sayfa başı
  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 17:16 
Çevrimdışı
Karluk
Yaş: 27
Konum: Gönüllerdeyim...
Kayıt: 21 Oca 2010, 02:12
İleti: 2521
Anneme sordum, emin değildi saat konusunda. Babama sordum, sabah ezanında dedi. Bu durumda senin verdiğin siteye göre 03-05 arası olunca Boğa, 05-07 ise İkizler oluyor yükselenim. 31 Mayıs 1986'da sabah ezanı saat kaçtaydı acaba? :)

_________________
Forum Kuralları
Forumu Kolay Takip Etme Kılavuzu
Dailymotion Videolarını İzlemek İçin

Resim

Resim

http://www.facebook.com/zindeyiz
http://twitter.com/#!/BodyTR


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 03 Arl 2010, 17:27 
aslında yıldız haritanı çıkarabilirler , böylece herşey net olarak anlaşılır . yani yükselenin burcun vs , ama ne gerek var ... boşver ...


Sayfa başı
  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 04 Arl 2010, 18:21 
Çevrimdışı
HeavyDuty
Yaş: 25
Kayıt: 09 Şub 2010, 04:17
İleti: 372
lia_marilis yazdı:
fal değil bu ama :) burçlar ... fal tahmindir sadece ... yıldızların hareketine göre yapılan tahminler ... Burçlar kuran'ı kerim'de de geçer ayrıca ... Ben de ilgilenmezdim 1 yıl öncesine kadar , ama yazan şeyler birebir tutunca ilgilenmeye başladım ... Burcunuzun özellikleri tamamen tutmayabilir , ama çoğu tutar , yükselen burcunuz da sizi büyük oranda etkiler ... mesela burcunuzda uzun boylu olurlar yazıyordur ama yükseleniniz kısa boy veriyordur size , uzun olmayabilirsiniz ... vs vsBakıldı ki tutmuyor.. Yükselendeki tutar..

Cem Yılmaz'ın 10 Soruda "Anadolu Rock Nasıl yapılır" skeci aklıma geldi..

Karacaoğlan derki...
-Hadi bana inanmıyosun Karacaoğlan diyor lan :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Not: Alınma sadece kötü bir espiri :)

_________________
Herkes tarafından her yerde doğru kabul edilen şey; neredeyse kesin olarak yanlıştır.


Sayfa başı
 Profile bak  
 
 İleti başlığı: Re: Burçlar - Sağlık , Spor , Fiziksel Özellikler
İletiTarih: 04 Arl 2010, 19:09 
tabi ki sen de öyle düşünüyor olabilirsin ...

espiriyi anlayamadım zaten ...


Sayfa başı
  
 
Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 17 ileti ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat


Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
Haberler Haberler Site haritası Site haritası SitemapIndex SitemapIndex RSS besleme RSS besleme Kanal listesi Kanal listesi
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB3 Türkçe: phpBB Türkiye