En çok izlenen 15 fitness motivasyon klibi

Fitness motivasyon videoları söz konusu olduğunda sayısız kliple karşılaşıyoruz. Dönem dönem çok ilgi çeken klipler olsa da sadece içlerinden bir kısmı yıllar geçse de ilgi çekmeye devam ediyor. Bugün sizler için Youtube’da “fitness motivation” yazıp arattım ve tüm zamanların en çok izlenmiş ilk 15 klibini buraya aldım. Videoların izlenme sayıları da belirttim ancak tabii ki bunlar 7 Ekim 2014 tarihindeki izlenme sayıları, gelecekte ilk 5 değişir mi, zaman gösterecek…

1) Frank Medrano – Superhuman Bodyweight Workout Domination (21,4 milyon izlenme)

Güzel bir video ama kesinlikle benim favorim değil. Fitness motivasyonu etkisi yadsınamaz ama esas olarak Medrano’nun vücut ağırlığıyla yaptığı ilgi çekici hareketlerden ötürü deli gibi sosyal medyada paylaşıldığı için bu kadar çok izlenen bir klip olduğunu düşünüyorum. Eni konu profesyonel bir çekim olması da bu paylaşımları artırdı tabii. En yakın rakibine şimdiden 10 milyondan fazla fark ettiği düşünülürse, bu video uzun bir süre daha liderliğini koruyacak gibi görünüyor. Medrano’yu severiz, orası ayrı.

2) Aesthetic Natural Bodybuilding Motivation – Fitness Aesthetics (10 milyon)

Çok kaslı erkek sevmediğini söyleyen kızların bile bu videodaki şugar çocuklara ilgisiz kalamadığı bize gelen duyumlar arasında. Elbette, bu çocuklarla ilgilenenlerin sadece cinsilatifler olmayıp “bazı” hemcinslerinin de ilgi radarına girdiği söyleniyor… Öyle midir bilemeyiz ama “estetik ve doğal vücut geliştirme” sloganıyla yola çıkan ekibin klibinin oldukça ilgi çektiğine hiç kuşku yok. Son yılların yükselen fitness modeli Jeff Said’in büzüştürdüğü dudakların da klibin izlenmesini en az 1 milyon artırdığı düşünülüyor. Güzel klip ama bu da benim için bir numara değil (belki de bir erkek olarak kıskanıyorum, olamaz mı yani?).

3) Спортивный Киев / Street Workout Motivation – incredible girl (7,8 milyon)

Tıklamaların büyük kısmına videonun önizleme görselindeki kızın sebep olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında, ben diyeyim Ukrayna siz deyin Rusya, videonun Slav işi olduğu isminden de belli. Antrenmana müsait bir parkı işgal eden birden çok antrenman grubunun görüntülerinden müteşekkil videoda çeşitli street workout ekiplerinin yanı sıra profesyonel direk dansçısı kızlar da var. Bu video ilk çıktığında “bizde niye böyle parklar yok!” diye bol bol paylaşılmıştı Facebook’ta. Yine vücut ağırlığıyla çalışanların favori videolarından ve bence pek iyi değil. Fakat amatör çekimlerin güzel karıştırılması sonucu ortaya çıkarılmış başarılı bir klip olduğu da ortada.

4) Under Armour – MMA Hard Workout Motivation (6,8 milyon)

Adından da anlaşılacağı gibi bir MMA (Mixed Martial Arts) yani “karma savaş sanatları” klibi. Sponsoru ünlü spor giyim markası Under Armour ve profesyonel bir yapım. Bence bu listede hak ettiğinden yüksek sırada çünkü sırf aksiyon başlasın diye 1 dakika beklememiz gerekiyor sorna da işte yine sokakta yapılan bir antrenman var, amatör ekipmanla profesyonel bir antrenman. Sıkıcı geldi bana, sizi bilmem.

5) Greg Plitt Best of The Best Workout Video Preview – GregPlitt.com (6,1 milyon)

40’ını doldurmasına az kalan Greg Plitt eski formunu kaybetmediğini gösteriyor. Gerek salonda ağırlık çalışmaları, gerek vücut ağırlığı antrenmanı gerekse de crossfit’i andıran fonksiyonel antrenmanlar, videoda her telden çalıyor Greg. Fakat bana göre müzik seçimi oldukça sönük, arada Greg’in konuşmaları ise videoyu daha güçlü yapmamış. Kötü değil ama, çok iyi de değil. Sanırım ben daha çok meşhur klipçiler Zhasni veya ShaQxBB’nin hazırladığı tarzda klipleri beğeniyorum…

6) HOT Fitness couple KILLER WORKOUT!!! (5,8 milyon)

Listemizin 6’ıncı sırasında yine Frank Medrano var ama bu sefer yanında sevgilisi Anotoniette Pacheco da yer alıyor. Ben bu tip videoları sıradan birine göre aşırı çok gördüğüm için midir nedir, bunu da beğenmedim diyeceğim. Sanırım müzikten, müziğin enerjisi bana düşük geldi.

7) Higher Power Workout Motivation! – Bar Brothers (5,7 milyon)

Vücut ağırlığıyla sokak antrenmanları dendiğinde akla gelen ilk ekiplerden biridir Bar Brothers. Onların bundan çok daha fazla izlenmiş videoları da vardı ama bu aramada karşıma çıkmadılar nedense. Videodaki konuşmalar da motive edici cinsten, parasız pulsuz güçlü olabilirsin kabilinden motive edici sözler eşliğinde Bar Brothers elemanları her zaman olduğu gibi barlarda harikalar yaratıyor.

8) Female Fitness Motivation – Success is a Journey (5,7 milyon)

İşte benim adamlarından birinin, ShaQxBB’nin bir klibi. Nedense bana oldukça hitap eden bir klip, şarkı seçimini ve görüntülerin harmanlanmasını, seslerin ve konuşmaların yerleştirilmesini başarılı buluyorum. İzleyin, izlettirin ve başarının emek isteyen uzun bir yolculuk olduğunu unutmayın.

9) Change your Life with Marc Fitt – Motivation Video – OFFICIAL – marcfitt.com (5,3 milyon)

Genç dostumuz Marc Fitt de son yıllarda yıldızı parlayan yeni isimlerden. Klibin başında fitness’a başlamadan önceki sıska hâlini de çekinmeden paylaşıp herkesi “siz de yapabilirsiniz lo krolar” diye gaza getiriyor Fitt. bana sorarsanız kullanılan müziğin hakkını veremeyen bir klip olmuş.

10) BEST MOTIVATION TO WORKOUT !!! (4,9 milyon)

Bir başka ünlü street workout ekibi olan Bar Starzz yapımı bir video. Bu ekipteki siyahi arkadaşın tek kişilik klibi bile sanırım 12 milyondan fazla izlenmişti. Klip olarak sıradan.

11) Andreia Brazier Motivation – CutAndJacked.com (4,8 milyon)

CutandJacked ve Andreia Brazier bir araya gelmiş, ortaya bu çıkmış. Kötü bir klip diyemem, hızlı başlayan enerjik bir klip ama sonra enerjisi düşüyor ve bana kalırsa sesle görüntü birbiriyle pek uyuşmuyor. Ayrıca genel olarak tek bir kişiyi hedef alan videolar, hareketler de kısıtlıysa, kolayca sıkıcı olabiliyor. Nitekim bu videoda birçok kere Brazier’in standart barfiks çekmesini görüyoruz.

12) Female Fitness Motivation – Go Get It! (4,4 milyon)

Ben neden ShaQxBB veya Zhasni’nin videolarını seviyorum? Çünkü bu adamlar müzik ve görüntüleri iyi oturtuyor birbirine ve ayrıca gerektiğinde uygun efektler ekliyorlar. Motive edecek sözleri nerede, ne zaman ve nasıl kullanacaklarını biliyorlar. İşte yine bir ShaQxBB yapımı, tamam, cinselliğin dozajı biraz fazla diyebilirsiniz ama klibin hakkını yiyemeyiz. Sonuçta, go, get it.

13) 18 year old IFBB bikini fitness athlete Lone Norås (4,2 milyon)

Norveçli genç şamiyon Lone Norås’ın başrolünü oynadığı bu klip bence hak etmediği bir sırada. Bir kere, başarısız bir klip ve Norås’ın neden uluslararası değil de lokal bir şampiyon olarak kalacağını izleyince herkes anlar.

14) You are limitless (3,5 milyon)

Motive edici bir konuşmanın arkaplanına müzik ve çeşitli görüntüler eklenmesiyle elde edilmiş bir klip. Bence doğrudan fitness çağrıştırmasa da fena değil, nihayetinde “konulu film” olmuş. Yine de bu listeye girmeyi hak etti mi diye sorarsanız, konudan biraz uzak kaldığı için bence hak etmemiş.

15) MMA – Hard Work (motivation workout highlight) (3,4 milyon)

Bir başka MMA başlıklı klip daha. Bana kalırsa üst sıralardaki Under Armour klibinden daha iyi, en azından görüntü çeşitliliği açısından çok daha zengin. Bence izlenebilir, doğrudan fitness odaklı olmasa da fitness’ta da ihtiyaç duyacağınız o azim ve kararlılığı görebiliyorsunuz.

Sonuç olarak, bu anahtar kelime pek bereketli çıkmadı diye düşünüyorum. İlerleyen zamanlarda başka kelimelerle de arama yaptırıp ne var ne yok paylaşır veya kıyıda köşede kalmış güzel videoalrı keşfedebilirim. Etmeyedebilirim. Söz vermiyorum. Siz motivasyonunuzu korumaya bakın sonuçta, ama klipli ama klipsiz.

Bu yazı kanunen tescillenmiştir.

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yorumlar

avatar
5000