En uzun gecede AKUT için spor yapılacak

en-uzun-gece-akut

En uzun gecede AKUT için spor yapılacak

İstanbul’da yılın en uzun gecesi yine macera dolu. Uzunetap ve SET Adventures tarafından gerçekleştirilen Longest Night Run or Ride, bu yıl da Çekmeköy Belediyesi’nin işbirliği ile 20 Aralık 2014 Cumartesi gecesi Taşdelen Ormanlarında start alıyor.Koşu ve bisiklet olmak üzere iki farklı dalda eş zamanlı olarak gerçekleşecek etkinlikte; Koşu 8 km, koşu 20 km, ultra maraton 60 km ve bisiklet 20 km olmak üzere 4 ayrı kategori bulunuyor.

Bu sene ikincisi düzenlenen, Andoutdoor, Memorial, Raidlight,Koşuyorum.net ve Argos İletişim’in katkılarıyla gerçekleşecek olan etkinlik; 20 Aralık 2014 Cumartesi gecesi saat 22:00’da başlayacak.

Sosyal sorumluluk kapsamında, Longest Night Run or Ride katılacak her yarışçı adımlarını AKUT Arama Kurtarma Derneği için atacak. “Daha çok hayat kurtarsınlar diye…” sloganıyla başlatılan bu kampanya doğrultusunda, katılım ücretlerinin 5’er TL’si organizasyon yönetimi tarafından AKUT’a bağışlanacaktır. Ayrıca tüm sporseverler SMS yoluyla AKUT’a bağış yapmaya davet ediliyor. AKUT adına en çok bağış toplayacak sporcuya, Türkiye’nin çok etaplı ultra maratonları olan 2015 Likya Yolu veya Runfire Cappadocia Ultra Maratonlarından birine ücretsiz katılım hakkı verilecek.

AKUT Yönetim Kurulu Başkanı Nasuh Mahruki ve AKUT Spor Kulübü Atletizm Takımı üyeleri de etkinlikte yer alarak kampanyaya destek verecekler.

Heyecan ve adrenalin dolu bu gecede, koşarak ya da pedallayarak geceyi gündüze çevirmek için www.uzunetap.com adresinden başvuru yapılabiliyor.

AKUT yazarak ve 2930’a SMS göndererek, AKUT’un bir cana daha dokunmasına destek sağlayabilirsiniz. Her bir SMS için bağış bedeli 5 TL’dir.

en-uzun-gece-yarisi

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yorumlar

avatar
5000