İran İksiri Güvenilir mi?

İran iksiri zararlı mı? Bu sorunun net cevabını vermek değerli bilim adamlarımıza düşer, ancak onlar bu iksiri belki de yeterince ciddi bir tehdit olarak görmediklerinden henüz iran iksirinin içeriği hakkında hiçbir şey yazmamışlardır, en azından benim bildiğim kadarıyla iran iksiri hakkında kamuoyuna yapılan bir uyarı yok.

Piyasada “mucizevi, sihirli,” vb. abartılı ve ucuz kelimeler kullanılarak, google reklamlarıyla, online mağaza dükkanlarıyla, ve kimden yapıldığı belli olmayan yorumlarla pazarlanan bu iran iksiri ürününe çok dikkat etmek gerekiyor.

İran iksiri nedir, zararlı mı, yararlı mı, hakkında uzmanlar ne diyor benzeri sorulara kesin ve net bir cevap verebilmek için öncelikle bu konuda herhangi bir uzmanın gerekli teknik araştırmayı yapması lazım. Aslında iran iksiri satmak için açılan onlarca sitenin de bu ürünün içeriğini ve kaynağını bildiğini sanmıyorum, çünkü yaptığım araştırmaya göre iran iksiri denen bu uyduruk tozu toptan evet yanlış duymadınız toptan ve çok ucuza almak mümkün.

İran İksirini Kim Buldu? Herhalde Cemşit…

İran iksiri pazarlanırken kaynağına dair söylenen elle tutulur hiçbir şey yok. İranlı bir aktarın yaptığı söylenen bu tozu yapan aktarın her ne hikmetse bir adı bile yok. Bana kalırsa ortada bir aktar falan da yok. İçeriğinde ne olduğunuz bilmediğiniz ürünleri kullanmak daima tehlikelidir. Bu iran iksiri pazarlanırken yapılan kelime oyunlarından birisi de “%100 doğal “ denmesi, diyelim ki bu doğru, ve doğal, peki doğal olan her şey zararsız mı? Size doğal olduğu halde hasta edici hatta öldürücü tonla şey sayabilirim.

Herhalde içeriği belli olmayan bu “sihirli” ürün mitolojik İran kahramanı Cemşit tarafından bulunup bugünlere ulaşmış olsa gerek. Sihri de oradan geliyordur, sağol Cemşit…. Şaka bir tarafa bu ürünün bulucusu belli değil, ya çok basit bir ürün olduğundan ya da içeriğinden zararlı maddeler olduğundan. Diyelim ki zararlı maddeler yok ve iddia edilen maddeler var, peki o zaman neden bu kadar yüksek fiyatla satılıyor? Çünkü bu ümit tacirlerinin para kazanmak amacıyla sattığı bir ürün.

iran-iksiri

İran İksirinin İçinde ne Var?

İran iksirinin içinde olumlu ya da olumsuz etkileri bulunan maddeler hiç olmayacağı gibi, yani bu iksir tamamen aslında içi boş olan bir toz olabileceği gibi mucizevi(!) iran iksirinde ucuz anabolik steroid olma olasılığı da vardır. İşin daha da vahimi piyasadaki (bunun piyasası da internet, başka piyasası yok bildiğim kadarıyla) çeşitli satıcılar tarafından bu ürünün sahtelerinin olabileceği de söyleniyor ve sözde orijinal ürünün kendi sattıkları iran iksiri olduğu iddia ediliyor.

Bana kalırsa nispeten daha pahalı olan anabolik steroidleri koymamışlardır çünkü bu hem maliyeti arttıracak ve kârlarını düşürecektir. Ayrıca bu steroidler bir çok kişiye zarar verebileceği için buna bulaşmazlar. Ne gerek var ki çok ucuz ve zararsız şeylerle bu ürünü yapmak dururken böyle steroidle falan uğraşsınlar?

İran İksirine Verilen Onay Nedir, Bu Onay Yeterli mi?

İran iksiri denen bu ürünün bakanlıktan onaylı olduğu söylenmekte, hangi bakanlıktan diye soracak olursanız, Tarım Bakanlığından onaylı. Halbuki böyle bir ürünün Sağlık Bakanlığından onaylı olması gerekirdi.

İran iksiri gibi onlarca ürün ülkemizdeki yasal boşluklardan faydalanarak satılmakta ve bir çok kişi haksız kazanç elde etmektedir.

BodyTR’nin masraflarını karşılayabilmek için bir aralık siteye koyduğumuz google reklamlarında bu sözde mucizevi iran iksirini görünce iran iksiri hakkında yazmak zorunluluğunu hissettim. Bayanlarda bölgesel bel zayıflaması yaptığını iddia eden ürünler gibi böyle sihirli olduğu söylenen iran iksirleri falan da bir aldatmacadan ve para tuzağından ibarettir. Sitemizdeki bu tarz reklamları engellesek de bu ürünlerin satışı bir çok farklı siteden yapıldığından, biz bir siteyi engellesek başka bir site aracılığıyla o reklam yine google reklamlarında olduğundan çıkıyor. Ama yakın zamanda sitemizdeki bu saçma iran iksiri reklamlarının tamamını temizlemiş olacağız.

İran iksiri gibi zırva ürünlerin reklamını sitemizden kaldıralı bir ayı geçiyor. Bu reklamlara kısa bir süre dayanabildim ve böyle olaylara alet olmamak için google reklamlarını sitemizden bir daha geri almamak üzere kaldırdık, eğer böyle saçma reklamlardan tamamen kurtulma yolu olursa ilerde geri alabiliriz ama bu çok küçük bir olasılık olduğu için google reklamlarından umudu kestik.

İran İksirinin Fiyatı Ucuz mu? Yoksa Bu Ürün Kazıklanma İksiri mi?

Bu ürünü paranız varsa toptan olarak kilolarca alabileceğinizi söylemiştim. Ama piyasada satılan ürün sanırım 300 gramlık kutularda satılıyor. Bu 300 gram ürünün fiyatıysa 50-75 lira arasında değişiyor. Bütün şartlar altında bu ürün asla pahalıya mal edilemez çünkü Osmanlı İksiri yazımda da belirttiğim gibi böyle ürünlerin içeriği çok ucuzdur. Bu ürün için istenilen paralar maliyetinden çok çok daha fazla, kâr ahlakına uymayacak derecededir. Çünkü toptan olarak bile fiyatı iyice düşen bu ürünü üretmek çok ama çok ucuzdur. Yani iran iksiri, kazıklama iksiridir.

İran İksiri Kimleri Zengin Ediyor?

İran iksiri ve benzeri ürünler çok yüksek kar oranlarıyla satılıyor ve birilerine çok ciddi para kazandıracak şekilde üretilip satılıyor. Ayrıca bu ürünler faturalı mı satılıyor, bilmiyorum? Birisi bunu bildirirse sevinirim. Çünkü eğer faturalandırılmıyorsa ortada topluma atılan kazıktan başka bir de vergilendirilmemiş kaçak kazanç var demektir.

İran İksiri İçin Yapılan Yorumlar Gerçek mi?

İşte başka bir çirkin satış taktiği… Sahte yorumlar; “Ben aldım çok memnunum” gibi onlarca sahte yorum kilo sorunu yaşayan insanları aldatarak ürün satmak için ürün satıcıları tarafından yapılmakta/yaptırılmaktadır. Bu yorumların içinden yüzde 1’lik bir kısmı belki gerçek olabilir, o da belki. Ancak benim tespit onlarca sahte yorum var. Yani iran iksirini satanlar sahtekarlar.

İran İksiri Satanların Amacı Ne?

Bu ürünü satanların tek bir amacı var; para kazanmak ! Bunu yaparken hiçbir ahlak sınırı tanımıyorlar ve her türlü yalanı söylemekte sakınca görmüyorlar. Bu adamlar için tek sıkıntı ürünlerinden birilerinin zarar görmesi ihtimali, bunun için de bu tip ürünler genelde hiçbir ciddi etkisi olmayan boş beleş malzemelerle üretilir ki kimseye bi zararı dokunmasın ve zarar gören birisi başkalarını uyarıp dönen çarka zarar vermesin.

Bu ürünü satanlar insanlara yararlı olmayı hiç düşünmeyen sorumsuz insanlardır. Keşke enerjilerini daha doğru dürüst işlere kullansalar da kazandıkları parayı iç rahatlığıyla yiyebilseler. Ama insanları kandırarak kısa yoldan zengin olmak varken kimi umurunda değil mi? Yazık…

Kilo Almak İçin İran İksiri Kullanmak Şart mı?

İran iksiri zararları hakkında söylenebilecek bir şey de bu ürüne azımsanmayacak paralar verip, üstüne bir de boşa vakit kaybetmek. Doğru ve sağlıklı bir şekilde kilo almak için iran iksiri ve benzeri ürünlerden fayda beklemeyin, bu şekilde kilo alsanız bile ne şekilde aldığınızı bilemeyeceğiniz için ilerde çok pişman olabilirsiniz. Doğru ve sağlıklı kilo almak hakkında bilgi edinmek isterseniz bodytr sitesini takip ederek çok şey öğrenebilirsiniz. Sitemizi takip edin, bir çok yararsız hatta zararı olan böyle balon ürünleri irdelemeye devam edeceğiz.

Bu yazı 29 Mayıs 2009’da güncellenmiştir.

İRAN İKSİRİ HAKKINDA BAKANLIKTAN AÇIKLAMA!

Bugün (09 Ocak 2010) bu yazıyı güncellemenin vakti geldi. Konuyla ilgili soruma Bakanlıktan gelen cevap aşağıdaki gibidir:

Sayın İLŞAD ÖZKAN,
22.12.2009 tarihli başvurunuz değerlendirilmiş olup başvuru ile ilgili açıklamalar aşağıda verilmektedir.
Bilgilerinize rica ederiz.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı

İşlem Tarihi Açıklama

28.12.2009 10:16:14 22.12.2009 tarih ve 2009-20353 sayılı başvurunuz. İlgi’de kayıtlı yazınız incelenmiştir. Bilindiği üzere 05.06.2004 tarihli ve 25483 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gıdaların Üretimi, Tüketimi Ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun” (Kanun No:5179) kapsamında Bakanlığımızca izin verilmiş olan bitkisel bazlı ürünlere ilaç kapsamında değil, takviye edici gıdalar kapsamında mevzuata uygun olması durumunda izin verilmektedir. İthalat Otomasyon Siteminde yapılan inceleme sonucunda “Wmax”, “İran İksiri”, “T Max” ve “Growth XL” adlı ürünler tespit edilememiştir. Fakat söz konusu ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi tarafımıza ulaştırıldığı takdirde başvurunuz yeniden değerlendirilecektir. Bilgilerinize rica ederim.

Tarım Bakanlığından Bütün “Mucize Haplar” İçin Yapılan Açıklama

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

116
Yorumlar

avatar
5000
60 Yorumlar
56 Yorum cevapları
1 Aboneler
 
En çok oy alan yorum
En aktif yorum
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Seher
Ziyaretçi
Seher

Merhaba.1.72 boyundayım ve kilom 48.İştahım kapalı değil yemek yemeyi çok seviyorum ama bir türlü kilo alamıyorum.Psikolojim bozulmaya başladı artık benim için çok büyük bir problem haline geldi.Giydiğim hiçbirsey yakısmıyor. Herkes bana sen ne kadar zayıfsın dıyor.Artık bu sözleri duymak istemiyorum.Ne kullanmalıyım ne yapmalıyım hiç bilmiyoruM.Lütfen bana yardımcı olun.

TEŞEKKÜR EDERİM.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Yazilan yorumlara söyle bir göz attim. Malesef hala halkimizda kulaktan dolma bilgiler ile kendini yönlendirme almis basini gidiyor. Sunu herkes ilkönce iyi bilmeli ki herkesin genetik yapisi farkli oldugu icin kullandiklari destekleyici ve supplementler herkeste ayni etkiyi verecek diye birsey yok. Kimine yarar kimine yaramaz. Su iran iksiri mi ne bilmyorum nasil bir madde oldugunu, bildigim ve yasadigim bir gercek var o da su; Ben 41 yasinda belimdeki fitikdan dolayi fizik terapisine giderken yan salonda agirlik calisan ve vg yapanlari görünce ilgimi cekti ve yetkili antrenörden ayrintili bilgi aldim. Neyse tam 41 yasinda basladigimda tam 52 kiloydum. Antrenör ve doktorumun… Devamını Oku »

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

merhaba ürünü bir siteden aldım bomba diye bir kilo aldırıcı öncelikle satan satıcı adresine kadar verdi eğer kilo alamazsan gel 2 kat para iade edecem diye hiç ümidim yoktu ama 57 kilodan 72 kiloya çıktım. çok mutluyum.

Fatma
Ziyaretçi
Fatma

Bende kilo aldirici toz adiyla bulmustum bi tozu irandsn geliyormus ama iran iksirimi bilmiyorum.ise yaradimi derseniz evet 42 kiloydum 53 e kadar ciktim ama ozellikle bel karin ve yuz bolgem kilo almisti o ilactanmi kaynakli bilmem aile yapimdada var bu tarz kilo.ayrica 50 tl olan fiyati bi anda %15 zamla satmaya basladilar inanilmaz bi pazar donuyor.

selahattin
Ziyaretçi
selahattin

mrb sayın yönetici ervamatin saç losyonu sağlık bakanlığından  onaylı mı?kullanıyorum faydası baya var,yani saçlarım çıkıyor,ama yıllar sonra herhangi bir hastalığa sebebiyet verir mi?

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Arkadaşlar ürünü bende aldım. İran iksiri olarak size şöyle söyleyeyim. Ürünü aldım 1 hafta kullandım ve vücudumda koltuk altı bölgem ve çevresinden başlayarak tüm kollarımı ve kol dirseklerime kadar tamamen minik minik kırmızılıklar ve kaşıntılarla doldu. ayrıca sağ ve sol belimden başlayarak iki taralı olarak diz kapaklarıma kadar da minik minik kaşıntılar oldu hemen cildiyeye gittim kullandığım tozu söyledim. Başkada ilaç kullanmadığımı da. Ayrıca yurtta kalıyorum ve hep aynı yiyecekleri yiyoruz arkadaşlar yan etkisi yok. benimle birlikte arkadaşlarımda yiyor. Şuanda oturmakta güçlük çekiyorum. Benden tavsiye ALLAH İÇİN ALMAYIN MAHVOLMAYIN TATSIZ TUZSUZ BİŞEY ZATEN YAN ETKİSİDE ÇABASI….

Uğur
Ziyaretçi
Uğur

çok güzel bir analiz yapmışsınız. piyasada bu numaraları kullanıp ürün satmaya uğraşan o kadar çok insan varki

ali azel
Ziyaretçi
ali azel

ilşad çok biliyosan sen bi ürün sölede k,ilo alalım madeki profesör kesilmişin başımıza arkadaşım  3 ay iran iksiri kullansı 15 kilo aldı sacede 150 tlsi gitti ben 5 milyar doktorlara wertdim cerrahpaşa çapa medikal park bana bi sürü tahlil yaptırdılar 1 gram bile alamadım 1 hafta iran iksiri kullandoım  3 kilo aldım gördünmü şimdi iran iksirinin farkını çok bilmiş profesör ilşad

erhanakıncı
Ziyaretçi
erhanakıncı

Kılo almam ıcın ne yapmam gerekıyor yardımcı olurmusunuz arkadaslar

erhangozdeakn@gmail.com maıl adresı yardımlarınızı beklıorum

fatoş
Ziyaretçi
fatoş

slm arkadaslar bnde ıran ıksırını sıparış wermıstım sonra bu yazılanları okuyunca kullanmamaya karar werdım cok tesekkrlerrr…