Kapadokya ultra maratonu için geri sayım başladı

the-north-face-kapadokya-ultra-trail

The North Face Kapadokya Ultra Trail’e geri sayım

Dünyanın her noktasında spora ve sporculara verdiği destekle ön plana çıkan The North Face®, Kapadokya Ultra Trail ile, sporculara kıran kırana bir mücadele yaşatacak. Profesyonel ve amatör yaklaşık 200’e yakın atletin mücadele edeceği zorlu maraton, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yer alan Kapadokya’nın en güzel ve bakir vadilerinden birisi olan Zemi Vadisi dâhil olmak üzere bölgenin önemli köy ve kasabalarını kapsayacak.

Gece gündüz zorlu mücadele…

Parkur 3360 m, 1860 ve 910 m’lik tırmanış patikalarından oluşuyor. Maksimum 22 saat boyunca engellerle dolu 110 km’lik etabı koşacak atletlere eşsiz bir deneyim yaşatacak maratonda, yarış için özel olarak tasarlanan özel çip sistemi, koşucuların, parkurlarda bulunduğu yer bilgisine her an ulaşılmasını sağlayacak. Öte yandan, Türkiye’nin farklı noktalarında bulunan sporcuların katılım göstereceği etkinlikte ise, gerçekleştirilecek kısa parkurlu yarışlar, 7’den 70’e her yaştaki koşu tutkunlarının dikkatini çekecek.

İnternetten kayıt

Profesyonel atletlerin yanı sıra, amatör koşucuların da katılabileceğini maratona kayıtlar 15 Ekim 2014 tarihine kadar www.facebook.com/cappadociaultra sayfası üzerinden devam edecek. Yarıştan bir gün önce düzenlenecek hazırlık kampı, Kapadokya’nın dağlık ve tepelik alanlarının yanı sıra toprak ve taşlık patikalarına alışılmasını sağlayacak.

“Ultra trail” koşuları…

Ultra Trail koşuları, dünya çapında ve ülkemizde giderek artan ilgi ile popüler doğa sporları arasında yer alıyor. Ultra maraton veya dağ/patika koşuları olarak da adlandırılabilen bu etkinlikler genelde yükseltinin çok olduğu dağlık ve tepelik alanlarda, toprak ve taşlık patikalarda koşulur. Koşucular koşu sırasında ihtiyaç duyabilecekleri temel malzemeleri yanlarında taşırlar. Su, yiyecek, dinlenme ve tıbbi destek gibi ihtiyaçlar için ise koşu parkuru üzerinde belli mesafelerde yer alan destek istasyonlarından faydalanılır. Koşular destek istasyonları dışında konaklama olmayan, süre olarak bir günden uzun olabilmekle birlikte tek etaptan oluşan etkinlikler şeklinde olabileceği gibi, her etap sonunda kamp yapılan ve kamp malzemelerinin de sırtta taşındığı çok etaplı koşular şeklinde de olabilir.

Koşu Programı

110 ve 60 KM Koşu Parkuru
25 Ekim 2014 tarihinde saat 07:00’de start alacaktır.

30 KM Koşu Parkuru
25 Ekim 2014 tarihinde saat 10:00’da start alacaktır.

the-north-face-kapadokya-ultra-trail-2014

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Yorumlar

avatar
5000