Kerem Tüfenk Zinde Türkiye’de!

 

Kerem Tüfenk

 

Spor hayatıma, henüz 3 yaşındayken ailemin sayesinde Almanya’da jimnastik yaparak başladım ve babamın teşvikiyle devam ettim.

Aletli jimnastiğe, tenise, masa tenisine, futbola, yüzme sporuna 15 yaşına kadar yarışmacı olarak katıldım.

Vücut geliştirme sporuna 13 yaşında başladım ve kısa zamanda beslenmenin, performans artışının ve antrenman bilgisinin bu spor için çok mühim olduğunu anladım. Bunun üzerine yurt dışında kendimi bu alanlarda geliştirdim. Şu anda personal training, diyet ve zayıflama danışmanlığı, bireylere ve spor takımlarına beslenme ve performans danışmanlığı ile birlikte yaşam koçluğu yapıyorum.

Almanya’da hukuk fakültesini bitirip Türkiye’den de lisansımı alıp avukat olmama rağmen eğitmenlik aşkım dolayısıyla hayatımı genç nesli sporda, beslenmede bilinçlendirmeye ve yetiştirmeye adadım. Deneyimli bir öğretmen olsam da öğrenmenin sonu yok. Binlerce insanla bildiklerimi paylaşırken öğrenmekten hiç bıkmadım, 33 yıldır fitness ve vücut geliştirme dalında kendimi geliştirdim ve geliştirmeye devam ediyorum.

Son yıllarda önleyici tıbba özellikle eğilmeye başlayarak bu konuda Almanya’da seminerlere katılıp o dal ile ilgilenen hekimlerle görüştüm. Besin ve gıda takviyelerinin doğru kullanımıyla sağlıklı kalmanın uygulamalarını başarılı olarak yapmaktayım.

1986 yılında vücut geliştirme müsabakalarına katılmaya başladım. Dünya ikinciliğimin dışında birçok Türkiye Şampiyonlar Şampiyonu, Almanya Şampiyonu, Akdeniz ve Balkan şampiyonluklarım bulunuyor. Bir müddet millî takım antrenörü olarak teknik komitede yer aldım.

Yazılarım

Protein Tozu ve Diğer Beslenme Takviyelerini Kullanmak Zararlı mıdır?
Vücut Geliştirme Boy Uzamasını Engeller mi?

İletişim

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

2
Yorumlar

avatar
5000
2 Yorumlar
0 Yorum cevapları
0 Aboneler
 
En çok oy alan yorum
En aktif yorum
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
mehmet
Ziyaretçi
mehmet

kerem abi hayırlı olmasını diliyorum başarılar.

Kemal Siren
Ziyaretçi
Kemal Siren

Nefis bir genetik var hakikaten. İnce bel, geniş omuz, bütün kaslar uzun ve şekilli. Yazılarını merakla bekliyorum..