W-Max

W-Max çıktı şimdi bir de! Biz daha iran iksiri ve osmanlı iksiri hakkında herhangi bir bilgi ya da açıklama bulamamışken, ortalık w-max denen bir bilinmezin reklamlarıyla doldu taştı. W-max reklamları her yerde karşınıza çıkabilir. Facebook’ta bolca reklamı var mesela, aynı şekilde kilo almak ile ilgili olup Google reklamı yayınlayan bütün sitelerde bu ürünün reklamını görmek mümkün. Bu reklamlar hep aynı sloganlarla yapılıyor: “Kilo almak istiyor musun?”, “Kilo aldırıcı ilaç!”, “Kilo Almak Çok Kolay!”, “Kilo aldırıcı bitkisel destek!” vb. vb…

W-Max hakkında, satış sitelerinde sahte yorumlar bulunmaktadır.

W-Max Neden Bu Kadar Çok Reklam Veriyor?

Çünkü bu ürünle çok kolay para kazananlar var. İnternet reklamı vermek ise çok ucuz ve etkili. Eh, kolay kazanılan bunca paraya sahip olup ucuza reklam verme imkânınız varsa tabii ki bol bol reklam verirsiniz. Ne de olsa “kandırabileceğiniz” ve parasını alabileceğiniz bir sürü insan var. Diğer kilo aldırdığı iddia edilen ürünler gibi bu ürün de çok ucuza mal edilip fahiş fiyatla satılıyor.

W-Max Hangi Şebekenin Ürünü?

Şimdi sıkı durun! Bu w-max denen ürün, bizim zamanında eleştirdiğimiz iran iksiri denen ürünü satan kişiler tarafından satılıyor. Pek çok “iran iksiri satış sitesi” artık direkt olarak sizi bir w-max satış sitesine yönlendiriyor. İran iksirinin ise osmanlı iksiri ile ilgisi vardı, şimdi w-maxin de katılımıyla meçhul bir ilişki üçgeni karşımızda durmakta. Peki bu ürünleri satan ve bu “yüzsüz” insanlar kim? Ortalıkta dolanan sihirli(!) zayıflatma ürünleriyle satanlarla aynı kişiler mi? Neden ortaya çıkıp da adamakıllı açıklamalar yapamazlar?

Cevap basit: Niye yapsınlar ki? Zaten böyle kolay yoldan para kazanıyorlar.

W-Max Satıcıları Yeni Bir Yalan Söylemiyor

W-Max denen bu ürünü satmaya çalışan insanlar satışlarını internetten satışa dayandırmış durumdalar. İnternet sitelerinde yazdıkları, iran iksiri ve osmanlı iksiri için yazdıklarıyla hep aynı şeyler. Hep aynı yalanlar söyleniyor. Şöyle kilo aldırır böyle kilo aldırır… Amaçları: Kandırabildikleri insanların paralarını almak.

Sahte Yorumlara Aynen Devam…

W-Max satışlarında kullanılan sitelerde “yorumlar” bölümünde yine sahte yorumlar var. Amaç hep aynı; insanları etkilemek, onları kandırmak ve kolay yoldan para kazanmak…

W-Max Kaç Para

Maliyeti hakkında bir fikir edinmek için iran iksiri ve osmanlı iksiri hakkında yazdığım yazılarıma bakabilirsiniz. Bunun dışında bu ürünün bir kutusu internette 40 lira ile 90 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor; 41 lira, 49 lira, 69 lira, 88 lira… Bari fiyatta bi karar kılsaydınız.

W-Max Satıcılarına Asla Kredi Kartı Bilgilerinizi Vermeyin!

Buraya dikkat. Bu ürünü satan bazı sitelerde kredi kartıyla satış bölümü var ve bu bölümlerde sizin kredi kartı bilgileriniz isteniyor. Kilo alacağım hayaliyle verdiğiniz kredi kartı bilgileriniz, kredi kartı bilgilerinizin çalınmasına neden olabilir.

Kutu kutu w-max

Kredi kartıyla satış yapan pek çok site vardır ancak bu siteler büyük sitelerdir ve resmî olarak da kurumsal olan sitelerdir. Ayrıca gerekli güvenlik önlemleri vardır ve site sahibi dâhil hiç kimse sizin kredi kartı bilgilerinize ulaşamaz. Böyle bir site açmak bir sürü yasal prosedürün yerine getirilmesini gerektirir ve ayrıca bankaların onay vermesi gerekir. Alışveriş yapacağınız siteleri, bankanızı arayarak teyit ettirmelisiniz.

W-Max ürünü satan sitelerde ise (gittigidiyor benzeri büyük satış sitelerinde satılan ürünler hariç) elbette bu yasal prosedürlere uyulması söz konusu bile değildir. Çünkü genellikle ortada bir adres bile yok! Eğer böyle bir siteye kredi kartı bilgilerinizi verirseniz, tanımadığınız insanlara kredi kartı bilgilerinizi vermişsiniz demektir. Bu durumda da o tanımadığınız insanlar sizin kredi kartınızı kullanabilirler.

Neden W-Max Hakkında Yazdım?

Aslında site olarak böyle ürünlerle uğraşmaktan çok daha önemli işlerimiz var. Ancak sitemize bir aydan uzun süredir sürekli DDOS adı verilen saldırılar yapılmakta ve sitemiz ziyaretlere kapalı hâle getirilmekte. Bana kalırsa bu saldırıları yapan ya da yaptıran insanlar, zamanında bize “sitenizden iksir hakkında yazdığınız yazıları kaldırın yoksa sizi şikayet ederiz” diye bıdı bıdı yapan insanlardır. (Zaten osmanlı iksiriyle ilgili yazımıza, “istesem sitenizi kullanılamaz hâle getiririm” diye bir yorum bırakılmıştır.) Elbette onların bizi “şikâyet edebileceği” bir durum yok ortada. Ancak bu insanlar yalan söylemeye ve insanları kandırmaya alıştıkları için bize de yalan söyleyerek kandırabileceklerini zannettiler.

Onlar bizi elbette şikâyet etmedi ve edemezler de ancak ben sitemize yapılan saldırılar hakkında, Savcılığa suç duyurusunda bulundum. Dilerim sitemize saldırı yapanlar cezalarını bulacaklar. Bu saldırıyı yaptıranlar da ortaya çıkacak. Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü olayı yakından takip ediyor ve kaç ay sonra bilmem ama dilerim Allah’tan suçluları yakalayıp hesap soracaklar.

Böyle 5-10 liralık ürünleri 60-70 liraya satmalarını engellediğimiz insanlar tarafından saldırıya uğruyorsak… Sorun değil, buna değer. Kimse bizi ya da sizi gözümüzün içine bakarak kandıramaz.

Size de tavsiyem bu ürünleri almayın, aldırtmayın. Yarın öbür gün de yeni bir isimle ortaya çıkarlar. Siz siz olun, kilo almak hakkında sitemiz sayesinde bilgilenin ve böyle umut tacirlerinin cüzdanlarını doldurmayın. Profesyonel destek ararsanız doktorlara, ciddi bitkisel destek ararsanız da güvendiğiniz aktarlara gidin. Ama sizi kandırmak isteyen w-max satıcıları gibi kişileri ciddiye bile almayın.

W-MAX HAKKINDA BAKANLIKTAN AÇIKLAMA!

Bugün (09 Ocak 2010) bu yazıyı güncellemenin vakti geldi. Konuyla ilgili soruma Bakanlıktan gelen cevap aşağıdaki gibidir:

Aşağıdaki yorum kısmında, Bu ürünün ithal değil yerli üretim olduğunu söyleyen okurumuzun verdiği izin numarası Bakanlığa sorulmuştur. 15 gün içinde Bakanlıktan verilecek cevaba göre yazının bu kısmının kaldırılıp kaldırılmayacağı netleşecektir. (30 Ocak 2009) Cevap geldi, yazının sonuna Bakanlıktan gelen cevabı ekledim. (11 Şubat 2010)

Sayın İLŞAD ÖZKAN,
22.12.2009 tarihli başvurunuz değerlendirilmiş olup başvuru ile ilgili açıklamalar aşağıda verilmektedir.
Bilgilerinize rica ederiz.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı

İşlem Tarihi Açıklama

28.12.2009 10:16:14 22.12.2009 tarih ve 2009-20353 sayılı başvurunuz. İlgi’de kayıtlı yazınız incelenmiştir. Bilindiği üzere 05.06.2004 tarihli ve 25483 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Gıdaların Üretimi, Tüketimi Ve Denetlenmesine Dair Kanun Hükmünde Kararnamenin Değiştirilerek Kabulü Hakkında Kanun” (Kanun No:5179) kapsamında Bakanlığımızca izin verilmiş olan bitkisel bazlı ürünlere ilaç kapsamında değil, takviye edici gıdalar kapsamında mevzuata uygun olması durumunda izin verilmektedir. İthalat Otomasyon Siteminde yapılan inceleme sonucunda “Wmax”, “İran İksiri”, “T Max” ve “Growth XL” adlı ürünler tespit edilememiştir. Fakat söz konusu ürünler ile ilgili daha detaylı bilgi tarafımıza ulaştırıldığı takdirde başvurunuz yeniden değerlendirilecektir. Bilgilerinize rica ederim.

Sayın İlşad ÖZKAN,
30.01.2010 tarihli başvurunuz değerlendirilmiş olup başvuru ile ilgili açıklamalar aşağıda verilmektedir.
Bilgilerinize rica ederiz.

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı

İşlem Tarihi Açıklama
08.02.2010 12:49:09 İlgi dilekçe, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında Genel Müdürlüğümüzce incelenmiştir. 15.12.2005 tarih ve G34-1535-00013-2 nolu üretim izin belgesi Pınar Baharatçılık adlı işletmeye ‘Aktarım’ markası ile düzenlenen Karışık Bitkisel Çay (Kırkkilitli, Zencefilli , Şahtereli, Halileli, Kantaronlu, Civan Perçemli, Kerevizli, Keten Tohumlu) adlı ürünlere düzenlenmiştir. Ancak işletmeye ait bahse konu üretim izin belgesi Bakanlığımızca iptal edilmiştir. Ayrıca yazınızda bahsi geçen ‘W Max” adlı ürünün tanıtım ve reklam amacıyla hazırlanan internet sitelerinde yer alan ifadeler Türk Gıda Kodeksi-Gıda Maddelerinin Genel Etiketleme ve Beslenme Yönünden Etiketleme Tebliği’nin (Tebliğ No:2002/58) değişik 5’inci maddesi (22.01.2006-26057) nin (e) ve (f) bendlerine uygun olmayıp tüketiciyi yanıltmaya yönelik olduğu belirlenmiştir.

 

Tarım Bakanlığından Bütün “Mucize Haplar” İçin Yapılan Açıklama

Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

87
Yorumlar

avatar
5000
38 Yorumlar
49 Yorum cevapları
0 Aboneler
 
En çok oy alan yorum
En aktif yorum
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
dilek
Ziyaretçi
dilek

mrb wmax denen ürünü bende aldım çok zayıf olduğum için denemek istedim ürün bugün geldi içindekiler kısmını okudum sadece kudret narı polen kakao damla sakızı ve vanilya varmış. bunlarla nasıl kilo alınır anlamadım bu karışımı evde ben bile hazırlaya bilirdim. tarım ve köy işleri bak. onaylı yazıyor. izin no:G-34-6728-00027-8 bunun doğruluğunu nasıl sorgulayabilirim şuan çok pişman oldum aldığıma ürün istanbulda KAPTANOĞULLARI SAĞLIK ÜRÜNLERİ SA. TİC. AŞ. DE üretiliyormuş. ne yapacağımı bilemedim bana yardımcı olun lütfen. bu firma insanları kandırıyormu nasıl olurda bakanlık izinli deniyor gerekirse yasal takip ve şikayet başlatırım ama nereye başvuracağım bilemiyorum insanların sağlığıyla oynamak bukadar kolaymı?

Nur
Ziyaretçi
Nur

Denedim. bir ayda 8 kilo alırsınız dediler hiç kilo almadım. hastaneye gittim acaba bende mi birşey var diye. kan değerlerimi ölçtürdüm. herşey normal çıktı. anlıyacağınız bu ürün sahte. ve içindeki bitkisel şeyleri aktarcılardan toplasanız 10 tl ye alırsınız. bence bu w-max ı denemeyin

yeliz
Ziyaretçi
yeliz

merhaba bende zayıfım ama düzensiz yemek yediğim ve hatta yemeye vakit ayırmadığım için HERBALİFE diye sağlıklı beslenme programından oluşan bitkisel diye tanıttıkları ha birde ünlü sporcuların beslenme sponsoru olduklarını gösteren bir katalogla beraber kilo aldırma zayıflama sağlıklı beslenme cilt kremleri ve şampuan satıyolar ve benzeri şeyler daha ve adana ankara izmir antalya ve biçok şehirde tanıtım ve eğitim veriyolar ama tarım bakanlığı onaylı diyolar ben yorumlardan sonra sizin bubu araştımanızı isticektim arkadaşım kullanıyo üç haftadır üç dört kilo aldı cildi düzeldi ve yorgunluk hissetmiyo artık , shake bitkisel lif vitamin ve mineral ve omegadan oluşan kilo aldırıcı ve diyet ilaçları… Devamını Oku »

cüneyt
Ziyaretçi
cüneyt

ürünü sipariş ettim. sonra içindekiler kısmına baktığımda (kudret narı,damla sakızı,polen,kakao,vanilya,tarçın) içeriğin sitedeki reklamlarda belirtilenlerle bir alakası olmadığını gördüm.sitedeki reklamlarda zencefil,çakşır otu vb. bir çok içerik var. bunun üzerine satıcıya mesaj attım. bana verdiği cevap şu:

“size gönderdiğim ürün yeni içerikli geliştirilmiş formüllü en son versiyon w-max efendim sadece tanıtım yazısını değiştirmeyi unuttuk”

cevabı okuyunca gerçekten güldüm.(ürünü gg gibi bi alışveriş sitesinden sipariş ettim.satan kişinin firma ile alakası vardır veya yoktur bilmiyorum. yarın firma ile de görüşücem.
fakat gerçekten güven verici değil.ürünü geri gönderiyorum..

mali
Ziyaretçi
mali

cok tesekkür ederim, doktorumun önerdiği mama tarzı bi ilaç var, adı aklıma gelmediği ve daha etkili olacağını düsündüğüm için w max almayı düşünüyordum ama vazgeçtim , yarın doktoruma gidip kilo almaya yardım eden o mamanın ismini öğrenip buradan paylasacağım ..

Serkan
Ziyaretçi
Serkan

http://www.sifamarket.com/sifalibitkiler55_kilo-aldirici.html?gclid=CPLD8_W_vaYCFcQH3wod43jHHA

 Lütfen bu siteye bakabilirmisiniz  yine kandırılıyormuyuz acaba… Sayın editör lütfen…!!!  Çok etkileyici reklamları var :S Danışmadan karar vermek istemedim… yardım lütfen!!!

hakan
Ziyaretçi
hakan

önclikle slm ardşlr bu ürünü bende denedim 5para etmez ne kio aldım ne bi şey üstünede iştam kapandı sakın almayın byle şylr arkdaşlrboşuna paranıza yazık lantet olsun pu ürünü yapnlara o cocukları bunlar

burak hakkı
Ziyaretçi
burak hakkı

kardes bu kılo alma verme konusunda profsanız konuya hakımsenız mılletı aydınlatmak sızın gorevınız mmılletın durumundan faydalanıp para kazananlara yazıklar olsun yaızıklar olsun yazıklar olsun allah sıızdeenn razııı olsunn kalbınızıı ıslahh etsınb helal sızee ıste bızımn ınsanımız bole olmalı dolandırıcılara karsı heb bırlıkte mılletımızı bılıncclerndırmelıyız bu ve tarz ılaclar dahada varsa bole mılletı kandıran arastırmalarınızın devamını beklerızz mılletın bosuna parasını yedırtmeyın hayallerını yıktırtmaın ulenn heb destek sonuna kadar destekkk gusel ınsanlar allah (cc) yardımcınız olsunnn selametlleee TAKDİRE şayan bı davranışşş….

fatih
Ziyaretçi
fatih

Birde benim sizin iddia ettiğiniz gibi kimsenin kalemşörlüğünü yaptığım yok. Zaten bu mesajda yazdığım son mesaj zira Mevlananın dediği gibi Ne kadar bilirsen bil, anlattıkların karşındakinin anlayabildiği kadardır. Ben zaten tüm ulaşabildiğim bilgileri aktardım bundan sonra bu konuda yazabileceğim fazla birşey yok takdir okuyanların.
NOT: Yazmayacağım demek takip etmeyeceğim anlamında değildir zira son mesajınızda yapmış olduğunuz asılsız suçlamadan daha da ileri giderseniz yasal yollara, mercilere şikayette bulunmam kaçınılmaz olacaktır. Yazacağınız mesajlarda asılsız suçlamalarda, hakaretlerde bulunmazsanız sevinirim.
Saygılar!

fatih
Ziyaretçi
fatih

Bu ürünü bugün aldım. Kullanmadan önce internette bir araştırayım dedim (Aslında almadan önce yapmam gerekirdi) ve sitenizde yazılanları okuduktan sonra kullanıp kullanmama konusunda tereddütte kaldım ve araştırmaya karar verdim. Bana gelen ürün ALC W-MAX Besin Desteği Kudret Narlı Bitkisel Karışım (ürünün üzerindeki bilgiler bu şekilde) Üretici Firma : Marmara Türk Bitkisel ve Organik Ürünler Dağıtıcı Firma: Kaptanoğulları Sağlık Ürünleri San.Tic.Ltd.Şti. Ben önce Üretici firmanın internet sitesi olup olmadığını araştırdım ve buldum http://www.marmarturk.com.tr sitesine girdim ve ürünlere baktım fakat ürünler içerisinde aldığım ürünü göremeyince firmayı aramaya karar verdim. Sitedeki irtibat numarasından firmaya ulaşıp bu ürünü kendilerinin üretip üretmediklerini ve eğer üretiyorlarsa… Devamını Oku »